To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Sztutowo/Stegna/może jeszcze inna miejscowość (?)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
zostało nam coraz mniej czasu a nie możemy się ciągle zdecydować gdzie się wybrać. problem mamy głównie z tym, żeby pokój był duży (zwykle są to klitki, 2 lata temu mieszkaliśmy na 7m2 37.gif ), ze względu na dziecko; żeby łóżko było duże, bo nie mamy turystycznego, więc Szymko będzie spał z nami ( na fotkach widzę albo kanapy, które są za małe albo tapczaniki); najlepiej blisko morza (ciekawe miejsca są oddalone ok 2 km AŻ!), no i cena przystępna. ze względu na cenę wybierzemy się najpewniej we wrześniu, no i znaleźliśmy i pokój i domek, ale może ktoś z Was był w tych okolicach i może polecić jakąś miejscówkę dla rodziców z małym dzieckiem ?
byłabym wdzięczna
Mafia
Stegna i blisko morza to stwierdzenia, które się w większości przypadków wykluczają. Wydma jest szeroka i strona. Jedynie bepośrednio przy wejściu na plaże są ośrodki (kilka), a reszta to niezły spacer. Dlatego dokładnie sprawdź tę odległość od morza, gdybyś zdecydowała się na tę miejscowość.
Kaszanka
Byłam w Stegnie i codziennie rano kawał drogi przez las szłyśmy z koleżanką na dziką plażę, bo nie było stromo, blisko lasek, cud miód i orzeszki. Ale szłyśmy około 45 minut.
okko
Poszukaj w Piaskach- nieco dalej ale do morza bardzo blisko z kazdego domu i poza tym cisza i spokój
gosiagosia
no ja wiem jak tam wygląda, bo byliśmy i mieszkaliśmy 2km od morza i nie uśmiecha mi się taki spacer pokonywać z maluchem, dlatego pytam. tam są ośrodki jeszcze blisko morza, ale w lesie, nie na tym "rynku" nadmorskim, tyle że przeglądając ogłoszenia dostaje już kociokwiku i wiem, że nic nie wiem. dlatego poprosiłam o pomoc tutaj.
ani75
Byliśmy 3 lata temu w Stegnie mnie osobiście ta miejscowość nie urzekła,dojście do plaży przez las pod górę po piachu albo ul.Morską pomiędzy straganami krzywe chodniki,wzdłuż ulicy sznur samochodów tych którzy mieszkali w centrum Stegny i na plażę jeździli autem.My mieszkaliśmy w ośrodku Iwona , do plaży ponad 500 m ośrodek raczej o niskim standardzie,najważniejszym atutem jest jego położenie w sosnowym lesie,plac zabaw.Myślę że Kąty Rybackie lub Krynica Morska będą lepszym miejscem do zakotwiczenia się.
grubassek:)
stegna?oj ja raczej bym tam nie jechala-nic ciekawego.
my chielismy do darłowka w tym roku a wylądujemy w okolicach Pogorzelicy icon_biggrin.gif
ciezko wybrac cos fajnego z ofert- bo wiekszosc jest juz iekatualne, a jesli jakies sa aktualne to ceny powalaja z nóg!!!!!!!!
znalezlismy fajny pokoj (przynajmniej tak wynika z fotek) z osobnym wejsciem, tarasem i i lazienka. coprawda 2 km do morza i 350 m do jeziora ale mamy auto to mozna podjechac wszedzie:)
grubassek:)
a jesli chodzi o sztutowo to bylilsmy w zeszlym roku na weekned majowy- mieskzalismy w domkach letniskowych- nawet sympatyzny osrodek-jak chcesz moge podac Ci namiary jak znajde:)
atmosfera tez byla fajna-sporo ludzi ale do wytrzymania;)
gosiagosia
no mogłabyś podać jaki to ośrodek, bo my właśnie zaklepaliśmy miejsce w sztutowie icon_smile.gif

dla mnie Stegna ma raczej wymiar sentymentalny i bardzo lubię tam jeździć, ale i sztutowo jest nam bliskie, więc tym razem padło na nie. domek dla naszej trojki albo już czwórki icon_biggrin.gif ciaza.gif ostatnio jak byliśmy nad morzem, to też byłam w ciąży hehe. mam nadzieje, że to prawda.
a nasz ośrodek nie pamiętam jak się zwie. drewniane domki i kobieta jest właścicielka, ot dużo mam informacji. musiałabym na stronę zajrzeć. ale będę wdzięczna za info, bo może akurat to to i będziemy wiedzieli czego się spodziewać.
grubassek:)
gosia był to ośrodek wczasowy Mierzeja
gosiagosia
dzięki, to my jednak gdzie indziej się wybieramy icon_smile.gif
oliweczkas
Byliśmy w ubiegłym roku w Jantarze. Choć w ofercie pisało że do plaży 500 m to szło się ponad 30 minut przez las, pod górkę-plaża piękna ale stanowczo za daleko.
W tym roku do Rewala się wybieramy czyli zachodnie wybrzeże.
agabr
Wynajmowalam domek w Sztutowie w zeszlym roku , nie pamietam UPawla? czy jakos tak , skrajnie beznadziejny.b
gosiagosia
widać zależy od upodobań, nam salonów nie trzeba.
agabr
Nie wiem co rozumiesz pod okresleniem "salony" ale czystosc plus sprawne sprzety to dla mnie nie jest luksus ale warunek konieczny.b
gosiagosia
wróciliśmy, jesli chodzi o sam domek, to wszystko ok, no może trochę chłodno, ale to wina pogody, więc ogólnie jestem zadowolona, bo była huśtawka, piaskownica, zjeżdżalnia, zabawki, kury itd. icon_smile.gif i chyba bardziej podoba mi się jednak Sztutowo niz Stegna. mniej tych straganów z powtarzającymi się pamiątkami, dobre jedzenie tuż przy plazy i sama plaża nie okupowana tak, jak w Stegnie. dostrzegłam nawet spory i fajny plac zabaw, ale nie starczyło nam już czasu.
mazia
CYTAT(gosiagosia @ Thu, 02 Sep 2010 - 14:33) *
wróciliśmy, jesli chodzi o sam domek, to wszystko ok, no może trochę chłodno, ale to wina pogody, więc ogólnie jestem zadowolona, bo była huśtawka, piaskownica, zjeżdżalnia, zabawki, kury itd. icon_smile.gif i chyba bardziej podoba mi się jednak Sztutowo niz Stegna. mniej tych straganów z powtarzającymi się pamiątkami, dobre jedzenie tuż przy plazy i sama plaża nie okupowana tak, jak w Stegnie. dostrzegłam nawet spory i fajny plac zabaw, ale nie starczyło nam już czasu.


A czy w pobliżu sa jakieś markety typu biedronka, simply, lidl czy jakikolwiek inny? MOże w Krynicy Morskiej?
gosiagosia
jest biedronka, ale nie pamietam czy w sztutowie czy w stegnie icon_smile.gif
poczekaj, zobacze na mapie i dam znac, bo juz nie wiem co gdzie bylo

no to juz wiem. w sztutowie nie widzialam marketu. jest jakis taki typowo wiejski z tego, co pamietam, gdzies po drodze nad morze. my tam zakupow nie robilismy. w stegnie jest biedronka i inny market.
mazia
CYTAT(gosiagosia @ Thu, 16 Feb 2012 - 14:00) *
jest biedronka, ale nie pamietam czy w sztutowie czy w stegnie icon_smile.gif
poczekaj, zobacze na mapie i dam znac, bo juz nie wiem co gdzie bylo

no to juz wiem. w sztutowie nie widzialam marketu. jest jakis taki typowo wiejski z tego, co pamietam, gdzies po drodze nad morze. my tam zakupow nie robilismy. w stegnie jest biedronka i inny market.


Dowiedziałam się że w Stegnie rzeczywiście jest Biedronka (to ok 4km od miejsca w którym mamy mieszkać) a w samym Sztutowie sa sklepy ale mniejsze.

A tak w ogóle-jak ci się podoba w sztutowi? Czy pamiętasz jaka jest mniej wiecej cena parkingu przy plazy? a może uda się gdzieś postawić auto bez opłacania parkingu icon_lol.gif
gosiagosia
sztutowo, powiem szczerze, ze jak bylam z mezem tylko, to moze sie dziac, jest gdzie isc, ale z dziecmi to juz bez rewelacji niestety. domek mielismy z hustawka, zjezdzalnia, piaskownica, ale szlismy nad morze a wlasciwie jechalismy, bo ponad 2km byly.
parking przy plazy jest platny, stoja parkometry ale nie pamietam ile za godzine, chyba 1,5 byl w tamtym roku. chyba im dluzej tym ta kwota malala, czyli za 2h nie 3 a np 2,5.
sa godziny chyba po 18stej czy 19stej ze bezplatnie i weekendy, ale pewnosci nie mam. na pewno tak jest, ale nie pamietam kiedy, na parkomentrach jest napisane.

w stegnie wiecej rozrywek.

pamietam, ze gdzies byla taki spory plac zabaw, przejezdzalismy obok niego, ale nie wiem czy to stegna czy sztutowo bylo.

edit. widze, ze Twoje dzieci to juz takie wieksze ;p no to moze do obozu beda chcialy isc czy przejechac sie kolejka waskotorowa
mazia
CYTAT(gosiagosia @ Sat, 18 Feb 2012 - 00:37) *
sztutowo, powiem szczerze, ze jak bylam z mezem tylko, to moze sie dziac, jest gdzie isc, ale z dziecmi to juz bez rewelacji niestety. domek mielismy z hustawka, zjezdzalnia, piaskownica, ale szlismy nad morze a wlasciwie jechalismy, bo ponad 2km byly.
parking przy plazy jest platny, stoja parkometry ale nie pamietam ile za godzine, chyba 1,5 byl w tamtym roku. chyba im dluzej tym ta kwota malala, czyli za 2h nie 3 a np 2,5.
sa godziny chyba po 18stej czy 19stej ze bezplatnie i weekendy, ale pewnosci nie mam. na pewno tak jest, ale nie pamietam kiedy, na parkomentrach jest napisane.

w stegnie wiecej rozrywek.

pamietam, ze gdzies byla taki spory plac zabaw, przejezdzalismy obok niego, ale nie wiem czy to stegna czy sztutowo bylo.

edit. widze, ze Twoje dzieci to juz takie wieksze ;p no to moze do obozu beda chcialy isc czy przejechac sie kolejka waskotorowa



Kwestia dojazdów nad morze mnie raczej nie przeraża bo ze wszystkimi bajbetlami i tak zawsze jeździmy. Zapewne na plaży bywalibyśmy kilka godzin. Co do placu zabaw to rzekomo ten duży o któym piszesz jest w odległości 150m od naszej kwatery. POza tym mamy duży ogród i jakis tam nini plaz zabaw na posesji tak wiec chłopcy badą mieli co robić.
Dzięki za odpowiedz.
Gaja
Od czterech lat jeździmy do Stegny. Zawsze do ośrodka Krakus.
Jesteśmy mega zadowolenia. Ośrodek nie jest w centrum Stegny (gdzie tzw. ryneczek, poczta, Biedronka, itp.), lecz jedzie się dalej w kierunku morza; ul. Morska 24.
https://www.krakus.mierzeja.pl/?do=main
Mały spacerek do morza; idzie się ładnym chodnikiem.
Są też ośrodki położone jeszcze bliżej niż Krakus, tu już trzeba szukać takich z adresem ul. Plażowa. Idąc do morza zawsze je mijamy. Przeróżne - domki, takie z pokojami do wynajęcia.
Tu je można wyszukać https://www.mierzeja.pl/stegna/osrodki.html

Ja uwielbiam Stegnę bo nie jest mega przeludniona. Przyjeżdżają rodzice lub dziadki z dzieciaczkami i mój Michał zawsze znajdzie kumpla do zabawy.
W Krakusie organizują zajęcia dla dzieciaczków, przedstawienia, zabawy; mają place zabawa, sale zabaw dla małych dzieci.
Polecam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.