To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

in vitro - jakie badania?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

monaliza
post usuniety
Gremi
jedno co moge naqpisac to zebys zmienila lekarza. In vitro to nie jest drobny zabieg i trzeba sie do niego przygotowac odpowienio. Zreszta skad wiadomo ze in vitro jest niezbedne?
użytkownik usunięty
[post usunięty]
~just~
Nie wiem jak jest w Polsce, moge powiedziec jak jest w UK. Otoz: badanie hormonalne krwi kobiety dwa razy w ciagu cyklu (przed i po jajeczkowaniu), badanie nasienia - oba zlecone przez GP (lekarza pierwszego kontaktu) w celu ustalenia, po ktorej stronie lezy problem. Po skierowaniu do specjalisty (jezeli problemem jest nieplodnosc meska) dodatkowe badanie nasienia (ew dwa). Przed przystapieniem do in vitro/icsi badanie krwi obojga m.in. na hiv, rozyczke.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
~just~
Rosa pisze o wszystkich badaniach przd rozpoczeciem procedury. Jedyne o czym zapomnialam to badanie usg kobiety. Kolejnym krokiem jest rozpoczecie podawania hormonow. Oczywiscie przypadek, o ktorym pisze to ewidentny i powazny problem z jakoscia nasienia (hormony i narzady zenskie w porzadku) i skierowanie na icsi (oczywiscie za zgoda zainteresowanych). Nie wykluczam, ze w innych przypadkach moga byc inne badania.

Chodzi m o to, ze to moze byc sytuacja podobna do tej, w jakiej znalazla sie Monaliza. I wtedy "normalnym" (wg zachodnich standardow) jest brak dodatkowych analiz i prob alternatywnych metod.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
monaliza
papa
~just~
Moim znaniem wystarczy. W koncu wyglada na to, ze jestescie przebadani, zdiagnozowani, no to po co kolejne badania?

Powodzenia!
spragniona
Witam

Moim zdaniem powinnas sie zdecydowac na in vitro.

Diagnoze juz masz i badania tez na tej podstawie lekarz moze stwierdzic czy mozesz wykonac in vitro. Ewentualnie moze poprosic o odnowienie badan jak sa zbyt stare.


Komu lekarze zalecają zapłodnienie metodą in vitro?

• Kobietom z niedrożnymi jajowodami, endometriozÄ…, ciężkimi zaburzeniami jajeczkowania, nieznanÄ… przyczynÄ… niepÅ‚odnoÅ›ci (po kilku latach bezskutecznego leczenia innymi metodami);

• mężczyznom z maÅ‚Ä… liczbÄ… plemników lub ich brakiem w nasieniu;

• małżeÅ„stwom albo staÅ‚ym parom; na in vitro dla samotnych kobiet nie każdy oÅ›rodek siÄ™ zgadza;

• kobieta nie powinna przekroczyć 42. roku życia, w przypadku mężczyzn nie ma ograniczeÅ„.


Zaliczasz sie do tej grupy dokladnie tez sie zapytaj na jakich zasadach wykonuja te zabiegi w danii. W Polsce po uzuskaniu komorek jajowych zapladniane sa wszystkie uzyskane z mozliwoscia zamrozenia. Nie wszystkie pantswa do tego dopuszczaja moga zaplodnic tylko 2 szt potrzebne na zabieg bo nie moga ich przetrzymywac. No i w Polsce mozna z takich komorek potem skozystac jak kobieta wyrazi zgode badz na ich zniszczenie lub oddanie.

Dodam ze moja siostra jest po takim zabiegu w Polsce 1 proba udana dzidziusz ma prawei rok a ja prawdopodobnie na przyszly rok. POlecam Novomedica

A o badania sie nie martw moja siostra tez tak miala z badaniamy do kliniki podpisanie umowy na zabieg jedno badanie do wykonanie bo te co miala bylo zastare. Dopasowanie leczenia przed zabiegam i potem sam zabieg. Powodzenia
Szkoda ze nie refunduja in vitro w Polsce tyle par ma z tym problem to nie sprawedliwe. icon_smile.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
spragniona
No oczywiscie ze za zgoda pacjenta i to on wybiera ile ich chce zaplodnic chodzilo mi o sam fakt ze jest to z jednej strony jakis plus ze w razie nie powodzenia in vitro. No i minus o decyzji co z nimi zrobic. Ale plus do mnie bardziej przemawia. Co do tego jak robia inne kliniki no coz nie ma ma ogolnych przepisow tylko etyczne i moralne nikt tego nie sprawdza i kontroluje cigla sie o to kloca w sejmie wiec trudno ocenic co jest norma a co nie. pozdrawiam ja ciesze sie ze jest wogole jakas szansa dla takich par i mam nadzieje ze zaczna to refundowac
użytkownik usunięty
[post usunięty]
spragniona
No to wlasnie ta klinika robi to wszystko o czym napisalas powyzej. Zazwyczaj sprawdzam nie rzucam sie na gleboka wode czasem poprostu pewne informacje moga mi umknac albo moga byc zle zintepretowane przed czytelnika.
Ale poczytam na ten temat zeby sie upewnic do ilosci. dzieki
tombek
mowicie o Invimedzie?
moko.
Tombek błagam Cię...., czy chociaż raz możesz wypowiedzieć się bez pisania o Invimedzie?
Dziewczyny podały kilkakrotnie nazwę innej kliniki i ty dobrze o tym wiesz!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.