To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czy to juz ostra anemia?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lena77
od dluzszego czasu zle sie czulam-klopoty ze spaniem, koncentracja. poczytalam tu i tam i poszlam na badanie krwi. zrobilam sobie bad :

na wit B12 - mam 100 pg/ml
MCV - mam 96,1 fl
MCH - 2057 amol
MCHC - 21,4
zelazo - 164 ug/dl
hemogl - 7,9 mmol/l

martwi mnie ta wit B12. wyczytalam, ze kiedy jej poziom spadnie ponizej 200 to jest zle. a ja mam 100! czy to juz ostra anemia?
wybieram sie na dalsze badania, tylko teraz to nie za bardzo juz wiem na jakie badania prosic o skier rodzinnego.
anuÅ›
Idź do lekarza. To specjalista powinien wiedzieć na jakie badania Cię wysłać a nie Ty.

malgog
CYTAT(lena77 @ Sat, 12 Jun 2010 - 11:17) *
od dluzszego czasu zle sie czulam-klopoty ze spaniem, koncentracja. poczytalam tu i tam i poszlam na badanie krwi. zrobilam sobie bad :

na wit B12 - mam 100 pg/ml
MCV - mam 96,1 fl
MCH - 2057 amol
MCHC - 21,4
zelazo - 164 ug/dl
hemogl - 7,9 mmol/l

martwi mnie ta wit B12. wyczytalam, ze kiedy jej poziom spadnie ponizej 200 to jest zle. a ja mam 100! czy to juz ostra anemia?
wybieram sie na dalsze badania, tylko teraz to nie za bardzo juz wiem na jakie badania prosic o skier rodzinnego.



ale każdy wynik trzeba czytać w oparciu o normy...nic nie napisałaś o normach, inna sprawa, że wynik zależy od laboratorium, jeśli wychodzi spore odchylenie ja bym powtórzyła
każde lab. ma swoje normy
lena77
CYTAT(anuÅ› @ Mon, 14 Jun 2010 - 16:19) *
Idź do lekarza. To specjalista powinien wiedzieć na jakie badania Cię wysłać a nie Ty.


widzisz tak sie zlozylo, ze skierowania na badania krwi nie dostalam musialam sobie sama poszperac jakie badania krwi zrobic i zaplacic 66 zl, nie potrafilam mu chyba zbyt obrazowo wyjasnic, ze bardzo zle sie czuje. teraz wole wiedziec czego chciec. (mowie tu o rodzinnym, jakos nie moge przejsc tego pierwszego kontaktu)
ajakielka
Lena, dziewczyny dobrze piszą, idź do lekarza rodzinnego. Pokaż mu wyniki badań, które sama zrobiłaś (morfologia jest ok- Hb norma, MVC norma- i nie wskazuje na niedobór witaminy B12), co oczywiście nie wyklucza tego, że możesz źle się czuć. Jakby co to powtórzyłabym tę witaminę B12 (zdarzają się, szczególnie przy tej witaminie, błędy laboaratoryjne). No i dobrze pisze malgog, co laboratorium, to inne normy (sprawdź też jednostki!)
szczurki2
7,9 hemoglobiny -to raczej nie jest w normie.
asdfghjklzxcvbnm
CYTAT(szczurki2 @ Mon, 21 Jun 2010 - 09:51) *
7,9 hemoglobiny -to raczej nie jest w normie.


jest - bo jest w mmol/l
lena77
dzikeuje dziewczyny za odpowiedzi. oczywiscie, nie dotarlam jeszcze do lekarza icon_rolleyes.gif ale w czasie urlopu, na ktory czekam z niecierpliwoscia zamierzam wziac sie za siebie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.