To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

fotelik samochodowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Emalenth82
Dziewczyny szukam fotelika samochodowego do 36 kg w pełni rozkładanego może możecie mi poradzić jaki kopić?
agabr
Ale to nie dla Twoich dzieci?b
Gremi
no i napisz prosze co masz na mysli piszac "w pełni rozkładany"
anuś
Nie znam żadnego fotelika do 36kg, który jest rozkładany. Myślę, że chodzi Tobie o taki do 18kg. Ale co to znaczy 'w pełni rozkładany?' Na plasko? Taki to może być tylko do 13kg ale nie pamiętam modelu.
Emalenth82
https://www.allegro.pl/item1092300631_fotel...gratis_122.html

o ten mi chodzi ma może ktoś?
Gremi
hmm pierwszy raz widze fotelik rozkladany do 36 kg. Ja raczej nie zaufalabym takiemu bo jakos nie moge sobie wyobrazic dziecka majacego np 11 lat (wtedy jeszcze zazwyczaj nie ma sie 36 kg) i jezdzacego w takim foteliku. Ale moze sie myle - z checia poczytam opinie innych
ATeFKa
CYTAT(Gremi @ Mon, 28 Jun 2010 - 10:47) *
hmm pierwszy raz widze fotelik rozkladany do 36 kg. Ja raczej nie zaufalabym takiemu bo jakos nie moge sobie wyobrazic dziecka majacego np 11 lat (wtedy jeszcze zazwyczaj nie ma sie 36 kg) i jezdzacego w takim foteliku. Ale moze sie myle - z checia poczytam opinie innych


Mój 11 ma ok 50 kilo... w foteliku nie jeździ już ...oho-ho...

A mnie fotelik się podoba.
Emalenth82
mój synek starszy waży 15 kg wiec ten do 25 chyba nie bardzo ma sens
gosiata1
Ja mam taki fotelik dla córki https://allegro.pl/item1083500505_foteliki_...i_15_36_kg.html
On ma odczepiane oparcie i potem zostaje sam poddupnik a oparcie jest takie,że się odchyla zupełnie do pozycji leżącej.
Na tylnym siedzeniu to nic nie daje,ale jeśli jest zamontowany z przodu to oparcie fotela samochodowego jeśli odchylisz do tyłu to oparcie fotelika tez się odchyli.Chyba skumacie o co mi chodzi 29.gif
Ika
CYTAT(Emalenth82 @ Mon, 28 Jun 2010 - 09:02) *


On ma tylko homologację, raczej nie ma robionych crash testów, a na pewno nie ma w nich dobrych wyników, bo by o tym wołami pisali.
W foteliku ważniejsza jest ocena w testach (np. ADAC) niż to, jak bardzo się rozkłada. Na leżąco też się można zabić.



ATeFKa, tak z ciekawości, Twój 11-latek ile ma wzrostu?
ATeFKa
CYTAT(Ika @ Tue, 29 Jun 2010 - 17:26) *
ATeFKa, tak z ciekawości, Twój 11-latek ile ma wzrostu?

Łoj ...toś mi klina zabiła...idę mierzyć........................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................
................................................................................
....
148
Ika
To spory jest, jak na 11 lat!

Aczkolwiek formalnie powinien jeszcze jeździć w foteliku (przepisy określają wiek 12 lat i wzrost 150 cm), tylko jaki fotelik, skoro on waży 50 kilo... Sam poddupnik chyba tylko wchodzi w grę.
ATeFKa

No spory... ale jakoś tak mocno się nie wyróżnia wzrostem na tle kolegów z klasy...ale ich kilku jest... Na pewno jest najcięższy. No i nikt mu nie podskakuje 29.gif
Ika, on na poddupniku już ze 2 lata nie jeździ... tył mu się nie mieści.... Ale pasy w samochodzie są ok, na swoim miejscu.

ps. Ika a ty nie rodzisz jeszcze? 29.gif
Ika
Ja mam wrażenie, że ogólnie kolejne pokolenie jest coraz większe, wyższe. Albo mi się wydaje, bo ja mam ledwo 160 cm jak na gazecie stanę icon_wink.gif


P.S. Ano jeszcze nie... Jeszcze jutro nie mogę, za to pojutrze bym chciała icon_lol.gif
ATeFKa
CYTAT(Ika @ Tue, 29 Jun 2010 - 20:10) *
P.S. Ano jeszcze nie... Jeszcze jutro nie mogę, za to pojutrze bym chciała icon_lol.gif


To w takim razie trzymam kciuki za pojutrze icon_wink.gif I lekkiego porodu &&&
Ika
CYTAT(ATeFKa @ Tue, 29 Jun 2010 - 20:13) *
To w takim razie trzymam kciuki za pojutrze icon_wink.gif I lekkiego porodu &&&



Dziękuję icon_biggrin.gif Przydadzą się icon_wink.gif
Pewcia
Polecam fotelik w jakim jeździ mój Olek (tańsza wersja Recaro)
https://allegro.pl/item1148434357_stm_starl...kg_ursynow.html.
Co prawda nie rozkłada się na leżąco a ma jedynie możliwość niedużego pochylenia do tyłu ale dla mnie najważniejsze było bezpieczeństwo młodego i to ze fotelik przeszedł pozytywnie crash testy. Fotelik jest mega stabilny, wygodny i spełnił moje wszystkie oczekiwania.
Hmmm a właśnie, jeśli się nie mylę to w pozycji leżącej można przewozić jedynie maluszki...
Ika
CYTAT(Pewcia @ Mon, 19 Jul 2010 - 22:27) *
Polecam fotelik w jakim jeździ mój Olek (tańsza wersja Recaro)
https://allegro.pl/item1148434357_stm_starl...kg_ursynow.html.
Co prawda nie rozkłada się na leżąco a ma jedynie możliwość niedużego pochylenia do tyłu ale dla mnie najważniejsze było bezpieczeństwo młodego i to ze fotelik przeszedł pozytywnie crash testy. Fotelik jest mega stabilny, wygodny i spełnił moje wszystkie oczekiwania.
Hmmm a właśnie, jeśli się nie mylę to w pozycji leżącej można przewozić jedynie maluszki...


Ten fotelik ma zdaje się tylko certyfikat dopuszczalności do obrotu, nie ma crash testów. Ja bym nie zaryzykowała.
skanna
Ze strony STM wynika, że robią crash-testy, nawet filmiki są, ino mało wyraźne. Zresztą, STM to firma z 60-letnią tradycją, chyba zdążyli się już co nieco nauczyć, zwłaszcza od Recaro, z którym są powiązani.

Ika
Och, Chicco to firma z ponad 60-letnią tradycją, a ostatnie doniesienia pokazują, jak niebezpieczne są ich foteliki icon_smile.gif

STM w ADAC nie znalazłam, może źle szukałam. JA bym nie zaryzykowała - nie twierdzę, że inni nie mogą.
skanna
STM to storchenmuhle, ja znalazłam.
Może naiwnie, ale liczę na to, że producent foteli do Ferrari ma jakieś pojęcie o bezpieczeństwie w samochodzie...
Ika
Aaa, rzeczywiście, jest - testy z 2006 i 2007 roku, ocena 3... dla mnie to mało. Fachowcy twierdzą, że bezpieczny fotelik to taki, który ma przynajmniej 4.
dupadupadupa
Hej..
Dziewczyny..
Czy ktoras z Was ma fotelik Cybex Pallas lub Recaro Young Sport?
Mam zamair w najblizszym czasie kupic cos z ww.
Pierwszy ma ocene 4 w ADAC, drugi 3. Jeden i drugi sa od 9-36 kg. Drugi jest z tych "standardowych" z pasami, peirwszy z "ta nowa" oslonka. I tu pytanie: czy ona aby na pewno jest wygodna dla dziecka? Niby przymeirzalam moja corke, miala sporo miejsca, byla zadowolona.. a jednak.. jeszcze sie waham..
Datego prosze o opinie.. moze ktoras mama uzywa ..
Kamila-w1
Ja mam ten storchenmuhle o którym pisały dziewczyny, jak kupowałam w Baby-maxxie we Wrocławiu to sprzedawca powiedział, ze to najbezpieczniejsze foteliki jakie ma w sprzedaży.
Ika
CYTAT(Kamila-w1 @ Mon, 26 Jul 2010 - 19:14) *
Ja mam ten storchenmuhle o którym pisały dziewczyny, jak kupowałam w Baby-maxxie we Wrocławiu to sprzedawca powiedział, ze to najbezpieczniejsze foteliki jakie ma w sprzedaży.


To może niezbyt dobrze świadczyć o pozostałym asortymencie icon_wink.gif
A tak serio, Kamila - warto weryfikować słowa sprzedawców. Ocena 3 w testach to nie jest dobra ocena - jest mnóstwo fotelików, które mają 4 (bez bazy).
skanna
Ocena 3 to ocena "zadowalająca" - może nie każdego, ale raczej nie jest to ocena negatywna.
Ika
CYTAT(skanna @ Mon, 26 Jul 2010 - 21:17) *
Ocena 3 to ocena "zadowalająca" - może nie każdego, ale raczej nie jest to ocena negatywna.


A ja napisałam, że jest "negatywna", czy to Twoja nadinterpretacja...? icon_wink.gif
skanna
"Nie jest dobra" nijak nie ma wydźwięku pozytywnego, na ile znam polski język.
Ika
CYTAT(skanna @ Mon, 26 Jul 2010 - 21:26) *
"Nie jest dobra" nijak nie ma wydźwięku pozytywnego, na ile znam polski język.


O ile ja znam język polski, "nie jest dobra" nie jest tożsame z "negatywna" icon_wink.gif - więc jednak nadinterpretacja.
Tuni
Szukam fotelika do 36kg z własnymi pasami bezpieczeństwa.
Młody ma fotelik 9-18kg, właśnie osiągnął 18kg, wg rozmiaru jeszcze długo mógłby pojeździć w obecnym foteliku no ale masę osiągnął, więc pora na zmianę (a może się mylę i mógłby jeszcze pojeździć?).
Chciałabym kolejny fotelik czyli do 36kg ale z pasami, bo wg mnie tak będzie wygodniej i bezpieczniej i po prostu do korzystania z pasów samochodowych dziecię mi jeszcze nie dorosło. Te które znalazłam do tej pory nawet jeśli mają pasy to właśnie koło 18 kg sugerują, żeby pasy fotelikowe odpiąć i korzystać z samochodowych, czyli nadal nic.
No uparłam się, tylko znaleźć nie mogę.
Są takie?
dupadupadupa
Chyba najszybciej znajdziesz cos 9-36 kg.. np. Recaro Young Sport ma wlasne pasy bezpieczenstwa. Rowniez mozliwosc regulowania oparcia. Ocene 3 w testach ADAC. Podobnie Britax Evolva 123 9-36. Tez ma ocene 3 w ADAC. Z ocena 4 w ADAC jedynie Kiddy Pro Life lub Cybex Pallas, ale one nie maja pasow a "nakladke" ktora generalnie sie sciaga jak dziecko osiagnie odpowiednie rozmiary (przynajmniej 15kg) ale wtedy wlasnie uzywa sie normalnych pasow 3punktowych samochodowych. Wiec to nie zalatwia sprawy.
rysa154
ja tez na poczatku chcialam fotelik do 36kg z pasami, ale wybralismy w koncu inny bez pasow i bardzo sobie chwale to rozwiazanie, po pierwsze wydaje mi sie wygodniejsze dla dziecka, po drugie w czasie uzywania szybciej odepnie sie pas samochodowy niz pasy fotelika w razie potrzeby albo kiedy ktos czesto korzysta z fotelika...
dupadupadupa
czesc ryba icon_razz.gif
No tak ale kolezanka powyzej chce wlasnie z pasami wbudowanymi w fotelik..
Ja osobiscie tez jestem zachwycona Cybexem gdzie nie ma "wlasnych pasow" , a przypinam pasem samohodowym. Oczywiscie Emi jezdzi z ta oslonka poki mala...
Tuni
Jmijeczko, ale ten model który podałaś, powyżej 15 kg wymaga tych wbudowanych pasów.

Rybo, a udało Wam się znaleźć model gdzie powyżej 18kg nadal są "szelki" ?
dupadupadupa
Tuni - czekaj bo sie zakrecilam.. podalam 9-36 Recaro Young sport i Britax Evolva123.. oba maja wbudowane pasy.. bo tak zrozumialam.. ze chcesz z wbudowanymi pasami tak? icon_razz.gif Pasy mozna zawsze "odpiac" i przypinac w miare wzrostu dziecka pasami samochodowymi ..
Tuni
Ale ja właśnie chciałabym dziecko powyżej 18kg nadal zapinać tymi wbudowanymi a wyczytałam przy tym Recaro, że po osiągnięciu 18kg należy się "przerzucić" na pas samochodowy.
dupadupadupa
Tuni - ale to z tego co wiem kazdy producent tak pisze. Jednak, jesli dziecko wage ma, a jednak wzorst i budowa "pozwalaja" na uzywanie pasa wbudowanego, to dlaczego nie? Na stronie fotelik,info chyba powinnas tez znalezc informacje jak "powinien" wygladac pas wbudowany .. w sensie.. zeby nie byl za nisko, za wysoko.. jesli w tych modelch co podalam, przy Twoim synku jednak ten pas wbudowany bedzie za maly to trzeba bedzie jednak uzywac samochodowego.. ale pokrecilam.. ale chyba mnei zrozumialas? icon_smile.gif
dupadupadupa
Bo nawet biorac pod uwage moje dziecko i fotelik ktory mamy. Pisza ze nakladke trzeba stosowac do 15 kg. Moje dziecko ma 11, ale jest tak drobna, ze nawet jak uzyska to 15 kg to nie wydaje mi sie aby sam pas samochodowy byl ok.. mysle ze nadal bedzie konieczna nakladka..
Ulinka
JAMIJECZKA a Emi Ci się nie poci w tym foteliku??? Moja Hanka ogólnie bardzo się poci i teraz jest cała mokra jak ja wyciągam z fotelika ( nawet przy włączonej klimie). Z Marcelem nie miałam tego problemu. A ten Cybex taki zabudowany, że szok 37.gif
Obecnie mamy dla Hani Brevi, a Marcel jeździ zapięty normalnym pasem w Coneco, a wcześniej też w nim jeździł, ale miał dodatkowe pasy.
dupadupadupa
Ulinka a wiesz ze nie.. Znaczy tak.. jak tylko kupilismy fotelik, akurat byl "upal" a my bez klimy jezdzimy.. i wsadzilismy Emilke.. pojezdzilismy troche.. nie byla spocona ani ciut (gdzie przy tym foteliku co mielismy do tej pory, 5 min jazdy samochodem i upocona na maksa).. ale mysle.. ze jak pojedziemy gdzies dalej i np Emi bedzie spala.. to podejrzewam ze i tak sie spoci i tak.. nie uniknione, chocby najlepsza na swiecie tapicerka byla..
Cybex jest zabudowany, bardzo. Ale to chyba plus ze zaglowki sa takie a nie inne? Pozniej ten Pallas przeksztalca sie w Solution X.. wiec tez dobry w ocenach.. Pewnie wiecej bede mogla powiedziec po 16 sierpnia jak pojedziemy w "dalsza podroz" icon_razz.gif
Tuni
Dzięki jimijeczko.
Poszukam w sklepach i po prostu wsadzę małego i sprawdzimy na żywo icon_smile.gif
dupadupadupa
Nie ma za co icon_razz.gif icon_razz.gif icon_smile.gif
Pewnie ze najlepiej poprzymierzac.. Emilka jak tylko usiadla w Cybexie to juz nie chciala w innym.. przymeirzalam ja tez do Recaro i Britaxa.. ale piszczala i mowila ze nie.. ze ten.. wiec sama dokonala wyboru icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.