To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Patelnia grillowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnieszka AZJ
Nie wiem, czy tu czy na mniamie, ale chyba tu...

Zaświtał mi w głowie pomysł nabycia patelni grillowej, bo jakoś dawno nic nowego mi w kuchni nie przybyło icon_wink.gif ale nie wiem:

po pierwsze - czy warto ? icon_rolleyes.gif
po drugie - czy to sie nadaje do kuchni z płytą ceramiczną ?
Wszystko, co wiem, to widziałam, jak Nigella smażyła na niej rozmaite rzeczy, ale ona robila to na gazie.

Wreszcie po trzecie - jakiej firmy i za ile ?
Domniemywam, ze powinna byc okrągła, bo kwadratowego pola grzewczego moja kuchenka nie posiada.

Uprasza się o dobre rady i dzielenie się doświadczeniami w tej materii 06.gif
~anula~
Ja tam się nie znam ale zakupiłam sobie w Ikei taką i bardzo ją lubię. Ma fajny patent z tą składaną rączką - dla mnie wszystkie patelnie mogły by mieć taką. Jest prostokątna ale na spodzie ma pole okrągłe i jakoś się to ciepło rozprowadza. Smaży się w każdym razie prawie równo na całej. Aha i po wyjęciu rączki można używać jej w piekarniku. Nadaje się na ceramiczną.
Na pewno można kupić droższą czy lepszą ale ja osobiście nie widzę potrzeby choć fachowcem kuchennym nie jestem.
cydorka
CYTAT(~anula~ @ Sun, 13 Jun 2010 - 20:15) *
Ma fajny patent z tą składaną rączką - dla mnie wszystkie patelnie mogły by mieć taką. Jest prostokątna ale na spodzie ma pole okrągłe i jakoś się to ciepło rozprowadza. Smaży się w każdym razie prawie równo na całej.

zacytuje
i pokaże swoją:
https://www.allegro.pl/item1047015548_bergh...8cm_poznan.html
cos takiego

cyd
Agnieszka AZJ
Czyli że obie te patelnie mozna postawić na okrągłym polu grzewczym ?
zilka
CYTAT(~anula~ @ Sun, 13 Jun 2010 - 22:15) *
Ja tam się nie znam ale zakupiłam sobie w Ikei taką i bardzo ją lubię.


Ja też kiedyś miałam tę z Ikei i bardzo była fajna, natomiast ja jakiejś wielkiej różnicy pomiędzy tą a zwykłymi nie widziałam.
emce
Ja jestem kilkutygodniową posiadaczką patelni grillowej i musze przyznać, że uważam ją za bardzo trafiony zakup icon_smile.gif wprawdzie nie różni sie jakoś znacznie od porządnej teflonowej, ale cieszę się, ze ją mam.
Nie doradze jednak nic w kwestii plyty ceramicznej czy kolistych pól, bo moja jest najzwyklejsza na gaz, ale ogólnie polecam icon_smile.gif
okko
No a czym sie konkretnie rózni od zwykłej patelni? czy na niej sie smazy beztłuszczowo? czy sie lepiej przypieka?

Mam super patelnie- akurat to i noze uwazam za podstawe gotowania- i jesli ta byłaby warta to bym sie moze zdecydowała
Agnieszka AZJ
Jeszcze jedno pytanie - jak się używa taką patelnię ? Bez tłuszczu ?

Edit:

Okkko,
pisałysmy równocześnie icon_wink.gif
amania
ja zazwyczaj przejeżdżam po niej tylko naoliwionym icon_wink.gif pędzlem - to w przypadku drobiu
ale na przykład taką karkówkę, to chyba spróbowałabym smażyć zupełnie bez tłuszczu
okko
A czym sie w praktyce rózni patelnia grilowa- taka z paskami w poprzek od patelni z kratką na dole- chodzi mi o takie patelnie z bardzo grubym dnem- na nich akurat karkówke smazcy mozna kompletnie beztłuszczowo
emce
Ja na swojej smażę zupełnie bez tłuszczu, nawet chude drobiowe. Robią się takie fajne paski przypieczone na mięsie.
Porównania z kratkowaną nie mam, niestety.
mama4
Gdyby cena nie grala roli, to wybralabym taka (z tej konkretnej firmy wlasnie)

https://www.lecreuset.ca/Cookware/Enameled-...let-Grill-26cm/

Mozna dokupic do niej przykrywke (sa dwa rodzaje - gladka i z rowkami).

Ja mam podobna (tyle, ze z kitchen aid) i tez sobie chwale. Uzywam jej przede wszystkim do wolowiny i drobiu. Przewaznie rozgrzewam patelnie mocno, krotko obsmazam mieso z jednej i drugiej strony, po czym koncze proces gotowania w piekarniku.
wiewiórczak
CYTAT(~anula~ @ Sun, 13 Jun 2010 - 21:15) *
Ja tam się nie znam ale zakupiłam sobie w Ikei taką i bardzo ją lubię. Ma fajny patent z tą składaną rączką - dla mnie wszystkie patelnie mogły by mieć taką. Jest prostokątna ale na spodzie ma pole okrągłe i jakoś się to ciepło rozprowadza. Smaży się w każdym razie prawie równo na całej. Aha i po wyjęciu rączki można używać jej w piekarniku. Nadaje się na ceramiczną.
Na pewno można kupić droższą czy lepszą ale ja osobiście nie widzę potrzeby choć fachowcem kuchennym nie jestem.



Anula, jak długo już ją używasz?
Czy nie przywiera na niej mięso, gdy grillujesz bez tłuszczu?

Fajna sprawa myślę, że rączka odpinana.
Kora ::::
a ja mam taką IKEI i nie polecam - jest prostokątna i mimo tego kółka na spodzie wcale nie rozkłada się na niej ciepło równo. Patent z rączką - owszem fajny ale całość do bani. Mam kuchenkę gazową. A skoro już mam ta patelnię to smażę czasami po prostu na połówce tylko wtedy jest w miarę ok. Może warto przeanalizować patelnie innych firm. Ikeowską - nawet ja jako mega fanka IKEI - odradzam
cydorka
ta, która ja linkowałam tzn berghoff czy jak mu tam u mnie też jest używana na gazówce, ciepło się dobrze rozchodzi, smażę bez tłuszczu i mięcho i ryby - nic mi nie przywiera tylko się takie charakterystyczne paseczki jak pisała emceda robią
cyd
~anula~
Wiewiórczak, przelatuję ją zazwyczaj, jak Amania, lekko naoliwionym pędzlem. Chociaż zdarzało mi się całkiem na sucho, wtedy paski się robią mocniejsze 06.gif ale nie przywierało.
Agnieszka AZJ
Wyciągam ten wątek, bo kupiłam sobie wreszcie taką patelnie - w IKEI, ale nie ze skladaną rączką tylko z przymocowaną na stałe.
Jechałam do sklepu z zamiarem kupna tej składanej, ale jak ja wzięłam do ręki, to mi rączka została, a patelnia poleciała na podłogę 37.gif Stwierdziłam, ze wolę nie ryzykować.


Dobrze mi się na niej smaży - tak dobrze, że chyba w tym roku zrezygnuję z grilla icon_wink.gif Nagrzewa się równo. Zgodnie z tym, co tu pisałyście, natłuszczam ją trochę olejem przy pomocy pędzelka.
Orinoko
Hm.... patentu z pędzlem nie próbowałam.
Standardowo po prostu marynowałam mięso w marynacie (oliwa + cytryna + zioła). Ostatnio jakoś przestałam jej używać, bo syn to wielki fan tradycyjnych kotletów, ale może pod wpływem wątku wyciągnę? Smaczny z niej wychodzi drób, ryby, wieprzowiny jakoś nie próbowałam.
Czyli spróbować bez marynowania mięsa wcześniej w oliwie?
Acha, nie wiem, jaką mam tę patelnię i nawet nie pamiętam, gdzie kupowałam. Jest dość ciężka i solidna. Rodzicom kupiłam w markecie ciut lżejszą, ale też się sprawdza.
marghe.
ja nie marynujÄ™ i niczym patelni nie smarujÄ™.
Dietetycznie jest icon_wink.gif

Po prostu rzucam mięso (najczęściej kurze piersi albo polędwica wołowa) na porządnie rozgrzaną patelnię i czekam aż SAMO zacznie od niej odchodzić. Przerwracam na drugą stronę i znowu czekam icon_smile.gif

edit : mam ciężką, żeliwną. Kawał kwadratowej patelni jednym słowem icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.