To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

alimenty dla ucznia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pereziak
Witam wszystkich.

Jestem zupelnie nowy i na forum i w sprawach alimentacyjnych;p

moje pytanie dotyczy sprawy takiej:

jak sie uczylem w panstwowej szkole to przyslugiwaly mi alimenty, placone one byly nie pamietam dokladnie jaki to byl organ - czy komornik czy zus /prosze sie nie smiac bo serio nie wiem ;]/
w kazdym badz razie nie przez ojca, gdyz po nim zaginal slad.

w momencie kiedy pojsc musialem do prywatnej uczelni, Mama mi powiedziala ze alimenty mi w tym momencie przepadaja, nie wiem czy to prawda ale tak sie stalo.

I moje pytanie jest teraz nastepujace mam 25 lat i ucze sie znowu w panstwowej szkole i czy ponownie moge sie starac o alimenty ??

z gory dzieki wszystkim za odp ;]
Mama Mateo
Po pierwsze - zależy do jakiej szkoły chodziłeś. Mama troche namieszała bo skoro nie pracowałeś czyli nie mogłeś sam sie utrzymać, a uczyłeś sie by zdobyć zawód to alimenty należały się jak najbardziej. Chyba, że został przekroczony dochód na 1 osobe w rodzinie to wtedy zus nie wypłacał ich.

W każdym bądź razie - teraz już nie ma możliwości starać się o alimenty (tzn one nadal są) ze względu na wiek i tutaj nie ma znaczenia, że uczysz sie w państwowej szkole.
netty5
A stypendium socjalne czy naukowe ci nie przysluguje?Nie jestem na biezaco w tej kwestii ale wiem ze moja kuzynka na studiach dostawala takie stypendium bo stracila prawo do alimentow........tylko nie pamietam dlaczego.....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.