To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wybór wózka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Martan
Wiem, że tematów dotyczących wyboru wózka było wiele. Ale mam konkretny problem.
Muszę kupić wózek dla Adasia, który ma teraz 8 miesięcy. Ze względu na swoją niepełnosprawność fizjoterapeutka orzekła, że wózek musi się rozkładać prawie zupełnie płasko (Adaś nie siedzi i nie wiadomo kiedy to nastąpi). Myślę, że wózek musi spełniać też inne wymogi, np. mieć odpowiednio duże siedzisko, bo nie wiadomo kiedy Adaś zacznie chodzić (w wieku 2-4 lat?); a przy tym ma się zmieścić do bagażnika icon_wink.gif . Siedzisko obudowane po bokach, bo Adaś nie uleży na plecach i jak automat przewraca się na brzuszek (co mnie oczywiście zachwyca icon_smile.gif ).

Możecie spojrzeć na swoje wózki innym okiem i polecić konkretny model ?

Pozdrawiam
Martan

cydorka
CYTAT(Martan @ Thu, 17 Jun 2010 - 09:07) *
Wiem, że tematów dotyczących wyboru wózka było wiele. Ale mam konkretny problem.
Muszę kupić wózek dla Adasia, który ma teraz 8 miesięcy. Ze względu na swoją niepełnosprawność fizjoterapeutka orzekła, że wózek musi się rozkładać prawie zupełnie płasko (Adaś nie siedzi i nie wiadomo kiedy to nastąpi). Myślę, że wózek musi spełniać też inne wymogi, np. mieć odpowiednio duże siedzisko, bo nie wiadomo kiedy Adaś zacznie chodzić (w wieku 2-4 lat?); a przy tym ma się zmieścić do bagażnika icon_wink.gif . Siedzisko obudowane po bokach, bo Adaś nie uleży na plecach i jak automat przewraca się na brzuszek (co mnie oczywiście zachwyca icon_smile.gif ).

Możecie spojrzeć na swoje wózki innym okiem i polecić konkretny model ?

Pozdrawiam
Martan

proponuje Ci zapukać do monilki, ona ma duże doświadczenie w tym temacie, myślę, ze niejeden wózek "miała w ręku" lub na oku może coś podpowie , na co zwrócić uwagę przy szukaniu
z tego co wiem, to jeżeli dziecko faktycznie potrzebuje takiego wózka ze względów zdrowotnych, to są jakieś możliwości refundacji
ale nie chcę Cię wprowadzić w błąd więc koniecznie do monilki
cyd
Martan
Dziękuję cyd.
Temat refundacji przez NFZ właśnie zgłębiam...
M.
.uzytkownik.usuniety.
Może coś ze spacerówek rehabilitacyjnych?

K

P.S A popatrz też na tę stronę, w szczególności ogłoszenie nr 6
Martan
Dziękuję za sugestię. Już się rozeznałam w temacie i zaczynam działać.
A tak OT (przepraszam) - są tu Mamy dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności? Bo takich tematów jakoś nie widzę 37.gif i trochę mi brakuje...

Pozdrawiam
m.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.