To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

skręcenie kostki 3 stopnia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sary mama
Witajcie w niedziele skręciłam nogę spadając z 2 schodów i noga wpadła mi pod ukos i pod pupe i jeszcze na niej siadłam Sad pojechałam w poniedziałek do szpitala na SOR zrobili przeswietlenie bo była bardzo spuchnięta i nie mogłam na niej stanąć. W przeswietleniu wyszlo ze skrecenie tylko. Daja szyne przepisał tabletki Cyclo3Forte, i zastrzyki przeciw zakrzepowe i jutro pojutze wysyłaja do ortopedy urazowego, przed wczoraj byłam u ortotopedy opowiedziałam mu jak to sie stało i on powiedział ze jest skrecenie 3 stopnia 5 lipca na sciagniecie gipsu i damy orteze. Noga jest spuchnieta i siwa i boli.. moje pytanie jest takie
1.kiedy bede chodziła na noge ??
2. czy on stwierdzi jak sciagnie gips czy jest cos pozrywane ??
3. co stosowac zeby tak nie bolało czym smarować ????
m4rusia
a jesteś w tej ciąży czy nie?? icon_smile.gif
kasiaaaaa
A nie powinnas o to zapytać lekarza? Skąd my możemy wiedzieć takie rzeczy?
harkon
Prosze, tu jest wszytko - o anatomii i leczeniu. Leczylismy u tego lekarza naszacorke,ktora miala nawykowe skrecenia stawu skokowego.
sary mama
Witaj dzisiaj załważyłam ze nad kostka od środka mam wystająca druga jakas kostke co to moze być ?????
harkon
Ja bym to pokazala lekarzowi.
sary mama
w poniedziałek mam dopiero do niego isc.
sary mama
witajcie byłam dzis do kontroli lekarz nogi nie zobaczył przepisał wniosek na orteze.
i powiedział pokazać się za tydzieńń z ta noga w ortezie.
nawet na nią nie popatrzył. no i co mam robić ??
a jezeli jest zerwane np. sciegno lub wiezadła to co ??????. bo teraz z drugiej strony tam gdzie muwiłam ze ta kostka wystaje to spuchło bardziej.
pomozcie mi co mam robić.
harkon
Isc na usg do dobrego specjalisty. takiego,ktory zajmuje sie narzadem ruchu. A pozniej z tym do ortopedy, najlepiej tez jakiegos douczonego... Orteza tak czy inaczej Ci sie przyda.
sary mama
Badanie ortopedzyczne i usg okolicy stawu skokowego prawego.

Skargi bólowe dotyczą okolicy ścięgien zginaczy do tyłu i niżej kostki przyśrodkowej oraz od kilku dni , cierpnięcie 5 palca tejże stopy.

W badaniu klinicznym funkcja miejsca piszczelowego tylnego i obu zginaczy zachowane z bolesnościa uciskową w ich przebiegu. Test Tinela od tyłu kostki bocznej ujawnia uszkodzenie jednego z nerwów skórnych brzegu bocznego stopy.

Usg w obrębie stawu skokowego bez istotnych odchyleń od normy. Wokół ścięgien po stronie przyśrodkowej otoczka płynowa przy zachowanej ciągłości ich włókien w badaniu dynamicznym. Scięgno ąchillesa w normie.

Prosze mi powiedzieć cos wiecej na ten temat.
kasiaaaaa
CYTAT(sary mama @ Wed, 21 Jul 2010 - 00:07) *
Prosze mi powiedzieć cos wiecej na ten temat.

Czemu Ty siÄ™ o takie rzeczy lekarza nie zapytasz?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.