To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przejście na Marvelon z Diany 35

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

wiki
Witam, mam pytanie. Przez 6 miesięcy brałam Diane 35 (jako antykoncepcje + leczniczo na cyste). 24 grudnia lekarz przepisał mi Marvelon. 24 grudnia był dniem 28 cyklu, w którym zawsze zaczynałam nowe opakowanie Diane 35. w tym też dniu po raz pierwszy wziełam Marvelon. Potem czytając ulotkę zorientowałam się, że pomimo tego i ż jest on również 28 dniowy bierze się go innaczej niż Diane, bo pierwszego dnia cyklu. icon_rolleyes.gif I mam pytanie czy Marvelon jest kontynuacją Diany i bierze się go tak samo, czy może jest tak, że sobie w ciąże zajde? icon_biggrin.gif Jak któraś z was spotkała się z taką sytuacją to proszę dajcie znać.
Pozdrawiam WIKI
milly
Podobno najlepiej jest, zmieniając pigułki, nowe opakowanie zaczynać pierwszego dnia cyklu. Z tego, co wiem, jeśli nowe tabletki są "silniejsze", albo przynajmniej równają się poprzednim, to można brać je jak poprzednie. Lżejsze tabletki mozna brać następnego dnia po skończeniu starego opakowania (mam na myśli stare tabletki) albo pierwszego dnia cyklu. Jeśli nie weźmie się wg wskazań lekarza, czy ulotki, to zdaje się, że przez tydzień albo dwa trzeba się dodatkowo zabezpieczać.

pozdrawiam
milly
wiki
Dziękuję za odpowiedż. A jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże w moim przypadku?

Pozdrawiam
Wiki
Agnieszka.zg
wydaje mi się że jeśli przerwa była spowodowana tylko 7 dniami na okres to antykoncepcja jest zachowana........
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.