To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jakie buty do przedszkola

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Zelda
Hanusia od wrzesnia zacznie chodzić do przedszkola,a ja już zaczynam przeżywać ;)Niedawno ją urodziłam a juz prawie 3 latka ma..
W każdym razie zastanawiam się nad "wyprawką".Kupiłam jej trampki jako obuwie zmienne,ale nie wiem czy nie lepsze będą papucie albo crocsy?
Joanna 81
Moja córka miała kiedyś z befado kapcie - buciki, o coś takiego i takiego - różnią się zapięciem. Było jej wygodnie, dobrze trzymały stópkę, sprawdzały się na zajęciach ( np. na rytmice ), teraz ma coś podobnego- sama zakłada, ściąga nie ma problemu icon_smile.gif
Moim zdaniem ważne jest to, by były wygodne, przewiewne, by dziecko samo radziło sobie z ich założeniem / ściągnięciem
anax
Bardzo dobre pantofelki poleciła Joanna.Paputki nie mogą mieć też grubej podeszwy ponieważ czasami dzieciaki kopią siebie nawzajem i to też może boleć.Mają być wygodne do chodzenia i zakładania przez dziecko.
joa133
Maju
kupiłam papucie befado... polecam..u nas wymagano też kaloszy (pora wiosna lato-jesień) i dodatkowych butów na zimę... kupiłabym befado i tyle...
Mika
mój też zasuwa w obuwiu befado albo w zetpol -i w domu i w przedszkolu icon_wink.gif
Zelda
dzięki dziewczyny
z zakładaniem nie ma problemu bo Hania sznuruje buty odkąd skończyła 15 miesięcy,raczej o "wymogi"mi chodziło.
a co myślicie o takich:
https://www.crocs.com/crocs-genna/11021,def...=girls-footwear
https://www.crocs.com/crocs-girls-keeley/10...backtoschool_en
lekkie,przewiewne i wygodne
aha i dajecie np ubrania na zmianÄ™?
Joanna 81
maja nie mam pojęcia czy linkowane przez Ciebie buciki - kapcie się sprawdzą. Widziałam kilka pozytywnych opinii na ich temat, ale osobiście nigdy takich nie kupowałam dziecku, więc doświadczenia brak. Może inne mamy coś podpowiedzą 06.gif
Co do ubrań na zmianę - ja zostawiam w szatni bluzeczkę i spodenki / spódniczkę na podwórko, gdzie córka bawi się w piasku czy na huśtawkach. Nawet jak się ubrudzi mogę przebrać i czystą zaprowadzić do domu 08.gif
Gremi
maja - ja crocsow bym raczej nie polecala bo jakby nie bylo sa to buty gumowe a wiec stopa sie bedzie meczyc. Najlepsze sa zwykle kapcie (u nas wymoz ze maja byc z biala podeszwa)
Co do ubran to mamy w przedszkolu cala torbe z ubraniami - sa tam majteczki, rajstopki (po kilka par) i dodatkowo caly zestaw ubran na zmiane. Dodatkowo ja w plecaczku daje malej ubrania na zmiane na konkretny dzien. Nasze przedszkolaki wiekszosc dnia spedzaja na placu zabaw i jak ja odbieram to czesto jest tak ze wyglada jak mala swinka wiec musze ja przebrac zeby do domu jakos ja doprowadzic.
Kaszanka
W naszym przedszkolu zawsze jest ciepło więc Gaba biegała w sandałach cały rok - w innym obuwiu stopę miała mokrą.
Tuni

Kapciuszki koniecznie szmaciane i mało zabudowane, proponowane befado są ok.
Ubranka na zmianę daję od pierwszego dnia, cały komplet podobny do tego który danego dnia ma na sobie, tzn majteczki, koszulka, spodenki , sweterek( grubość i długość dostosowana oczywiście do temperatury).
Użyte dosłownie raz jak się w łazience wodą chlapali icon_smile.gif ale nigdy nie wiadomo czy się np zupą nie poleje.
Te ciuszki na zmianę oczywiście wymieniam na nowe co kilka dni, mimo, że nie zostały użyte.
No i ręczniczek obowiązkowo, też daję czysty w poniedziałek i w środę.
agarad
CYTAT(maja2006 @ Wed, 21 Jul 2010 - 03:26) *
...Hania sznuruje buty odkąd skończyła 15 miesięcy,...


ja tak ot , ale musiałam jak przeczytałam - wielekie WoW!
Zelda
agarad też byłam w szoku jak to zobaczyłam,bo dziecko za długo cicho było icon_wink.gif a ona sobie grzecznie siedziała i buciki sznurowała 06.gif
Zelda
CYTAT(Gremi @ Wed, 21 Jul 2010 - 06:27) *
maja - ja crocsow bym raczej nie polecala bo jakby nie bylo sa to buty gumowe a wiec stopa sie bedzie meczyc. Najlepsze sa zwykle kapcie (u nas wymoz ze maja byc z biala podeszwa)
Co do ubran to mamy w przedszkolu cala torbe z ubraniami - sa tam majteczki, rajstopki (po kilka par) i dodatkowo caly zestaw ubran na zmiane. Dodatkowo ja w plecaczku daje malej ubrania na zmiane na konkretny dzien. Nasze przedszkolaki wiekszosc dnia spedzaja na placu zabaw i jak ja odbieram to czesto jest tak ze wyglada jak mala swinka wiec musze ja przebrac zeby do domu jakos ja doprowadzic.

Gremi te buty są idealne na upały,więc nie sądze żeby stopa się w nich męczyła.
mam pytanie do tych papci,czy one mają metalową klamerkę?bo widziałąm kiedyś podobne w smyku,ale nie wiem czy to te same co z linku,tamte były potwirnie ciężkie i do tego ta metalowa klamra 37.gif
Xenna
CYTAT(maja2006 @ Wed, 21 Jul 2010 - 12:27) *
agarad też byłam w szoku jak to zobaczyłam,bo dziecko za długo cicho było icon_wink.gif a ona sobie grzecznie siedziała i buciki sznurowała 06.gif

Również jestem zaskoczona 23.gif
Z ogromną przyjemnością objrzałabym filmik z maluszkiem w roli głównej,który swoimi małymi rączkami sprytnie zawiązuje sznurówki 06.gif
A przy okazji bardzo się cieszę Maju2006,ze pojawił się taki wątek bo mój synek również we wrześniu idzie do przedszkola i również zastanawiam nad wyprawkąicon_smile.gif
Joanna 81
CYTAT(maja2006 @ Thu, 22 Jul 2010 - 03:23) *
mam pytanie do tych papci,czy one mają metalową klamerkę?bo widziałąm kiedyś podobne w smyku,ale nie wiem czy to te same co z linku,tamte były potwirnie ciężkie i do tego ta metalowa klamra 37.gif


te, które miała moja córcia nie były ciężkie, klamerka metalowa, ale absolutnie nie obciąża bucika. Kapcie są lekkie i z tego co zauważyłam w naszym przedszkolu i w wątku dość popularne icon_smile.gif
Maja z befado można kupić kapcie z odkytymi paluszkami, przewiewne - spójrz o takie 06.gif
Gremi
CYTAT(maja2006 @ Thu, 22 Jul 2010 - 03:23) *
Gremi te buty są idealne na upały,więc nie sądze żeby stopa się w nich męczyła.

no to jest raczej kwestia "gustu". Dla mnie to ciagle sztuczne buty i ja bym takich nie kupiła.
Co do zapiecia to jesli chodzilo ci o klamre jak na zdjeciu zalinkowanym przez Joanne to absolutnie ona nie przeszkadza. Moim zdaniem jest chyba nawet lepsza od rzepa.
A moze takie skarpety z podeszwa by sie sprawdziły?
mama_do_kwadratu
Crocsy to świetny pomysł.

Co do sznurowania butów przez trzylatkę- rzeczywiście, sukces. Ja jednak odradzam tego typu buty do przedszkola- z całą pewnością maluchowi zajmuje takie sznurowanie sporo czasu i może przysparzać stresów różnego rodzaju.


aaaa, dodam jeszcze, że Befado są baaaaardzo popularne wśród przedszkolaków, więc chyba się sprawdzają icon_smile.gif
Zelda
CYTAT(Xenna @ Thu, 22 Jul 2010 - 05:20) *
Również jestem zaskoczona 23.gif
Z ogromną przyjemnością objrzałabym filmik z maluszkiem w roli głównej,który swoimi małymi rączkami sprytnie zawiązuje sznurówki 06.gif
A przy okazji bardzo się cieszę Maju2006,ze pojawił się taki wątek bo mój synek również we wrześniu idzie do przedszkola i również zastanawiam nad wyprawkąicon_smile.gif

Hania ma juz prawie 3 latka,a wtedy miała 15 miesięcy.. 06.gif ,nasza pediatra też była zaskoczona chociaż rzadko co ją zaskakuje icon_wink.gif
joanna fajne te z odkrytymi palcami
Gremi te skarpetki odpadają,chyba że na zimę.Hani się stopa poci ,więc raczej coś przewiewznego szukam.
rysa154
u nas super sie sprawdzaly befado z gumkami a nie klamra.no i zuza miała rownież daniele, polecam...wszystko zalezy tez od sprawnosci z jaka dziecko radzi sobie z zakladaniem i zapinaniem butow oraz od aktywnosci dziecka....jedne dzieci swietnie same sobie poradza z zapieciem ine gorzej....poza tym w typowych croksach-klapkach bynajmniej moich dzieci na dluza mete bym nie puscila bo by sie ciagle przewracali...za szybcy sa 37.gif
Zelda
a jakie sÄ… te daniele?
Hania jest bardzo szybbka,wszędzie w sekundzie i dlateg zastanawiam się nad crocsami tymi pełnymi.
dziewczyny a takie zwykłe tenisówki?Nie jestem przekonana do tych befado,jak dla mnie za ciężkie ta podeszwa taka masywana,a Hania z tycg co fikołki,stawanie na rękach itd więc jakby niechcąco kopneła jakieś dziecko takim paputkiem 37.gif
rysa154
maja a ty widziałas te befado na zywo? moi odkad zaczeli stawiac pierwsze kroki maja je ciagle jako kapcie i moim zdaniem sa świetne....ja je właśnie traktuje jak tanisówki dla dzieci....daniele sa usztywniane...fajnie trzymaja kostke...
Joanna 81
ryba fajne te kapciuchy, nie spotkałam się z takowymi, a bardzo mi się podobają. Wyglądają na leciutkie, no i odkryte w większości - jak dla mnie bomba 06.gif
maja tenisówki są zakryte i mam wrażenie, że będą zawsze ciut cięższe od tych z befado. Jszcze wypatrzyłam coś takiego
rysa154
joanna te buciki rzeczywiscie sÄ… bardzo leciutkie....
Zelda
CYTAT(ryba154 @ Fri, 23 Jul 2010 - 05:28) *
maja a ty widziałas te befado na zywo? moi odkad zaczeli stawiac pierwsze kroki maja je ciagle jako kapcie i moim zdaniem sa świetne....ja je właśnie traktuje jak tanisówki dla dzieci....daniele sa usztywniane...fajnie trzymaja kostke...

te super,bardzo fajne,ale wysokie nad kostkę,musze zobaczyć czy niższe mają
ryba154,widziałam podobne w smyku i straszne były szczerze mówiąc,nie wiem czy to befado czy jakieś inne
Joanna fajne te balerinki,chyba najbardziej optymalne.
dzięki dziewczyny
może jeszcez coś znajdziemy icon_wink.gif
Zelda
te fajne,tzn fason
https://allegro.pl/item1140898638_kapcie_pa...m_31_25_34.html
Hania ma podobne z nexta,ale bardzo miękkie,beznadziejne
Zelda
dziewczyny,jednak firmy daniel im zamówie,tylko jakaś dziwna numeracja.na Olka z bartka 19 sa małe,powinien mieć 21 ale z tych daniel 19...ma może któraś te bucki?czy rozmiarówka jest inna?
rysa154
maja ta rozmiarówka jest troche zawyzona...ja kupowalam w sklepie bartka te kapcie i tak zuza nosi bartki rozmiar 28 a te daniele ma 27 i jeszcze jest ciut zapasu...
Ketmia
Moja Zuza odkąd chodzi do przedszkola, nosi balerinki zetpola. Są wygodne, łatwo się je wkłada, są na rzepy, dobrze trzymają się na nodze, stopa się nie poci.



W naszym przedszkolu jest wymóg żeby buciki miały zakryte palce, co ponoć ma zapobiec ewentualnym kontuzjom.
Zelda
ryba ,czyli te daniele można kupić w bartku?jak tak to super
Ketmia a te balerinki zetpola w jakim sklepie można kupić?
rysa154
maja ja kupowalam w bartku...a te zetpole powyzej wygladaja jak befado np.
https://allegro.pl/item1101498710_kapcie_ba...r_31_31_36.html
Ketmia
Pierwsze zetpole kupowałam na allegro, ale zdarzają się też w Auchan. Cena w Auchan - 18 zł.

edit: uzupełnienie
Joanna 81
CYTAT(maja2006 @ Sun, 25 Jul 2010 - 02:58) *
Ketmia a te balerinki zetpola w jakim sklepie można kupić?


maju ja widziałam u nas w obuwniczym kiedyś te baleriny. Myślę,że bez problemu dostaniesz je w większości sklepów z obuwiem icon_wink.gif
mamami
Maja takie kapcie Zetoplowe czy Befado kupisz najszybciej w zwyczajnym sklepie obuwniczym, nie szukaj w sieciówkach czy centrach handlowych.
Majka też w takich chodzi po przedszkolu ale nie jestem zadowolona, nózka sie poci, mimo że to sama szmatka, na dodatek po dwóch tygodniach wygladają jak szmaty i niezmiennie w każdych po miesiacu jest dziura na palcach i odklejona podeszwa icon_sad.gif
Maciuś długo nosił Gucie, z nich byłam najbardziej zadowolona.
Mika
kupujÄ™ Antonowi 2 pary Zetpoli
jedne do domu - drugie do przedszkola
u nas jedna para spokojnie wystarczyła na 10 miesięcy czyli cały rok przedszkolny
ba -jeszcze je teraz dodziera w domu icon_wink.gif
mamami
Mika znaczy moje dzieci sa jakieś wybitnie butoniszczycielskie, albo... wykładziny w przedszkolu, co bardziej prawdopodobne.
Mika
u nas szybciej zdarły się zetpole materiałowe (w domu),przedszkolne z weluru czy cuś icon_wink.gif jeszcze nie są tak zjechane

Mamami -buty jak buty,ale jak pomyslę,że Jaśkowi kupowalam po 2 pary spodni w tygodniu .... 37.gif
na szczęście drugi albo spokojniejszy albo ja trafiłam na lepsze portki -2 pary na rok icon_wink.gif
rysa154
mamami mojej zuzi tez befado wystarczaly na 2 miesiace średnio...i mialy dziury na czubkach.... 03.gif
Mafia
A czy crocsy (inne niż te chodako-gumowce) można kupic stacjonarnie w Polsce?
Zelda
CYTAT(Mafia @ Wed, 28 Jul 2010 - 09:41) *
A czy crocsy (inne niż te chodako-gumowce) można kupic stacjonarnie w Polsce?

tak można.nie wiem skąd jesteś,ale np w Silesia city w Katowicach stoisko
mafia innych nie warto.
gerda
Ja się tylko wyżalę że mojej córce nogi się pocą we wszystkich kapciach. Jak ją odbierałam z przedszkola zawsze miała mokre, no tragedia. Jeszcze najlepsze były Befado z materiałem na wierzchu i skórą tam gdzie stopa dotyka. Takie kapcio - buty. W domu zmieniam jej skarpety co parę godzin, a za kapcie ma takie klapki od górali, ale nie mają nic z tyłu więc zawsze je gdzieś zostawi i chodzi tylko w skarpetach. Ale pamiętam że już jako niemowlę miała przy łóżeczku po kilka par suszących się śpiochów z mokrymi stópkami. W szafie mam tak z sześć par kapci w jej rozmiarze - wszystkie założone kilka razy raptem, ale się nie sprawdziły pod tym względem.
joa133
CYTAT(Mika @ Tue, 27 Jul 2010 - 19:36) *
kupujÄ™ Antonowi 2 pary Zetpoli
jedne do domu - drugie do przedszkola
u nas jedna para spokojnie wystarczyła na 10 miesięcy czyli cały rok przedszkolny
ba -jeszcze je teraz dodziera w domu icon_wink.gif


u nas to samo ... albo daje córce te z pkola do piaskownicy icon_smile.gif
Ketmia
CYTAT(mamami @ Tue, 27 Jul 2010 - 19:24) *
Majka też w takich chodzi po przedszkolu ale nie jestem zadowolona, nózka sie poci, mimo że to sama szmatka, na dodatek po dwóch tygodniach wygladają jak szmaty i niezmiennie w każdych po miesiacu jest dziura na palcach i odklejona podeszwa icon_sad.gif.


Myślę, że to zależy od tego, jak się bawi dziecko icon_smile.gif . Jeśli cały czas na kolanach, to nie ma szans, muszą być dziury. U Zuzy po roku przedszkolnym buty nadal nadają się do użytku. Jedynie trochę starty welur po bokach. No ale na bal w nich już nie pójdzie, zresztą niedługo i tak będą za małe.
niunia23
My poki co zlobkowe ale takie oto zakupilismy do zlobka sandalki o takie : https://allegro.pl/item1178665193_acbs_lekk...ora_hit_23.html
tylko w innych kolarch icon_smile.gif
mloda w nich jest od czasu jak juz samodzielnie chodzila dobrze i fajnie trzymaja stopke sa usztywniane na piecie , noga sie jej nie poci bo sa bardzo przewiewne i cale ze skorki chodzi w nich teraz 5 miesiac bo jej za duze kupilam o rozmiar i jest ok przy uzywaniu dzien w dzien zostaja dla mlodszej siostry co sie narodzi bo mloda juz musi w natepny rozmiar wejsc icon_biggrin.gif
mon17
jejku jaki to problem dobrać odpowiednie kapciuchy do przedszkola a gdzie teraz reszta?? ja mojego synka daje od września i tak czytam wasze porady. zawsze lepiej się zapytać niz potem żałować icon_smile.gif
Zelda
kupiłam Olkowi befado !sa super.Olek ma wysokie podbicie więc żadne buty na niego nie pasują bo do tego grubą i szeroką stopę;)dzięki dziewczyny
aha Hania chodzi w crocsach,dla niej te najbardziej odpowiednie.
mamax2
Kuba od trzech lat chodzi do przedszkola i zawsze mu kupuję Befado -są naprawdę porządnie zrobione i dobrze się mu w nich chodzi, dletego też z czystym sumieniem też mogę polecić icon_smile.gif
bumbum
Kupiłam małej do przedszkola buty Zetpola pierwszy raz zanim trafiłam na ten temat.Do tej pory nosiła z Befado i były ok ale to też zależało od buta,czy pełny z jakim zapięciem.póki co buty użytkuje miesiąc i jestem zadowolona
Elwiraa12
W naszym przedszkolu prywatnym - https://www.otwarteokno.edu.pl/ jedynym wymogiem była wygoda dziecka i żeby buty były zapinane na rzep lub jakiś zatrzask. Mamy bardzo podobne do użytkowniczki mitama.
JuliaNawrot
Zwróćmy uwagę by kapciuszki do przedszkola były na rzep, aby nasz przedszkolak mógł samodzielnie je ubierać. Obuwie powinno być też lekkie i wykonane z materiałów najwyższej jakości. Na www.wesolebuciki.pl mamy największy i najlepszy wybór bucików profilaktycznych i bucików dla dzieci. Zaparaszamy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.