To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wrocław Sępolno lub Biskupin?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

moonk *
Czy któraś z Was posyła swoją pociechę do przedszkola w tej okolicy? które z przedszkoli w tym rejonie Waszym zdaniem godne jest polecenia? Czy w którymś jest jakaś godna polecenia Pani opiekująca się najmłodszymi? będę wdzięczna za wasze opinie! icon_eek.gif
pozdrawiam
Ewcia!
Juz trzecie moje dzieciÄ™ chodzi do przedszkola przy ul. SÅ‚awka
Jestem generalnie zadowolona, choć pewnie można by sie do czegos przyczepić (ale w kazdym innym tez)
Obecne panie , bo nauczycielki "prowadzą" grupę w miarę wzrostu dzieci, są moim zdaniem najlepsze : jednoczesnie zaangazowane, uważne, sympatyczne...
Poprzednioe tez nie narzekalam, ale wiadomo, apetyt rośnie w miare jedzenia.
Sa tam 3 grupy, w tym jedna tzw żłobkowa - od 2. roku zycia, i tam sa wykwalifikowane opiekunki żłobkowe plus kilka godzin tygodniowo zajęć z nauczycielkami z przedszkola. Moje dzieci nie chodziły do tej grupy (istnieje dopiero od dwoch lat), więc pań w zasadzie nie znam ( z widzenia li tylko) ale nie sa chyba złe - moge popytac inne mamy.
Mam doswiadczenia w zasadzie tylko z tego przedszkola plus półtoraroczne z Tramwajowej - nienajlepsze.

Jesli chcesz wiedziec wiecej - pytaj!
pozdrawiam,Ewa
moonk *
Ewcia może wiesz do jakiego wieku dzieci są kwalifikowane do tej najmłodszej grupy na Sławka? napisz mi co Ci się podoba w tym przedszkolu bo ja na razie nie wiem czym sie właściwie kierować wybierając przedszkole...? icon_rolleyes.gif i czemu masz złe wspomnienie z Tramwajowej? bo akurat dziś byłam tam pytać/oglądać... i spodobało mi się np to że dzieci jedzą obiad "podzielony" zupę przed spaniem a po drugie danie, ale wiem że to nie najważniejsze...
Ewcia!
z grubsza to jest tak, ze 4- i czesc 5- letnich jest w grupie II, starzse w "0", a młodsze, czyli mniej niz 4 - w tej najmlodszej. To jest dla mnie wlasnie najtrudniejsze do przełknięcia - że razem sa dzieci od ok. 1,5 do prawie 4 lat (oczywiscie mowie to z perspektywy mamy dziecka ok. 3-letniego , ktore chce poslac do przedszkola, pewmie gdybym chaciala oddac malenstwo, to bym sie cieszyla, ze bedzie mialo troche starsze towarzystwo .)
Z drugiej strony, slyszałam opinie , ze dzieci w grupie zroznicowanej wiekowo rozwijają sie barzdiej harmonijnie, bo taki uklad jest zblizony do naturalnego (dzieci w rodzinie) - to byloo, gdy interesowalam sie przedszkolem prowadzonym przez siostry zakonne (no własnie, ono dziala przy parafii na Monte Cassino)

Jak ja szukalam pierwszy raz przedszkola (to juz 10 lat), to kierowalam sie:
1) odlegloscia (aby dziecko doszlo na nozkach w skonczonym czasie) - ja szczesciara mialam z 5 do wyboru !
2) wielkoscia - im mniejsze, tym lepiej (startowalam do ochronki, ale wtedy tzreba bylo zapisywac sie na 2-3 lata naprzod icon_rolleyes.gif )
3) potem chodzialm i rozmawialam z dyrektorkami -( moja corka we wrzesniu nie miala 3 lat i nie wszyscy chcieli ją przyjąc - teraz nie ma takiego problemu, bo biora "wszystko co sie rusza" z podziękowaniem), probowalam pooglądać panie w akcji (także przez płot), zwiedzic budynek. Chodzialm z corka, aby sie tez przyglądała.
4) położenie, teren
Nietsety, zapisujac dziecko w kwietniu nie masz 100% pewnosci , ze panie będa te same

Powiem ci, co mi sie nie podoba:
grupa 1 i 2 sa na 1. pietrze, a wiec schody
toaleta dla grupy 2. na parterze, iwec czeste wedrowki
sala sredniakow niewysoka i malo sloneczna
Ale to wszystko rekompensuja panie, ktore ucza moja corcie (chodzi tam od roku)

Na tRamwajowej...
zapisalam mala, bo balam sie tej grupy zlobkowej, a duzo dobrego slyszalam o tym p-lu
majÄ… fajny budynek... i chyba troche zawiodlam sie na ludziach
powalił nas problem nie-lezakowania
jak chcesz, to napisze wiecej na priv

Masz jeszcz troche czasu, pochodz, popytaj
Mam gdzies zeszloroczny informator z GW, zreszta pewnie dostepny w sieci

pozdrowienia, Ewa
Ewcia!
moonk, i co? wybralaÅ›?

???
patrycja0
Dziewczyny a czy słyszałyście o istnieniu prywatnego przedszkola w okolicy Biskupina? Bardzo zależy mi na kameralnym przedszkolu dla mojej wymagającej córeczki. Może nieco histeryzuję, ale po prostu nie wyobrażam jej sobie w grupie 25-os. z jedną panią, obowiązkowym leżakowaniem i tp. atrakcjami. Sama chodziłam do takiego przedszkola i pamiętam tylko że czułam się tam jakbym była niewidzialna, gdybym nagle zniknęła, nikt by tego nie zauważył. Moje dziecię jest przyzwyczajone do 100 proc. uwagi "starych", a do przedszkola iść od września musi, tylko gdzie??? icon_sad.gif
Ewcia!
ja nie wiem o zadnym prywatnym w okolicy, ale, ze dzieci tu raczej niedobór, to mozesz znaleźć mniejsze przedzszkole z małymi grupami, np. na wittiga czy na braci Gierymskich
nie wszedzie lezakowanie jest obowiazkowe
a u nas bylo tak, ze corka chodzila do przedszkola do 12- do obiadu, a potem opiekunka zabierała ją do domu
moonk *
Ewcia wybrałam - na razie Mi chodzi na Dembowskiego na 3h, chociaż mam sporo zastrzeżeń do tego przedszkola, icon_eek.gif
- byłam na Sławka i przeraziły mnie te schody, z których mogę się założyć że moje dziecko zjeżdżałoby / spadałoby bardzo często icon_rolleyes.gif poza tym ilość łóżek rozłożonych do spania? tam jest bardzo liczna grupa Maluszków i entuzjazm w oczach opiekunek że jeszcze jedno dziecko - bo to przecież dla nich "dochód" nie podoba mi się takie podejście do dziecka icon_cry.gif
- byłam też na Wittiga i tym przedszkolem jestem oczarowana jak i Panią Dyrektor, opiekunkami, aczkolwiek po przemyśleniu doszłam do wniosku że z wózkiem głębokim nie dam rady codziennie do i z autobusu poza tym koszt jeżdżenia autobusem? ... we wszystkich tych przedszkolach przyjmują pieluchowe brzdące icon_wink.gif na Tramwajowej nie.
pozdrawiam
patrycja0
Dziękuję za radę, ponieważ spotkałam się już z kilkoma b. pozytywnymi opiniami o przedszkolu na Wittiga (na internetowych forach), to faktycznie może warto tam spróbować. Też będę miała parę przystanków, i też, jak Bozia da, z głębokim wózkiem, ale tylko po odbiór, więc może dam radę. W każdym razie dzięki i pozdrawiam serdecznie!
moonk *
wiesz patrycja każde dziecko w tym wieku to wybitny indywidualista, oczko w głowie najbliższych, wychuchane, wypieszczone - i tym lepiej dla dziecka jeśli trafi do grupy w której nauczy się żyć anonimowo, a jednocześnie nauczy sie współdziałać i "wybijać" - Ty tego nie nauczysz swojego dziecka, a z takimi doświadczeniami będzie mu łatwiej w szkole, na studiach i później w pracy... icon_lol.gif tak mi się pomyślało...

weź Malutką i przejedź się na Wittiga zobaczysz "na własnej skórze" jak tam miło, a córce na pewno spodoba sie basen z kulkami icon_wink.gif podania o przyjęcie trzeba składac do końca marca
pozdrawiam
patrycja0
icon_biggrin.gif Pewnie masz rację Moonk z tym że w końcu każdego pieszczocha trzeba wypuścic na głębokie wody, ale sęk w tym żeby nie za wcześnie i nie zbyt brutalnie. Duża w tym rola pań opiekunek. Są takie babki do których dzieci po prostu lgną i czują się bezpiecznie. To ważne zwłaszcza na początku zanim się dzidzia oswoi z "bandą" rówieśników. A moja jest dość nieśmiała i b. ostrożna. No i grudniaczka. W każdym razie na Wittiga się wybiorę, na razie ! icon_cool.gif
kachaaa
na Wittiga o kwietnia wydają papiery więc nie do końca marca moonk
dni otwarte 20-22.04 ok 10,00 ale należy potwierdzić czy napewno ta godzina
aha można wcześniej umówić sie z pania dyrektor na rozmowe tylko należy wcześniej potwierdzić przybycie telefonicznie
tak więc startujemy drogie mamusie oby nam się udało i naszym skarbom wink.gif
powodzenia icon_lol.gif
kachaaa
Na Wittiga są już wydawane karty dni otwarte będą 20-22,04
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.