To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dobry psychoterapeuta poszukiwany

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ika
W Warszawie, oczywiście.
Dobry, żeby dziewczyny nie zraził, bo i tak z trudem dojrzała do decyzji o psychoterapii. Poprosiła mnie o pomoc w znalezieniu kogoś, ja niestety nie znam żadnego sensownego psychoterapeuty (znam psychiatrę, ale jej trzeba terapii, nie leków), natomiast nie chciałam jej wysłać na drzewo, bo sama pewnie nie znajdzie...
Nie wiem dokładnie, na czym polega problem do terapii. To nie jest moja bardzo bliska koleżanka, więc nie chciałam wnikać za bardzo. Wiem, że nie jest szczęśliwa, że "sobie nie radzi z sobą" i "nie lubi siebie" (choć nie sprawia takiego wrażenia), wiem, że miewa napady złości, które uważa za "nienormalne", będące wynikiem jej problemów z sobą. Poczucie marazmu nie jest jej obce, ma też problemy ze zmobilizowaniem się do działania jakiegoś. Uważa się za życiową nieudacznicę. Tyle wiem z rozmów z nią, ale co się tak naprawdę za tym kryje, pojęcia nie mam.
Od wspólnej koleżanki wiem, że tamta niechętnie mówi o dzieciństwie i rodzinie, choć wydaje się, że relacje z rodzicami ma normalne. Może więc trzeba by terapeuty, który potrafi odpowiednio grzebnąć w przeszłości...
No nie wiem. Coś w dziewczynie jest takiego, że widziałam, że się męczy. Chciałabym jej pomóc. Może więc znacie kogoś sensownego...?


edit: aha, ma też lęki - nie wiem jakiego typu, ale mówiła, że bardzo jej utrudniają życie.
madika
Ika, jeśi wchodzi w grę prywatna terapia to moge kogos polecić, kobieta przyjmuje na Saskiej Kępie i chyba jeszcze na Mokotowie, ale tego MOkotowa nie jestem pewna
Ika
Wchodzi w grę, myślę - nie wiem, jakie stawki są dla niej do przeżycia, ale myślała o prywatnej terapii.
Mokotów byłby lepszy, bo ona z Ochoty, ale może na Saską też dojedzie, to nie koniec świata icon_smile.gif
basiau
Gdyby miała jakiś problem z uzależnieniem od alkoholu, albo ktoś z jej rodziny, to może bym mogła coś polecić. Ja w końcu trafiłam tutaj, jako DDA
Jestem dopiero po pierwszym spotkaniu, jednakże moje odczucia są na tak.
madika
CYTAT(Ika @ Wed, 04 Aug 2010 - 23:29) *
Wchodzi w grę, myślę - nie wiem, jakie stawki są dla niej do przeżycia, ale myślała o prywatnej terapii.
Mokotów byłby lepszy, bo ona z Ochoty, ale może na Saską też dojedzie, to nie koniec świata icon_smile.gif

wysyłam namiary na priv
Ika
CYTAT(basiau @ Wed, 04 Aug 2010 - 22:54) *
Gdyby miała jakiś problem z uzależnieniem od alkoholu, albo ktoś z jej rodziny, to może bym mogła coś polecić. Ja w końcu trafiłam tutaj, jako DDA
Jestem dopiero po pierwszym spotkaniu, jednakże moje odczucia są na tak.


Tego nie wiem, bo ona nie wspomina o rodzicach czy dzieciństwie, ale podsunę jej ten namiar też - sama będzie wiedziała, czy to dla niej odpowiednie... Dzięki icon_smile.gif
Anai_
CYTAT(Ika @ Thu, 05 Aug 2010 - 09:59) *
Tego nie wiem, bo ona nie wspomina o rodzicach czy dzieciństwie, ale podsunę jej ten namiar też - sama będzie wiedziała, czy to dla niej odpowiednie... Dzięki icon_smile.gif


zwykle takie ośrodki opiekują się także wszelkimi przypadkami z rodzin dysfunkcyjnych, jest to o tyle dobre, że opieka jest naprawdę staranna, częstotliwość spotkań naprawdę duża no i wszystko bezpłatne.
malowanka
CYTAT(madika @ Wed, 04 Aug 2010 - 22:40) *
Ika, jeśi wchodzi w grę prywatna terapia to moge kogos polecić, kobieta przyjmuje na Saskiej Kępie i chyba jeszcze na Mokotowie, ale tego MOkotowa nie jestem pewna

Czy ja też moge prosić o namiary?
harkon
Szczerze polecam to miejsce https://pracownianauboczu.pl/ zwlaszcza Pania Agnieszke Galice. Jestem po dlugiej i skutecznej terapii u niej.
Grażyna7
Krzysztof Wierzbicki, można Go znależć w Googlach.
Przyjmował moją przyjaciółkę w kolektywie Psychologgia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.