To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

park miniatur,dinolandia,dinozatorland?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mika
PotrzebujÄ™ rady icon_wink.gif
chciałam obskoczyć z dziećmi Park Miniatur(i/lub)Dinolandię(i/lub)Dinozatorland
kto był i doradzić może -co jest najatrakcyjniejsze (12,9 i 4 lata icon_wink.gif )
i czy da się wszystko zwiedzić w jeden dzień (w sumie Zator i Inwałd rzut beretem)
jak bym się bardzo uparła dałabym radę zahaczyć jeszcze o Wadowice? icon_wink.gif
jakieś namiary na tanie kwatery na dzień,dwa?
Agga
Park miniatur i dinozaurów jest obok siebie. Jak się uprzesz to i w dwie-trzy godziny obskoczysz oba,bo za wielkie to one nie są. Natomiast w Zatorze to byliśmy zimą, jak był przerobiony na park mikołajowy i świąteczny. Wtedy tam było pięknie i pomimo mrozu i zimna spędziliśmy tam chyba z 5 h. Ale on jest zdecydowanie większy i jest gdzie pochodzić,usiąść,zjeść i co zwiedzać. Jeśli chodzi o większe atrakcje dla dzieci to zdecydowanie park dinozaurów i Zator. W parku dinozaurów można pograć w golfa,są takie specjalne wózki w kształcie dinozaurów i dzieci nimi można wozić.A park miniatur to bardziej dla starszych, takich jak Ola i to rewelacji jakiś tam nie ma. Jeśli byście byli od rana to spokojnie jeszcze możecie w drodze powrotnej zahaczyć o Wadowice,bo powinniście się wyrobić. Namiarów na jakieś kwatery niestety nie mam,bo my mamy blisko i jeździmy tam na wypady bez noclegów.
tissaia
Jedyne tanie noclegi w Krakowie jakie znam i jakie są na akceptowalnym poziomie to Trzy Kafki. Wszystko poniżej tej ceny z czym się zetknęłam to już raczej kiepściuchno ze standardem... Jest jeszcze jakiś przyzwoity hostel na Podgórzu, polecany nam swego czasu przez zaprzyjaźnione biuro podróży, ale nie sprawdzałam.
Gruszka
Park miniatur to tak bardziej do pospacerowania sobie i pooglądania tych miniatur. Ja się troche nudziałm, natmiast taki 4 latek może być zafascynowany mostkami, rzeczkami i strumyczkami, bo sa bardzo ładnie urządzone. Mi z Emilką (poniżej 3) łażenie zajęło ponad 3 godziny, bo nad każdym kawałkiem wody stała po pół godziny. Plus jeszcze jakiś kulkoland tam itp. i jakoś czas schodzi. Starszaki moga się po chwili znudzić, ale to zalezy - może są fanami Cudów Świata icon_smile.gif

Dinozatorland - moim zdaniem super. Na pewno dla starszaków - bo z kolei mały Emilek torchę się bał i bardziej interesowało go bieganie po mostkach pomiędzy dinozaurami icon_smile.gif

Mika
dzięki dziewczyny - wizje dość optymistyczne icon_lol.gif
znaczy w 11h się zmieścimy?
najpierw miniatury (zanim się znudzą i zmęczą) późnej Dinozatorland
Mika
pewnie w przyszłym tygodniu
i w tygodniu
może będzie mniej ludu jak w weekend icon_wink.gif
Sabinaa
Byliśmy w niedziele w Parku Miniatur. Myślałam,że to będzie fajna wycieczka a tymczasem okazało się jedną wielką nudą-jak dla mnie tak i dla męża (nie wspomnę już o 10mies cóeczce icon_wink.gif). Kolejki do kasy masakryczne (staliśmy 30min), a w środku brak rewelacji. Byliśmy tam ok godz

Któraś już pisała,że ładnie urządzone, rzeczki, mostki itp-ale każdy chyba tam jedzie w innym celu icon_wink.gif

Pozdrawiam
aronka
CYTAT(Sabinaa @ Fri, 06 Aug 2010 - 08:08) *
Byliśmy w niedziele w Parku Miniatur. Myślałam,że to będzie fajna wycieczka a tymczasem okazało się jedną wielką nudą-jak dla mnie tak i dla męża (nie wspomnę już o 10mies cóeczce icon_wink.gif). Kolejki do kasy masakryczne (staliśmy 30min), a w środku brak rewelacji.


Ja byłam z dziećmi dwa lata temu, w drodze z Wisły do domu. Nam się bardzo podobało. Kolejki do kasy nie było, ale ja unikam takich miejsc w weekend, byłyśmy w tygodniu. Przypuszczam, że jakbym odstała w kolejce pół godziny, to też miałabym dość i mogłoby mi się nie podobać. icon_wink.gif
Podobnie w Zatorze w zeszłym roku. Byłam dwa razy z dziećmi, za drugim razem wzięłyśmy jeszcze koleżankę Natalii. Dziewczyny zachwycone. Ale to też w tygodniu.
Jeśli ktoś ma możliwość (a nie zawsze tak jest), to lepiej planować takie wypady właśnie nie w weekend. Jest zdecydowanie mniej ludzi, mniejsze kolejki.
emce
WÅ‚asnie sie wybieramy, dzieci bardza chca oba icon_smile.gif Zobaczymy czy sie uda i zobaczymy czy rzeczywiscie warto icon_smile.gif
I masz rację, Aronko - tego typu miejsca, w miare mozliwości, wyłącznie poza weekendami icon_smile.gif
Mika
my chyba wytniemy w poniedziałek
zanim te zapowiadane upały przyjdą icon_wink.gif

siostra mnie jeszcze kusi na Pacanów w drodze powrotnej
ale raczej nam czasu zabraknie
Mika
a gdzie lepiej załapac sie na obiad?

teraz odkryłam,że Zator jest pierwszy po naszej trasie
i caly czas am zgrzyt czy my to wszystko damy radÄ™ objechac icon_lol.gif
Mika
ja oglÄ…dam pogodÄ™ i chyba pojedziemy we wtorek
na jutro zapowiadajÄ… niewiadomoco
każda stacja co innego
a tłuc się 800km żeby spacerować w deszczu mi się nie uśmiecha
AniaEL
Mika gdybyście planowali wypad w poniedziałek i przy okazji zwiedzanie Wadowic, to musisz wiedzieć, ze Dom Papieża jest zamkniety.
Mika
byliśmy
żałuję,że nie uległam pomyslowi żeby najpierw zaliczyć Zator i dinozaury
drugi raz nie popełniłabym tego błędu
gdybym jechala tylko do Dinozatorlandu byłabym zawiedziona
głośno,festyniarsko,zero zaplecza gastronomicznego (ludzkiego,nie liczę pseudoburgerów i innych zapchajdup)
same dinozaury fajne,park do obskoczenia w góra 2 godziny
drogo i bez atrakcji "w bilecie" (muzeum brzmi dumnie ale to tylko z 10 gablotek z kamieniami i niby skamienielinami)
za to Inwałd zrobił wrażenie na wszystkich
przez Zator nie zdążyliśmy zobaczyć i nacieszyć się wszystkim (4 godziny to za mało)
spokojnie,w cenie biletów do wyboru atrakcje minilunaparku dla dzieci w każdym wieku (WIELKI plus ode mnie-matki dzieci w różnym wieku icon_wink.gif )
obok restauracja z normalnym jedzeniem -tu nauczka dla nas -ZJEŚĆ TAM zanim pojedzie się do Zatoru icon_wink.gif
Gdyby było bliżej napewno postawiłabym na park miniatur+ichnie dinozaury+mini zoo+normalny obiad
hmmm może tam wrócimy ... mamy niedosyt!
ale dzieci mam gniotsa-niełamiotsa - od 5 rano do 22 na nogach i jeszcze mieli siłę pykać na nintendo i psp w drodze powrotnej icon_lol.gif
poza tym ... zazdroszczę Wam widoków icon_wink.gif

podsumowanie
Zator - może,jeśli byłby nie dalej jak 50km ode mnie
Inwałd - zdecydowane TAK, wart tej drogi -wszyscy zachwyceni z uczuciem niedosytu
krakowianka098
Witajcie!
chciałabym napisać słówko na temat Dinolandii - Parku Rozrywki w Inwałdzie. Być może pomogę komuś w podjęciu decyzji, który park rzeczywiście warto odwiedzić. Na mnie i mojej rodzinie to miejsce wywarło niesamowite wrażenie, dinozaury pięknie wykonane nie jakieś tam byle jakie makiety. Dodatkowe atrakcje to drugi ogromny plus tego miejsca. Mogliśmy zagrać za darmo w minigolfa i kule bo przez wakacje są w cenie biletu. Ponadto park linowy dla dzieci i dorosłych, ściana wspinaczkowa i mnóstwo innych atrakcji. Parkowa restauracja też jest świetna - dzieciaki były zachwycone dinopaką. Miejsce pełne uroku z piękną plażą, strumykami - polecam wszystkim.
Mika
dlatego my już postanowiliśmy,że za rok wracamy do Inwałdu i tam zostajemy zwiedzając wszystko co się da icon_wink.gif miniatury,dinozaury,mini zoo i park linowy jak zdążymy icon_wink.gif
mało co na mnie robi wrażenie-tu bylam oczarowana

poza tym jak na miejsce z "tłumem ludzi" zaplecze sanitarne mają na 5+ icon_wink.gif
Kalafiora
I jak było?
Ja byłam z rodziną w zeszłym roku. Super się bawiliśmy. Dinozaury na wysokim poziomie, dobrze wykonane. I korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji. A jest tego dość dużo. Na moich dzieciach największe wrażenie zrobiła jaskinia tajemnic i kule wodne.
Ogólnie bardzo fajne miejsce. Do tego mieliśmy superową pogodę, niestety w Polsce czasem z tym trudno.
Inwałd to teraz niezłe miejsce na mapie rozrywkowej Polski. Wszystko w zasięgu ręki. Warto odwiedzić ten region.
jagodka
Warto też wstąpić do Zatorlandu, my właśnie wróciliśmy z tego Parku Rozrywki, ale ilość atrakcji jest tak imponująca, że warto wspomnieć o nim w tym temacie. Park tematyczny nazwany Parkiem Bajek i Wodnych Stworzeń był dla dzieci tak ciekawy, że trudno je było stamtąd odciągnąć. Szkoda, że na zwiedzanie mieliśmy mało czasu, następnym razem trzeba będzie cały dzień na to poświęcić.
lajkonik34
atrakcji jest mnóstwo, moje dzieciaki zazwyczaj szybko się nudzą więc wynalezienie im rozrywki która zajmie ich uwagę na dłużej niż 40 minut to wyczyn, a w Zatorlandzie nie było miejsca na nudę, dzieciaki z ciekawością obejrzały wszystkie atrakcje więc i my mieliśmy je z głowy na cały dzień icon_smile.gif Dinozaury, parki tematyczne, bohaterowi z mitologii i owady to tylko cześć atrakcji, tak naprawdę trudno opisać to komuś kto tam jeszcze nie był, trzeba sie tam wybrać, żeby wiedzieć ile taki Park jest w stanie zaoferowac.
mama_misia
To dobrze mi to słyszec bo sami chcielismy sie wybrac tam z dzieckiem. Mam nadzieje ze własnie miło spędzimy czas, bo kazdy kto był to bardzo poleca.
jagodka
Trudno nie polecić, sama jeszcze raz poppatrzyłabym nawet na te tańczące fontatny, a we wrześniu ma być Live Festival ze znanymi gwiazdami z tv
jagna09
CYTAT(lajkonik34 @ Sat, 26 Jul 2014 - 12:10) *
atrakcji jest mnóstwo, moje dzieciaki zazwyczaj szybko się nudzą więc wynalezienie im rozrywki która zajmie ich uwagę na dłużej niż 40 minut to wyczyn, a w Zatorlandzie nie było miejsca na nudę, dzieciaki z ciekawością obejrzały wszystkie atrakcje więc i my mieliśmy je z głowy na cały dzień icon_smile.gif Dinozaury, parki tematyczne, bohaterowi z mitologii i owady to tylko cześć atrakcji, tak naprawdę trudno opisać to komuś kto tam jeszcze nie był, trzeba sie tam wybrać, żeby wiedzieć ile taki Park jest w stanie zaoferowac.



Ooo a ja szukam jakiegoś info o Zatorlandzie! Czyli wygląda na to, że jest ciekawie? Rozważam wycieczkę w takim razie! No i jak piszecie jeszcze o tym Live Festivalu to chyba się skuszę, bo uwielbiam Red Lips, a na plakacie napisali, że będzie. A męża z kolei ucieszy Grabowski icon_razz.gif hehe
mama_misia
Słuchajcie a z jakim kosztem trzeba sie liczyć jesli chodzi o 3 osobową rodzinkę ?
Musze podliczyć wczesniej budzet icon_smile.gif
jagodka
Jagna męża pewnie ucieszy kino 360 3d, któe już zostało otwarte w Zatorlandzie icon_smile.gif
lajkonik34
nie wiem czy wiecie, ale w sierpniu w Zatorlandzie są dinozaury o zmroku, coś mi się wydaje że w każdym miesiącu mają jakąś inna atrakcję. Zatorland to taka pigułka rozrywki, że z pewnością za jakiś czas po raz kolejny tam wrócę.
mama_misia
A wybiera sie ktoÅ› moze na taka impreze ?
https://www.facebook.com/events/1537220226500126/?fref=ts
Tak sie zastanawiamy czy jechac
lajkonik34
no tak jak mówiłam oni co chwilę mają jakieś atrakcje, festiwal na pewno jest dobrym pomysłem sporo ciekawych gwiazd zaprosili, i kabaret Smile który uwielbiam, taki pomysł to rozrywka dla dzieci i dorosłych. Festiwal jest 13-14 września więc jest jeszcze trochę czasu żeby zaplanować swoją wycieczkę do Zatorlandu.
muppet
Parki linowe są świetne, ale polecam też paintball. Świetna zabawa, tylko trzeba się odpowiednio ubrać, bo można się ubrudzićicon_smile.gif. Polecam poczytać: https://bcamp.pl/jak-ubrac-sie-na-paintball...gry-w-paintball, bo można mieć niemały probem:).
muppet
Parki linowe są świetne, ale polecam też paintball. Świetna zabawa, tylko trzeba się odpowiednio ubrać, bo można się ubrudzićicon_smile.gif. Polecam poczytać: https://bcamp.pl/jak-ubrac-sie-na-paintball...gry-w-paintball, bo można mieć niemały probem:).
muppet
Parki linowe są świetne, ale polecam też paintball. Świetna zabawa, tylko trzeba się odpowiednio ubrać, bo można się ubrudzićicon_smile.gif. Polecam poczytać: https://bcamp.pl/jak-ubrac-sie-na-paintball...gry-w-paintball, bo można mieć niemały probem:).
muppet
Parki linowe są świetne, ale polecam też paintball. Świetna zabawa, tylko trzeba się odpowiednio ubrać, bo można się ubrudzićicon_smile.gif. Polecam poczytać: https://bcamp.pl/jak-ubrac-sie-na-paintball...gry-w-paintball, bo można mieć niemały probem:).
muppet
Słyszałam, że w okolicach Wisły jest dużo świetnych parków linowych:) Wiem, że są otwarte także na jesieni, jedyne, na co warto zwrócić uwagę, to odpowiedni strój. Tutaj znalazłam ciekawy artykuł, jak się ubrać do parku linowego https://bcamp.pl/jak-sie-ubrac-do-parku-linowego. Jeśli chcecie spędzić na dworze dużo czasu, warto zadbać zwłaszcza o dobry ubiór dla malucha.
muppet
Słyszałam, że w okolicach Wisły jest dużo świetnych parków linowych:) Wiem, że są otwarte także na jesieni, jedyne, na co warto zwrócić uwagę, to odpowiedni strój. Tutaj znalazłam ciekawy artykuł, jak się ubrać do parku linowego https://bcamp.pl/jak-sie-ubrac-do-parku-linowego. Jeśli chcecie spędzić na dworze dużo czasu, warto zadbać zwłaszcza o dobry ubiór dla malucha.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.