To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

płaskostopie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gozar
Mam tendencję do tworzenia się platfusa. Dawno już nie miałam, a jak już to w zimie. Mogłam wtedy założyć obie wkładki ortopedyczne i po jakimś czasie stopa wracała do siebie.
Teraz lato, stopa ciągle w klapku, o założeniu pełnego buta nie marzę.

Pracę mam jaką mam, po kilku godzinach stania nogi i kręgosłup bolą i męczą mi się podwójnie. Już nie mówiąc o wyglądzie kaczkowatych płetw.

Czy można poradzić sobie z tym bez używania wkładki?
Mika
ja olałam
chodzÄ™ tak jak mi wygodnie
dosyć męczarni icon_wink.gif
nie,nic nie działa
znaczy u mnie działają .... bardzo wysokie szpilki icon_lol.gif
tyle,że ja na co dzień w pumach pomykam
a wkładki działają na mnie odwrotnie -w nich to dopiero bolą mnie nogi i kręgosłup ....

może takie klapki z masujacymi "kolcami"?
albo inne klapki z gotową wkładką?
gozar
Tylko Mika ja nie mogę tak olać bo umieram w pracy. Śródstopie mnie napie.rdziela, kręgosłup pęka po dwóch godzinach stania. Kurcze muszę coś zrobić bo do jesieni jeszcze trochę. Ćwiczenia podobno daję efekty ale tylko u osób młodych jeszcze rosnących ( nie wiem ile w tym prawdy).
A te klapki ( za którymi nie przepadam) - czujesz po nich różnicę?
Mika
w sumie złe nie były,sama musiałabyś sprawdzić
mnie najlepiej się chodzi w butach albo z grubą podeszwą (mam jedne trepy Lesty-ale to na jesień-zima) albo miękką sportową -tu pozostaje wierna Pumie,bo czy cienka czy grubsza podeszwa nogi mnie nie bolą (Reebok i Adidas odpadly)
Mariola***
gozar- ćwiczenia pomogą Ci i w tym dorosłym wieku:) Tak jak z resztą, ciała. Stopa to nie kręgosłup, gdzie zmiany kostne są utrwalone i koniec, lepiej nie będzie. Przy dużym płaskostopiu z koślawatością pięty problem spory. A z wkładkami to spotklałam się też z opiniamy odwrotnymi, tzn sa ortpoedzi, którzy w wyjątkowych i naprawdę niezbednych przypadkach zalecaja wkłądki, bo przy wkładkach stopa sie rozleniwia, znaczy mięsnie i już potem nic nie trzyma tych kosteczek do kupy:)

A i japonki bardzo niwskazane przy płaskostopiu, w zasadzie nawet moga byc przyczyną płaskostopia.
~just~
Ja troche z innej strony... W zyciu nie sadzilam, ze plaskostopie mozna raz miec, raz nie. 10.gif
Bibi:-)
CYTAT(~just~ @ Tue, 24 Aug 2010 - 22:20) *
Ja troche z innej strony... W zyciu nie sadzilam, ze plaskostopie mozna raz miec, raz nie. 10.gif



Ja też...
TAQILLA
CYTAT(~just~ @ Tue, 24 Aug 2010 - 23:20) *
Ja troche z innej strony... W zyciu nie sadzilam, ze plaskostopie mozna raz miec, raz nie. 10.gif

można, można...
płaskostopie jest tendencją - przy dobrym obuwiu, wkładkach itp zanika - "nieopiekowane" rozwija się radośnie i daje się we znaki

gozar wiem, że przt Twojej pracy to małofajne rozwiązanie, ale ja płaskostopie "temperuję" butami na obcasie. W lecie biegam w klapkach na szpilce, jesień i wiosna buty na m.in 5-7cm kostce, szpilce etc, zima na 3 pary butów zimowych 2 mam na obcasie min. 7cm również.
Wkładek już dawno nie używałam...
domi
CYTAT(Bibi:-) @ Fri, 27 Aug 2010 - 00:07) *
Ja też...

I ja. Byłam przekonana, ze jeśli je mam to już nic tego nie zmieni. Człowiek się uczy całe życie... icon_rolleyes.gif .
A wytłumaczcie mi proszę, co mają wysokie obcasy do płaskostopia? Jakie bóle daje płaskostopie?
Mika
wysokie obcasy tylko tuszują płaskostopie icon_wink.gif
tzn. przy stawaniu "na palcach" nie widać,że nie ma sklepienia łuku
mam podobnie (nie chodzÄ™ na obcasie,bo nie lubiÄ™)
ale to nie metoda na pozbycie się płaskostopia
jak już jest to nie minie i żadne ćwiczenia,buty,wkładki,szyny nie pomogą
od dziecka przerabiali ze mną wszystko oprócz operacji-miałam i mam
gozar
A ja miałam potworne płaskostopie będąc w podstawówce. Moje wszystkie buty były powyginane i powycierane od wewnętrznej części stopy. Ortopeda zalecił mi wtedy ćwiczenia i wkładki. Pomogło (można nie mieć całe życie icon_wink.gif )
I chyba od tamtej pory nie miałam całkowicie płaskiej stopy. Nie wiem może to tylko moje wrażenie, że czuję jakbym znowu stawała na całej stopie, kostki bardziej wyginały do środka, kręgosłup i nogi masakrycznie bolą.
Mika
Gozar,w Twoim zawodzie to i laski ze zdrowymi stopami wymiękają więc nie dziwię się,że Ty się męczysz
może po prostu odciążaj je ile możesz?
moja fryzjerka kupiła sobie takie fajne siedzisko na kółkach -jak siodło icon_lol.gif
i nim siÄ™ wspomaga jak siadajÄ… jej plecy czy nogi
Mafia
gozar, jeśli już musisz pracować w klapkach, to poszukaj porządnych - postaw komfort nad ich wygląd. Wiem, że np. scholl, ecco mają wyprofilowane klapki. Trudno mi stwierdzić, że wszystkie modele, ale niektóre na pewno, bo mam takie. Mam nawet jakieś stare klapki adidasa (takie plastikowe na basen), które też są wyprofilowane. Popatrz też na tzw. buty medyczne (mają drewniaki i klapki), które też są wyprofilowane.
Dabriza
Dobrze by było gdybyś mogła najlepiej dwa razy do roku wybrać się na rehabilitacje( najlepiej dowiedz się konkretnie w swoim ośrodku zdrowia) Lepiej zacząć działać zanim problem rozwinie się bardziej-bo potem niedaleko do bólów i zwyrodnień kręgosłupa. Ważne jak pisały dziewczyny by stosować dobrze dobrane obuwie ale to ortopedyczne. Przy płaskostopiu poprzecznym, chodzenie na wysokich obcasach może jeszcze bardziej potęgować wadę, a dodatkowo mogą koślawić się paluchy. Można tez wyrobić w sobie nawyk ćwiczenia przy tzw.okazji- np podczas siedzenia przy komputerze-jednym z takich ćwiczeń może być przesuwanie czegoś stopą. Zalecane są również przyrządy do masażu stóp -takowy można sobie umieścić właśnie pod biurkiem icon_smile.gif generalnie przy takich dolegliwościach zalecam wizytę u ortopedy.
Mafia
Ooo, Dabriza, pomęczę Cię. Mam problem z halluksem, podpowiedziano mi, że to najczęściej od płaskostopia poprzecznego. Tzn. zaczyna mi się robić na jednej stopie. Podpowiedz jakie to te przyrządy kupić i co z nimi robić? Kupiłam wkładki do butów, ale do większości pantofli one nie pasują (są za szerokie), a w sportowych chodzę w sumie najmniej.
U ortopedy byłam. Wyszłam z informacją, że jak będzie to dla mnie problem, to mam się zgłosić na zabieg. I tyle. icon_sad.gif
Dabriza
Mafia- na halluxy rewelacyjną metodą są ultradźwięki- ale tu trzeba systematycznie. Ten zabieg jest dostępny w każdym ośrodku rehabilitacyjnym czy też przychodni rehabilitacyjnej. Można też stosować wirówkę na stopy-takich urządzeń jest mnóstwo. ten przyrząd do masażu stóp tez jest dostępny w sklepach ortopedycznych , a nawet widziałam ostatnio w ziołowym.
tu wkleję Ci zdjęcia o co mniej więcej chodzi
to do masażu wodnego;

a to taki zwykły masażerek do stóp

Co do zabiegu na ..zdania są podzielone jest bolesny i nie gwarantuje pozbycia się dolegliwości. Praktycznie u wiekszości osób odrastają.
Mafia
Dabriza, dzięki. Czyli kupić taki wodny masażer stóp? To coś daję? Mi sie dopiero zaczyna ta "przygoda". Ponieważ mama, jej siostry mają wszystkie i to na tej stopie co i u mnie widać, to pewnie jestem obciążona genetycznie i chciałabym jak najdłużej nie cierpieć z tego powodu.

To drugie to widziałam w sklepie, ale nie wiedziałam do czego służy. icon_redface.gif
Dabriza
Mafia- co do wodnego-osobiście nie stosuję , ale z opinii osób które mają wiem, że pomaga(oczywiście stosowany regularnie a nie od czasu do czasu). Może nie zlikwiduje problemu ale na pewno złagodzi objawy:-) Jest to też fajna metoda na relax, zwłaszcza przy dodatkowym zastosowaniu np olejków eterycznych. Stopy nas noszą- więc dobrze jest o nie dbać icon_biggrin.gif
gozar
CYTAT(Mafia @ Mon, 30 Aug 2010 - 08:48) *
gozar, jeśli już musisz pracować w klapkach, to poszukaj porządnych - postaw komfort nad ich wygląd. Wiem, że np. scholl, ecco mają wyprofilowane klapki. Trudno mi stwierdzić, że wszystkie modele, ale niektóre na pewno, bo mam takie. Mam nawet jakieś stare klapki adidasa (takie plastikowe na basen), które też są wyprofilowane. Popatrz też na tzw. buty medyczne (mają drewniaki i klapki), które też są wyprofilowane.

Mam wyprofilowane klapki z Baty. Pogoda się skiepściła, więc będę mogła chodzić w butach zabudowanych. Nie pozostaje mi nic innego jak udać się do ortopedy, przy okazji wizyty córki, u której pojawiło się płaskostopie. Przypuszczam że i u niej i u mnie skończy się na wkładkach.
Dabriza - dobry pomysł z tym masażerem icon_wink.gif
Mika - hokery stoją dwa w salonie. Co z tego jak ja zwyczajnie nie potrafię z nimi pracować. Utrudnia mi to manewry przy klientce icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.