To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mini odkurzacz

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiaaaaa
Potrzebuję kupić taki mały odkurzacz z akumulatorem albo na baterie. Taki na jedną rękę, którym można na przykład odkurzyć na szybko okruchy w kuchni albo włosy w łazience, bez potrzeby wyciągania z szafy wielkiego odkurzacza. Możecie coś polecić?
Inkusia
Ja mam swievel swipper czy jakoś tak, z allegro, już dosyć dawno go kupiłam, stoi pod ręką w łazience. Ma ładowarkę, długo nim się nie "pojeździ" tak jak obiecują. Co chwilę trzeba ładować. Kosztował jakoś 60-70zł.
kasiaaaaa
Myślałam bardziej o czymś takim:


tylko z szerszą końcówką, żeby się nie namachać. Tylko znów przy tym trzeba się schylać, a przy tym, o którym Inkusia piszesz nie. I znów jestem w kropce.
Inkusia
o takim czymś nie pomyślałam icon_smile.gif To jedynie do małego sprzątania icon_wink.gif

Tym moim to na jednym ładowaniu objadę całe mieszkanie, pod kanapę wjeżdża, pod szafy 06.gif
kasiaaaaa
Inkusia a tak czasowo to ile on wydoli? I jak on jest ładowany? Ma ładowarkę czy jest na baterie? I jaka jest końcówka? Plastikowa?
gravida
Mamy taki jak nizej. Stoi w kuchni, caly czas na bazie, wiec jak tylko jest potrzebny, to ma baterie naladowane. Na okruchy swietny. Zbieramy tez czasem cos, co nam sie przypadkowo rozsypie.
To Phillips Mini Vac.
kasiaaaaa
gravida a ile za niego zapłaciłaś? I czy ta baza musi być ciągle podpięta do prądu? A ile wytrzymuje odkurzacz bez ładowania?
Inkusia
Tak do pół godziny myślę że wytrzyma. Ma ładowarkę. Końcówka plastikowa co ochrania szczotki, kij chyba aluminium.
Ila
Kasiaaaaa, mamy taki z Lidla. Kupilismy dawno, dla mnie fantastyczny do okruchow wlasnie itp.
Nasz kosztowal cos ok 50-60 PN. Polujemy od dluzszego czasu w Lidlu na taki odkurzacz, zeby
mamom naszym sprawic, ale nie spotkalam 21.gif
Ale oczywiscie szczerze polecam!

Edit: nasz jest z ladowarka. Laduje, potem odczepiam i odkurzam bez kabla. Nie wiem ile wytrzymuje najdluzej,
bo ja na szybko jakies okruchy nim pozeram. Pare razy auto w srodku ogarnelam tez.
Dlugo zwykle jednorazowo nie pracuje.
gravida
Nie pamietam, ile zaplacilismy, ale w tej chwili np. w AGD Euro RTV online widze, ze kosztyje 156 zlotych. Nie wiem tez ile pracuje do wyczerpania baterii, bo nigdy mi sie nie zdarzylo zuywac go az tak intensywnie. Baza jest niewielka, stawia sie na niej odkurzacz pionowo, wiec jest tez swietnym stojakiem. Ergonomiczne.
naples
Mam taki mini odkurzacz, ale z firmy Clatronic, kupiłam jakiś czas temu na allegro.
Używam bardzo często, wygodnie się go obsługuje, w zestawie miałam dwie czy trzy wymienne końcówki (już nie pamiętam), do tego wygodnie się go ładuje na ładowarce. I co ważne, nie trzeba kupować filtrów, bo można go myć.




https://www.jhm.pl/product_info.php?product...;utm_content=39
kasiaaaaa
No właśnie zależy mi na tym, żeby nie było żadnych filtrów, woreczków itepe. Tylko zwykły plastikowy zbiornik, którzy można wytrzepać do śmieci i przepłukać wodą.
naples
kasiaaaaa, to właśnie tak mam w tym swoim clatronicu.
Dla mnie duża wygodna, u mnie głównie zbiera ten odkurzacz coś rozsypanego w kuchni, ale też przejechałam nim po kanapie- zebrałam jakieś okruszki, to znów zebrałam resztki z podłogi. Fajna sprawa, małe, poręczne i nie drogie w eksploatacji i w ogóle w zakupie.
kasiaaaaa
Dziękuję Wam wszystkim za rady. Pokazałam wątek mężowi a mąż wybrał coś takiego:
https://www.electrolux.pl/Products/Sprz%c4%...gorapido/ZB2812

Mam nadzieję, że będę zadowolona. Przywiezie mi ten odkurzacz dopiero dziś, jak wróci z pracy. icon_smile.gif
ana
też mam elektroluxa ale w kolorze srebrnym i w 100% procentach już nie jestem zadowolona bo jest słaby - piasku dobrze nie zbiera obok kociej kuwety czy w przedpokoju bo ciąg na słaby. można oczywiście wyciągnąć ten mniejszy odkurzacz i ganiać kazdy okruch ale nie o to mi chodziło... włosy za to świetnie wciąga. szkoda, że żaden z producentów tego typu odkurza (a jest ich sporo na rynku) nie zamieszcza informacji o mocy a to pomaga dokonać wyboru...
kasiaaaaa
ana to może masz inny model, bo ja właśnie wypróbowałam ten odkurzacz i póki co rewelacja. Zebrał wszystko pięknie. Do tego jest lekki i zwinny.
ana
mam ZB2901 to ten https://www.electrolux.pl/Products/Sprz%c4%...gorapido/ZB2901
green

Mam philipsa o taki:
https://www.philips.pl/c/odkurzacze/minivac...-fc6095_01/prd/



Rewelacja! Mam od roku i bardzo go chwalę. Na szybkie takie bardzo pobieżne odkurzenie mieszkania (75m2) jak znalazł. Nie wnikam mocno w odkurzanie dywanu bo mam włochacze i z nimi walczę dokładnie innym odkurzaczem raz/dwa razy w tygodniu ale tak na szybkiego aby zebrać kurz, piasek, paprochy z ciemnych paneli, płytek w kuchni, jak wrócimy z placu zabaw i dzieciaki w butach przetransportują sporo piachu to Philips sprawdza się kapitalnie. Śmiga jakieś 12-13 minut, potem stawiam na ładowarce. Zawsze pod ręką gotowy do pracy icon_wink.gif Jedyne o czym trzeba pamiętać - jak już widzę, że się lekko zapełni to trzeba go opróżnić nawet w trakcie odkurzania (bo na koniec to rzecz oczywista) - lepiej ciągnie. Filtr też wyciągam raz na jakiś czas i go myję bo wg mnie lepiej wtedy ciągnie. Rura jest teleskopowa więc tez bardzo fajna i praktyczna i po zdemontowaniu mało miejsca zajmuje.
W zasadzie codziennie jest w użyciu - to moj taki pogromca "kotów" icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.