To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wypiekacz do chleba

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamuśka81
Jak w temacie. Ktoś ma, używa?
chodzi o coÅ› takiego
https://www.moulinex.pl/products/electrical...breadmakers.htm
Czy tak w praktyce się używa? Nie za dużo "zachodu" z tym? 29.gif
monte
My mamy właśnie Moulinex, bardzo mi się sprawdza. Kiedy Sonia zaczęła jeść pieczywo, piekłam codziennie albo co drugi dzień mały chlebek. Nic kłopotliwego, wręcz przeciwnie - wrzucałam wieczorem składniki, rano chleb piekł się sam i witał nas pyszny zapach, kiedy wstawaliśmy. Nie dałabym kilkumiesięczniakowi kupnego pieczywa, gdzie mąka i woda stanowia mniejszość składników wśród spulchniaczy, polepszaczy, czy serwatki, której mała nie mogła. A piekarni ani sklepu ze zdrowym nie miałam w pobliżu.

Teraz korzystam sporadycznie (ale zawsze kiedy robię ciasto drożdżowe np.do pizzy) bo jemy w domu niewiele pieczywa, ale to się zaraz znowu zmieni, dla Nadii też zamierzam piec.

Nie sprawdziło mi się robienie dżemu, nie wiem dlaczego strasznie upaprało mi się wszystko. No i z wad - zajmuje sporo miejsca.
Ale generalnie polecam!

agabr
podobnie jak monte plus ciasto na plebejskie pierogi wyrabiam.b
mamuśka81
A to można wybierać wielkość chlebka? I jakie składniki tam się wrzuca? woda pewnie, mąka, drożdże...
Joanna 81
Moja mama ma taki : https://www.ceneo.pl/1401815?gclid=CMTW5duWsqMCFUYp3woduVZU4g
chleba nie kupowała od roku icon_wink.gif
Daje tam mąkę, drożdże, sól, wodę, czasem olej icon_wink.gif
green
swego czasu przymierzaliśmy się do tego sprzętu ale strasznie dużo miejsca by zajmował w mojej dość małej kuchni :/ i w sumie odpuściliśmy - mąż sam wyrabiał ciasto i piekł w piekarniku pyszny chlebek. Piekł przez kilka miesięcy, kiedy musiałam być na ścisłej diecie (karmiłam Micha). Teraz już znacznie mniej piecze i w sumie cieszę się, że nie kupiliśmy bo by tylko to stało i kurz zbierało icon_confused.gif

W sklepach są mieszanki mąk do wypieku ciasta, przeróżne na przeróżne chlebki. Tak na szybko znalazłam tutaj
mamuśka.chłidzw
my mamy taką maszynę do chleba. W naszej jest opcja wyboru wielkości chleba, największy to 1500g. Najbardziej podoba mi się gdy rano wstaję i pachnie chlebem, jest opcja opóźnienia startu. Poza chlebem, robiliśmy ciasto na pizzę oraz jakieś ciasta. W pakiecie dołączona jest ksiązeczka z rozpiską co, ile do czego- w baardzo przystępnie i z obrazkami.
Dobra opcja dla alergików i innych uczulonych na dodatki do żywności.
monte
Patti, maszyna ma kilkanaście programów (m.in. pieczywo jasne, ciemne, bułki, wypieki słodkie, wyrabianie ciasta bez pieczenia, itp.) i w zależności od programu dobierasz składniki suche i mokre. Podstawowe przepisy są w instrukcji obsługi, ale jak już połkniesz bakcyla polecam Ci tę książkę - moja ulubiona z przepisami na pieczywo.
Rozmiary bochenków zależą od modelu, ja mam akurat wariant 500, 750 i 1000g, bo wolę upiec częściej, za to żeby był świeży, a nie jesteśmy bardzo chlebożerni. icon_wink.gif
Mieszanki bywają fajne, ale trzeba uważać bo wśród nich też jest sporo takich pełnych konserwantów i polepszaczy.
mamuśka.chłidzw
monte my poprostu mamy sporą rodzinę, a jak chleb jest "nasz" to idzie go więcej niż tego ze sklepu. Do tego Alek nie lubi skórek, a te są miękkie i nie grymasi.
monte
Mamuśka, ależ oczywiście, że wielkośc chleba zależy od ilości osób, które się nim dzielą - u nas wygląda to skromnie, dlatego to zaznaczyłam. icon_wink.gif
I jeszcze a propos skórki: Patti, poziom jej wypieczenia też można ustawić, choć zawsze jest bardziej miękka, niż w kupnych. icon_smile.gif

A całkiem OT: miło Cię znów widzieć Mamuśka.chłidzw icon_biggrin.gif
agabr
niestety maszyna ma jedna zasadnicza wade dla mnie, rozsiewa won chleba co bardzo pobudzajaco dziala na moj apetyt i zdecydowanie nie sluzy moim biodrom.b
mamuśka.chłidzw
O tym, że można ustawiać możliwość wypieczenia skórki prawdopodobnie wie mój M 03.gif U mnie marka taka jak u Monte sprawdziła się i żadnego technicznego problemu nie było.
Ja kocham wszelkie ułatwiacze pracy w kuchni, a maszyna do niej należy.
agabr o to to 37.gif
OT: Monte dziękuję
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.