To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Biustonosze, bluzki dla karmiÄ…cych - gdzie kupujecie??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ika
Trafia mnie, bo mam może trzy bluzki na krzyż, które się nadają do noszenia dla karmiącej. Z innych musiałabym się chyba rozebrać, żeby Nutkę nakarmić. W domu nie problem, ale jednak często wychodzę i karmię "wśród ludzi" i nie mam ochoty epatować fałdą po brzuchu ciążowym, zadzierając bluzkę do góry. Wczoraj obleciałam galerię i wszystkie tam odzieżowe sklepy, kupiłam dwie, które nie są idealne, ale ostatecznie OBLECĄ. A ja bym chciała mieć miejsce, gdzie nie drenując portfela kupię normalne ciuchy na każdą kolejną porę roku...
I druga sprawa - staniki. Mam obwód 70 cm a miseczkę E/F. Te staniki do karmienia, które można dostać w każdym sklepie z dziecięcymi akcesoriami, przy miseczce E mają obwody 90 cm icon_eek.gif Takim czymś to ja się mogę trzy razy dookoła owinąć. Udało mi się trafić jeden (!) w rozmiarze 75 DD i z braku laku kupiłam. Obwód jest za szeroki, no ale używam go do spania, więc też obleci. Wszystko kurna OBLECI, a nie JEST DOBRE. Mam dość - a to dopiero początek zmagań z odzieżą w czasie karmienia, bo planuję jednak dość długo karmić (no, z rok będzie na pewno, więc obskoczę wszystkie pory roku...).

Gdzie siÄ™ zaopatrujecie albo jak sobie radzicie?? Moje poczucie estetyki wyje...
Graz
Sporo jest teraz bluzek,które maja dekolt w gumke - trzeba w przymierzalni sprawdzić, czy mozna pierś wyjąć górą. Gumka ma to do siebie, że po karmieniu wraca na własne miejsce, a nie - jak w przypadku bawełnianych ściągaczy - tworzy sie chomąto i dekolt wisi do pasa.
Ika
No właśnie nie jest sporo icon_sad.gif Znalazłam dwie. Znaczy, pewnie jest ciut więcej, ale znalazłam dwie, które mi się podobają w miarę. Generalnie wybór jest kiepski, a przesadnie wymagająca w tej chwili nie jestem - byle się dało wyjąć pierś i byle bluzka nie była obcisła, tylko miała krój poszerzany. Najlepiej odcinana pod biustem, taki krój dobrze tuszuje fałdy.
No i nie ma...

Z bawełnianym chomątem masz rację - miałam jedną swoją przedciążową bluzkę z bawełnianym ściągaczem i rzeczywiście po kilku użyciach mam zaczątek chomąta. Masakra.

O poszukiwaniu długich spódnic na elastycznym szerokim pasie to już w ogóle nie wspominam, bo to uznaję za wygórowane wymaganie icon_wink.gif Na szczęście mam z allegro dziewczynę, którą znalazłam w czasie ciąży i ona takie kiecki szyje.
pirania
nie bluznij Ika kiedys to nie bylo biustonoszy do karmienia a teraz....

https://www.biustonoszedokarmienia.pl/szuka...amp;rozmiar=70E

w angoskich sklepach nie pamietam jaki to bedzie rozmiar

30F strzelilam ja mam 80 i to jest 36

https://www.bras4mums.co.uk/catalogsearch/a...e=136&price[from]=&price[to]=

https://www.bras4mums.co.uk/catalogsearch/a...e=136&price[from]=&price[to]=

https://www.nursingbra-shop.co.uk/30F-nursing-bra.asp

https://www.bielizna-dla-mam.pl/bielizna/ka...0do%20karmienia

https://www.pieknamama.pl/Bielizna_do_karmi...1d36dacd8884bb7

pirania
ja dosc czesto kupuje staniory tu bo jak maja clearance sale to jest szal cial i uprzezy (nomen omen)
7 funciakow to jest ile 35 zeta?

https://www.figleaves.com/uk/nsf/qwiseransw...;productcolour=
kasiunia
Ika a koszule? dużo ładnych teraz jest, na allegro nawet
Ika
CYTAT(kasiunia @ Fri, 13 Aug 2010 - 15:37) *
Ika a koszule? dużo ładnych teraz jest, na allegro nawet


Kurczę, no właśnie ja niekoszulowa jestem - a szkoda, bo faktycznie koszule rozpinane to jest jakieś wyjście. Można nawet założyć pod nią jakiś top i nosić rozpiętą... Niestety ja koszul nie trawię icon_sad.gif Podobają mi się na innych, nie na mnie.


Pirania, ja się zagranicznych sklepów boję - kosztów przesyłki i ewentualnego odsyłania, gdyby nie pasowało. Bo jednak biustonosz musi dobrze leżeć...
Fajne biusthaltery są w tym ostatnim linku, ale nie udało mi się znaleźć mojego rozmiaru 37.gif
Zostaje mi jeszcze nieśmiertelny Atut na Grochowskiej i wybranie tam jakiegoś Triumpha...
kasiunia
chciałam jeszcze nadmienić, że podczas karmienia Julianki, które trwało 2,5 roku 37.gif stanik do karmienia nosiłam jakoś tak ze 2 miesiące. ponieważ były brzydkie i nie w moim rozmiarze. kupiłam kilka tańszych i po prostu odginałam miseczkę od góry. polecam sposób icon_wink.gif
Ika
CYTAT(kasiunia @ Fri, 13 Aug 2010 - 18:49) *
chciałam jeszcze nadmienić, że podczas karmienia Julianki, które trwało 2,5 roku 37.gif stanik do karmienia nosiłam jakoś tak ze 2 miesiące. ponieważ były brzydkie i nie w moim rozmiarze. kupiłam kilka tańszych i po prostu odginałam miseczkę od góry. polecam sposób icon_wink.gif


Ty, to jaki musiałabym mieć w nim obwód, żeby sobie miseczkę przeciągnąć do góry przez pierś?? icon_biggrin.gif
pirania
https://www.pieknamama.pl/3797-Biustonosz-Allure-Black.htm

ten ma twoj rozmiar.

Ika nie moj sie listkow figowych i bravissimo- oni maja masy klientow z Polski, przesylka to 10 funciakow z tego co pamietam, zadnego krecenia nosem przy odsylce, bardzo szybko oddaja kase. Bravissimo nawet miewa promocje dla Polek.

Cos co u nas kosztuje 150 u nich kosztuje 90 z wysylka.
kasiunia
CYTAT(Ika @ Fri, 13 Aug 2010 - 20:58) *
Ty, to jaki musiałabym mieć w nim obwód, żeby sobie miseczkę przeciągnąć do góry przez pierś?? icon_biggrin.gif

jak miseczkę przez pierś?.... cyc w misce, miska trochę w doł, ewent. cyc lekko do góry i jedziemy z koksem icon_wink.gif
Ika
CYTAT(pirania @ Fri, 13 Aug 2010 - 19:07) *
https://www.pieknamama.pl/3797-Biustonosz-Allure-Black.htm

ten ma twoj rozmiar.

Ika nie moj sie listkow figowych i bravissimo- oni maja masy klientow z Polski, przesylka to 10 funciakow z tego co pamietam, zadnego krecenia nosem przy odsylce, bardzo szybko oddaja kase. Bravissimo nawet miewa promocje dla Polek.

Cos co u nas kosztuje 150 u nich kosztuje 90 z wysylka.


No ten rzeczywiście ma mój rozmiar, ale ma cenę zaporową dla mnie icon_eek.gif

Przesyłka 10 funciaków to jest ile, z 5 dych??
No nic, polukam. Może jak mają u siebie sporo taniej, to się koszt przesyłki wchłonie... Tylko jak przyjdzie odesłać, to się koszt przesyłki zmultiplikuje 37.gif

Kuźwa, ja chcę mieć kupę kasy wreszcie i się nie martwić takimi *****ołami icon_sad.gif



Kasiunia, nie no, to nie przejdzie, ja między ludźmi karmię i nie mam ochoty epatować całą piersią na wierzchu icon_wink.gif
kasiunia
no racja, racja
figle chyba z tego co pamiętam maiły 20 funtów za przesyłkę niestety. a melissę próbowałaś?
Ika
CYTAT(kasiunia @ Fri, 13 Aug 2010 - 19:59) *
a melissę próbowałaś?


Na uspokojenie? icon_lol.gif A owszem, zdarzało się icon_wink.gif


JakÄ… melissÄ™??
Villi
Ika w galerii nad stacją metra centrum otworzyli sklep tzw dla biuściastych - ja sobie tam nabyłam wreszcie Panache Tango, taniej niż u nas w słynnym Yoshi. Sprzedawczynie są bardzo kumate, mają też sklep internetowy (adresu zapomniałam 37.gif ) i może będą potrafiły Tobie doradzić. Bo nie jestem pewna ale wydaje mi się że bieliznę dla karmiących też mieli.

I też polecam Bravissimo, mają bardzo dokładną rozmiarówkę.
Ika
Metro Centrum, hmm, to chyba dawny Wars i Sawa będzie icon_biggrin.gif (bo ja metrem nie jeżdżę icon_wink.gif). Dzięki, dobrze wiedzieć, to dla mnie znacznie bliżej niż Grochowska icon_biggrin.gif
Villi
To jest na piętrze tuż nad jeżdżącym metrem icon_smile.gif Bo ja przymierzałam a Miłosz z zapałem machał eee motorniczym czy jak to się nazywają prowadzący metro icon_smile.gif Tylko nie pamiętam po której stronie, wydaje mi się że vis a vis dużego sklepu z komiksami.

edit: Ha znalazłam! https://www.ladysplace.pl/zakupy_stacjonarne.php
kasiunia
CYTAT(Ika @ Fri, 13 Aug 2010 - 22:02) *
Na uspokojenie? icon_lol.gif A owszem, zdarzało się icon_wink.gif
JakÄ… melissÄ™??

https://www.melissa.com.pl/kolekcja/wyswiet...p?pokaz=karmnik
użytkownik usunięty
Ika a pelerynka do karmienia? Wtedy siÄ™ nie przejmujesz tylko zadzierasz icon_wink.gif
https://madebymammy.pl/pl/pelerynka-do-karm...na-zieleni.html
green
Karmiąc Micha jesienia i zimą nosiłam sweterki w serek (większy dekolt, taki głęboki a nie pod szyją) a pod nimi top na ramiączkach dla przykładu, albo taki niby top ale kończący się gumką pod biustem (coś jak biustonosz sportowy). Albo sweterki wiązane w pasie, zakładane takie jak kimono... o coś takiego ino dłuższego nieco. Uwielbiałam też golfy z golfem takim luźnym, dość mocno zwisającym hehe nie wiem jak to określić, sam sweterek tez był długi, za tyłek aż i do tego golf a pod nosiłam topy, koszule itp.
I zawsze jak karmiłam nawet w miejscach publicznych to sobie radziłam i nic nie wystawało na widok publiczny 29.gif no i wygodnie mi było. Top szedł do góry i zasłaniał biust od góry, sweterek szedł w dół i od dołu zasłaniał. Ważne aby sweterki dały się tak naciągnać aby piersiówkę swobodnie wyciągnać 29.gif
Fakt, biustu wielkiego nie mialam (miseczka B/C), do normy kilogramowej wróciłam szybko więc nie musiałam nic maskować strojem.
pirania
Ika koniecznie pelerynka do karmienia plus ochraniacz na wozek hipermarketowy plus Milkband- ale bedziesz trendi icon_smile.gif
pirania
KUrcze to lady-s place ma biustony do karmienia hotmilk- straszliwie mi sie podobaja cena juz mniej icon_smile.gif
foczka_82
ja staniczki kupowalam z rossman`a icon_smile.gif dla mnie bylz super, no i jest full bluzek z dekoldami, mozna piers "puscic"gora icon_smile.gif u mnie w kazdym badz razie nie bylo problemow, i nic sie nie rozciagalo icon_smile.gif
odynka
Ika odn bluzek, sukienek do karmienia to zobacz https://www.ziabaqlu.com/index.php?kat=3 to firma od tego klulika co Ci pokazywałam dziśicon_wink.gif jakby coś się spodobało to pisz do mnie na pw;) ja mam brązową tunike o taką https://www.ziabaqlu.com/index.php?kat=46&pid=79 super jest tyle że ja krótka więc jak sukienka no ale można ten dolny pas podwinąć i wtedy jako tunika;)

aha w H&M są jak dla mnie super bluzki na ramiączka z wszytym stanikiem odpinane do karmienia - bardzo fajne:D kurcze gdzieś mam białą nieużywaną mogłam Ci pokazać/dać...
Ika
CYTAT(pirania @ Sat, 14 Aug 2010 - 13:20) *
plus ochraniacz na wozek hipermarketowy plus Milkband- ale bedziesz trendi icon_smile.gif


A co to jest?? icon_confused.gif
pirania
zajrzyj do linka z pelerynka icon_smile.gif
okko
Co do bluzek do karmienia sie nie wypowiem bo ja nie uzanje karmiania przy jakichkolwiek ludziach nie tylko w miejscu publicznym ale w sumie wiekszosc moich byle luźnych w miare sie nadaje- przynajmniej dla mnie sie nadaje.

Biustonosze mam z melissy- sa piekne wygodne kobiece.
Aktualnie mam rozmiar 65G wiec nie łatwo mi było kupic sensowny biustonosz do karmienia.
Pogoda
Ja z problemem bluzek i cycników radziłam sobie (i radzić będę) na 2 sposoby:

Na co dzień i na noc:
Miękki biustonosz sportowy takiego typu: Gatta - biustonosz sportowy. Mam 5 par, z tego 4 czarne i 1 biały icon_wink.gif.
"Od święta" mam 1 porządny biustonosz w beżowym kolorze. Nie żaden specjalny do karmienia, ale zwykły. Z dobrze dobranym obwodem, miękką miseczką i dobrze leżącymi fiszbinami. Ma odpinane ramiączka, ale w zasadzie nie odpinałam ich nigdy, bo trudno je potem znaleźć na plecach...Po prostu wypakowywałam pierś górą z miseczki i podawałam dziecku. Noszę go "z okazji" i nie dłużej niż na 3-4 godziny, bo mimo wszystko w okolicach fiszbinów mogą się robić zastoje.

Nie byłam nigdy w stanie nosić tych specjalnych biustonoszy do karmienia. Raz, że moja budowa anatomiczna sprawia, że wszelkie systemy odpinania miseczek itp. są bezużyteczne, dwa, że nie istnieją biustonosze do karmienia w normalnych rozmiarach i przystępnych cenach, które by na mnie pasowały i spełniały swoje zadanie, trzy, że wyglądam w nich tak koszmarnie straszliwie, że patrzeć na siebie nie mogę i z miejsca wpadam w depresję poporodową.

A do tego:

1. Bluzka albo rozpinana z przodu (nie musi być koszula. Są bluzki różnego typu zaopatrzone w sznurowany czy zapinany na guziki dekolt. Niekoniecznie specjalnie przeznaczone do karmienia).

2. Bluzka z dekoltem kopertowym. Trudno to opisać, więc dwa przykłady (chociaż akurat żadnej z tych bym na siebie nie założyła - chodzi o sam typ dekoltu): TAKI albo TAKI Tego typu bluzek w różnym stylu, fasonie, kolorze, z różnych materiałów też jest spory wybór a do karmienia są bardzo wygodne.

3. Koszula/bluzka damska zapinana z przodu. No ale to już wiemy, że u Ciebie odpada.


Tylko, że generalnie ja lubię dość głębokie dekolty i wiele moich bluzek sprzed ciąży świetnie się sprawdzała jako bluzki karmiące. Pewnie kobiety, które nie lubią zbyt eksponować dekoltu mają większy problem.
okko
Ja akurat uwazam ze miekki biustonosz przy duzym biuscie to masakra- Melissa podtrzymuje mi idealnie poza tym czuje sie komfortowo a nie jak bar mleczny jedynie.
Rozmia®Ã³wke tez majÄ… bardzo dużą.
Co do zastoju od fiszbin - nigdy nie miałam, a od poczatku uzwyałam fiszbinowaca- najpierw z Anity teraz z melissy
No i jesli sie planuje karmic długo to według mnie warto zainwestowac te 100zł w biustonosz- no jeden tyle kosztuje- zeby po karmieniu jednak ten biust tez sie jako-tako prezentował.
A gdybym ja mój biust zostawiła wiszacy to nie chce myslec gdzie bym go szukała- pewnie w okolicy pepka 37.gif
pirania
ja tez zawsze mialam fiszbinowce
niuniunia23
Ika poszukaj tu ale rozmiary majÄ… dopiero od 75
walizka
Ika, w Landzie jest mały sklepik z akcesoriami dla dzieci i w nim można też kupić biustonosze. Są zwykłe, są z ładne fiszbinami, ceny przystępne (ok. 70 zł). Ja się tam wybieram. Sklepik nie jest w samym środku - wchodzi się przez zewnętrzną galerię. Kobieta umie doradzić. Ja mam 75F, więc 70 też pewnie się znajdzie.

Z bluzkami też mam kłopot. Podobno H&M ma - jeszce nie byłam. Ja nie lubię ich ciuchów, ale może coś da sie wygrzebać. I cenowo nie będzie zabójstwa.
Pogoda
CYTAT(walizka @ Sun, 26 Sep 2010 - 20:23) *
Podobno H&M ma - jeszce nie byłam. Ja nie lubię ich ciuchów, ale może coś da sie wygrzebać. I cenowo nie będzie zabójstwa.


Nie da siÄ™... 29.gif . Tzn... IMHO - beznadziejne te ciuchy "dla mamy" majÄ…...
MamaJulki
IKA ja mam rozmiar 70 GG lub 75 H
biustonosza do karmienia nie kupiłam
tzn jeden przez allegro i jest do duszy
potem inne dwa też kupiłam przez sklep internetowy i ogólnie odradzam takie zakupy jeśli chodzi o biustonosz
przy takim biuście to trzeba mierzyć bo rozmiar może być dobry ale fason nie taki i już poszło kupa kasy w błoto
z tym odsyłaniem niby jest wyjście ale jednak już tracimy kasę na wysyłkę
ja kupuję zwykłe biustonosze w moim rozmiarze co i tak graniczy z cudem i pierś wyciągam górą
a na fałdy poporodowe mam taki sposób, że zakładam bluzkę jakąś bawełnianą i na wierzch sweterek rozpinany, można wyjąć pierś a po bokach zasłania sweterek
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.