To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dziwna sprawa, zasiłek dla samotnej matki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agrescik
witam, dzis dowiedziałam sie od znajomej , ktora jest po rozwodzie i ma zasadzone alimenty, raz pracuje raz nie... mieszka z bratem na gospodarstwie, i twierdzi ze dostaje z gminy 250zł co dwa miesiace ze wzgledu na to iz sama wychowuje dziecko, ale sama musi sie tez utrzymac kiedy nie pracuje pomimo tego ze mieszka z bratem(normalne) czyli jest na osobnej kuchni ;p i z tego tytułu niby dostaje pieniazki, ojciec płaci jej alimenty...


dziwne, bo szukam i szukam w neci i nic nie ma na taki temat..

wiecie cos moze..
Mama Mateo
Chodzi o to, że dostaje pewnie zasiłki jednorazowe z OPS lub MOPS - taki gminny właśnie ośrodek ewentualnie w mieście - ze względu na dane osiedle (rejon).
Ja przez pewien czas dostawałam, ale muszą być zasądzone alimenty - u nich to podstawa. Robią wywiad, dostarczasz papiery, które chcą i jeśli nie przekraczasz danego kryterium dochodowego to dostajesz jakąs tam kwote albo jednorazowo albo np na 2-3 miesiące góra a potem od nowa trzeba składać wniosek.
Kashmirkova
Moja znajoma również korzystała z tego zasiłku i załatwiła go w ten sposób co wyżej ale alimenty muszą być zasądzone.
m4rusia
Jako taki typowy "zasiłek dla samotnej matki/ojca" należy się w przypadku śmierci jednego z rodziców lub gdy pozostaje on nieznany. Nigdy nie korzystałam ale domyslam się choćby po tym, że mam właśnie przed sobą wniosek o rodzinne, w którym są wyszczególnione dokumenty potrzebne do poszczególnych zasiłków i do tego dla samotnych potrzeba własnie albo akt zgonu rodzica albo akt ur dziecka z adn, że rodzic pozostaje nieznany
inezz
agrescik twoja znajoma dostaje dodatek od gminy dla osob w ciezkiej sytuacji materialnej,gdzie dochod na osobe w rodzinie jest ok 350 zl,nie zalenie czy to samotna matka czy rodzina pelna

M4R7U6H4% a ty znalazlas zasilek dla samotnej matki,dostaje je matka,ktora nie wniosla o alimentow od ojca dziecka,bo on nie zyje,albo go nie podala w akcie urodzenia,nie ma on zadnych praw do dziecka wtedy,taki zasilek to jak dobrze pamietam 170 zl
m4rusia
ten zasiłek nie jest zatytułowany : dla samotnej matki tylko z tyt. samotnego rodzicielstwa to domyslam się, że chodzi o matkę LUB OJCA. Więc raczej chyba chodzi o to, że którys z rodziców zmarł i jest problem z alimentami i owszem bo zaliczka alimentacyjna (jak sama nazwa wskazuje) to świadczenie które "wlicza" się komus na konto winiem/ma. Trudno by było wliczać dług nieboszczykowi albo NN-owi. Skoro więc nie można dac zaliczki bo nie byłoby z kogo ściągnąć to dają ten zasiłek (po spełnieniu oczywiście przesłanek)
inezz
CYTAT(M4R7U6H4% @ Tue, 23 Nov 2010 - 22:19) *
ten zasiłek nie jest zatytułowany : dla samotnej matki tylko z tyt. samotnego rodzicielstwa to domyslam się, że chodzi o matkę LUB OJCA. Więc raczej chyba chodzi o to, że którys z rodziców zmarł i jest problem z alimentami i owszem bo zaliczka alimentacyjna (jak sama nazwa wskazuje) to świadczenie które "wlicza" się komus na konto winiem/ma. Trudno by było wliczać dług nieboszczykowi albo NN-owi. Skoro więc nie można dac zaliczki bo nie byłoby z kogo ściągnąć to dają ten zasiłek (po spełnieniu oczywiście przesłanek)

zgadzam sie z toba,tylko jak dziecko ma ojca,a tez zmarl to zamiast alimentow,bo juz nie ma kto placic panstwo palci rente rodzinna
m4rusia
zakaldając oczywiście, że rodzic pracował legalnie icon_smile.gif
Jednak nie o tym ten wątek tylko o zasiłku dla samotnych rodziców icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.