To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Concor i Concor Cor

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

~Luna~
Na przełomie maja/czerwca zaliczyłam pobyt w szpitalu na kardiologii.
Stwierdzono tachykardiÄ™ i nerwicÄ™ , na jedno przepisano Concor, na drugie Pramolan.
Leczenie w obecnych dawkach (concor 2x2,5mg, pramolan 2x1), ma potrwać na razie pół roku, potem ponowne badania i próba zmniejszenia dawek.

Po recepty chodzÄ™ do lekarza rodzinnego.
Ostatnio lekarce coś się pomyliło, zamiast Concor wypisała mi Concor Cor.
Różnicę w nazwie leku, zauważyłam dopiero po przyjściu z apteki.
Zaraz się tam wróciłam, myśląc że to w aptece zaszła pomyłka w wydaniu leku, ale farmaceutka sprawdziła receptę i przepisany był lek Concor Cor, powiedziała również , że skład leków jest taki sam i że mogę przyjmować ten Concor Cor zamiast zwykłego Concor'u.

Piszę bo nie mam doświadczenia w przyjmowaniu leków i w ich zamiennikach - to moje pierwsze leki "stałe" w życiu, trochę mam stracha icon_redface.gif

Czy faktycznie Concor i Concor Cor to to samo ???, a może powinnam pójść dopytać lekarkę ?

Szukałam informacji w necie , ale wszystko co znalazłam , to wypowiedzi takich samych laików jak ja.
Jedni piszą o szerszym spektrum działania Concor Cor, drudzy temu zaprzeczają - sama już nie wiem , łykać ten Concor Cor czy nie icon_rolleyes.gif
Zwykłego Concor'u zostały mi 3 tabletki, więc proszę o szybką radę , bo jakby co to muszę pójść po receptę , a moja lekarka jest tylko 2 x w tygodniu.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Ika
To ten sam lek, różni się ilością tabletek w blistrze i dawkami. Jeśli dobrze pamiętam, to jeden ma też podzielne tabletki a drugi nie.
Tigerek
Za to nie tak dawno pramolan był na liście leków szkodzących sercu... dostawałam na bezsenność i potem nie można go było w całym rejonie kupić. W hurtowni była informacja, że został wycofany icon_neutral.gif
~Luna~
CYTAT(Ika @ Mon, 23 Aug 2010 - 23:42) *
To ten sam lek, różni się ilością tabletek w blistrze i dawkami. Jeśli dobrze pamiętam, to jeden ma też podzielne tabletki a drugi nie.

Ika oba leki wyglądają tak samo, małe serduszka z podziałką na środku, kolor i kształt identyczny.
Prześledziłam również skład obu leków, wydają się być takie same , nie rozumiem więc skąd ten dodatek "Cor" w nazwie i o dwie tabletki mniej w opakowaniu.

CYTAT(Tigerek @ Mon, 23 Aug 2010 - 23:51) *
Za to nie tak dawno pramolan był na liście leków szkodzących sercu... dostawałam na bezsenność i potem nie można go było w całym rejonie kupić. W hurtowni była informacja, że został wycofany icon_neutral.gif

icon_eek.gif , no to Å‚adnie icon_neutral.gif
Mam jeszcze Hydroxyzynę 25mg, której jeszcze nigdy nie zażywałam (przepisał mi ją inny lekarz, a potem lekarz ze szpitala zalecił Pramolan).
Może więc Pramolan zamienić na Hydroxyzynę ? - czytałam że jest mniej szkodliwa.
Ika
CYTAT(AQA @ Tue, 24 Aug 2010 - 08:49) *
Ika oba leki wyglądają tak samo, małe serduszka z podziałką na środku, kolor i kształt identyczny.
Prześledziłam również skład obu leków, wydają się być takie same , nie rozumiem więc skąd ten dodatek "Cor" w nazwie i o dwie tabletki mniej w opakowaniu.


Dlatego napisałam "o ile pamiętam", bo tej podzielności nie byłam pewna.
Tigerek
Hydroxyzyna na pewno bezpieczniejsza, ostatnio dostała ją nawet moja babcia po operacji, cukrzyk z problemami z sercem i nerkami i spokojnie to bierze icon_wink.gif

A dodatek COR może oznaczać po prostu, że producent zamówił sobie nowego specjalistę od nazw i wyglądu opakowań i stąd ten cyrk icon_wink.gif - ewentualnie to inny producent lub inny właściciel zakładu produkcji icon_wink.gif - nieraz przez takie stresy przechodziłam.
Ewelinek
Concor i Concor Cor to ten sam lek. Concor w dawce 2,5mg nie jest już dostępny - dawkę 2,5mg można nabyć tylko pod nazwą Concor Cor.

W linku wykaz Concorów dopuszczonych do obrotu na rok 2010
https://www.wykazlekow.pl/?do=simple_search

Możesz spokojnie zażywać Concor Cor icon_smile.gif

W przypadku gdy na recepcie widnieje zapis Concor 2,5mg i tak wydaje siÄ™ Concor Cor 2,5mg.

Pozdr
~Luna~
Dziękuję za odpowiedzi icon_biggrin.gif
Jestem już spokojniejsza icon_smile.gif

Fajnie, że istnieją takie fora, gdzie zawsze można liczyć na radę i pomoc przytul.gif
Aga78
Pramolan nie jest zalecany jedynie w przypadku tzw. zespołu długiego QT (rzadkie schorzenie zwykle dziedziczone genetycznie polegające na skłonności do groźnych arytmii).
W pozostałych przypadkach może być bezpiecznie stosowany.

Co do concor i concor cor - tak jak pisano wcześniej - potwierdzam, zawiera taką samą substancję czynną.

Pozdrawiam !
Ika
Nie no, tę samą substancję czynną - bisoprolol - to ma jeszcze wiele innych leków icon_wink.gif
Ewelinek
CYTAT(Ika @ Wed, 25 Aug 2010 - 19:57) *
Nie no, tę samą substancję czynną - bisoprolol - to ma jeszcze wiele innych leków icon_wink.gif


Tyle, że żaden więcej nie nazywa się Concor ani Concor Cor icon_razz.gif
Ika
CYTAT(Ewelinek @ Wed, 25 Aug 2010 - 21:52) *
Tyle, że żaden więcej nie nazywa się Concor ani Concor Cor icon_razz.gif


No nie, ale chodziło mi o to, że samo posiadanie tej samej substancji czynnej nie sprawia, że są to takie same leki icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.