To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zmywarka do małej kuchni

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dabriza
Jak w temacie. Co możecie mi polecić?
ATeFKa
Nie wiem jak masz małą kuchnię, ale polecam normalną, dużą zmywarę, najlepiej Bosch, są najcichsze. Wywaliłabym jedną szafkę, byle by wstawić zmywarkę. Odkąd ją posiadam ( choć to nie bosch) została moją najlepszą przyjaciółką icon_smile.gif
Agnelka25
Jak zmywarka to tylko 60 mniejsze są za wąskie i pojawia się problem jak upchnąć duży garnek.
Ja mam Bosch Typ SL15N1B chyba już niedostępny model w sprzedaży.
Przy zakupie warto zwrócić uwagę klase energetyczną żeby była A, zużycie wody, pojemność użytkową żeby była na min. 12 kompletów. I jak zależy Ci żeby była cicha to na poziom hałasu.
beata1104
CYTAT(Agnelka25 @ Tue, 24 Aug 2010 - 14:34) *
Jak zmywarka to tylko 60 mniejsze są za wąskie i pojawia się problem jak upchnąć duży garnek.

Eee tam ja mam małą i wszystkie gary w nią wkładam bez problemu 06.gif
Do małej kuchni i 4 osobowej rodziny idealnie sie nadaje, wstawiam raz dziennie ale całą- Ariston już ponad 5 lat
skanna
Co to znaczy małej kuchni? Ja mam kuchnię 3x2,40, więc raczej niedużą i w tej chwili mam zmywarkę 45 cm, ale jestem u progu remontu, po którym w mojej kuchni znajdzie się zmywarka 60.
Litka
Ja mam nawet spora kuchnię jak na blokowe icon_smile.gif i zmywarkę 45, myję gary, duże i wielkie oraz wszystko co się da. Jestem mistrzem w załadowywaniu zmywarki. Kocham ją ponad wszystko. Owszem gdybym miała 60 to by było jeszcze milej, ale 45 w zupełności wystarcza na naszą 4.
skanna
CYTAT(beata1104 @ Tue, 24 Aug 2010 - 17:00) *
Eee tam ja mam małą i wszystkie gary w nią wkładam bez problemu 06.gif
Do małej kuchni i 4 osobowej rodziny idealnie sie nadaje, wstawiam raz dziennie ale całą- Ariston już ponad 5 lat


To chyba gotujesz dania jednogarnkowe albo prawie nie jecie w domu. U mnie z garami, to musi iść co najmniej 3 razy na 2 dni, zapchana po brzegi.

Oprócz ekonomiczności dla mnie absolutnym priorytetem jest krótki program - nie wyobrażam sobie być skazana na zmywarkę, która myje naczynia przez co najmniej godzinę. Krótki, półgodzinny program to podstawa.
Dor
Ja mam 45 i w zupełności nam wystarcza, a obiady gotuję prawie codziennie.
Faktycznie krótki program jest bardzo przydatny, myję głównie na nim.
Dabriza
Moja kuchnia też 3X2. dodatkowo pod zlewem mam zamontowany podgrzewacz na wodę, który zajmuje nieco przestrzeni..trzeba by wywalić jedną szafkę, ale obawiam się ,że 60 będzie trudno wepchnąć. Musze to gruntownie przemyśleć.
rysa154
Dabriza 60 sie przydaje,ale i z 45 dasz rade...polecam boscha lub aeg...
ewentualnie eletrolux
aronka
CYTAT(ryba154 @ Tue, 24 Aug 2010 - 18:31) *
Dabriza 60 sie przydaje,ale i z 45 dasz rade...


Oczywiście, że tak. W tej chwili mamy 60-kę, ale mieszkając w bloku przez kilka lat mieliśmy 45-kę i było super.
Akurat nie było innej możliwości.
Jak nie macie miejsca na większą zmywarkę, kupcie mniejszą. Zobaczysz, i tak będziesz zadowolona. icon_smile.gif
pirania
ja mam 45 no i niestety zmywam 2 razy dziennie.....
basiau
Przy 4-ro osobowej rodzinie 45cm zmywarka to dla mnie ciut za mało, ale i tak cieszę się, że ją mam. Jak dasz radę, kombinuj miejsce na 60-tkę. Ja mam boscha
olakinga
mam małą kuchnię a też bym Ci radziła spróbować upchnąć 60 ( też chciałam 45 ze względu na gabaryty kuchni ale koleżanki mi odradziły), nas jest 4 ale jak kupowałam zmywarkę była tylko 3 - mam Amice i mi się sprawdza bardzo dobrze; jak dla mnie najważniejsze: krótki program, funkcja pół wsadu; minusy mojej to jak dla mnie trochę za głośna; robię średnio 1 mycie dziennie ( w weekendy czasami 2); zmywarka jest nieocenioną pomocą w kuchni icon_smile.gif
Dabriza
Czyli przy 4-osobowej rodzinie i dużej produkcji garów do zmywania lepiej 60..hym trzeba to jakoś taktycznie rozplanować..dziękuję za wszelkie rady! Teraz tylko muszę przekonać męża, a najlepiej zrobić tak,żeby był pewien ,że to on sam wpadł na taki genialny pomysł 02.gif
Czy faktycznie widzicie dużą oszczędność w zużyciu wody przy zmywarce?
skanna
Dabriza, lepiej 60 niż 45, ale lepiej 45 niż nic icon_smile.gif
ATeFKa
Dabriza, ja widzę różnicę. Ja zmywałam zawsze pod bieżąca wodą, nie oszczędzałam. A mamy szambo, niestety nie kanalizę...Teraz jest o wiele taniej, a i Twój czas jest równie cenny. I ręce.
Agnelka25
Dabriza w mediaexpert jest promocja zmywarka electrolux 60 klasa AAA kosztuje 999zł
ATeFKa
Dabriza, i jak mąż? Urobiony 06.gif ? czy jeszcze "pracujesz''?
Użytkownik usunięty
Ogromnie się ucieszyłam z Twojego posta Dabrizo!!! Mam nadzieję, że jesteś już po tak zwanym zapadnięciu klamki 06.gif

Ja mam 60tkę i wcale nie jest dla nas za duża! Mamy Siemensa z cudownie rozwiązanym koszykiem na sztućce - są na górze w postaci wieeeelkiej szuflady, w efekcie czego NIGDY nie brakuje na nie miejsca. Firma ta z tego co wiem ma b. dobre opinie w kwestii żywotności. No i jest cichutka icon_smile.gif
Dabriza
A dzięki dziewczyny! tak można by rzec, że klamka niemal zapadła-piszę niemal, bo zmywarka jeszcze nie stoi 06.gif Od października wracam do pracy i będę miała możliwość wzięcia pożyczki zakładowej( czyli bezprocentowej), także jednym z celów jest zakup zmywarki. Cieszę się bardzo, bardzo-i kciuki proszę by mąż się nie rozmyślił, ani nie wystąpiły inne nieprzewidziane okoliczności 2pliz.gif Umówiłam się tez na "wizję lokalną" u mojej koleżanki, która posiada identyczna kuchnię z zmywarką w wyposażeniu.
Ze względów metrażowych, pozostajemy jednak przy wersji mniejszej-ale jak ktoś napisał-lepsze to niż nic icon_biggrin.gif . jak tylko to cudo z"zagości" w mojej kuchni obiecuje fotkę 06.gif
ATeFKa
Dabriza, a nie masz możliwości postawić zmywarki na szafkę? Sam osobiście widziałam ostatnio taki patent u jednej z forumek. Zdziwiłam się jak nic, ale zdaje egzamin, 60 stoi nad pralką w kuchni. Z tym że ona jest z tych wyższych. Nie z żyraf, ale jednak. Ale ja bym sama na taki pomysł nie wpadła...wiec może u ciebie się da? naprawdę radzę przemyśleć icon_smile.gif

A tak apropo , to jak poczytałam że wy w jakiś super krótkich programach myjecie to mnie tknęło... sprawdziłam w instrukcji, co ja tam mam, a i owszem, znalazłam program 25minut, bez suszenia. Więc myślę sobie, one używają to i ja spróbuję... Dzięki Wam dziewczyny brawo_bis.gif Teraz moje mycie będzie o wiele krótsze. Wszystko się ładnie umyło ( oprócz jednego garnka, na górnym koszu, ale to się czasem zdarza) więc polubimy się z tym programem na dłużej icon_smile.gif
semi
wyciagam i o jakies konkretne, sprawdzone typy prosze. bedzie 45, za nic w swiecie w naszym aneksie nie zmiescimy 60. Garów mamy mnóstwo, bo duzo gotujemy, jestesmy umordowani zmywaniem. Dabriza, gdzie obiecane foty??

edit: i czy do białej lodóki bedzie pasowała srebrna?? kuchenkę też mamy biała, ale w przyszłości mam nadzieję, wymienimy.
buniaaa
Możecie napisać mi ile naczyń pomieści 45tka?

Ma ktoś może zmywarkę kompaktową?
semi
45tka mieści dużo naczyńicon_smile.gif. na naszą czwórkę gotującą wszytskie obiady w domu wychodzi maksymanie jedna zmywarka dziennie, a zdarza sie i to czesto, ze myjemy co drugi dzień.
buniaaa
CYTAT(semi @ Mon, 12 Sep 2011 - 23:45) *
45tka mieści dużo naczyńicon_smile.gif. na naszą czwórkę gotującą wszytskie obiady w domu wychodzi maksymanie jedna zmywarka dziennie, a zdarza sie i to czesto, ze myjemy co drugi dzień.

ooo to by było fajnie, bo kurcze już zaczęłam się zastanawiać o rezygnacji z jednej szafki aby jednak upchać 60tkę.
Garnki też się mieszczą?
moko.
W mojej kuchni mam malo miejsca i mam zestaw candy trio (płytę gazową, piekarnik elektryczny i zmywarkę w jednym) Niestety zmywarka 60tka, ale jednopoziomowa i "chodzi" dwa razy dziennie, chyba, ze nie gotuję obiadów to raz.
buniaaa
CYTAT(moko. @ Tue, 13 Sep 2011 - 18:13) *
W mojej kuchni mam malo miejsca i mam zestaw candy trio (płytę gazową, piekarnik elektryczny i zmywarkę w jednym) Niestety zmywarka 60tka, ale jednopoziomowa i "chodzi" dwa razy dziennie, chyba, ze nie gotuję obiadów to raz.

bardzo pomysłowe... tylko ja niestety nie mogę wymienić kuchenki icon_sad.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(buniaaa @ Tue, 13 Sep 2011 - 16:31) *
już zaczęłam się zastanawiać o rezygnacji z jednej szafki aby jednak upchać 60tkę.
Garnki też się mieszczą?


ja bym się poważnie nad tą rezygnacją zastanowiła

u nas jedna zmywarka (60) codziennie, max napchana, nie wyobrażam sobie mniejszej
semi
nie, garnki myjemy ręcznie. serio dziewczyny raz dziennie zmywacie?? Mnie się wydawało, ze my mamy tyyyyle garow, a ta 45 jest całkowicie wystarczajaca. 60 nie miała sznas się zmieścić, co opłakałam rzewnymi łzami, ale teraz widze, ze niepotrzebnie.
Orinoko
Ja też bym się przesiadla na 60-tkę, ale niestety... nie mieszczę wszystkiego w zmywarce, część garów muszę myć ręcznie, bo jeden obiad dla całej rodziny to moje nieosiągalne marzenie (a to temu dogotować warzywka, tutaj makaron do zupki tylko dla dzieci, tutaj jeszcze coś zostało z wczoraj itp. itd. - wrrrrrrr), do tego używamy sporo różnych pojemniczków plastikowych, które też zapychają miejsce w zmywarce, więc część kubków czy szklanek znowu do mycia ręcznego itd. Ok, bez zmywarki nie wyobrażam sobie życia, ale na 4-os. rodzinę i codzienne gotowanie polecałabym jednak większą zmywarkę.
buniaaa
ech no to dylemat mam nadal :/ jeśli zrezygnuję z szafki to bede miała problem z naczyniami gdzie schować...
dzisiaj byłam w sklepie i oglądałam 45 i 60tki i kurcze wydawało mi się, że talerzy sporo wejdzie, wkońcu je się układa obok siebie coś jak na suszarce zwykłej... i doszłam do wniosku że kurcze my nie mamy aż tylu naczyć w ciągu dnia nawet gdy gotuje obiad no oczywiście plus te gary...
nadal nic niewiem 37.gif
rysa154
u nas jedna dziennie musi byc, mam 60, i 3 lub 4 osoby na stanie, wkładam własciwie wszystko, bo po co sobie utrudniac życie myciem w zlewie...45 bylaby za mala...nie wiem ile mi wchodzi talerzy,ale coś koło 6szt duzychx 2 ,po 6szt srednich i malych...plus kilka szklanek i 2-3garnki
semi
buniaa, a musisz myć w niej garnki?my nie myjemy i naprawde na luzie wchodzą nacznia z 1,5 dnia. a gotujemy mnóstwo, dzieci bez opamiętania sięgają po szklaniki nowe na wodę. A jeśli chodzi o miejsce to nam dzieki zmywarce przybyło-bo szafka, która była suszarką, stała się szafką na naczynia:)
ania_411
CYTAT(moko. @ Tue, 13 Sep 2011 - 17:13) *
W mojej kuchni mam malo miejsca i mam zestaw candy trio (płytę gazową, piekarnik elektryczny i zmywarkę w jednym) Niestety zmywarka 60tka, ale jednopoziomowa i "chodzi" dwa razy dziennie, chyba, ze nie gotuję obiadów to raz.


icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif pierwszy raz na oczy takie cudo widze icon_wink.gif

my mamy 60, 4 osoby w domu, odpalam zmywanie co drugi dzien. garnki, patelnie czy wieksze jakies miski myje recznie.
w nowej kuchni bede miala miejsce tylko na 45 ale nawet sie ciesze, ze bedziemy zmywac codziennie bo nic nie bedzie zasychac i brzydko pachniec.
buniaaa
CYTAT(semi @ Wed, 14 Sep 2011 - 22:35) *
buniaa, a musisz myć w niej garnki?my nie myjemy i naprawde na luzie wchodzą nacznia z 1,5 dnia. a gotujemy mnóstwo, dzieci bez opamiętania sięgają po szklaniki nowe na wodę. A jeśli chodzi o miejsce to nam dzieki zmywarce przybyło-bo szafka, która była suszarką, stała się szafką na naczyniaicon_smile.gif

taki też po cichu miałam plan 29.gif
ja garnki i tak zamaczam więc chwila i mogą być obmyte...
myślę nadal...
Dabriza
Zapmniałam o tym wątku..fot nie ma bo zmywarki nie ma)...a to z racji planów zmiany w bliższej bądź nieco dalszej przyszłości mieszkania..a wtedy zmywarki juz nie odpuszczę..
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.