To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jakie szampony do włosów tłustych?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

grubassek:)
witam.codzienie musze myć włosy-przetluszczaja mi sie, a poza tym jak ich nie umyje codziennie zle sie czuje. jaki polecacie szampon do tego rodzaju wlosow i do codziennego stosowania?
amoze jakies maseczki?
znacie cos dobrego i wyprobowanego?
Nessi
Jeśli i tak myjesz codziennie, to do przetłuszczających się używać nie musisz icon_wink.gif Proponuję porostu do 'codziennego mycia', ja bardzo lubię Fructis (też kudły codziennie myjęicon_wink.gif ) , ma świetny zapach, jest wydajny.
fafura
Polecam Pantene Pro V- Codzienna Pielęgnacja.
Mam szampon i odżywkę w jednym- co dzień myję nim włosy. Jestem zadowolona.
Agnelka25
Ja używam szamponów z avonu duża butelka 500 ml kosztuje około 9 zł mała około 6zł jest duzy wybór do każdego rodzaju włosów wypróbowałam kilka rodzajów i najbardziej mi odpowiada Advance TechniQues niebieski (wygładzająco-nawilżający do każdego rodzaju włosów)
grubassek:)
CYTAT(Nessi @ Fri, 27 Aug 2010 - 11:28) *
Jeśli i tak myjesz codziennie, to do przetłuszczających się używać nie musisz icon_wink.gif Proponuję porostu do 'codziennego mycia', ja bardzo lubię Fructis (też kudły codziennie myjęicon_wink.gif ) , ma świetny zapach, jest wydajny.

no wlasnie tego szamponu używac nie moge:( ma śweitny świezy zapach ale glowa mnie po nim tak swedzi ze wytrzymac ciezko...ehhh:)
grubassek:)
avon stosowałam do tej pory- tez bylam zadowolona ale teraz musze zmienic- bo podobno szampony trzeba co jakis czas zmieniac:)
wlasnie dzisiaj kupilam Pantene Pro-v zobaczymy jak sie sprawdzi:)
Tigerek
Jeśli chodzi o zmniejszenie łojotoku to pomaga spłukiwanie szałwią i szampon Nivea od przetłuszczających się icon_wink.gif
chaton_ania
U mnie wbrew pozorom najlepiej dziala szampon Elseve, ale dla mezczyzn. Cos ze mna nie tak icon_biggrin.gif albo moimi wlosami. A sama tez myje codziennie icon_smile.gif
jeni27
o proszę co wypowiedz to inny szampon i bądz tu mądry 06.gif 06.gif a ja dodam elseve używam i jestem bardzo zadowolona;)
grubassek:)
od kilku dni myjÄ™ Pantene i musze powiedziec ze jest bardzo fajny:)
jak skonczy sie buteleczka zastosuje Elseve:)
ilopawl
Ja teraz stosuję Dave Therapy dla włosów niesfornych szampon i odżywka w jednym. Dla mnie rewelacja bo ciężko jest coś dobrego znaleźć icon_smile.gif
aneea
A ja polecam Ziaję, w ogóle tak jak kiedyś podchodziłam do ich kosmetyków jak do jeża, to teraz bardzo często ich używam i naprawdę są fajne i w super cenie (np. mój ulubiony żel pod prysznic Masło Kakaowe icon_smile.gif) . Dodatkowo nie są naszprycowane tak bardzo chemią jak kosmetyki wielkich koncernów - jak dla mnie same plusy icon_smile.gif

A to ten szampon:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5575
używa go co prawda mój mąż, nie ja - ja się mecze w suchymi włosami :/
Użytkownik usunięty
Moje włosy to temat na długą rozprawę. I witam w klubie, też myję je codziennie 21.gif Kiedyś miałam nadzieję, że z wiekiem przejdzie - nie przeszło... Ale to najmniejszy problem. Drugi to uczulenia na lwią część szamponów. Na sam widok napisu Pantene swędzi mi głowa... to samo Fructisy, Elsevy i inne cudeńka. O firmie ziaja nie wspomnę w ogóle - kto wierzy, że istnieje tanie cudo z fantastycznych komponentów... no cóż...

Przetestowałam na sobie wszelkie szampony lecznicze i do włosów tłustych (Freederm, dziegciowych, śmierdzących smołą i wszystkich innych), do włosów z łupieżem (Nizorale też były grane) i nic...

W każdym razie dłuższą ulgę od zdzierania z siebie własnej skóry przyniósł mi Satinique, ale że kosztuje w granicach 40 zł za 300 ml na razie zrobiłam sobie przerwę. Obecnie stosuję BioVAX i to faktycznie jest delikatny szampon, jeszcze nie oblazłam ze skóry - budujące.

Acha... Gozar umyła mi włosy CZYMŚ. To coś pachniało ananasami i nie zrobiło mi krzywdy... Gozar, co to było?
semi
polecam Seboradin-koszt ok. 20 zł za 200 ml, u mnie skutkuje rewelacyjnie.
gozar
[użytkownik x] - to tylko zwykły szampon myjkowy do użytku salonowego icon_smile.gif żadna rewelacja.

Czasem jest tak, że używając wszalkich szamponów do włosów przetłuszczających się ( a poprawnie - do przdłuszczającej się skóry głowy) jeszcze bardzej pogarszamy sobie sprawę. A to dlatego, że takimi szmponami mocno wysuszamy głowę ( często dodatkowo dochodzi do tego taki drobny łupież) i przez to skóra produkuję sobie podwójną ilość sebum ( łoju) po to by dać skórze ochronę. Dodatkowo spiralę nakręca codzienne mycie włosów ( przy włosach cienkich i delikatnych, bo takie zazwyczaj są tak myte). I w ten sposób mamy codzienny smalec na głowe czesto połączony z łupieżem).
Dlatego ja często zalecam kupienie sobie dobrego szamponu NAWILŻAJĄCEGO dla naturalnego uregulowania pracy skóry głowy i odpiwoedniego poziomu nawilżenia. Dzięki temu po jakimś czasie skóra powróci do normalności i jest duża nadzieja że te włosy w końcu nie będą wyglądać jak tłusta "mokra włoszka"...
LilySnape
Też myję włosy codziennie i lubię szampon Elisse z Biedronki, zielony, po nim jakby ciut wolniej włosy mi się przetłuszczają. Natomiast szybciej po szamponach 2 w 1. Na wiele szamponów mam uczulenie, m. in. Cien z Lidla. Po Elseve mam piękne włosy ale jakby obciążone, podobnie po Pantene, Fructis... A - Herbal Essences był OK tylko nie pamiętam do jakich włosów.
chaton_ania
W koncu po poszukiwaniach znalazlam szampon (niekoniecznie dla mezczyzn) Timotei Świeżość i Czystość.
Po dwoch tygodniach stosowania - jest rewelacyjny icon_smile.gif
Zapinka
Przy przetłuszczających się włosach bardzo ważne jest aby był to szampon lekki, nie obciążający włosów. Super jeśli nie zawiera silikonów - czyli większość tzw "marketowych" odpada. Jest parę firm produkujących szampony nie zawierające silkonów i przy okazji nie posiadających drastycznie wysokich cen - z tego co pamiętam to Pollena Ewa i Farmona (Herbal Care na pewno nie mają SLS, SLES i parabenów), które kosztują mniej niż 10 zł. Do tego warto korzystać z lekkich odżywek, choćby z płynu do spryskiwania włosów.
antosiowamama
Może jakiś taki bardziej proffesional icon_biggrin.gif
SylviaS
Szampon mineralny na wodzie siarczkowej. Świetnie oczyszcza, przywraca równowagę. Na dłużej może być za mocny, ale jeśli masz spory problem z przetłuszczaniem, to sprawdzi się na kilka miesięcy. Teraz staram się przejść do używania łagodniejszego, naturalnego szamponu, bo włosy powoli zachowują się bardziej normalnie.
muppet
W rossmannie jest szampon z alterry z kofeiną. Kosztuje niewiele, nie ma sls i dobrze działa na przetłuszczające się włosy.
Mamineczka
Ja uwielbiam szampony z la roche https://www.laroche-posay.pl/produkty/potrz...amp;NeedId=1125 . Mają spory wybór ja używam tego przeciw wypadaniu i bardzo sobie go chwale.
aniapurna
[qTuote name='SylviaS' date='Wed, 30 Nov 2016 - 11:56' post='9187697']
Szampon mineralny na wodzie siarczkowej. Świetnie oczyszcza, przywraca równowagę. Na dłużej może być za mocny, ale jeśli masz spory problem z przetłuszczaniem, to sprawdzi się na kilka miesięcy. Teraz staram się przejść do używania łagodniejszego, naturalnego szamponu, bo włosy powoli zachowują się bardziej normalnie.
[/quote]
aniapurna
CYTAT(aniapurna @ Tue, 07 Feb 2017 - 16:46) *
[qTuote name='SylviaS' date='Wed, 30 Nov 2016 - 11:56' post='9187697']
Szampon mineralny na wodzie siarczkowej. Świetnie oczyszcza, przywraca równowagę. Na dłużej może być za mocny, ale jeśli masz spory problem z przetłuszczaniem, to sprawdzi się na kilka miesięcy. Teraz staram się przejść do używania łagodniejszego, naturalnego szamponu, bo włosy powoli zachowują się bardziej normalnie.

aniapurna
Też mam problem tłustych włosów. Wypróbuję ten moze ten z siarczkiem co polecacie.
megajza
Ja proponuję jakieś proste, z prostym składem, używam Fitomedu i Alterry z Rossmanna - Granat i Aloes icon_smile.gif
juliana
Spróbuj sobie jakiegoś profesjonalnego zestawu do włosów. Nie wiem czy sam szampon ci może, ja wolę stosować wspomagająco odżywkę. Teraz mam serię Macadamia z INOAR. Polecam, bo też mialam problem z przetłuszczaniem się wlosow, mylam je prawie codziennie. Obecnie- jakoś co 3/4 dni i włoski wyglądają w porządku icon_smile.gif
otylkaw
Od miesiÄ…ca myjÄ™ Radical-Med jak na razie jestem zadowolona.
kuna87
Szampon, szampon ale ważne jest tez sposób mycia...
Ważne by pamiętać że szamponem myjemy tylko skórę głowy
alka25
A może tak spróbować z szamponami dla dzieci?
Izabellson18
Ja lubiÄ™ Fructis.
Bettinka
Chyba wszystkie bez SLS i takie "bezbarwne" icon_wink.gif bo te białe, gęste szampony obciążają i oblepiają włosy.
Majka3008
Ja od jakiegoś czasu używam kosmetyków naturalnych Bioselect i m.in mam też od nich szampon do włosów. Bardzo delikatny dla skóry głowy, pięknie dba o włosy- są nawilżone, gładkie i lśniące a przy tym przyjemnie pachnące!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.