To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jakie zabawki dla 2-latków warto kupic?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

grubassek:)
no wlasnie- jakie zabawki proponujecie dla 2-letnich chlopcow? co warto kupic?
zalezy mi na tym żeby zabawka byla edukacyjna i potrafiła zainteresowac dziecko. Zabawki typu gąsienica czy inne takie fisher price odpadają- bo moje dzieci bawiły sie tym jak mialy rok:)
Agnelka25
Zestaw do majsterkowania z stolikiem mój chrześniak jest zachwycony z takiego prezentu od cioci 06.gif
grubassek:)
Angelca a kupowany przez neta czy w sklepie?masz moze jakies linki tego zestawu?
Agnieszka AZJ
Klocki Duplo - zabawka uniseks i na długo icon_smile.gif
agabr
drewniana kolejka ikea.b
Agnelka25
Kupowałam w czerwcu w Intermarche za 50 zł (produkt z ulotki)
grubassek:)
ostatnio bylam w Intermarche i czegos takiego nie widzialam- pewnie ieli to jednorazowo:(( a szkoda- ale bede szukac... mmoze na allegro znajde:) bo pomysł mi sie podoba
kalarepa78
Popieram Agnieszke AZJ - lego duplo.
Tusia8
Tak jak agabr-drewniana kolejka z ikea. W ubiegłym roku był taki świetny zestaw firmy Eichhorn-do kupienia w Lidlu. Coś koło 100 zł kosztował. A najfajniejsze jest to, że są ze sobą kompatybilne icon_smile.gif
Carrie
Duplo - do samodzielnej i wspólnej zabawy.Można rozbudowywać niemal bez końca.
grubassek:)
ojjjjjjjjjjjjj te klocki tez mnie kusza- no to chyba bedziemy sie wybierac na zakupy weekendowe- lista już powoli zapełniona icon_biggrin.gif
grubassek:)
co do kolejki to juz myslalam o tym ale chyba poczekamy do świąt i kupimy jakas taka wieksza, "z bajerami" icon_biggrin.gif
kalarepa78
Duplo ma tez bardzo fajne tory i kolejki (niekoniecznie elektryczne). Drogie, niestety, ale czasem uda się okazyjnie w pewnym serwisie aukcyjnym upolować.
agabr
CYTAT(grubassek:) @ Fri, 27 Aug 2010 - 17:49) *
co do kolejki to juz myslalam o tym ale chyba poczekamy do świąt i kupimy jakas taka wieksza, "z bajerami" icon_biggrin.gif

no wlasnie taka z bajerami to zaden fun byl u nas , po parokrotnym uzyciu wyladowala w smietniku bo ona naprawde pozostawiala malo miejsca dla wyobrazni.b
kalarepa78
Z kolei mój syn jak miał 2 lata to po prostu bał się kolejki na baterie. Do dziś uwielbia te duplowe najprostsze, mechaniczne (platforma z kółkami + góra samodzielnie zmontowana z klocków).
grubassek:)
agabr o to dzieki za podpowiedz- bardzo cenna rada:)
grubassek:)
a od kiedy Wasze pociechy zaczęły układać puzle??? takie prostsze?
kalarepa78
Parę miesięcy po drugich urodzinach.
hana04
[quote name='grubassek:)' date='Fri, 27 Aug 2010 - 18:58' post='8471690']
a od kiedy Wasze pociechy zaczęły układać puzle??? takie prostsze?
[/quote

Puzzle 2,5-3 latka ale nasz synek zdecydowanie bardziej woli klocki.Lego duplo- plac budowy funkcjonuje do tej pory i nadal uzupełniany o inne elementy.Klocki to jedne z niewielu zabawek, które potrafią go wciągnąć na dłużej a do tego zawsze można coś zmienić przebudować ciągle coś się dzieje
.
grubassek:)
ojjjjjjjjjjjjjj namowiliscie mnie na te klocki- już śledzę ceny na znanym portalu icon_biggrin.gif
kalarepa78
Nie będziesz żałować, W najgorszym wypadku - sprzedasz je tamże.
grubassek:)
CYTAT(kalarepa78 @ Fri, 27 Aug 2010 - 21:04) *
Nie będziesz żałować, W najgorszym wypadku - sprzedasz je tamże.

hehe:) moje chlopaki ostatnio tak ładnie sie ze sobą bawią ż jestem pod wrazeniem wiec mysle ze klocki tez im sie spodobają.
Ostatnio kupilismy im kredki i bloki i potrafia godzinami siedziec i malowac i opowiadac co malujÄ…icon_smile.gif))
rysa154
a moj nie lubi w tej chwili klocków..chociaz miał faze na nie w pewnymmomencie...

puzlami jak mu sie nie udaje rzuca i odchodzi....

za to znikopos lubi,kuchnia sie bawi, laptopem i wszelkiej masci autami, zygzakami itp.
CrazyMary
Jeśli puzzle, to dla maluchów są fajne drewniane.
green
CYTAT(grubassek:) @ Fri, 27 Aug 2010 - 17:58) *
a od kiedy Wasze pociechy zaczęły układać puzle??? takie prostsze?


Michu układa od miesiaca ale z naszą pomocą. Są fajne takie 2,3,4 elementowe w jednym opakowaniu. Duże, poręczne dla małych łapek. Właśnie 5 dni temu kupilismy mu z Bobem Budowniczym - układa codziennie. Przed chwilą je chowałam bo się bawił pod wieczór.
Drewniana układanka gdzie trzeba odpowiednie kształty (autka rózne, albo zwierzęta) dopasować w odpowiednie miejsce męczona jest od kilku miechów juz. Polecam!

Co jeszcze - ano duplo, mamy 3 ikeowskie pudła takie na kołach i Michu z Filipem męczą je non stop. Ale wazne aby i podkładka byla duza i kilka mniejszych bo chlopaki z mniejszych robią podjazdy, piętra domków itp.

Co jeszcze... u nas jeszcze wiertarka Boscha i śrubokręt jest w ciągłym użyciu bo to akurat u taty ostatnio często widzi. Lata z nią i wierci autkom w kołach icon_wink.gif Można spróbować z pojazdami do rozkręcania ale to nie wiem czy nie za wcześnie. Muszę Michowi pokazać po Filipie takowe mam.

Kolejkę mamy drewnianą i fajnie wszystko ale wkurza się jak mu się tory rozpadają. Filip miał podobnie w tym wieku.
Za to kolejka Fisher Price GeoTrax jeszcze za poważna, kręci go nie powiem, ale jeszcze sam sobie z nią nie poradzi. Trzeba mu pomagać ale jak juz ma tory połączone to bawi się ładnie. Z pilota nie korzysta, sam pociag pcha po torach.

Klocki drewniane też się sprawdzają u nas.

o mam zdjecie z puzzlami, w marcu robione ale się wtedy fajnie wkurzał jak nie mógł ucelować 06.gif



a te drugie puzzle to coÅ› takiego:


https://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal...3/75/1197037560
rysa154
green a jakie autka do rozkręcania polecasz?jakie macie?
grubassek:)
ale fajny maluch:)
dzieki dziewczyn za porady- na pewno z nich skorzystam:)
green
Mariola teraz na sprzedam sprzedaje te puzzle baby i drewniane. Zerknij.

Ryba - mialam takie duże auto (dźwig) kupowane w Auchan, marki Auchan więc nic firmowego ale było solidne, duze elementy. Kupowane z 4 lata temu w okolicach gwiazdki - fajne, solidne i cenowo tez przystępne. Drugie auto to traktor (dostał w prezencie i nie wiem co to za firma), był na wkrętarkę zasilaną bateriami a ona nam szybko padła, poza tym śruby miał mniejsze i Filip jak mial 2,5 roku to sobie z tym średnio radził ale juz jako 3 - 3,5 latek świetnie. Michu póki co bawi się samym traktorem, jeszcze nie wie, że to się rozkręca. A o dźwigu zapomnialam - muszę części poszukać.
agnese
u nas na 2-latka kuchenka była na topie - teraz tez tylko w inny sposób juz sie bawi
aj80
U nas hitem były klocki duplo, narzędzia, zestawy do skręcania, puzzle, samochody na pedały i do odpychania nogami.
grubassek:)
dziewczyny a macie może takie zielone płyty od lego duplo?
joa133
grubassek te zielone płyty można dokupić extra(można upolować na all) w przystępnej cenie. My mamy klocki od grudnia 2009 i nie mam płyt żadnych,a dzieci bawią się superowo. kupiłam zwierzęta (na sztuki nowe na aaL0 2zestawy samych klocków ,motor., auto,autobus, samolot i maja mini zestaw.

grubassek:)
no wlasnie obserwuje all i zawsze niedrogie rzeczy mi uciekaja sprzed nosa:((((
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.