To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kryteria przyjęć do przedszkola

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Villi
W naszej okolicy jest tylko jedno porządne przedszkole. Co roku na 25 osobową grupę 3-latków napływa ponad 100 zgłoszeń.
I tak mnie zastanawia co decyduje o przyjęciu dzieci? Przecież większość z nich ma pracujących oboje rodziców, skończone 3 lata, jest przygotowana do bycia przedszkolaczkiem (potrafi samo jeść, ubrać się, korzystać z toalety), niektóre będą Miśka kolegami z pobliskiego żłobka. I co wtedy? Na jakiej podstawie powstaje lista przyjętych? Kolejności zgłoszeń?

Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Bo niedługo zapisy, a wcześniej chciałabym wiedzieć na czym stoję...

Pozdrawiam
Villi
Beata Białystok
U nas w pierwszej kolejności brali pod uwagę to czy oboje rodziców pracuje, kolejność zgłoszenia raczej nie ma znaczenia. Zapisałam Agatkę do przedszkola ostatniego dnia zapisów i przyjęli ją, a przyjęli mniej niż połowę chętnych. Co decyduje poza tym nie mam pojęcia.
irminka2
U nas chyba nie ma tego typu problemów. Przynajmniej w naszym przedszkolu przeważnie są miejsca, nie wiem jak w centrum.
Nasze przedszkole jest na obrzeżach miasta, ale wokół sporo nowych domów.

Irmina
basiau
Villi, zajrzyj tu https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=6947. Żyrafo co prawda pytała o to, kiedy są zapisy do przedszkola, ale z odpowiedzi niejako wynika jakie są kryteria przyjęć.

Pozdrawiam

Basia
asiaT
CYTAT(Villi)
W naszej okolicy jest tylko jedno porządne przedszkole. Co roku na 25 osobową grupę 3-latków napływa ponad 100 zgłoszeń.
I tak mnie zastanawia co decyduje o przyjęciu dzieci? Przecież większość z nich ma pracujących oboje rodziców...


Wiesz Villi, jak ja patrze na godziny otwarcia przedszkola, zastanawiam sie powaznie, czy na pewno rodzice pracuja... ja niestety pracuje do 17 i dla mnie odbieranie dzieci przed ta godzina niestety nie wchodzi w rachube... icon_sad.gif
pirania
Zapominacie o dziciach pracownikow oswiaty- w panstwowych przedszkolach oswiata to nadal jeden z przywilejow. Asiu u mnie w przedszkolu na palcach jednej reki policzyc mozna rodzicow ktorzy odbieraja dzieci. Na ogol sa to opiekunki oraz babcie. Trezba sie przygotowywac dzewczyny ze szkoly bedziecie odbierac o 12 albo zaprowadzac na 13 icon_wink.gif
asiaT
Gosiu, ja nie zapominam... i tez musze zostawić opiekunkę, która będzie odbierac mi bąble.

A do szkoły będą chodzić sami icon_wink.gif Może mi we dwóch chałupy do południa nie spalą..... Ja też chodziłam z kluczem na szyi! Ty nie? icon_smile.gif
pirania
Ja tez ale w 1 klasie to jednak z kims icon_wink.gif
asiaT
no tak, to prawda... hm, może do tego czasu moja teściowa będzie na emeryturze icon_biggrin.gif albo się nam trafi jakaś niepracująca sąsiadka z synkiem w ich wieku... icon_biggrin.gif
pirania
Mowie ci asiu jak te niepracujace matki sie przydaja icon_wink.gif
Te zielone szkoly lub basen ze szkoly w chorych godzinach icon_wink.gif....
asiaT
mowie ci gosiu, jak ja bym chciala czasem byc matka niepracujaca... moglabym odbierac ze szkoly pol osiedla icon_wink.gif

ale kto wie, jak juz bede slawna jak joan rowling, to moze... kto wie, kto wie icon_lol.gif
Agnieszka AZJ
Według mojej wiedzy kolejność jest taka:
- najpierw samotni rodzice,
- potem pracownicy oświaty,
- rodzice którzy juz mają starsze dzieci w tym przedszkolu,
- inni pracujący rodzice z większą ilością dzieci (bliźniaki jak najbardziej mają pierwszeństwo)
- pracujący rodzice jedynaków
i na końcu, jak starczy miejsca rodzice, z których jedno nie pracuje.
Gdzieś w srodku znajdują się Ci, którzy mają znajomości.
Villi
No dobra - poprosze o definicję pracownika oświaty icon_smile.gif Jak siedzę w bibliotece na uczelni wyższej to jestem pracownik oświaty czy nie? icon_smile.gif

A z kluczem chodziłam od 2 klasy podstawówki...

Asia - przedszkole o którym myśle pracuje od 6.20 do 17. Ale mnie inetersuje 6.40 do 15.40 icon_smile.gif

Ale boje się, że bez znajomości to ani rusz...

Pozdrawiam
Villi
Magda m. Ewelinki i Zosi
Jest również ponoć taka zasada, że jeśli dziecko nie dostało się do danego przedszkola w danym roku, to musi zostać przyjęte w następnym. Dlatego moja koleżanka "składała papiery" swojego synka do przedszkola (chyba nawet tego samego co Ty, Villi, bo ono słynie na cały Poznań) rok wcześniej niż zamierzała go posłać.
A w naszym lokalnym przedszkolu w grupie maluchów są jeszcze wolne miejsca i moje dzielne trzylatki już niedługo zostaną przedszkolakami. Już się "cieszę" na te awantury przed wyjściem z domu. Ostatnio nie chcą nawet wychodzić na spacer, żebym ich przypadkiem nie zaprowadziła do Klubu Przedszkolaka.
Villi
Magda!!! Już myślałam, że o nas zapomniałaś! icon_smile.gif

To przedszkole ma nr chyba 168, jest na śmiałego. Szkoda, że nie wiedziałam o tej zasadzie, zobaczcie, jak za naszego dzieciństwa, czego to sie nie zrobi by dziecię do przedszkola się dostało icon_twisted.gif

Pozdrawiam
Villi
Edi Zet :)
W przedszkolu, do którego wpadłam już w listoadzie, żeby zapytać co i jak, kryteriami są, w kolejności:
-miejsce zamieszkania, im bliżej tym lepiej
-pracujÄ…cy oboje rodzice.
Mam problem, bo ja nie pracuję (Don Igo) a mąż ma prywatną firmę. No i co teraz? I czy to prawda, że w kwietniu się te podania składa? A jak ma wyglądać takie podanie? Help, hilfe, pomaszczi. Edi
Beata Białystok
Edi, zazwyczaj druki podań rozdają w przedszkolach od początku marca, składa się w kwietniu. Trzeba wypełnić 2 strony. Są to informacje na co dziecko jest uczulone, czy śpi w dzień, czego się boi itd. Jeżeli do przedszkola do którego chcesz wysłać córeczkę jest dużo chętnych, to bez znajomości możesz mieć problemy z przyjęciem icon_sad.gif
MamaJiP
Kiedy ja Julię zapisywałam do przedszkola rok temu, nie pracowałam i Julie przyjęli.
Nawet nie pomyslałam że, mogłoby być inaczej i że, ja odpadłabym w przedbiegu bo nie pracująca.
A przedszkole jest bardzo dobre i dużo jest chętnych.
Tylko że, trzylatków to z reguły przyjmują wszystkich. Natomiast do dalszych grup już jest trudniej bo grupa jest już stworzona i tylko przyjmą na miejsce wolne.
Julia ma wrócić do przedszkola i to już na dniach bo chcę iść do pracy.

Tak więc im wcześniej do przedszkola miejsce jest później trzeba mieć szczęście żeby dostać się do ulubionego, upatrzonego przedszkola icon_biggrin.gif
Magda m. Ewelinki i Zosi
Villi,
NIe wiem teraz, czy to to samo przedszkole - wydawało mi się, że koleżanka walczyła o miejsce w przedszkolu na Wichrowym Wzgórzu - jak widać na Piątkowie dużo dobrych przedszkoli - co chyba powinno cieszyć!
Wracam na łono forumowe właśnie z okazji przedszkola - ostatnio nieco bardziej "oddałam się pracy" a z forów bywałam tylko na bliźniakowym Asi_T . Widziałam na poznańskim forum, że prężnie działacie jako grupa. czy mogę się pisać na następne spotkanie? Aż nie chce się wierzyć, że przegapiłam całą ciążę Silje!!!! wstyd!
Magda
Edi Zet :)
CYTAT(Beata Białystok)
Jeżeli do przedszkola do którego chcesz wysłać córeczkę jest dużo chętnych, to bez znajomości możesz mieć problemy z przyjęciem icon_sad.gif



A ja naiwnie myślałam, że ten niż demograficzny, co to dotknął nasz kraj, będzie naszym sprzymierzeńcem. Bo przecież coraz mniej dzieci się rodzi, prawda? Edi
Villi
Edi - mniej dzieci się rodzi czyli coraz więcej przedszkoli likwidują icon_sad.gif
Czyli mówiąc krótko jaki tłok był taki jest...

Dorota - coraz częściej jest odwrotnie. W dwóch przedszkolach na piątkowie dla 3-latków jest tylko jeden oddział, dla 4-latków już sa dwa. Tak, że znacznie większą szansę na dostanie się do przedszkola ma 4-latek niz 3-latek.

Magda wskakuj na wlkp, ale już icon_smile.gif

Odpowie mi ktoś czy jestem pracownikiem oświatowym czy nie? icon_wink.gif

Pozdrawiam
Villi
Agnieszka AZJ
Jesteś pracownikiem nauki a nie oświaty. Większą szansę ma dziecko woźnej z podstawówki.
A co do mam niepracujących... Większość znanych mi takowych na podaniu do przedszkola jednak stosowną pieczątkę miało. A to znajoma kadrowa się zlitowała, a to mąż ma firmę czy inny pociot pieczątkę przybił. Nikt tego tak naprawdę nie sprawdza, natomiast podania bez dwóch pieczątek z zakładu pracy lądują na samym spodzie i są rozpatrywane jako ostatnie.
Ja mam praworządną rodzinę i teść mi odmówił podstemplowania podania. Na Ochocie nie było problemu, ale po przeprowadzce na Bemowo Ania nie dostała się do żadnego z trzech przedszkoli (w tym jedno wojskowe) i trzeba było niepraworządnie odwołać się do znajomości.
MamaJiP
Właśnie zapisałam Julię do przedszkola i nie miałam żadnych problemów że, jestem niepracująca icon_biggrin.gif

Nie załatwiłam po znajomości tylko po ludzku icon_biggrin.gif
A może dopisze mi szczęście i dostanę pracę bo zaproponowano mi pracę w przedszkolnej kuchni w innym przedszkolu icon_biggrin.gif

Pani dyrektor sprawdziła ile jest dzieci i było miejsce. icon_biggrin.gif

Tak więc Julia już nie może się doczekać powrotu do swojej grupy a zaczyna od poniedziałku icon_biggrin.gif

A u nas na osiedlu sÄ… trzy przedszkola i gdy w tym zabraknie miejsc przesuwajÄ… dziecko do innego.
Agnieszka AZJ
W naszym przedszkolu wisi informacja o kryteriach przyjęć w tym roku.
Są to w kolejności:
1. dzieci sześcioletnie, których oboje rodzice pracują,
2. dzieci wychowywane przez samotnego rodzica,
3. dzieci, których jedno z rodziców jest inwalidą,
4. dzieci, które już chodzą do tego przedszkola

ostatniej kategorii nie pamietam, ale napewno nie było tam nic o pracownikach oświaty icon_cry.gif

Generalnie priorytetem jest zerówka - teoretycznie może się zdarzyć tak, że wogóle nie będzie miejsca dla trzylatków.
amania
CYTAT(edi @ czyli Edyta Zet.)
W przedszkolu, do którego wpadłam już w listoadzie, żeby zapytać co i jak, kryteriami są, w kolejności:
-miejsce zamieszkania, im bliżej tym lepiej
-pracujÄ…cy oboje rodzice.
Mam problem, bo ja nie pracuję (Don Igo) a mąż ma prywatną firmę. No i co teraz? I czy to prawda, że w kwietniu się te podania składa? A jak ma wyglądać takie podanie? Help, hilfe, pomaszczi. Edi


Edi w podaniu do przedszkola musisz jedynie wbić pieczątkę firmy, w której pracujesz. Nikt nie będzie sprawdzał szczegółów. Równie dobrze może to byc firma męża.
Więcej nie napiszę, bo mi się wątek o uczciwości przypomniał wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.