To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jaka pralka?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

grubassek:)
witam. jaka pralkę warto kupić? musze kupić nową, najlepiej jakas nie za drogąicon_smile.gif
jakie polecacie?
w sklepach jest taki wybor ze oszalec mozna, a sprzedawcy nie zawsze potrafia doradzic...

no i przy okazji powiedzcie prosze jak wyglada to mniej wiecej cenowo- nie chcialabym przepłacic:)
Tigerek
Ja jestem wierna Whirlpool'om, nigdy nie zawiodły, mam w klasie energetycznej AA+ , i mam , i teściowa, i chrzestna wybrały podobne modele i zachwycone icon_wink.gif
Pysiaczek
Ja również ma Whirpool - super - cenowo tez znośna, zalezy od sklepu - ile mozna utargować..... ja płaciłam za swoja 1400 zł.. Polecam taka otwierana z góry - mam juz drugi taki typ pralki i bardzo jestem zadowolona.
grubassek:)
no tak- 1400 to jeszcze znosna cena- i chyba zaczne sie rozgladac za Whirpool
a co do otwierania to miałas może kiedys inną niż otwierana z gory?- bo ja wlasnie tez taka mialam ale chcialabym tym razem otwierana normalnie "z boku":)
Tigerek
Ja bym nigdy nie chciała tych "bocznych" - większe, wolę stać i ładować, niż się wiecznie schylać icon_razz.gif

Moja pół roku temu w Media Markcie kosztowała 1200 icon_smile.gif
grubassek:)
CYTAT(Tigerek @ Tue, 31 Aug 2010 - 22:41) *
Ja bym nigdy nie chciała tych "bocznych" - większe, wolę stać i ładować, niż się wiecznie schylać icon_razz.gif

Moja pół roku temu w Media Markcie kosztowała 1200 icon_smile.gif

a mi jeden z pracownikow media markt powiedzial ostatnio ze te "boczne" sa bardziej pojemne...
musze to sprawdzic:)
bo jesli faktycznie tak jest to wolÄ™ "boczne"
Jaśminka
Mój teść pracuje w branży i twierdzi, że na whirpoola jest najwięcej reklamacji. Jeśli chodzi o pralki to poleca indesit. Te wkładane z boku są faktycznie dużo pojemniejsze. Wkładane od góry i pojemne robi Candy, ale tych nie polecam icon_wink.gif
Agnelka25
Ja mam Idesit Wise87 pracuje na pełnych obrotach od 5 lat i nigdy mnie nie zawiodła 06.gif kosztowała około 1000 zł zakupiona w sklepie awans
Tigerek
Mi pojemność na 2 komplety pościeli, komplet podwójny ręczników i wiadro innych różności na jedne wsad wystarcza icon_wink.gif

A najwięcej reklamacji może być z racji, że najpopularniejsze icon_wink.gif
ATeFKa
My również mamy Whirlpool, kolejną ładowaną od góry. Pierwsza wytrzymała coś około 8 lat. I nagle stanęła. Coś tam się zepsuło. Ze wzgledu na małą łazienkę pralka jest ładowana od góry. Wcale mi to nie przeszkadza. Jest dość pojemna, mieszczę dwie zmiany pościeli i prześcieradła. wszystko jest doprane.

grubaskuuu, ty powinnaś się zastanowić, czy masz miejsce na pralkę ładowaną z boku. Do niej potrzeba jest więcej miejsca. Moja koleżanka kupiła jakoś 2 lata temu pralkę, właśnie ładowaną z boku. Po remoncie łazienki pralka musiała zostać w kuchni, ze względu na otwierane drzwiczki na bok się nie mieści... znaczy pralka by wlazła, ale już się nie otworzy. A szkoda, bo kuchnię mają bardzo małą...

Edit.

Acha, i kosztowała coś około 1000zł.
grubassek:)
no tak o firmie Indesit tez czytałam dosyc dobre opinie ale whirpool (na necie przynajmniej bardziej chwalona)
jesli chodzi o miejsce to u mnei nie ma z tym problemu, wiec teraz mocno zastanawiam sie nad "bocznÄ…"
a jesli chodzio firme to zgłupiałam
ale wszystko okaze sie w sobote:)
rysa154
polecam LG, natomiast odradzam samsungi badziewne
mari_emzet
Ja mam pralkę BEKO. Od ok.3 lat. Nigdy nie zawiodła sama z siebie (raz stanęła, ale mąż nie opróżnił kieszeni ze spodni roboczych, i różne dziwne śrubki, blaszki i inne rzeczy dostały się pod bęben). Pojemność 5,5kg, ładowana z boku. Dla mnie rewelacja icon_smile.gif
szantrapa
CYTAT(ryba154 @ Wed, 01 Sep 2010 - 13:58) *
polecam LG, natomiast odradzam samsungi badziewne




a my mamy Samsunga już chyba ponad 3 lata, nie wiem czy nie 4 i jestem baaaardzo zadowolona.
rysa154
magda mam podobna do twojej,ale ja nie jestem zadowolona...szybko sie popsuła...
jeni27
My tez mamy LG i jestem bardzo zadowolona .Podobna do tego Samsunga:)
moko.
Jak to mówi mój mąż, który pracuje w firmie na W... produkujacej sprzety agd to pralka ładowana od góry to najlepsza:
bosh, electrolux i samsung, pralka Å‚adowana z przodu to moze byc z Wirphoola.
naples
Sama zakładałam niedawno (listopad ubr.) temat o zakupie pralki, podrzucam linka, może się przyda:
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...p;#entry8212083

gosiagosia
CYTAT(grubassek:) @ Tue, 31 Aug 2010 - 23:21) *
a mi jeden z pracownikow media markt powiedzial ostatnio ze te "boczne" sa bardziej pojemne...
musze to sprawdzic:)
bo jesli faktycznie tak jest to wolÄ™ "boczne"



ładowność bębna jest okreslona w intrukcji i zwykle to jest 5kg, ja mam łądowaną od góry i mam 5kg a moja matka ma ładowaną z boku i tez ma 5kg, a jej pralna zajmuje 1/4 więcej mojej pralki. widziałam tez takie pralki z ładownością 8kg i nawet 10kg, ale to już nie dla mnie icon_smile.gif
teraz mam Ariston i jestem zadowolona, ale zostaiwamy ją nowym lokatorom i kupujemy sobie nową, więc chętnie podepnę sie pod temat icon_smile.gif
grubassek:)
dzisiaj bylam rozgladac sie za pralka i przygotowac sie pod wględem ceny- z ciekawosci zapytalam sprzedawce co poleca i wiecie co powiedzial?
"w sumie to każda pralka może być godna polcenia- zależy tylko od naszego szczescia czy bedzie działała przez 20 lat czy zepsuje sie po miesiacu; niezaleznie od ceny." icon_eek.gif
i doradzał pan z Saturna
troszke sie usmialam z niego
rysa154
CYTAT(grubassek:) @ Thu, 02 Sep 2010 - 13:41) *
dzisiaj bylam rozgladac sie za pralka i przygotowac sie pod wględem ceny- z ciekawosci zapytalam sprzedawce co poleca i wiecie co powiedzial?
"w sumie to każda pralka może być godna polcenia- zależy tylko od naszego szczescia czy bedzie działała przez 20 lat czy zepsuje sie po miesiacu; niezaleznie od ceny." icon_eek.gif
i doradzał pan z Saturna
troszke sie usmialam z niego



ja też mam czasem takie wrażenie co do różnych sprzętów
Mafia
Zastanawiam się, kiedy należy pisać, że pralka jest super. Czy fakt, że przez 2-3 lata nie zepsuła się, już jest tym argumentem? Jaka żywotność pralki jest dla Was zadowalająca? Po jakim czasie, uważacie, że miała już "prawo" się zepsuć?

Sama mam pralkę 12 lat - Whirpool, ładowany od góry. Pierwszą awarię miała po 4 latach, potem właściwie każdego roku coś. Teraz od dwóch lat pierze, ale chyba tylko by mi zrobić na złość, bo jej "zapowiedziałam", że jakakolwiek awaria spowoduje nasze rozstanie. Generalnie drobnymi naprawami na pewno dołożyłam do niej kolejną pralkę.

Polecano mi pralki składane np. w Niemczech. Sama nastawiam się na Boscha, ale 8 kg, bo tylko te są produkowane u zachodniego sąsiada. Chcę koniecznie pralkę ładowaną z boku, żeby widzieć, że choć miesza tym praniem a nie jedynie je namacza. icon_wink.gif
gosiagosia
nam gość podobnie polecał pralkę "nie wiem która najlepsza" - fajny sprzedawca, nie ma co.

a co do szczęścia, to mam wątpliwości, chyba że wpuścili felerną serię między tą dobrą, to wtedy owszem. a tak, to raczej od sposobu użytkowania.
justin
podnoszę, bo jestem na etapie poszukiwań.

Powiedzcie mi czy kg prania odnoszÄ… siÄ™ do prania mokrego czy suchego?
Jak to jest z tą wagą, ważyłyście kiedykolwiek swoje pranie?

Mafia i co kupiłaś "Boszkę" ?
Mika
podnoszę do góry,bo po 12 latach moja Amica zwariowała i nawet nie chce mi się jej reperować icon_wink.gif chyba programator zdechł
szukam nowej
wielkość i wygląd obojętne,bo i tak pójdzie do pralni
pojemność pow.5kg,program szybkiego prania (20-30 minut) klasa A++ lub A+++ i małowodożerna icon_wink.gif
aa i może mieć programy nietypowe -np prania butów
i żeby wytrzymała kolejne 12 lat icon_wink.gif
Tigerek
Teściowej doradziliśmy kupno Whirlpoola 6th sense - zachwycona, programy takie jak chcesz, na Whirlpoolach się nie zawiodłam icon_wink.gif - u mamy chodzi 6. rok - 1 awaria mała programatora po 3 latach, naprawiona na miejscu i ram mam sama ją zablokowała bo nie domknęła w pośpiechu klapy icon_razz.gif - bez szkody dla całości icon_wink.gif
TAQILLA
Mika mam bosha ładowanego z przodu, 8kg wsadu - można do niego nadstawić suszarkę ewentulnie.
Programów nietypowych nie ma, za to ma program krótki 15min, mix 30min i jeszcze z 15 innych. D o kazdego programu mozesz dorzucic wersję eco, time saver, extra water, mniej zagnieceń. Max ilość obrotów 1400 - wyjmujesz praktycznie suche pranie.
Generalnie - jeśli duży sprzęt dodmowy to IMO tylko bosh 06.gif
mama_do_kwadratu
jeśli nie miele icon_wink.gif to bosch albo siemens IMO
pcola
Mam i zdecydowanie polecam Siemensa icon_smile.gif Mam pralkÄ™ i suszarkÄ™ kondensacyjnÄ… - obie 8kg.
Mika
wiedziałam,że najgorsze co może mnie spotkać to wybór pralki
nie mam cierpliowści,a muszę widzieć icon_wink.gif
gdyby to była lodówka to pies trącał -oglądam z wierzchu,zaglądam do środka i już wiem
a pralka?
257 modeli,wzrokowo podobne,opisy podstawowe -musiałabym każdą instrukcję czytać i spędzić na studiowaniy z 5 godzin (awykonalne przy moim uczuleniu na sklepy icon_wink.gif )
harakiri czerstwą bułką
aaaaaaaaaaaaaa
byłam w media,euro,saturnie i ... nie wiem nic 37.gif wallbash.gif
tyle mojego co sobie pooglądalam i zakodowałam,że najwięcej jest Candy i Whirpooli

czy któraś wie coś o AEG Electorlux Lavamat?
bo miotam się pomiędzy Boshem a AEG właśnie (jeśli Bosh to KTÓRY?!)
z kolei mama z siostrÄ… namawiajÄ… mnie na Indesita
mechanicy od pralek polecali i nową Amicę ale tak jakoś strasznie tandetno-delikatnie wyglądała w sklepie

najbardziej to bym chciała żebym na każdym programie mogla sama temp ustawiać
i żeby obroty można było ręcznie dobierać
mogłaby jeszcze sama zmywać,prasować i obierać ziemniaki icon_lol.gif




bosko, jeszcze mało miałam do wyboru to mi Siemensa doładowałyście icon_lol.gif
Abotak
Mika, ja zawszeprzy zakupach wiekszych sprawdzam wyniki testow technicznych ( niesponsorowanych) na stronie konsumenckiej, wybieram ich best buy, z wybranych czytam szczegolowy opis (np ladownosc i to na czym mi zalezy) i pozniej z tym idziemy do sklepu ( najlepiej zadzwonic i zapytac czy maja konkretny model) albo zamawiam przez internet. Ew jesli chce sie upewnic, to czytam dodatkowo opinie uzytkownikow na ciao albo gdzies.
To poki co niezawodna i w miare szybka dla mnie metoda bo tak, jak wiadomo, kazda sroka swoj ogon chwali a spzredawcy niekoniecznie zorientowani a towar rzecz jasna, upchnac chca wiec marna to pomoc.
Mechanicy tez glownie znaja te ktore naprawiaja a ze z tego zyja... icon_wink.gif

Testy biora pod uwage:

efektywnosc prania, plukania, wirowania, ekonomicznosc, dodatkowe programy, latwosc obslugi i trwalosc ( technicznie na ile nie/awaryjna), halasliwosc,
oceny 1-5 gwiazdek w kazdej z kategorii

Ponizej lista wszystkich najlepiej ocenionych modeli ( z pon 200 testowanych). Firmy rozne ale w wiekszosci przewijaja sie te same nazwy ( Miele, Bosch, AEG, Whirpool, Zanissi, Hotpoint, LG niektore), z innych tylko pojedyncze modele wypadly OK ( np pojedynczy Siemens).
Jakosc niestety proporcjonalna do ceny zwykle.

w sumie nie wiem czy moge wrzucic liste najlepszych, bo strona platna i nie mam pojecia czy uczciwie by bylo, ale ew z interesujacych Cie modeli czy firm, moge sprawdzic na jakiej pozycji sie plasuja.
W kazdym razie Amici, Candy i Lavamatu wsrod tych najlepszych tam nie ma icon_wink.gif
rysa154
o Amice właśnie ostatnio mi pan z PIHu mowił,ze wszystko w chinach robia,
elektrolux jest jakby tanszym odpowiednikiem aeg,chyba to ta sama fabryka produkuje,ale pewna nie jestem
nie wiem jak z pralka,ale firmy bosh i aeg to moge polecic spokojnie.

mika jesli masz uczulenie na sklepy to moze zobacz co ci sie wizualnie podoba z tych lepszych firm, porownaj modele i wybierz...im dłuzej sie człowiek zastanawia tym raz,ze trudniej, dwa,że można przekombinowac(a potem człowiek sie zastanawia czemu właśnie to wybrał,jak wcale nie chciał 43.gif ) a trzy, ze przynajmniej ja prawie zawsze wracam do pierwszego modelu który wpadł mi w oko 37.gif
naples
Mika, ja jakiś czas temu również szukałam pralki i wiele mi niektóre dziewczyny poleciły, w zakładanym temacie.

Amica głównie nie jest polecana jako pralka, zaś inne urządzenia z tej firmy, jak najbardziej, ale nie pralka.
Amicę produkują we Wronkach, a w ubiegłym roku firma miała podpisać umowę z niemieckim koncernem, który w Polsce sprzedaje pralki Bosha i Siemensa. W marcu ubr. koncern z Korei kupił dwa zakłady Amicy, które produkowały pralki i lodówki.

My mamy Samsunga WF8502NGW, pralka sprawdza się bez zarzutów, a 29-minutowy program jest niekiedy zbawieniem, tak samo, jak i opóźniony start. Wody nie bierze dużo, bo 40l na cykl i 0.85kWh, a na tym też nam zależało.

Mika, jak zdecydujesz się już na konkretny model, to poprzeglądaj sklepy interetowe, bo mają lepsze ceny niż stacjonarne sklepy. Na naszej pralce różnica byłą spora, bo 300zl, zamawialiśmy ze sklepu mix-media. I zamawiając jeszcze przez internet, ze sklepu, warto zwrócić uwagę na opcję dostawy, my zapłaciliśmy dodatkowo 40zł, ale pralkę nam wniesli na 1piętro, prosto do łazienki. Warto wykupić taką opcję, żeby potem nie było sytuacji, że przywiozą i męcz się człowieku, aby to wnieść do mieszkania czy do domu.

Mika
no patrz Naples .... właśnie wydrukowałam sobie porównania pralek ... Samsunga icon_lol.gif
i bardzo mi zależało na znalezieniu opinii o nich
na razie mam jedną -koleżanka siostry kupiła i chwali

bujam się między modelami 8602 i 8604 -różne literki funkcje te same (w/g porównania -chciałam diamond i silver nano) 02 to obroty 1200,04-analogicznie 1400,a i tak nie będę używała na codzień więcej jak 800
"6" to pewnie pojemność bębna icon_wink.gif

ale wymysliłam icon_lol.gif


https://naprawaprogramatorow.pl/index.php?o...=5&Itemid=2
przeczytałam i wcale mi to nie pomogło
wręcz odwrotnie
Mućka
ja mam od ok pół roku ; bosch maxx 7 varioperfect
ma to 7kg pojemności, 1200 obrotów

ja jestem baaaardzo zadowolona jak na razie icon_smile.gif


wcześniej mieliśmy Amica wallbash.gif chyba cena nas podkusiła.. rozwaliła sie 2 miesiące po gwarancji icon_evil.gif
naples
Mika ja swojego Samsunga mogę śmiało polecić icon_smile.gif
Mamy tego Diamonta, ma ceramiczną grzałkę, 1200obr/min. i 5kg ładowności.
W takim razie życzę udanego wyboru icon_smile.gif

CYTAT
wcześniej mieliśmy Amica chyba cena nas podkusiła.. rozwaliła sie 2 miesiące po gwarancji

Mućka moi rodzice mają Amicę. Na gwarancji psuła im się z kilka razy, nie potrafili ustalić, czemu nie wiruje. Facet z serwisu wymienił jakąś część i dalej to samo.... Potem w końcu zmienili programator, pralka jest już jakiś czas po gwarancji i póki co chodzi. Jak szukaliśmy pralki dla nas, to sprzedawca nam mówił, że Amicę lepiej odpuścić, bo pralek nie mają dobrych, co innego inne produkty. Chyba coś w tym jest icon_wink.gif
MamaJulki
moi rodzice też mają amicę
nie polecam
no i jak szukałam lodówki to sprzedawcy nie za bardzo polecali amicę (mówili właśine, że to chińszczyzna)
ja mam elektroluxa już 5 lat i nic się z nim nie dzieje
program 30 minutowy jest fajny ale do rzeczy naprawdę mało zabrudzonych bo jak już coś mocniej to jednak trzeba pełne pranie
energii i wody pobiera w granicach 40-50l i około 90 kW w zależności jaki program
no i jest też nastawianie prania na później
mama_do_kwadratu
ja mam bosch maxx 6 (6 kg) i jedyne, czego mi w tej pralce brakuje, to możliwość zaprogramowania, kiedy ma się ustrojstwo włączyć
Mućka
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Mon, 17 Jan 2011 - 14:35) *
ja mam bosch maxx 6 (6 kg) i jedyne, czego mi w tej pralce brakuje, to możliwość zaprogramowania, kiedy ma się ustrojstwo włączyć


no widzisz, a maxx 7 już to ma icon_wink.gif
no znaczy nie do końca, można ustawić kiedy ma się przestać prać icon_wink.gif

CYTAT(naples @ Mon, 17 Jan 2011 - 13:38) *
Mućka moi rodzice mają Amicę. Na gwarancji psuła im się z kilka razy, nie potrafili ustalić, czemu nie wiruje. Facet z serwisu wymienił jakąś część i dalej to samo.... Potem w końcu zmienili programator, pralka jest już jakiś czas po gwarancji i póki co chodzi. Jak szukaliśmy pralki dla nas, to sprzedawca nam mówił, że Amicę lepiej odpuścić, bo pralek nie mają dobrych, co innego inne produkty. Chyba coś w tym jest icon_wink.gif


My się niestety też dowiedzieliśmy od Pana serwisanta że jak nam padnie coś w tej pralce to taniej wyniesie rata nowej, jak koszty naprawy tej Amica 21.gif
nie że części drogie, ale częstotliwość napraw.
Rafaela
Polecam LG , nasza ma 10kg.pojemności i aż do 1400 obrotów, pranie parą, specjalny program dla ubranek niemowlęcych i dla alergików i wiele innych
mama_do_kwadratu
CYTAT(Mućka @ Mon, 17 Jan 2011 - 22:16) *
no widzisz, a maxx 7 już to ma icon_wink.gif
no znaczy nie do końca, można ustawić kiedy ma się przestać prać icon_wink.gif


ha, a mnie właśnie chodzi o to, żeby ustawić kiedy prać ma zacząć icon_smile.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(Bogusia123456 @ Sat, 15 Jan 2011 - 19:14) *
W kazdym razie Amici, Candy i Lavamatu wsrod tych najlepszych tam nie ma icon_wink.gif

Ja właśnie kupiłam AEG Elektrolux Lavamat 7kg i jestem zadowolona. Co z nim jest nie tak? A może lepiej nie wiedzieć? icon_wink.gif
Abotak
A nie, o AEG mozesz byc spokojna icon_smile.gif
Zrozumialam ze Lavamat ( ktos wspomnial wczesniej) to marka i jej nie bylo w czolowce tych najlepszych, a modele AEG u nas oznaczaja jako AEG Electrolux L ( i dalej cyfrowy kod modelu)
Bdb wypadly prawie wszystkie testowane AEG:

AEG-Electrolux L 62642 VI , AEG-Electrolux L63742VI , AEG-Electrolux L645850LE Super Eco( ta 7 kg)

Troche gorzej, ale tez niezle AEG-Electrolux L64840L
( ta ostatnia 6 kg wiec pewnie nie Twoja icon_smile.gif )

I AEG ma niezle noty jesli chodzi o techniczna strone( 4 gwiazdki - 5 ma tylko Miele wiec 4 to duzo lepiej niz calkiem sporo innych) .
Troche gorsza obsluga klienta (3* w ocenie) no ale to pewnie moze byc zalezne od kraju
Ludek
WyciÄ…gam temat.
No i na mnie przyszedł czas wymiany pralki. W moim Polarze po 15 latach zrobiła się dziura w bębnie. icon_sad.gif

Szukam pralki dla 3-osobowej rodziny plus zwierzaki (czyli sierść).
Cena max 800,00 zł.
W miarę możliwości do samodzielnego serwisu dla zdolnego użytkownika, czyli rozbieralna i z częściami w rozsądnej cenie.
Naszą pralkę (Polar 585) do tej pory mąż naprawiał samodzielnie. Wymienił wszystkie gumy, uszczelki, wężyki, programator itp.

Ze względu na cenę biorę pod uwagę następujące modele:

Polar PFL 1019
POLAR PFL 1219
POLAR PFL 819
POLAR PFL1009

Mastercook PFE-1060
Mastercook PFE 1165
Mastercook PD 104

Indesit IWD 6125
Indesit PWE 7128 W

Beko WMB 51211 F
Beko WMB 50811F
Beko WMB-51011F


Nie wiem jak z ich awaryjnością, cenami części, rozbieralnością pralki.
Może ktoś ma doświadczenie w tym względzie i może coś poradzić.

A może w którymś z modeli jest opcja przedłużenia gwarancji?
Ludek
W końcu zdecydowaliśmy się na Whirpoola.

Ma najmniejsze zużycie wody i energii w porównaniu z innymi pralkami, które braliśmy pod uwagę.
Mam nadzieje, że będzie niezawodna. 29.gif
tysia24
Miesiąc temu kupiłam AEG-Elektroluxa, przymierzałam się bardzo długo, szukałam, pytałam, trafiłam na promocję i kupiłam- jestem mega zadowolona. Nie wiem jak inne pralki, a tą naprawdę polecam, płaciłam dużo bo 1200zł., a i tak była po dużej obniżce.
h_ania
Ja mam BEKO już prawie 7 lat, jak dla mnie świetna, nigdy nie zawiodła.
Ludek
Pierwsze pranie za nami. 06.gif
Pralka nie jest mega głośna, ale dźwięk wydaje jak wiertła u dentysty. 29.gif

Pranie ok., tylko trochę mocno pogniecione, ale może to dlatego, że mąż wrzucił na 1200 obrotów.
Gruppy
[post edytowany przez administratora]
Basik82
CYTAT(Ludek @ Thu, 06 Oct 2011 - 09:38) *
Pierwsze pranie za nami. 06.gif
Pralka nie jest mega głośna, ale dźwięk wydaje jak wiertła u dentysty. 29.gif

Pranie ok., tylko trochę mocno pogniecione, ale może to dlatego, że mąż wrzucił na 1200 obrotów.


Też mam i nie narzekam. Fakt trochę lubi pognieść ale zawsze można obroty zmniejszyć. 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.