To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gdzie kupić tanio suchą karmę dla psa weterynaryjną?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Fiefiora
Witam!

Moja Almea od kilku lat jada suche karmy weterynaryjne pewnej firmy na R. ,co jakiś czas musze jej zmieniać, bo ma problemy ze skórą i sierścią.
Ostatnio byłam bardzo zadowolona z karmy, bo można było zauważyć poprawę. Chcialam jej zamówić w zeszłym tyg następny worek a tu zonk, karma tej firmy jest niedostępna w sklepie internetowym można ją kupic tylko u weterynarza tyle, że o około 80zł droższą.
Czy weszły jakieś przepisy zabraniające sprzedaży takiej karmy w sklepach? Czy to nowa polityka firmy?
Jeśli to na stałe wejdzie możecie polecić jakąś inną dobrą firmę robiącą karmy dla psów z alergiami i problemami skórnymi?
Inkusia
Fiefiora jeśli pozwolisz podepnę się z pytaniem czy jest jakaś karma która pomoże na problem z sierścią? Chodzi o nadmierne linienie.
Użytkownik usunięty
CYTAT(Fiefiora @ Tue, 31 Aug 2010 - 12:43) *
Witam!

Moja Almea od kilku lat jada suche karmy weterynaryjne pewnej firmy na R. ,co jakiś czas musze jej zmieniać, bo ma problemy ze skórą i sierścią.
Ostatnio byłam bardzo zadowolona z karmy, bo można było zauważyć poprawę. Chcialam jej zamówić w zeszłym tyg następny worek a tu zonk, karma tej firmy jest niedostępna w sklepie internetowym można ją kupic tylko u weterynarza tyle, że o około 80zł droższą.
Czy weszły jakieś przepisy zabraniające sprzedaży takiej karmy w sklepach? Czy to nowa polityka firmy?
Jeśli to na stałe wejdzie możecie polecić jakąś inną dobrą firmę robiącą karmy dla psów z alergiami i problemami skórnymi?


Fiefiora, karmy weterynaryjne zawsze były tylko u wetów ,niestety. Pewnie karma zmieniła status icon_sad.gif

A co dolega Twojemu psu? Ja szukam przeważnie substytutów, bo na weterynaryjnych karmach bym zbankrutowała :/
Ika
Fiefiora, a jaką karmę kupowałaś i za ile? I jakie opakowanie (waga)?
Lutnia
Fiefiora - sprawdzałaś tu: https://www.krakvet.pl/karmy-suche-chore-ka...01_202_204.html ?

Inkusia - zdecydowanie bardziej polecam regularne wyczesywanie i preparaty z biotyną i cynkiem ( Super Laveta, Kerabol, Amino Biotin Mikita, ciasteczka Cirrus Pro itp). Mnóstwo biotyny ma też żółtko jaja. Dobre efekty daje też podawanie kapsułki dziennie (lub dwóch) oleju z wiesiołka, czy łyżeczki oleju z pestek winogron do karmy.


Fiefiora
Lutnia - właśnie tam kupuje karme, ale teraz Royal jest niedostępny.
[użytkownik x] - możesz coś polecić?
Ika - ceny sÄ… w linku podanym przez Lutnie.

Almea traci włosy w niesamowitych ilościach, ostatnio nawet prześwitywała jej skóra, i ma paskudne czerwone bąble po zjedzeniu czegoś co ją uczula, ale nie wiem co to jest, nie miała badań na co jest uczulona, nawet nie wiem jak to się u psa robi i ile kosztuje. Weterynarz polecił mi karmę royal canin Hypoallergenic tą chyba najdłużej stosowałam, ale już Almei nie służy.
Przerobiliśmy też royal canin Sensitivity Control i ostatnio royal canin Skin Support .
Almea miała robione badania krwi i włosów te wyszły ok. Podawanie biotyny, witamin, oleju itp nic nie zmieniało.

gozar
Znajomej pies miał identyczne objawy jak Twoja Almea. Okazało się, że pies jest uczulony na ukąszenia komarów. Chyba warto byłoby zrobić jakieś testy alergiczne. Nie wiem gdzie się takie testy wykonuje, bo jak wiadomo jestem laikiem w tych kwestiach 37.gif
Lutnia
Fiefiora - tej karmy nie kupisz już chyba poza gabinetem wet.
Na stronie krakwetu:

CYTAT
przykrością informujemy, iż na chwilę obecną niestety nie posiadamy w swojej ofercie produktów z linii weterynaryjnej marki Royal Canin.

Zaistniała sytuacja spowodowana jest bezprecedensową polityką, prowadzoną przez firmę Royal Canin Polska, polegającą na ograniczeniu możliwości zakupu karm tej linii zarówno naszemu sklepowi, jak i innym sklepom internetowym.
Od tej pory produkty te będą dostępnie wyłącznie w gabinetach weterynaryjnych i lecznicach, skutkiem czego nastąpi znaczący wzrost cen tych karm.

Jeżeli potrzebują Państwo specjalistycznej karmy dla swojego pupila, zachęcamy do zapoznania się z ofertą innych producentów.
W zamian za niedostępną karmę Royal Canin polecamy produkty marki Hill's, Eukanuba, Trovet oraz Animonda...


Może to jest wyjście?
Wiem od znajomej, że świetny na problemy skórno alergiczne (a do tego znakomity jakościowo) jest TROVET Venison Rice Diet i TROVET Omega Hydrolysed Diet.

Nie wiem jak tu wygląda przy porównaniu cenowym z Royalem, Trovet jest dość drogą karmą.

Jeśli to za drogo, poszukaj odpowiednika "Waszego" Royala w innych markach.

Inkusia
CYTAT(Lutnia @ Tue, 31 Aug 2010 - 16:43) *
Fiefiora - sprawdzałaś tu: https://www.krakvet.pl/karmy-suche-chore-ka...01_202_204.html ?

Inkusia - zdecydowanie bardziej polecam regularne wyczesywanie i preparaty z biotyną i cynkiem ( Super Laveta, Kerabol, Amino Biotin Mikita, ciasteczka Cirrus Pro itp). Mnóstwo biotyny ma też żółtko jaja. Dobre efekty daje też podawanie kapsułki dziennie (lub dwóch) oleju z wiesiołka, czy łyżeczki oleju z pestek winogron do karmy.


dziękuję Lutnia, Lavetę, Kerabol mieliśmy. Jajka też icon_smile.gif Spróbujemy teraz olej z wiesiołka i pestek winogron.

Fiefiora widzę że mamy podobny problem, z tym że Daisy nie ma bąbli ale sierść wychodzi niesamowicie 37.gif Wyczesywana jest codziennie a i tak codziennie zamiatam podłogę z tony sierści.

Czy to może mieć związek z tym że ma dysplazję stawów biodrowych? Zdaje mi się że wet kiedyś coś wspominał. Miała już jedną operację. Jak za dużo biega na spacerze to widać że kuleje.
Fiefiora
Lutnia - tak wiem o tym wpisie na stronie, dlatego powstał ten wątek. Kupiłam Trovet i Eukanube niestety tym pierwszym moja Almea nie jest zbytnio zainteresowana. Te karmy cenowo są zbliżone. Zobaczymy jak na składniki zareaguje dama.

Lutnia
CYTAT(Fiefiora @ Fri, 03 Sep 2010 - 10:20) *
Lutnia - tak wiem o tym wpisie na stronie, dlatego powstał ten wątek. Kupiłam Trovet i Eukanube niestety tym pierwszym moja Almea nie jest zbytnio zainteresowana. Te karmy cenowo są zbliżone. Zobaczymy jak na składniki zareaguje dama.


Spróbuj dosmaczyć karmę np. łyżeczką roztopionego masła, albo odrobiną trorvetowskiego pasztetu w puszce (mają odpowiednie puszki dla różnego rodzaju diet).
Mój pies suchej karmy nie tknie w ogóle (o ile nie ma składników uzależniających i sztucznie dosmaczajacych, np. czekolady - nie żartuję, sporo firm pakuje czekoladę do swoich produktów, co z tego, że niezdrowa, psy to uwielbiają).
Karmę z odrobiną puszki (która wystarcza nam na dwa dni) zjada błyskawicznie.

Ika
CYTAT(Fiefiora @ Tue, 31 Aug 2010 - 22:58) *
Ika - ceny sÄ… w linku podanym przez Lutnie.


Spoko, pytałam, bo pomyślałam, że mogłabym doraźnie pomóc w załatwieniu taniej waszej karmy. Ceny wszystkich karm umiem sobie znaleźć icon_smile.gif
Fiefiora
Sposobu z masełkie nie znałam.
Almea po zmieszaniu karmy "starej z nową" zechciała łaskawie się przekonać do jedzenia tego nowego wynalazku.
Może narazie za mało czasu (tydzień) żeby stwierdzić jak to jedzenie wpływa na Almee, ale jest jeden wieeelki pozytyw - Moje dziecko nareszcie nie je psiej karmy, bo ta jest czarna a on czarnego nie je icon_smile.gif No może,że Almea mu starą kulkę wygrzebie i przyniesie...

Lutnia nie wiedziałam o tej czekoladzie, czy to w tych "lepszych"karmach jest?

Czy któraś z właścicielek psa robiła swojemu pupilowi testy alergiczne?
Lutnia
CYTAT(Fiefiora @ Mon, 06 Sep 2010 - 20:53) *
Sposobu z masełkie nie znałam.
Almea po zmieszaniu karmy "starej z nową" zechciała łaskawie się przekonać do jedzenia tego nowego wynalazku.
Może narazie za mało czasu (tydzień) żeby stwierdzić jak to jedzenie wpływa na Almee, ale jest jeden wieeelki pozytyw - Moje dziecko nareszcie nie je psiej karmy, bo ta jest czarna a on czarnego nie je icon_smile.gif No może,że Almea mu starą kulkę wygrzebie i przyniesie...

Lutnia nie wiedziałam o tej czekoladzie, czy to w tych "lepszych"karmach jest?

Czy któraś z właścicielek psa robiła swojemu pupilowi testy alergiczne?


Dobrze, że mieszasz karmy. To najlepszy sposób by przejść z jednej na drugą bez problemów żołądkowych. Powoli wyłączaj starą karmę, zmniejszaj jej dawkę.

W karmach bywają i czekolada i substancje uzależniające i inne świństwa też.
W lepszych firmach też bywają. Spróbuj dać psu Pedigree albo inne świństwo, na 95% będzie wsuwał jak szalony (tzn. lepiej nie próbuj).
Co jakiś czas jest afera zwiazana z kolejną firmą. Zresztą ta sama karma sprzedawana w różnych krajach potrafi mieć różny skład.

Co do testów, moi znajomi (właściciele dogów) robili testy alergiczne u pewnej pani "czarodziejki". Jestem sceptyczna jeśli chodzi o takie rzeczy, więc nie pytałam o szczegóły. Nie mam też pojęcia, czy to pomogło.
Asa
CYTAT(Fiefiora @ Tue, 31 Aug 2010 - 14:43) *
Czy weszły jakieś przepisy zabraniające sprzedaży takiej karmy w sklepach? Czy to nowa polityka firmy?
Jeśli to na stałe wejdzie możecie polecić jakąś inną dobrą firmę robiącą karmy dla psów z alergiami i problemami skórnymi?


Przepisy mowia, ze karmy LECZNICZE mogÄ… byc sprzedawane tylko przez lek. wet. w gabinecie wet. dlatego niektore sklepy zatrudniaja lek. wet. u siebie jako doradcow, lub otwieraja przy sklepie gabineciki.

A.
Lutnia
Fiefiora, rozmawiałam ze znajomą, która jest właścicielką sklepu internetowego z artykułami zoo (a do tego weterynarzem).
Powiedziała mi, że przepisy zabraniają sklepom w sieci wstawiania do oferty w sieci karm weterynaryjnych, więc sporo sklepów sprzedaje wysyłkowo te karmy, tyle, że nie mają ich w oficjalnej netowej ofercie.

Polecała przekazać, że dobrze jest odezwać się teelfonicznie (lub napisac maila) do kilku sklepów i zapytać.

Fiefiora
Lutnia - dziękuję! Ale po zmianie na karme którą poleciłaś jest super, no może że zjedzenie przez Gwiazdę połowy śliniaka Olka jest złym obiawem...
m.alina
CYTAT(Lutnia @ Sun, 21 Nov 2010 - 23:45) *
Fiefiora, rozmawiałam ze znajomą, która jest właścicielką sklepu internetowego z artykułami zoo (a do tego weterynarzem).
Powiedziała mi, że przepisy zabraniają sklepom w sieci wstawiania do oferty w sieci karm weterynaryjnych, więc sporo sklepów sprzedaje wysyłkowo te karmy, tyle, że nie mają ich w oficjalnej netowej ofercie.

Polecała przekazać, że dobrze jest odezwać się teelfonicznie (lub napisac maila) do kilku sklepów i zapytać.

Dokładnie tak jest. W sklepie, w którym zawsze robię zakupy, diety również zniknęły z oferty, ale bez problemów można je zamawiać telefonicznie [edit: admin]. Mają je od ręki i szybko realizują dostawy.
danutkka
Ja kupuję w sklepie [usunięte przez moderatora], jak na razie nic nie zniknęło z ich oferty. Zastanowię się nad zrobieniem zapasu, mój psiak ma spore problemy trawienne
Emelelek
Cześć, akurat ja od niedawna kupuje w sklepie [link usunięty przez moderatora] karmę dla mojego Maxa weterynaryjną. Biedaczek musi uważać na żołądek... Może tam znajdziesz coś dla swojego malucha
juliann449
Myślę, że najlepiej taką karmę kupić u weterynarza. Tak robiliśmy z poprzednią kotką, która wymagała specjalistycznej.
pszczolkamaja
A czemu szukasz czegos taniego? Rozumiem,ze kazdy ma swoj budzet na zywienie psa, ale jednak trzeba tez patrzec na sklad karmy. Jak dla mnie bezkonkurencyjna jest: [link usunięty przez moderatora] polecam samo karmienie psa metodą BARF, ktora ma dobroczynny wplyw na jego zdrowie icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.