To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pierwsza @ po porodzie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

m4rusia
Już nie pamiętam jak to bywa z intensywnością krwawienia. W przypadku pierwszej @ przy starszej córce najbardziej utkwiło mi w pamięci, że byłam jak żywy trup. Leżałam w łóżku i płakałam z bólu. Czułam się cała obolała, wymięta i wypluta jak na mega kacu. Teraz o ile samopoczucie może być (poza bólami w okolicy brzuszno krzyzowej) to krwawię jak ofiara świniobicia. I tak się zastanawiam, też czy wpływ na to mogło mieć zażycie hormonów "po" ok dwa tyg temu??
Podpaska nie daje rady. Musiałam założyć tampona i nie wiem w sumie czy nie za wcześnie no ale bez niego nie dam rady iść do szkoły z młodą... Gdziekolwiek nie dam rady sie ruszyć bo każdy gwałtowniejszy ruch wywołuje "plum". Jeszcze nie mdleję z utraty krwi ale nie wiem jak będzie dalej icon_wink.gif . W którym momencie mam zacząć się niepokoić??
Dodam jeszcze, że nigdy mi się nie zdarzało (nawet w pierwszych dniach @),żeby mnie "zalewało" w nocy na leżąco. Dzisiaj bałam się podnieść z łóżka po przebudzeniu.... i mam kołdrę do prania icon_sad.gif

edit: literówki
camillaz
CYTAT(M4R7U6H4% @ Wed, 01 Sep 2010 - 06:34) *
Dodam jeszcze, że nigdy mi się nie zdarzało (nawet w pierwszych dniach @),żeby mnie "zalewało" w nocy na leżąco. Dzisiaj bałam się podnieść z łóżka po przebudzeniu.... i mam kołdrę do prania icon_sad.gif


Ja w wieku nastoletnim zawsze miałam takie obfite @. Trwały ponad tydzień i przez 3 pierwsze dni noce miałam właśnie takie jak piszesz. Jak wstawałam rano z łóżka to biegnąc do łazienki zostawiałam za sobą ślad. Tak się ze mnie lało 37.gif Jednak nigdy mi nic nie było przez takie obfite krwawienia. Później to mi się trochę uspokoiło, ale pierwszy dzień zawsze jest baaardzo obfity, i śpię wtedy z tamponem i dodatkowo podpaską 29.gif
Chociaż w Twoim przypadku, jeśli nigdy tak mocno nie krwawiłaś może być coś nie tak jak zacznie Ci być słabo - ja już wtedy zaczęłabym się niepokoić.
Tigerek
Dla mnie taki potok co któryś cykl (nigdy nie rodziłam) to niestety norma 1szego, a czasami i drugiego dnia. Da się przeżyć z trudnością, ale się da... pociesz się, że u Ciebie to najprawdopodobniej kwestia przejściowa, a niektóre mają tak zawsze :przytul:
Silije
Miałam tak z obfitością każdej pierwszej miesiączki po porodzie, choć fizycznie czułam się dobrze, ale lało się strumieniami.
Nie wykrwawiłam się na śmierć icon_wink.gif Co prawda u mnie te pierwsze miesiączki przypadały zawsze mniej więcej rok po porodzie.
Dirty Diana
Marta, pierwsze 3 miesiączki po porodzie miałam masakrycznie obfite, choć aż tak mnie nie zalewało. Tylko ja przed porodem to miałam w ogóle bardzo skąpe.
m4rusia
Kaelsa ja przed porodem (teraz przed tym) to cykl i @ miałam, że wszystkie koleżanki mi zazdrościły. Krwawienie trwało 1,5-2 dni (pierwsze 12 godz takie średnie a reszta plamienie) a cykl równiutki jak w zegarku- 28, rzadko kiedy 27-29 dni. Wyregulowałam go tak sobie tabletkami anty które brałam przez pięć lat ( antykoncepcję hormonalną skończyłam w styczniu 2008 r) Teraz jednym z powodów podjęcia ponownie antykoncepcji hormonalnej jest regulacja cyklu, co by jak już skończę móc znowu się nie męczyć przy @
ilopawl
Ja teraz dostałam pierwszy @ po ciąży i masakra.. Może nie leci tak ze mnie jak z Ciebie ale jak tylko wstane to czuje jak ciurkiem leci.. Gdybym podstawiła słoik to bym mogła spokojnie czornine ugotować..
Ponoć tak pierwsze @ wyglądaja.. Mam nadzieje, że będzie tak jak przed ciążą..
Agnelka25
Do mnie także zawita niedługo @ od dwóch strasznie boli mnie brzuch ból jak w czasie @ ale nic nie leci. A czy to nie za wcześnie dopiero od dwóch tygodni nie karmię? nie pamiętam jak to było po pierwszej ciąży po jakim czasie dostałam @ A u was jaki czas upłynął od odstawienia od piersi a dostania pierwszej@
ilopawl
Ja jeszcze karmię piersią i dostałam.. Każdy organizm inaczej reaguje więc nie ma zasady icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.