To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zaczynam się bać...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
blaire
CYTAT(użytkownik usunięty @ Sun, 02 Aug 2009 - 09:57) *
cytowany post usunięto


Roso, pozwolisz, że wyciągnę na światło dzienne powyższy fragment Twojego wątku i podpiszę się pod tym?

No mam jeszcze wózek, używany, czeka na pranie, ale jakoś pogoda niezbyt odpowiednia.

P.S. Na zlocie - o ile będę - to na bank z brzuchem, bo brzuch to ja mam zawsze. Problem w tym, że może być z taką samą zawartością....
blaire
I już wyjaśniam, nie planuję być ponownie w ciąży w czerwcu 2011, wówczas planuję być NADAL w ciąży.
moko.
Juz mi cisnienie skoczyło icon_razz.gif
Spoko luz, wyślę Ci coś icon_biggrin.gif
...asia...
Magda Ty się nie bój icon_smile.gif
Masz jeszcze 60 dni aczkolwiek zakładając, że hmmm Ty akurat rodzisz przed terminem to jakieś 45 03.gif .
Dasz radę ja szczerze w Ciebie wierzę i w syndrom wicia gniazda które M. uskutecznia icon_wink.gif
blaire
A tak w ogóle to co jeszcze jest potrzebne? Oprócz wózka, fotelika i ciuchów. No mam jeszcze ręczniki i kocyki. I pościel do łóżeczka. To chyba nie jest najgorzej, nie?
Mijka
blaire jak pisałam na listopadówkach, ja jako początkująca mama i zagrożeniem wcześniejszego porodu mam też ciuszki, pościel, wózek (złożony) z fotelikiem, łóżeczko (w paczkach) i przewijak, 3 pieluchy tetrowe i 3 flanelowe i mój m karuzelkę zakupił, ale nic nie mam poskładane, poprane itp., jakby się coś wcześniej wydarzyło, to jedna wielka d....a i moja mam musiałaby wszystko za mnie porobić icon_wink.gif Także nie jesteś sama 03.gif
xxyy
CYTAT(blaire @ Fri, 03 Sep 2010 - 14:28) *
A tak w ogóle to co jeszcze jest potrzebne? Oprócz wózka, fotelika i ciuchów. No mam jeszcze ręczniki i kocyki. I pościel do łóżeczka. To chyba nie jest najgorzej, nie?


Jesli planujesz karmienie piersia to potrzebujesz jeszcze ta piers icon_wink.gif
To w zasadzie wszystko juz masz icon_smile.gif

szeklanka
Pozytywne nastawienie Blaire jeszcze jest potrzebne icon_smile.gif
a właściwie tylko pozytywne nastawienie, bo w końcu w jaskiniach wózków, ciuszków i inny dziwnych akcesoriów nie było w obecny świat to taka dżungla więc pozytywne nastawienie będzie w sam raz icon_wink.gif
A_KA
CYTAT(blaire @ Fri, 03 Sep 2010 - 13:28) *
A tak w ogóle to co jeszcze jest potrzebne? Oprócz wózka, fotelika i ciuchów. No mam jeszcze ręczniki i kocyki. I pościel do łóżeczka. To chyba nie jest najgorzej, nie?


To mi jeszcze do głowy przychodzą pieluchy 08.gif . Mogą się przydać, no nie? icon_wink.gif I spirytus do przemywania pępka icon_wink.gif

Blaire... spokojnie. Nie pierwsze dziecko to Twoje w końcu icon_wink.gif. Ja przy Karoli to zielona byłam, nie powiem. Ale za drugim razem to już luzik icon_wink.gif. To co dopiero Ty za trzecim icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(szeklanka @ Fri, 03 Sep 2010 - 15:09) *
Pozytywne nastawienie Blaire jeszcze jest potrzebne icon_smile.gif
a właściwie tylko pozytywne nastawienie, bo w końcu w jaskiniach wózków, ciuszków i inny dziwnych akcesoriów nie było w obecny świat to taka dżungla więc pozytywne nastawienie będzie w sam raz icon_wink.gif


Się podpiszę.
tissaia
blercia- jeszcze pieluchy dokup i jakąś lekturę na długie godziny unieruchomienia przez ssaka i luzik.
mim
Eeeee nie no dużo masz. Nie jest źle.
No te pampersy bym dorzuciła jeszcze, piersi w razie co sąicon_smile.gif Może jakieś ciepłe ciuszki na wyjście bo chłodno może być, dla Ciebie też. O icon_smile.gif 06.gif
semi
woda. ta w sprayu. coby sobie w czasie porodu twarz rosićicon_wink.gif. Poza tym wcale nieźle ejsteś przygotowana jak na 2 mce do porodu:)
Ika
CYTAT(A_KA @ Fri, 03 Sep 2010 - 13:13) *
I spirytus do przemywania pępka icon_wink.gif


Tylko nie spirytus...! 37.gif


Blaire, miałam taką panikę przed urodzeniem Nutki. Że nie zdążę, a poza tym kasy nie mieliśmy. Wózek miałam, łóżeczko po Oskarze, wyprawkę ciuchową kupiłam tu na forum od dziewczyn. Pieluchy się przydadzą i finito, reszta nie jest niezbędna.

Wodę w spray'u przegapiłam, Pirania mi dowiozła na porodówkę icon_biggrin.gif Podobno bez tego się po_prostu_nie_rodzi!! 03.gif

(nie wiem, jak w grudniu, ale mi faktycznie ta woda się przydała, rodziłam w upałach i bez klimatyzacji, tfu, bez wentylacji chyba nawet! icon_sad.gif)
Arwena.
CYTAT(Ika @ Fri, 03 Sep 2010 - 15:51) *
(nie wiem, jak w grudniu, ale mi faktycznie ta woda się przydała, rodziłam w upałach i bez klimatyzacji, tfu, bez wentylacji chyba nawet! icon_sad.gif)


ja rodziłam w lutym i był taki moment, że ogromnie mi tej wody brakowało.

Blaire, ja bym powiedziała, że masz prawie wszystko icon_smile.gif.
blaire
CYTAT(Ika @ Fri, 03 Sep 2010 - 13:51) *
Wodę w spray'u przegapiłam, Pirania mi dowiozła na porodówkę icon_biggrin.gif Podobno bez tego się po_prostu_nie_rodzi!! 03.gif

(nie wiem, jak w grudniu, ale mi faktycznie ta woda się przydała, rodziłam w upałach i bez klimatyzacji, tfu, bez wentylacji chyba nawet! icon_sad.gif)


No ja też nie wiem, termin mam na 2 listopada icon_wink.gif nie na grudzień. Ponoć wtedy jeszcze nie oszczędzają na ogrzewaniu icon_wink.gif .
blaire
Łóżeczka nie mam, ale koleżanka ma mi bliżej terminu pożyczyć icon_wink.gif .

Właśnie odebrałam z poczty chustę od kalarepy, to chyba mam wszystko (1 paczkę pieluch też już mam icon_wink.gif )
A_KA
CYTAT(Ika @ Fri, 03 Sep 2010 - 14:51) *
Tylko nie spirytus...! 37.gif


Ika... a to czemu nie? Może ja jakaś niedouczona jestem, ale używałam spirytusu do pępka i przy Karolce i przy Adasiu. Rozcieńczało się go z wodą (w nie pamiętam jakich proporcjach w tej chwili). Bodajże miał być 70 %.

A polecenia używania tegoż specyfiku miałam i od pielęgniarek w szpitalu, i od położnej, i od pielęgniarki środowiskowej co to po domach chodzi jak dziecię małe, i od pediatry (ze dwóch chyba nawet). Więc... o co chodzi?

Waciki nasączane (gotowe do kupienia w aptece) były do... nie powiem czego icon_wink.gif
blaire
CYTAT(A_KA @ Fri, 03 Sep 2010 - 13:13) *
Magda... spokojnie. Nie pierwsze dziecko to Twoje w końcu icon_wink.gif. Ja przy Karoli to zielona byłam, nie powiem. Ale za drugim razem to już luzik icon_wink.gif. To co dopiero Ty za trzecim icon_wink.gif


Problem w tym, że przy Kornelu coś tam jeszcze pamiętałam, coś się orientowałam. Tym razem nic, zielona jestem. Co sobie o czymś przypomnę to dopisuję na kartce.
A_KA
CYTAT(blaire @ Fri, 03 Sep 2010 - 15:12) *
Problem w tym, że przy Kornelu coś tam jeszcze pamiętałam, coś się orientowałam. Tym razem nic, zielona jestem. Co sobie o czymś przypomnę to dopisuję na kartce.


Ale wiesz... jesteś w o tyle dobrej sytuacji, że masz NAS 08.gif tzn. ogólnie forum icon_wink.gif. Jakby się okazało, że pamięć szwankuje to zawsze możesz skrobnąć posta i odpowiedzi się posypią icon_wink.gif
Ika
Bo się już na szczęście od spirytusu odeszło i obecnie żadna porządna szkoła rodzenia czy położna tego nie poleci. Środowiskowe polecają, bo są starej daty i nie są szkolone na bieżąco. Tak czy siak, kiedy Oskar był oseskiem, to polecano spirytus, a ja już wtedy nie stosowałam uważając, że nawet rozcieńczony, to gwałt na delikatnej skórce takiego maleńtasa (skóra dziecka jest pięciokrotnie cieńsza od naszej! Potraktuj własną skórę dzień w dzień choćby rozcieńczonym spirytusem, możesz się zdziwić, jakie to "milutkie" - a co dopiero skóra dziecka).

Znajoma ostatnio użyła pod wpływem pielęgniarki środowiskowej właśnie (wcześniej nie używała, ale przyszła środowiskowa na wizytę patronażową i kazała, to zaczęła używać) i dwa dni później dziecko już miało podrażnioną skórę. Są łagodniejsze środki, a mnie przy Oskarze w ogóle wystarczało, że myłam delikatnie w kąpieli wodą z mydłem i osuszałam.
Ika
CYTAT(blaire @ Fri, 03 Sep 2010 - 14:12) *
Problem w tym, że przy Kornelu coś tam jeszcze pamiętałam, coś się orientowałam. Tym razem nic, zielona jestem. Co sobie o czymś przypomnę to dopisuję na kartce.


Wszystko sobie przypomnisz icon_smile.gif Ja mam większą różnicę wieku między dziećmi, obawiałam się, że nic nie pamiętam - wszystko samo wróciło, jak się Nutka urodziła. Nie stresuj się icon_smile.gif
A_KA
Może i teraz odchodzi się od spirytusu. Ja o tym słyszę pierwszy raz icon_wink.gif. W każdym razie u nas się bardzo sprawdzał. Nie wysuszał, pięknie goił. A pediatrzy (młodej i starej daty, bo przewinęło się koło nas ich sporo) polecają go nadal. Przynajmniej ja na takich trafiłam icon_wink.gif

Zresztą każde dziecko jest inne. U Adama pępek w pewnym momencie zaczął robić się... brzydki. W aptece mi polecili te waciki ch***ne nasączane. Po dwóch dniach używania wacików wróciłam do spirytusu rozcięczonego i pępek się pięknie wygoił.



A co do obaw... to chyba każda kobieta pod koniec ciąży ma takowe icon_wink.gif. Ja też miałam icon_wink.gif
Dirty Diana
Ja się pod Iką podpiszę, tylko nie spirytus! Polecam octenisept, do dziś używam i na ranki, i na pryszczyki niewiadomego pochodzenia, itp.
A majtki Hartmmana masz? Bez nich też nie można urodzić. 08.gif
A tak poważnie, to potrzebujesz jeszcze paru pieluch tetrowych i flanelowych. Kupiłabym też podkłady jednorazowe. A jak z kosmetykami w szpitalu? Dają czy trzeba mieć swoje? A wkładki?
moko.
CYTAT(Ika @ Fri, 03 Sep 2010 - 15:21) *
Wszystko sobie przypomnisz icon_smile.gif Ja mam większą różnicę wieku między dziećmi, obawiałam się, że nic nie pamiętam - wszystko samo wróciło, jak się Nutka urodziła. Nie stresuj się icon_smile.gif

A co ja miałam powiedzieć ? różnica wieku 11 lat 3 m-ce?
Blair wszystko ale to wszystko sobie przypomnisz w odpowiedniej chwili icon_smile.gif
odynka
blaire łączę się w bólu - niby wsio mam ale nie dla siebie;) dla siebie mam skarpetki i torbę do spakowania haha
najlepsze jest to że w Wwie w marketach nie mogłam znaleźć normalnych tanich klapek i koszul do karmienia a teraz już prawie nie chodzęicon_razz.gif

wdech wydech i na spokojnie:)
A_KA
CYTAT(Kaelsa @ Fri, 03 Sep 2010 - 15:43) *
A majtki Hartmmana masz? Bez nich też nie można urodzić. 08.gif


O tak... majtki Hartmmana są super icon_smile.gif. Przydają się i to bardzo icon_wink.gif
...asia...
Fotelik zeby Gnojczysławę do domu zabrać icon_wink.gif
No i kochana torbę na czekoladki i wazon na kwiaty , którymi to Cię M. zarzuci za urodzenie córki 03.gif
Chusteczki do przemywania dupencji masz? Dupencji Idy rzecz jasna 03.gif
Dla siebie podkłady do szpitala, laktator może awaryjnie.
odynka
CYTAT(A_KA @ Fri, 03 Sep 2010 - 16:51) *
O tak... majtki Hartmmana są super icon_smile.gif . Przydają się i to bardzo icon_wink.gif


tyle że nie każdy szpital zezwala na chodzenie w majtkach:P
A_KA
CYTAT(odynka @ Fri, 03 Sep 2010 - 16:04) *
tyle że nie każdy szpital zezwala na chodzenie w majtkach:P


Tak, wiem. Ale nie chciałam Blaire straszyć icon_wink.gif.
U nas pozwalali i chwała im za to icon_wink.gif
blaire
CYTAT(odynka @ Fri, 03 Sep 2010 - 15:04) *
tyle że nie każdy szpital zezwala na chodzenie w majtkach:P


Że co proszę??????????????????????????

Ani majtek, ani wody w sprayu, ani wkładek, podkładów czy innych takich nie mam oczywiście.
Dirty Diana
CYTAT(moko. @ Fri, 03 Sep 2010 - 15:49) *
A co ja miałam powiedzieć ? różnica wieku 11 lat 3 m-ce?
Blair wszystko ale to wszystko sobie przypomnisz w odpowiedniej chwili icon_smile.gif


A co ja mam powiedzieć? 11 lat, 11, miesięcy i 14 dni.

Wszystko na pewno będziesz wiedziała. Tego się nie zapomina.
kalarepa78
CYTAT(odynka @ Fri, 03 Sep 2010 - 17:04) *
tyle że nie każdy szpital zezwala na chodzenie w majtkach:P



Tak, Blaire - prawda jest bolesna. Niektórych położników najbardziej interesuje, JAKIE (w sensie z jakiego materiału) majtki masz na sobie. Generalnie zaleca się na tę przypadłość duże dawki zdecydowania (własnego lub męza np.)
Ika
CYTAT(blaire @ Fri, 03 Sep 2010 - 15:31) *
Ani majtek, ani wody w sprayu, ani wkładek, podkładów czy innych takich nie mam oczywiście.

Kup sobie na allegro, nawet się nie będziesz musiała z domu ruszać icon_smile.gif Wkładki polecam Lansinoh, jedyne. które mi nie przeciekają 37.gif Chusteczki dla dziecia zresztą też Lansinoh ma dobre.


CYTAT(Kaelsa @ Fri, 03 Sep 2010 - 16:32) *
A co ja mam powiedzieć? 11 lat, 11, miesięcy i 14 dni.

Że o trzy dni za późno...? 03.gif Miałabyś trzy jedenastki icon_wink.gif
agabr
Blaire urodzisz sprawnie i szybko -a Twoja corka bedzie miala zastraszajaca ilosc sukienek , doszlam juz do 20 icon_wink.gif.b
odynka
a ja tam jestem wdzięczna za brak majtek w szpitalu:P wsio mi się piknie goiło - druga sprawa że mieliśmy osobny pokój więc mogłam się wietrzyć ile chciałam bo nikt nam nie właziłicon_wink.gif

toż koszulę masz do kolan prawie i i tak nic nie widaćicon_wink.gif

Ika pw posłałam Ci;)
Dirty Diana
O matko, Odynko, Ty zaraz rodzisz! Bardzo szybko ta Twoja ciąża mi zleciała.
...asia...
Odynka zdecydowanie Magdę wyprzedzi icon_smile.gif
Btw odynko a płeć bliźniąt znasz ? Bom straszliwie ciekawa 37.gif


Magda na allegro tego ogrom jest , wiesz podkładek itp. Chusteczki to my akurat Cleanica używaliśmy i nadal używamy bo do umycia łap i buziek na spacerze dobre są.


Mi w szpitalu nikt nie "zabraniał" używać gatek po porodzie. Zresztą jakby to miało wygladac takie chodzenie bez? Łapę na tyłku trzymac zeby podkład nie wypadł ? 37.gif 37.gif 37.gif
Dirty Diana
CYTAT(...asia... @ Fri, 03 Sep 2010 - 19:34) *
Btw odynko a płeć bliźniąt znasz ? Bom straszliwie ciekawa 37.gif


Przepraszam, Blaire, za OT-y.
2 dziewczynki będzie miała.
Ciocia Magda
Blaire, nie mam nic do dodania skoro majtki Hartmanna zostały już wspomniane, ale dołączam swoje kciuki.
...asia...
Kaelsa dzięki icon_smile.gif
Superowo 3 córeczki icon_smile.gif
odynka
CYTAT(...asia... @ Fri, 03 Sep 2010 - 20:34) *
Odynka zdecydowanie Magdę wyprzedzi icon_smile.gif
Btw odynko a płeć bliźniąt znasz ? Bom straszliwie ciekawa 37.gif


Magda na allegro tego ogrom jest , wiesz podkładek itp. Chusteczki to my akurat Cleanica używaliśmy i nadal używamy bo do umycia łap i buziek na spacerze dobre są.


Mi w szpitalu nikt nie "zabraniał" używać gatek po porodzie. Zresztą jakby to miało wygladac takie chodzenie bez? Łapę na tyłku trzymac zeby podkład nie wypadł ? 37.gif 37.gif 37.gif


co to za róznica jak my obie Magdy;)
tak mam w brzuchu dziewczyny;)

a chodzenie bez majtek jest możliwe uwierzcie mi;) i nawet z podkładem:P
blaire
CYTAT(odynka @ Fri, 03 Sep 2010 - 19:37) *
a chodzenie bez majtek jest możliwe uwierzcie mi;) i nawet z podkładem:P

Że jest możliwe to ja wiem doskonale, po pierwszym porodzie tak właśnie chodziłam. Nie wspominam tego jednak zbyt przyjemnie icon_wink.gif .
m4rusia
CYTAT(odynka @ Fri, 03 Sep 2010 - 20:37) *
co to za róznica jak my obie Magdy;)
tak mam w brzuchu dziewczyny;)

a chodzenie bez majtek jest możliwe uwierzcie mi;) i nawet z podkładem:P


Ja ledwie leżeć umiałam z podkłądem, bez majtek a i to mi nie za dobrze wychodziło bo całe łóżko położne miały po mnie do wymiany icon_biggrin.gif
Graz
A mnie Hartmanny odparzyły - tzn. konkretnie gumki w pachwinach.
Octenisept nam pepek pogorszył, jak sie zaczęło troszke paprać to szybko nawróciłam sie na spirytus.
A_KA
CYTAT(Graz @ Fri, 03 Sep 2010 - 22:01) *
A mnie Hartmanny odparzyły - tzn. konkretnie gumki w pachwinach.
Octenisept nam pepek pogorszył, jak sie zaczęło troszke paprać to szybko nawróciłam sie na spirytus.



Może miałaś za mały rozmiar tych Hartmannów? Może za bardzo uciskały?

A co do Octeniseptu/spirytusu - myślę, że każde dziecko jest inne. Jednemu będzie bardziej służył Octenisept, drugiemu spirytus. Moje na spirytusie dobrze się uchowały icon_wink.gif

My np. u Adasia nie mogliśmy stosować oliwek. Jak większość dzieci po urodzeniu miał przesuszoną skórę w niektórych miejscach. U nas oliwka tylko sprawę pogarszała, a na większość dzieci ta sama oliwka działa super.
Tak więc wszystko zależy od skóry dziecka, od tego jak jest wrażliwa i czego potrzebuje.
menada
A to dołączę się, bom na tym samym etapie co Blaire - tzn sporo rzeczy gdzieś tam mam icon_smile.gif
Sześć lat temu, już wszystkie sprzęty stały złożone, ubranka poprane, a torba do szpitala spakowana (a co to majtki Hartmanna ?)

Jakoś jeszcze się nie stresuję, mąż mam nadzieję podoła w razie czego 03.gif

menada
Znalazłam na te majtki icon_smile.gif Miałam podobne przy Honi, ale wtedy kupowałam rozmiar S, a teraz kupię pewnie L 37.gif

agabr
CYTAT(Graz @ Fri, 03 Sep 2010 - 23:01) *
A mnie Hartmanny odparzyły - tzn. konkretnie gumki w pachwinach.
Octenisept nam pepek pogorszył, jak sie zaczęło troszke paprać to szybko nawróciłam sie na spirytus.

A bo widzisz Grazu Droga trzeba sobie je bylo poprzycinac seksownie.b
Graz
Rozmiar był dobry, te gumki mnie podrażniały, chciałam poprzycinac, ale w szpitalu nie miałam nozyczek, próbowałam, a jakże, ale ten tego ten - mocne są te hartmany. icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.