To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak aparat fotograficzny?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

semi
Mąż sobie wymarzył, do tej pory mieliśmy cyfrowego prościutkiego Canona. Możecie cos polecić?Ma robić ładne zbliżenia i wogóle wszystkie zdjęcia ma robić ładne;). Przejrzałam stare watki, ale tam już linki nieczynne.
naples
Jeżeli chodzi o lustrzanki cyfrowe, to jesteśmy z mężem zwolennikiem marki Nikon i Canon.
Zaczynaliśmy od Nikona D40, potem D70, D80, D300 i obecnie D700, marzy nam się D3... icon_wink.gif
Kupując lustrzankę trzeba się liczyć z wydatkami na obiektyw, w zależności od waszych potrzeb, jednak dla domowego użytku starczy spokojnie kitowy obiektyw, np. 18-55. A zbliżenia to jakie, co ma być głównym celem? I btw. panuje taka opinia, że lustrzanki robią zawsze ładne zdjęcia- już same w sobie icon_biggrin.gif
Zelda
ja polecam canona
truska
ja mam nikona d 80 i jestem zadowolona 06.gif
semi
Maja, a jakiego konkretnie Canona?

dzieki dziewczyny, czytam i przekazuję małżowi, a on szuka intensywnie;)
buniaaa
No to i ja się podpisuje do szukających aparatu lustrzanki tylko nie mam czasu poczytać więc czytam co polecacie... Mi zależy na tym aby robił poprostu ładne i wyraźne fotki z daleka ale też z bliska np. tekst w książce czy też rzeczy... Mamy dwie cyfrówki ale jedna robi ładne zdjęcia z daleka czyli nam icon_wink.gif a druga służy do robienia zdjęc gdy chcemy coś wystawić na sprzedaż lub poprostu z bliska i wyraźnie, chcemy je dwie sprzedać i kupić jeden lepszy...
Może wstawcie jakieś zdjęcie i napiszcie jaki aparat macie... jesli to nie problem...
naples
Ja wychodzę z założenia, że ładne fotki, to zasługa fotografa, umiejętność ustawienia odpowiednich parametrów np. ISO, czas, przysłona, a sprzęt to umożliwia, więc dla mnie osobiście kupić lustrzankę, tylko po to, żeby mieć i żeby robić zdjęcia na ustawieniach automatycznych mija się z celem, nie tylko ze względów finansowych icon_wink.gif

W lustrzankach ważne są długości ogniskowych obiektywów, chociaż kitowy obiektyw powinien spokojnie starczyć do wszystkiego, co opisujesz icon_smile.gif I najważniejsze pytania, to kwota, za jaką jesteście w stanie kupić aparat, bo ceny są bardzo zróżnicowane od 2tyś nawet do 18tyś zł za samą puszkę (body), nie licząc obiektywów, dodatkowego gripa, czy plecaka i lampy błyskowej. Jeżeli zaś chodzi o wybór sprzętu, to możesz pooglądać, porównać zarówno body, jak i obiektywy, poczytać recenzje na: wwww.optyczne.pl, www.fotopolis.pl czy na stronach producenta, chociaż nie zawsze strony są w polskim języku.

Ja pisałam wyżej, co mamy, niedawno kupiliśmy znów Nikona D300, jako zapasowy (mąż jest fotografem), obecnie kompletujemy obiektywy i pozostałe akcesoria. Mogę podesłać linka na stronę www męża, to sobie pooglądasz. A tak, to możesz się zalogować na jakieś forum o fotografii i poczytać o tym, np. www.cyberfoto.pl, www.forum.nikoniarze.pl.

Jak już się na coś zdecyduje, to warto udać się do sklepu, gdzie można pomacać taki aparat, zobaczyć, jak w ręce leży, podpiąć do niego jakiś obiektyw, a dopiero później zdecydować się na zakup.
buniaaa
naples Co do umiejętności hmmm, aparatem za 200zł nie wyjdą takie zdjęcia jak lepszym więc dlatego szukamy czegoś konkretniejszego, poprostu chciałabym aby zdjęcia wychodziły wyraziste i kolorowe, takie realne...
Oglądaliśmy z mężem w necie właśnie Nikon d300, narazie przeszukujemy net aby rozejrzeć się cenowo i ogólnie w dostępnych aparatach ale kupić kupimy w sklepie stacjonarnym albo napewno obejrzymy i ewentualnie przy różnicy cenowej zamówimy w necie ale na żywo musimy obejrzeć...
Chętnie obejrzę stronkę męża...
Kwota jaką ew. możemy przeznaczyć to 2500, niestety teraz forum już chyba nie zdąże przejrzeć bo niedługo wybieram się na porodówkę a potem to jak wiadomo czasu mało ale moze jeszcze teraz uda mi się sprecyzować swój wybór...
Dzięki za odp icon_smile.gif
rysa154
kazdy swoje chwali...
ja lubie olympus E-520 02.gif

bardzo dużo zależy od umiejętności fotografa i opanowaniu aparatu....mi nigdy nie wychodzi takie ładne zdjęcie jak mojemu mężowi, któy fotografią bawi sie od dawna...
agnese
ja mam sony alfa 350 i robi bardzo ładne zdjęcia - tzn aparat nie mój ale czesto go uzywam icon_smile.gif
semi
mój mąż własnie kupił jakiegoś Canona 29.gif . Zdjęcia piekne. za jakiś czas dokupimy obiektyw, bo to kolejne kilkaset złotych.
buniaaa
To proszÄ™ wstawcie jakieÅ› fotki krajobrazu i czegoÅ› z bliska blagam.gif
naples
CYTAT
naples Co do umiejętności hmmm, aparatem za 200zł nie wyjdą takie zdjęcia jak lepszym więc dlatego szukamy czegoś konkretniejszego, poprostu chciałabym aby zdjęcia wychodziły wyraziste i kolorowe, takie realne...
Oglądaliśmy z mężem w necie właśnie Nikon d300, narazie przeszukujemy net aby rozejrzeć się cenowo i ogólnie w dostępnych aparatach ale kupić kupimy w sklepie stacjonarnym albo napewno obejrzymy i ewentualnie przy różnicy cenowej zamówimy w necie ale na żywo musimy obejrzeć...
Chętnie obejrzę stronkę męża...


Skoro macie do przeznaczenia taką kwotę, to z Nikona poleciłabym Wam D5000 np. z obiektywem 18-105mm VR (fajny uniwersalny obiektywik) fajną opcją jest liveview- czyli nagrywanie filmów, obracany wyświetlacz. Jedynym mankamentem jest fakt, że w/w aparat nie ma autofokusa, więc trzeba będzie kupować obiektywy z silniczkiem w sobie (mają oznaczenie AF lub AF-S), ale to nie żaden problem. Najprawdopodobniej teściu skusi się na taki, to wtedy
Tutaj możesz o nim poczytać: https://www.fotopolis.pl/index.php?n=8774
Jakby coÅ›, to pytaj.

Zaś strona męża, tutaj icon_smile.gif


buniaaa
Stronka fajna tzn. ładne fotki icon_smile.gif ale czy robione Nikonem D300? Bo pisałaś, że macie go jako zapasowy...
Co do aparatu to napewno poczytam i rozważę, póki co dziękuję za podpowiedzi icon_smile.gif
green
Emi, trzeba było brata zabrać do sklepu, pewnie by doradził i zerknął fachowym okiem na sprzęt. icon_wink.gif No pochwal się sprzętem.

Naples ma racje - dobry sprzęt nie zrobi sam dobrego zdjęcia ale daje możliwości. Puszka puszką ale warto też zainwestować w dobre obiektywy. I nie pstrykać na automacie, na programach tematycznych ale samemu bawić się ustawieniami. Osobiście najchętniej wybieram preselekcję przysłony, czasu. No i okropnie nie lubię wbudowanej lampy błyskowej 31.gif Feee....

Osobiście polecam canony. Ale to jak już ktoś tutaj pisał - każdy swoje chwali.
naples
CYTAT
Stronka fajna tzn. ładne fotki ale czy robione Nikonem D300? Bo pisałaś, że macie go jako zapasowy...
Co do aparatu to napewno poczytam i rozważę, póki co dziękuję za podpowiedzi

Tak, te wrzucone fotki na stronę są robione nasyzm starym D300 (jakieś 2 miesiące temu wystawiałam go w dziale sprzedam na forum), obecnie mamy właśnie D700, ale jako zapasowy kupiliśmy znów nówkę D300 na krótko.

CYTAT
Osobiście polecam canony. Ale to jak już ktoś tutaj pisał - każdy swoje chwali.

Jeżeli chodzi o lustrzanki cyfrowe, to dla mnie najlepsze w tej dziedzinie są Nikon i Canon icon_wink.gif
buniaaa
Ja swoich nie chwalÄ™ 29.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.