To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Szorstkie ZĘBY :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Gruszka
Mam zaplombowane dwa zeby - górną trójkę i czwórkę. Ładnia plomba w kolorze zęba - niewidoczna. I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że pod językiem czuję, że powierzchnia obu zębów (ta frontowa, na której teoretycznie nic nie było robione) nie jest gładka. Wrażenie jest takie, jakby na zewnątrz zęba został ten cement... są szorstkie - poza tym, nie nogę czyścić nicią, bo na styku tych zębów jest jakaś mikro zadra (może właśnie ten cement) która przerywa nić.
Czy to tak ma być? jak dla mnie nie-gładka powierzchnia to idealne miejsce do osadzania się wszystkiego...

*cement to moja nazwa robocza - raczej przywołana z doświadczeń okołoremontowych icon_wink.gif gdy miałam zastygnięty gips na palcach icon_smile.gif

da się te zęby jakoś... nie wiem - wyszlifować? wypolerować?
tuLena
pewnie,że się da! Idź zeby Ci to wypolerowali. Mnie też drażnią wszelkie chropowatości, bo potem ciągle je sprawdzam icon_wink.gif
Bibi:-)
Mi stomatolog od razu po zrobieniu plomby pięknie szlifuje. Oczywiście gdy jest to światłoutwardzalna.
brzózka4
Wystarczy wyszlifowanie przez dentystę i będzie ok.
kalarepa78
Dentysta moze to wygladzić czyms, co moja Pani dentystka nazywa "gumką", ale tez samo z siebie z czasem się wypoleruje.
Gruszka
Ale domyślam się, że chodzi Wam o szlifowanie plomby, takiej światłoutwardzalnej. A ja tę nierówność czuję na własnej, nie-plombowanej powierzchni zęba. No na szkliwie poprostu. Tam można szlifować? przecież mi coś zedrą... icon_wink.gif
kalarepa78
Ale tak nagle tę szorstkość poczulaś? Może tam sie po prostu coś ukruszyło i wymaga założenia wypełnienia i wypolerowania potem?
Gruszka
Poczułam tuż po plombowaniu, dlatego myślałam, że poprostu dentystce "maźnęło" się jakąś cienka warstwą tej plomby bo całej powierzchni zęba...
Marta M
Też tak mogło być,dlatego warto udać się do tego dent.,napewno pomoże
jaAga*
Moja dentystka nazywa to łuskami, poprostu coś z wypełnienia się przykleiło. Idź do dentysty to usunie i wypoleruje "gumką" zeba icon_wink.gif.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.