To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaki materac do lozka (dla nas) - PILNE

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ila
Wymieniamy nasza sofe Beddinge na normalne lozko malzenskie.
Zamowilismy lozko dzis, ale jestesmy kompletnie zieloni w temacie
materacy. A mamy na domowienie materaca 1-2 dni icon_smile.gif
Poradzcie prosze jaki materac wybrac, sprezynowy, piankowy, czy lateksowy.
Ewcia!
my śpimy na spręzynowych, kieszonkowych z ilomaś tam strefami twardości (ok 7) , strona zimowa i letnia (inne pokrycie)
Do tego stelaż z elastycznymi deseczkami i zagłowkiem i podnózkiem (chociaż ta regulacja ma zastosowanie tylko w ograniczonym zakresie dla mat. spręż.)
Nastepny pewnie bedzie piankowy, z gęstej pianki "z pamięcią" . Ale takie są b.drogie, więc poczekamy, aż te stare sie zamortyzują icon_smile.gif

Lateks mi śmierdzi, więc odpada.

Zdaje mi sie, że w ikea mozna kupic materac na okres próbny, no a na pewno wszedzie mozna sprawdzac.
Ostatnio kupowalismy synowi w meblach polonia sprezynowy przyzwoity z polskiej firmy, tam tez mozna popróbowac.

aha, my na duzym lózku mamy dwa oddzielne materace, zeby jedna kręcąca sie osoba nie przeszkadzala drugiej, i mamy tak od zawsze, (czyli całą wolną Polskę icon_smile.gif ) , ale moze teraz te duze materace są tak skonstruowane, żeby ten problem stłumić w zarodku?
renata19750702
CYTAT(Ewcia! @ Sun, 05 Sep 2010 - 23:49) *
Lateks mi śmierdzi, więc odpada.


icon_eek.gif NIe wiem, co to za lateks, że śmierdzi icon_eek.gif
Ja mam od 6 lat materac lateksowy - czysty lateks, bez sprężyn, kokosów - letnio-zimowy, z jednej strony jest powlekany bawełną - na lato, z drugiej strony wełną - na zimę. W fabryce, gdzie został wyprodukowany mój mąż załatwił dodatkowo, żeby był grubszy niż w standardzie. Materaca nie zamieniłabym na żaden inny. Na nim się cudownie śpi i wypoczywa i ... nic nie śmierdzi, no proszę Cię, z moją nadmierną wrażliwością na wszelkie zapachy coś bym chyba zauważyła.
Gruszka
Ja też miałam sprężynowy kieszeniowy z tymi strefami. Baaaardzo wygodny. NIe skrzypi, nie "faluje" - znaczy ta druga osoba nie podskakuje, jak rusza się pierwsza icon_smile.gif
Mój kupowąłam w Abrze. Taki 160x200 icon_smile.gif
agama76
Jesli sprezynowy to tylko kieszeniowy, ze strefami itp.
Osobiscie polecam lateksowy, choc drogie sa - bardzo wygodny, trwalszy niz sprezynowy (sprezyny w koncu traca swoja sprezystosc icon_wink.gif, lateks nie). No i absolutnie nie smierdzi icon_smile.gif

A.
Mafia
Podczepię się z pytaniem. Jakiej firmy czy w jakiej cenie są już dobre materace? Znalazłam lateksowe od 700 zł do 4 tys. Rozrzut wielki, jaki wybrać? Nie chcę przepłacać za logo na materacu, ale chcę dobry materac.
Użytkownik usunięty
Ila, pianka parzy w tyłek... Lateks jest super, przez pierwszy rok. Potem zaczyna się kruszyć. Mamy poduszkę z lateksu, kupowaną w sklepie firmowym za krocie, po dwóch latach to dezel...

Tylko sprężyna i tylko kieszonkowy ze strefami twardości. Witaj w klubie, tak nawiasem mówiąc icon_wink.gif
Kora ::::
Materac sprężynowy z kieszkonkami, nie musi być mega wypasiony ale cuda działa gruba mata z IKEI położona na wierzch. Wygodnie i nie ma żadnych nierówności czy "wyleżanych" wgłębień.
Ila
Wow, bardzo dziekuje za Wasze posty. Nasz materaz duzy nie bedzie niestety icon_rolleyes.gif
Mozemy sobie pozwolic jedynie na wielkosc 200x140, nic wiekszego nam do pokoju nie wejdzie.
Zostaje nam kawalek podlogi na swobodne ruchy drzwiami icon_smile.gif
Facet nam mowil, ze przy sprezynowych nie sa zalecane regulowane stelaze, bo jest jakies ryzyko
uszkodzenia. Myslelismy ewentualnie o mozliwosci podnoszenia tej czesci pod glowa.
Ale juz sama nie wiem, czy jest to takie niezbedne.
renata19750702
CYTAT([użytkownik x] @ Mon, 06 Sep 2010 - 08:16) *
Ila, pianka parzy w tyłek... Lateks jest super, przez pierwszy rok. Potem zaczyna się kruszyć. Mamy poduszkę z lateksu, kupowaną w sklepie firmowym za krocie, po dwóch latach to dezel...


Powtórzę się icon_smile.gif Ja mam 6 lat i nic się nie kruszy. Teraz jestem w biurze, ale wieczorkiem mogę sprawdzić jaka to firma

CYTAT([użytkownik x] @ Mon, 06 Sep 2010 - 08:16) *
Tylko sprężyna i tylko kieszonkowy ze strefami twardości. Witaj w klubie, tak nawiasem mówiąc icon_wink.gif


Taki ma mój syn i niestety mi się na nim źle śpi, ja te sprężyny czuję i juz icon_sad.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(Ila @ Mon, 06 Sep 2010 - 09:59) *
Wow, bardzo dziekuje za Wasze posty. Nasz materaz duzy nie bedzie niestety icon_rolleyes.gif
Mozemy sobie pozwolic jedynie na wielkosc 200x140, nic wiekszego nam do pokoju nie wejdzie.
Zostaje nam kawalek podlogi na swobodne ruchy drzwiami icon_smile.gif
Facet nam mowil, ze przy sprezynowych nie sa zalecane regulowane stelaze, bo jest jakies ryzyko
uszkodzenia. Myslelismy ewentualnie o mozliwosci podnoszenia tej czesci pod glowa.
Ale juz sama nie wiem, czy jest to takie niezbedne.


Ila, Kochana... regulowane stelaże - z tego co mi doniesiono icon_wink.gif - są awaryjne. O matko kochana, jak ja Cię dobrze rozumiem. Myśmy dostali w prezencie nasze PIERWSZE łóżko małżeńskie 06.gif i umarliśmy, jak okazało się, że jest za małe... Nie w szerokości, a w długości... Łóżko ma 190 cm, a mój Mąż 193 icon_sad.gif No i kiszka, mamy łóżko na zbyciu, a sami szukamy teraz nowego. Także temat jest mi dość bliski...
Aga H
co do regulowanych stelaży - mam materac z możliwością podnoszenia zagłówka i pomimo tego, że co wieczór czytam w łóżku - dużo i długo, to nie podnoszę całego zagłówka - wygodniej jest mi ułożyć poduchy. Ale może ja jakaś dziwna jestem. A to dlatego, że ten mój zagłówek podnosi się do kąta około 45 stopni, a dla mnie to za mało, żeby wygodnie czytać.
okko
CYTAT(Ila @ Mon, 06 Sep 2010 - 09:59) *
Facet nam mowil, ze przy sprezynowych nie sa zalecane regulowane stelaze, bo jest jakies ryzyko
uszkodzenia. Myslelismy ewentualnie o mozliwosci podnoszenia tej czesci pod glowa.
Ale juz sama nie wiem, czy jest to takie niezbedne.


Ila od 10 lat mielismy lateksowy materas- był super- taki z wyzszej półki.
teraz od ub roku mamy własnie regulowane stelaze do łozka- z Ikei stelaze- sa super- J. ma problemy z kregosłupem ze wstawaniem i dla niego idelane.

Do tego mamy materace termoelastyczne- tez z Ikei- sa fantastyczne, spi sie na nich idealnie, w zaleznosci od temperatury dopasowuja swój kształt do ciała- ja je polecam w 200% a nawet w 300%
okko
CYTAT(Aga H @ Tue, 07 Sep 2010 - 07:42) *
co do regulowanych stelaży - mam materac z możliwością podnoszenia zagłówka i pomimo tego, że co wieczór czytam w łóżku - dużo i długo, to nie podnoszę całego zagłówka - wygodniej jest mi ułożyć poduchy. Ale może ja jakaś dziwna jestem. A to dlatego, że ten mój zagłówek podnosi się do kąta około 45 stopni, a dla mnie to za mało, żeby wygodnie czytać.


U nas podnosza sie do jakichs 70stopni, a i jeszcze sie nam unosi a czesc pod stopami- super sprawa dla odpoczynku kopytek- pod koniec ciazy dobrze mi to robiło
Użytkownik usunięty
CYTAT(okkko @ Tue, 07 Sep 2010 - 21:35) *
Ila od 10 lat mielismy lateksowy materas- był super- taki z wyzszej półki.
teraz od ub roku mamy własnie regulowane stelaze do łozka- z Ikei stelaze- sa super- J. ma problemy z kregosłupem ze wstawaniem i dla niego idelane.

Do tego mamy materace termoelastyczne- tez z Ikei- sa fantastyczne, spi sie na nich idealnie, w zaleznosci od temperatury dopasowuja swój kształt do ciała- ja je polecam w 200% a nawet w 300%


Seryjnie?
Okko, jak tak mówisz, to ja też chcę. Naprawdę są grzechu warte?
Ila
To nam okkko zamieszala icon_smile.gif
Dzis Tomasz wraca, to sobie poczytamy o tych materacach.
Przeniose sie juz na "dom i mieszkanie". Wielkie dzieki za pomoc icon_smile.gif
okko
No serio serio- polecam.

Ja miałąm po ciazy problemy z noga uszkodzona w 9 miesiacu- jak musiałam spac jedna noc poza domem to nie spałam wcale- uwierało mnie wszedzie wszystko.

Ila moze namieszałam ale ja uwazam ze dobry materac jest w domu jedna z najwazniejszych rzeczy.
A dodatkowo te Ikeowskie kupilismy 2 w cenie mniejszej nawet nic w sklepie specjalistycznym o podobnych parametrach.
Użytkownik usunięty
okko, pokaż mi błagam, który to materac... bo ja nie mogę znaleźć...
okko
[użytkownik x] my mamy taki materac- on sie co prawda w Ikea nie nazywa termoelastyczny ale ma takie wlasciwosci
Użytkownik usunięty
CYTAT(okkko @ Thu, 09 Sep 2010 - 09:05) *
[użytkownik x] my mamy taki materac- on sie co prawda w Ikea nie nazywa termoelastyczny ale ma takie wlasciwosci


O właśnie, bo nie wiedziałam, o który chodzi...

Okko... będę na ten właśnie materac zbierać. Skoro Ty go polecasz, znaczy warto icon_smile.gif
okko
[użytkownik x] znaczy ze ja jestem taka wygodnicka 29.gif

Serio polecam.
My mamy podwójne łozko 160cm, 2 osobne stelaze ruchome i 2 osobne materace- o poscieli osobnej nie wspminam bo to dla mnie oczywista oczywistosc
Użytkownik usunięty
okkko, dla mnie pościel osobna to również oczywista oczywistość. Ale materace? Masz dwie osiemdziesiątki rozumiem? Ja się zastanawiam nad jednym, 160tką? Regulowanych stelaży nie chcemy - oboje jesteśmy maniakami spania na płaskim,mąż jeszcze najlepiej bez poduszki w ogóle icon_biggrin.gif Ja znowu wielbię poduszkę - półwałek (której NIGDZIE nie mogę kupić). Ale regulowany stelaż? Nie wyobrażam sobie snu na czymś takim. Wygodnie się śpi?

okko, ja pierwszy raz w życiu będę miała sypialnię. I wali mnie serdecznie skład surowcowy łóżka, ale materac chciałabym mieć super wygodny... po latach zwijania się na łóżkopodobnych sofach 37.gif
AniaM**
sprężynowy ale sprężyny kieszeniowe, nie bonelle
albo lateksowy lub sprężynowy z lateksem
takie miałam/mam i polecam
oba z Ikei
Ika
Podciągam, bo nadchodzi czas zmiany łóżka u dzieci i muszę coś zdecydować w kwestii materacy. Kasa ogranicza, ale chcę, żeby mieli zdrowo i wygodnie... Ten materac polecany przez Okkko mnie zaintrygował, ale na niego musiałabym dopiero uciułać (razy dwa!! 37.gif ) więc może na początek jakiekolwiek, a potem wymienić na te...?
I jeszcze jedno - czy 80 cm szerokości to nie jest za mało?? O Oskarze myślę, rośnie mi chłop, nie będzie mu za wąsko...?


CYTAT(Kora :::: @ Mon, 06 Sep 2010 - 09:33) *
Materac sprężynowy z kieszkonkami, nie musi być mega wypasiony ale cuda działa gruba mata z IKEI położona na wierzch. Wygodnie i nie ma żadnych nierówności czy "wyleżanych" wgłębień.

Kora, o jakiej macie piszesz? Możesz podlinkować? icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.