To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

gdzie się fajnie mieszka w Gdańsku?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ciocia Magda
Moja siostra będzie niedługo szukać mieszkania do wynajęcia w Gdańsku - jakie dzielnice/rejony/osiedla byście polecały? Wiem, że lubi klimaty staromiejskie/kamieniczne, ale ma też malutkiego synka więc potrzebne są tereny spacerowe.

edit - bo ja Kali nie umieć deklinacja
blaire
Jeśli takie klimaty a przy tym miejsce do spacerów z dzieckiem to starówka lub Wrzeszcz. Ceny tam są jednak sporo wyższe, a w samym centrum gdańskiej starówki czy Wrzeszcza często są jeszcze piece (stare budownictwo).
Może jeszcze stara część Oliwy?
Odradzam zdecydowanie Dolną Orunię, Olszynkę, Dolne Miasto, Nowy Port. To takie miejsca niezbyt przyjemne. Nie tylko dla małego dziecka icon_wink.gif .
Sama mieszkam na Górnej Oruni, na Dolnej Kornel chodzi do przedszkola i uwierz mi, nie przeprowadziłabym się tam za nic.
Jeśli małe dziecko i myślą przyszłościowo to w południowych dzielnicach Gdańska kiepsko jest niestety z przedszkolami właśnie (w naszej dzielnicy tylko jedno, maleńkie przedszkole).
brzózka4
Ja mieszkam na Suchaninie i mimo że to blokowisko to nie narzekam. Jest wiele nowych placów zabaw, sporo miejsc do spacerów dwa przedszkola, szkoła, blisko Gdańska (Starego Miasta) i Wrzeszcza. Szybko można dojechać do obwodnicy i znaleźć się w Gdyni.
blaire
Zgadza się, ja się zasugerowałam tą miłością do kamienic. Z blokowisk to i Suchanino, i Zaspa, i Przymorze też nie są złą lokalizacją. No i dobrze skomunikowane, dobre zaplecze edukacyjne i zdrowotne.
Magdula
Ej Blair, co tak słabno reklamujesz swoją okolicę? Mam tu mieszkanie do wynajęcia 02.gif A przedszkoli to teraz przecież jest dużo, chociaż fakt że to nie pańswowe, ale czy na pewno finansowo są jakieś różnice?
Do dzielnic odradzanych dorzucę Przeróbkę i Stogi. Co do blokowisk to lubie Morenę, a nie cierpie Zaspy, Żabianki, Przymorza za ich płaskość i rozwlekłość.
Gremi
Magdula - okolica Blair (i moja) to fajna okolica do mieszkania. Przedszkoli jest sporo (choc niestety same prywatne za wyjatkiem jednego - raczej niedostepnego). Jest calkiem sporo (to pojecie wzgledne) zieleni. W miare spokojnie ale .... No wlasnie - niestety całe południe Gdańska jest niemiłosiernie zakorkowane.
Magdula
Gremi fakt, korki to poważna wada Oruni. Ciekawe czy tramwaj poprawi sytuację. A zieleń mi sie podoba, bo ładnie utrzymana , zróżnicowana i dużo różnych placów zabaw (bardzo nam ich teraz brakuje). No i poza kilkoma wyjątkami domy nie stoją jeden na drugim.

Jak bym miała wynająć to wzielabym pod uwagę miejsce pracy, właśnie po to by nie tracić czasu na dojazdy.
blaire
CYTAT(Magdula @ Mon, 06 Sep 2010 - 23:37) *
Ej Blair, co tak słabno reklamujesz swoją okolicę? Mam tu mieszkanie do wynajęcia 02.gif

A skad ja to miałam wiedzieć? Poważnie? Daj na priw koszty, moja koleżanka będzie szukała czegoś od października lub listopada. Z tym, że ona coś o 2 pokojach mówiła, nie 3.

CYTAT(Magdula @ Mon, 06 Sep 2010 - 23:37) *
A przedszkoli to teraz przecież jest dużo, chociaż fakt że to nie pańswowe, ale czy na pewno finansowo są jakieś różnice?

Magdula, są i to spore. Zwłaszcza teraz. Nie jesteś może jeszcze w temacie, ale zmienił się sposób naliczania opłaty stałej. W tej chwili ja powinnam za przedszkole zapłacić max 300 -350 zł. Z angielskim, logopedą i karate. Podstawowa opłata za same zajęcia + opieka bez wyżywienia to na naszym osiedlu 500 zł. No i w naszej sytuacji odpada cattering, w państwowym przedszkolu Kornel zamiast budyniu dostaje kisiel, zamiast pomidorówki rosół, kanapki z nutellą zastępowane są kanapkami z dżemem czy miodem, żeby też na słodko miał itd. itp.
blaire
CYTAT(Magdula @ Tue, 07 Sep 2010 - 08:13) *
Gremi fakt, korki to poważna wada Oruni. Ciekawe czy tramwaj poprawi sytuację.


Mocno wierzę, że tak. Sama mam nadzieję przesiąść się na tramwaj.
Co do korków to zależy, o której godzinie i którędy się jeździ icon_wink.gif. Dojazd do pracy (Stare Miasto) z odstawieniem Kornela do przedszkola (Raduńska, czyli Dolna Orunia) i męża na dworzec zajmował mi jeszcze niedawno max 25 minut. Ciekawe jak będzie wiosną.
Gremi
CYTAT(blaire @ Tue, 07 Sep 2010 - 08:24) *
Mocno wierzę, że tak. Sama mam nadzieję przesiąść się na tramwaj.
Co do korków to zależy, o której godzinie i którędy się jeździ icon_wink.gif. Dojazd do pracy (Stare Miasto) z odstawieniem Kornela do przedszkola (Raduńska, czyli Dolna Orunia) i męża na dworzec zajmował mi jeszcze niedawno max 25 minut. Ciekawe jak będzie wiosną.

no kochana to ty masz chyba auto widmo. Albo jezdzisz jakimis objazdami i skrotami. Faktem jest ze ja do centrum jade "góra" czyli Armii Krajowej i tam nie ma opcji zeby dostać sie w 20 minut.
blaire
No Armii Krajowej to pomyłka icon_wink.gif. No i ja wychodziłam z domu ok 6:50. Czasem nieco później. I tak, jeżdżę objazdami icon_wink.gif , eksploatuję mocniej samochód na brukowanych uliczkach, ale zdecydowanie szybciej docieram na miejsce. icon_wink.gif
Ciocia Magda
Dzięki za rady dziewczyny!
Dor
W Starej Oliwie mieszka się fajnie, ale niestety nie ma tam placów zabaw dla dzieci. Zostaje las, park Oliwski i spacery nad morze.
A co do mieszkania na Dolnej Orunii, ja tam mieszkam i jestem bardzo zadowolona. Kamienica niewielka, na miejscu przedszkole, przychodnia i szkoła (chociaż Michał do niej nie chodzi ze względów organizacyjnych). Do parku bliziutko, dojazd do pracy na 8 rano do centrum zajmuje mi góra 15 minut.
blaire
Dor, które przedszkole? Bo mój Kornel chodzi też na Dolnej icon_wink.gif
Dor
Michał chodził do przedszkola na Żuławskij
Magdula
Na Żuławskiej pracuje dawna niania mojej Ewy - Pani Wanda. Złota kobieta.
l_m
Witam wszystkich,
Chcę się przenieść z Gdyni do Gdańska i myślę o kupieniu jakiegoś mieszkania lub apartamentu. Co nieco słyszałam o ..... Okolica wydaje się być ciekawa, budynek tego niczego sobie. Ktoś coś słyszał? Może się podzielić jakimiś opiniami?
Agga
A masz już coś na oku i możesz polecić icon_wink.gif .
l_m
No ja właśnie się zastanawiam nad kupnem apartamentu w ...i szukam opinii osób, które wiedzą nieco więcej na temat tego przedsięwzięcia icon_smile.gif
mama_misia
A czy ktos z Was moze mieszka w Gdyni i mógłby polecic jakieś fajne miejsce, osiedle na którym warto jest zastanowić sie nad kupnem mieszkania ?
Agusza
Witajcie!

A ja mieszkam na Stogach i polecam tÄ… dzielnicÄ™ icon_wink.gif

Duzo starych ludzi ale ponoć plaża najczystsza w Gdańsku!

Ale co jest dla mnie dużym plusem to cena... mieszkania są tanie. I dużo lasów dookoła.
Jak komuś dojazdy nie przeszkadzają to fajnie się żyje icon_smile.gif
Intomka
Jeśli Gdańsk to tylko Śródmieście, w centrum wydarzeń icon_smile.gif chmielna gdańsk mieszkania icon_smile.gif
Ciocia Magda
Siostra zdążyła już pomieszkać parę lat w Gdańsku i wrócić do Poznania - też parę lat temu. Proszę moderatorów o usunięcie reklam z postów icon_smile.gif
Nadiaoo
A ja polecam Żabiankę icon_smile.gif Sama tu mieszkam od 3 lat i jest bezpiecznie i wszystko blisko, jest skm. Teraz przymierzam się do kupna drugiego mieszkania na wynajem i też pewnie skończy się na Żabiance:) Dobre oferty są tu https://www.tyszkiewicz.pl/mieszkania/sprze...gdansk/zabianka A może polecacie jeszcze jakieś agencje? Na własną rękę raczej nie podejmę się takiej transakcji.
violka333
A tutaj https://front-park.pl już zaglądałyście? Te apartamenty nad Motławą na sprzedaż są zlokalizowane w świetnym miejscu. Poza tym cenowo wypadają ok. Jest to świetna inwestycja. Miejsce jest piękne. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią naturę.
vikav
Jeśli Gdańsk, to tylko Oliwa. Spokojna dzielnica i same Centrum Trójmiasta.
Tam w sąsiedztwie zieleni powstało Osiedle Oliwski Park mieszkania oliwa, lokalizacja, jak z marzeń. Ostatnio byłam się przejść i miałam wrażenie, że tam życie toczy się innym, bardziej spokojnym rytmem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.