To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dobry ginekolog krakow i okolice

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

magdu
Witam wszystkich.Mam pytanko czy znacie jakiegos dobrego lekarza-gin(specjalnosc nieplodnosc)w Krakowie lub okolicach.Jestem z Tarnowa wiec moze to byc tarnow.Chodze do (tak mi sie wydaje)dobrego lekarza(dr Janosz-czy macie jakies opinie na jego temat)ale efektow w postaci ciazy nie ma i zaczynam sie zastanawiac czy nie pora na konsultacje z innym lekarzem.Slyszalam ze dr Lieber z kliniki Life jest dobry czy ktos z was moze to potwierdzic?
użytkownik usunięty
[post usunięty]
magdu
Wlasciwie to sama nie jestem pewna.Endometriozy moj gin. nie stwierdzil,maz ma bardzo dobre wyniki,moje hormony byly zle,ale dostalam bromergon i nastepne wyniki poprawily sie.Od trzech cykli biore pregnyl a wczesniej(obok bromergonu)bralam clo i duphaston.Nie mialam badania droznosci jajowodow a kiedy ostatnio spytalam lekarza czy nie powinnam wykonac tego badania to stwierdzil ze robi sie je dopiero po kilkumiesiecznej stymulacji pregnylem,zaproponowal zebym do konca roku pozostala na takich lekach jakie biore a jesli nie bedzie efektow to zrobimy to badanie.Moj gin uwaza ze jest ono troche inwazyjne i mogloby opoznic wszystko w czasie(tzn nasze starania)Dlatego tez chcialabym skonsultowac sie z innym lekarzem zeby sprawdzic czy tak jest faktycznie czy tez lekarz stara sie mnie przetrzymac.Wiem ze nie powinnam tak mowic ale siostra uswiadomila mi ze byc moze ten lekarz jest malo skuteczny.Sama nie wiem.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
użytkownik usunięty
[post usunięty]
magdu
Z MM to dziwna historia.Najpierw urolog (do ktorego maz poszedl bo tak chcial moj gin)zdiagnozowal u MM zylaki powrozka nasiennego.Wyniki mial wtedy wystarczajaco dobre do zaplodnienia ale przeprowadzono zabieg.po trzech miesiacach kolejne badanie pokazalo ze jest lepiej,ale kilka parametrow moglo byc lepsze(chodzilo o uplynnienie bylo za wczesnie albo za pozno i lepkosc byla zwiekszona)po clo i zastrzykach kolejne badanie bylo idealne.wszystkie paramerty niemal ksiazkowe.Jesli chodzi o mnie to rzeczywiscie mialam hiperprolaktynemie i problemy z owulacja(dlatego te leki)Jesli chodzi o monitoring to chyba nie mialam robionego.wydaje mi sie ze pregnyl byl podany tak dla pewnosci.Zazwyczaj wizyty mialam w 8-10 dc i wielkosc pecherzyka byla dobra wiec lekarz zaproponowal zebysmy podali pregnyl.Czy to prawda ze dopiero po kilku stymulacjach pregnylem(nieskutecznych)jest zalecenie wykonania hsg?Czy powinnam sie upierac zeby sprawdzic droznosc wczesniej.Jak szybko po tym badaniu mozna zaczac sie starac?
użytkownik usunięty
[post usunięty]
magdu
Oj,troche to moje pisanie niejasne.sorki.Wiem ze pregnyl podawany jest na pekniecie pecherzyka.Chodzilo mi o to ze zazwyczaj jak mialam wizyte u gin to bylam miedzy 8 a 10 dc i kiedy usg wykazywalo ze pecherzyk jest i to prawidlowych rozmiarow(na dany dc) to gin kazal mi podac pregnyl ok12-13dc i rozpoczac wspolzycie od 14dc.dlatego napisalam ze podano mi pregnyl dla pewnosci ze pecherzyk peknie.Moj gin chyba podejrzewal ze wczesniej nie zawsze pecherzyk pekal.To jest wiec dla mnie jasne.Dziekuje za to za inf. ze nie musze czekac tak dlugo zeby zrobic badanie droznosci.Na nastepnej wizycie bede bardziej stanowcza.Poza tym to wlasnie dlatego chcialam skonsultowac sie z innym lekarzem.jak juz pisalam slyszalam ze dr.lieber z krakowa jest dobry,ale na inny forum czytalam o nim rozne,czasem niepochlebne opinie.wiec nadal czekam na rade w sprawie lekarza.czy hsg mozna wykonac w gabinecie czy nie?
użytkownik usunięty
[post usunięty]
magdu
dzieki.Wiec umawiam sie na wizyte do kliniki.A czy slyszlas cos o klinice Macierzynstwo w krakowie?I jeszcze jedno.Wiem ze to ma byc moja decyzja ale jestem troche skolowana.Czy powinnam powiedziec mojemu gin ze decyduje sie na wizyte w klinice i rezygnuje z jego "uslug" czy tez poprostu przestac do niego chodzic?
użytkownik usunięty
[post usunięty]
magdu
Oj gapa ja .Znalazlam ze pisalas juz o tej klinice.a czy znasz kogos kto korzystal z tej kliniki?Do ktorego lekarza najlepiej sie zapisac.?
magdu
Oj i jeszcze jedno.Jestem teraz w 15dc.Czy powinnam umowic sie odrazu czy lepiej dopiero po @?Sorki za absurdalne pytania,ale chyba nie jestem dobra w podejmowaniu decyzji(w tym konkretnym przypadku)
magdu
A jaka jest roznica miedzy hsg a histeroskopia?Ktore badanie lepsze.Bo z tego co przeczytalam to nie jest to samo(a dlugo myslalam ze tak)
magdu
A jaka jest roznica miedzy hsg a histeroskopia?Ktore badanie lepsze.Bo z tego co przeczytalam to nie jest to samo(a dlugo myslalam ze tak)
grazyna9
CYTAT(magdu @ Tue, 21 Sep 2010 - 11:24) *
dzieki.Wiec umawiam sie na wizyte do kliniki.A czy slyszlas cos o klinice Macierzynstwo w krakowie?I jeszcze jedno.Wiem ze to ma byc moja decyzja ale jestem troche skolowana.Czy powinnam powiedziec mojemu gin ze decyduje sie na wizyte w klinice i rezygnuje z jego "uslug" czy tez poprostu przestac do niego chodzic?

a ja polecam klinikę dr Janeczko, nie zleca niepotrzebnych badań i mówi gdzie można zrobić najtaniej, mozna tez zrobić wszystko w jego klinice
groszek82
Trafiłam całkiem przypadkiem do Twojego wątku ale Twoja historia troszkę przypomina moją. Niewiem jaka jest Twoja aktualna sytuacja ale uważam,że powinnaś koniecznie wykonać badanie na drożność jajowodów. U mnie na początku stwierdzono hiperprolaktynemię i dostałam bromergon. Po dwóch miesiącach zaszłam w ciąże, która okazała się pozamaciczna. Potem długo nic. Więc dostawałam bromergon, duphaston i clostilbegyt. Nadal nic. Ponad rok po ciąży pozamacicznej miałam laparoskopię gdzie okazało się,że mam lekką endometriozę i mój jedyny jajowód(bo jeden przy ciąży pozamacicznej częściowo został usunięty) został udrożniony. Efektem tego była ciąża w następnym miesiącu:) Do tej ciaży miałam inną lekarkę ale gdy zaczęła wymyślać,że hcg źle rośnie,że nie słychać bicia serca trafiliśmy do macierzyństwa właśnie gdzie lekarz zapytał kto mi głupot nagadał,że w tak wczesnej ciąży musi być słyszalne serce? Na szczęście już było. Ale osobiście polecam Ci tą klinikę, póki co jestem zadowolona, w nagłych sytuacjach przyjęli mnie odrazu i wiem,że tam też wykonują drożność ponoć bardzo dobrze i w miarę bezboleśnie. A co do lekarza to chodzę do dr. Kuby Wyroby-fajny gość.
magdu
Hej Groszek.Dopiero teraz zauwazylam ze dopisalas cos do mojego tematu.Moja sytuacja rzeczywiscie sie zmienila.Niestety nie udalo nam sie naturalnie,wiec zdecydowalismy sie na in vitro.Lecze sie w Macierzynstwie i tez u dr.Wyroby.Jak narazie jestem zadowolona.pozdrawiam
magdu
I badanie na droznosc tez mialam tam wykonywane.Przez dr.W.I moge go uczciwie polecic.Przed badaniem czytalam opinie roznych dziewczyn na temat tego badania i balam sie go okropnie.Tymczasem bylo zupelnie do zniesienia.Maly dyskomfort i bol brzucha jak przy okresie(a ja mam miesiaczki bez bolowe)wiec to wszystko .Naprawde do wytrzymania.
magdu
Och i jeszcze trzymam kciuki za bezpieczna ciaze i szczesliwe rozwiazanie.
groszek82
Dziękuję za kciuki. My zaczęliśmy 12 tydzień i mam nadzieję,że będzie dobrze.
A ile już leczycie się u dr. Wyroby, że zdecydowaliście sie na invitro? czy znalazł przyczynę niemożności zajścia w ciąże?

Pozdrawiam i życzę powodzonka
magdu
Od Pazdziernika '10.Co prawda to nie tak dlugo ale w sumie staramy sie juz od ponad trzech lat.Dr.W zdiagnozowal u mnie jajowody o ograniczonej droznosci,mialam jedna IUI (z trzech planowanych),ale dr.stwierdzil ze warunki byly tak idealne ze nie powinnismy dluzej czekac(chodzi tez o wiek-33)teraz jestem juz w trakcie stumulacji wiec zobaczymy.A dla was udanych nastepnych 24 tyg.
groszek82
Słyszałam,że dr Wyroba jest bardzo skuteczny-słyszałam o parze,która starała się przez 10 lat o dzieciątko i trafili wkońcu do dr.Kuby i w niedługim czasie się udało:) Wierzę,że u Was też będzie dobrze. Ale moja rada-mimo wszystko starajcie się naturalnie-ja wierzę w cuda:) a może się uda. I czekam na dobre wieści.
magdu
Nawet nie wiesz jak bardzo chcialabym zajsc naturalnie,ale chyba stracilam juz nadzieje.Pewnie za bardzo chcialam bo nasze starania sprowadzily nasz seks do stosunkow planowanych(zero spontanicznosci i przyjemnosci)Moze gdybym"odpuscila"to efekt bylby szybciej ale narazie jeszcze mam energie zeby bardzo chciec.Zobaczymy.Narazie czekam na piatkowa punkcje.pozdrowionka dla maluszka
groszek82
magdu a ja się dowiadywałam i ta para, o której pisałam, co starali się 10 lat zaszli naturalnie icon_smile.gif Dr Kuba jest niezwykłym lekarzem i myślę, że przy jego pomocy się uda. Wiem co to seks ustawiany pod kątem poczęcia-starałam się u nas do tego nie dopuścić ale ja miałam czasem już tego dość.
A w cyklu, w którym zaszliśmy w ciążę lekarka na początku powiedziała,że w tym cyklu raczej marne szanse bo pęcheżyk nie urósł... Jak widać ta dziedzina nie zależy od nas ani lekarzy:) Niewiem czy trochę odpuściłam- bo cały czas mimo wszystko miałam nadzieję,że się uda, czy to poprostu cud.
Naprawdę wierzę,że u Was się uda. Powodzonka i dawaj znać icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.