To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Podpaska czy tampon?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

i.
Czego używacie?
Jeżeli tamponów to polećcie mi jakieś konkretne.
Ja w zasadzie używam tylko i wyłącznie podpasek. Niestety sytuacja zmusza mnie do tego, aby na dwa dni przerzucić się na tampony - ale nie wiem jakie wybrać?
MamaJiP
Ja używam tamonów OB bez aplikatora.
Jestem zadowolona icon_biggrin.gif
aluc
tampaxy z aplikatorem i always ultra, kiedyÅ› tylko tampaxy, ale teraz nie wystarczajÄ… na pierwsze dwa dni
Natasha
Pierwsze dwa dni always ultra plus, następne OB normal.
maggii
Tylko "latajace" podpaski. Na całe 7 dni icon_mad.gif

Od tamponów dostaję "swędzionki" - to chyba uczulenie????
Agnisma
Zaznaczyłam podpaski, bo tych głównie,rzecz jasna tych uskrzydlonych icon_lol.gif
Jeśli tampon to tampax z aplikatorem: na imprezy, na basen, na plaże(sporadycznie icon_biggrin.gif )
Monisia
Tylko i wyłącznie tampony OB super.
evi
a ja używam i podpasek i tamponów Bella - są o połowę tańsze od O.B. a wg mnie są bez zarzutu
edika
Ja tylko podpaski. Tampony próbowałam chyba ze trzy razy, ale za każdym razem mi przeszkadzał (może źle wkładam, nie wiem).
kasiarybka
Evi zgadzam sie z TobÄ… w 100-u %-ach.
Używam podpasek Bella Nowa ze skrzydełkami, drainette....dla mnie super, szczerze powiedziawszy nie widze szczególnej różnicy między nimi a Alweys.

Tampony baaaaardzo sporadycznie....ale też Bella.
Małgoś.dz
Tylko podpaski. Na tampony chyba jestem uczulona. icon_wink.gif
Aaa i przyłączam się do zachwalaczy Belli. Wcześniej używałam Always i Carefree, ale odkąd spróbowałam Bella Pervecta (cieniutkie ze skrzydełkami) - pozostałam przy tych. Różnicy jakościowej nie widzę, za to w cenie różnica spora. icon_wink.gif
Agnisma
CYTAT(kasiarybka)
Evi zgadzam sie z TobÄ… w 100-u %-ach.
Używam podpasek Bella Nowa ze skrzydełkami, drainette....dla mnie super, szczerze powiedziawszy nie widze szczególnej różnicy między nimi a Alweys.

A ja widzÄ™ icon_lol.gif

Od Always siÄ™ odparzam icon_confused.gif
Też używam Belle icon_biggrin.gif i podpaski, i wkładki.
Niestety nie spotkałam się z tamponami bella z aplikatorem(są takie icon_question.gif )
Monisia
Ja widzę wielką różnicę pomiędzy tamponami...
Mam bardzo obfite miesiączki i wypróbowałam chyba wszystkich tamponów jakie tylko są.I OB są najlepsze!
lea
była już podobna ankieta: https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=50...hlight=podpaski
Eta
ob?-ok icon_biggrin.gif
Aseti
Zdecydowanie tampony. Podpasek użyam tylko na noc.
KM
Od dłuższego czasu nic icon_wink.gif A wcześniej głównie podpaski, na basen, w upalne dni, do obcisłych strojów - tampony. Był czas, że używałam tylko tamponów ale nasłuchałam się tyle o tym, że to niehigieniczne, że zrezygnowałam.
Beata Białystok
I to, i to icon_smile.gif Tampaxy z aplikatorem i Always ultra.
Anula
Tylko przy pierwszej miesiaczce uzywalam podpasek. Najczesciej uzywam OB, Tampax tez sa super, ale ostatnio latwiej kupic OB. Zaczynam od noral a koncze na mini(comfort).
CrazyMary
Jedno i drugie, zależy od okoliczności. Tampony raczej, jak wychodze z domu. Nie mogłabym cały czas samych tamponów, zresztą to chyba nie jest zdrowe icon_rolleyes.gif
Libi
Podpaski icon_smile.gif
Marta_B
W obecnej chwili używam podpasek icon_evil.gif ale jeszcze 3 miechy do tyłu nie wyobrażałam sobie jak można żyć bez tamponów. Dowiedziałam się, że mam nadżerkę i skończyło się "tamponowanie". Miałam okropne zapalenia po okresie icon_evil.gif
kama_
CYTAT(Dorota mJ)
Ja używam tamonów OB bez aplikatora.  
Jestem zadowolona icon_biggrin.gif

ja również icon_smile.gif
i.
Dzieki za odpowiedzi.
Zdecydowałam się w końcu na Tampaxy z aplikatorem icon_biggrin.gif
Kocurek
Ja też tampony, kiedyś wyłącznie, teraz czasem (tzn. dokładnie TERAZ to nie używam icon_lol.gif )
A niestety nadżerka to częsta przypadłość po używaniu tamponu, tak mi powiedział mój gin przy okazji wykrycia tejże. Cóż.......
maja03
Podobnie jak Kocurek - chwilowo nic icon_lol.gif

Ale preferuję tampony - OB bez aplikatora, czasami również podpaski i tu raczej zawsze Carefree.
amania
Czasem to, czasem tamto...
Jednak Always nienawidzÄ™, sÄ… plastikowe i mnie odparzajÄ…. icon_evil.gif
i.
A jakich podpasek używacie poza Alwaysami?
Pecia
ja uzywam raz tampony OB raz pospaski Bella (ale te cieniutkie ze skrzydelkami)
edika
Ja Always nie stosuję z tego samego powodu, co Amania. Najbardziej lubię Libresse, ale używam też Ria, Bella, Subtelle.
Maciejka
Kiedys wylącznie tampony OB różnej wielkości. Teraz dwa pierwsze dni tampony OB super, potem do wyjscia OB normal lub comfort (w zależności od potrzeb}, w domu podpaski Bella Perfecta (niebieskie , a na noc granatowe, bo dłuższe}. Chociaż ostatnio odkryłam Subtelle i wydaje mi się, ze są bardziej miekkie i bardziej wiążą wilgoć. Ja właśnie ze wzgledu na wilgoc nie za bardzo lubie podpaski, ale ostatnio przy mniej obfitym okresie mam jakies nieprzyjemne odczucia podczas używania tamponu.
Anetka
OB is OK icon_biggrin.gif
Atena
Ja używam podpasek tylko iwylącznie.Prawie zawsze Bella perfecta icon_smile.gif
Tamponów niecierpię icon_evil.gif



Atena
Małgosia.K
Tylko podpaski Bella Perfecta Gren sÄ… super!!!
Mają skrzydełka i siateczke drainette ,
nie widze różnicy między always a bellą.
i.
A czy wszystkie podpaski Bella są bawełniane, bez takiego plastiku, który ma Always?
edika
CYTAT(ilka)
A czy wszystkie podpaski Bella są bawełniane, bez takiego plastiku, który ma Always?


Wiem, że PERFECTA niebieskie i granatowe nie mają tego plastiku. Natomiast czerwone i zielone mają. Są chyba jeszcze pomarańczowe, ale nie wiem jakie są.

Pozdrawiam
amania
CYTAT(ilka)
A czy wszystkie podpaski Bella są bawełniane, bez takiego plastiku, który ma Always?


Też nie lubisz tego plastiku?
i.
Nie lubię, ale jakoś ciężko przerzucić mi się na inne. Raz kupiłam Bellę, ale jakieś małe były icon_wink.gif Always mają b. dobre oznakowanie na opakowaniach, a Bella nie i nigdy nie wiem który kolor wybrać icon_confused.gif
edika
Ilka, jeżeli wolisz większe, to radzę te granatowe (niby to są nocne, ale ja tak nie uważam).
Tak szczególnie polecam Ci Libresse. Dla mnie są najlepsze. Zarówno te dzienne, jak i nocne. Niewyobrażam sobie bez nich "obfitych" dni (wtedy stosuję te najgrubsze 6, czy 9 mm).

Na dni "nieobfite" polecam też Subtelle i Ria.

Pozdrawiam
amania
Ja też lubię Libresse. Są bawełniane i nie odparzają icon_wink.gif
i.
Libresse mają jak dla mnie za małe skrzydełka - chyba, że coś się zmieniło ostatnio (używałam je parę lat temu)?
edika
CYTAT(ilka)
Libresse mają jak dla mnie za małe skrzydełka - chyba, że coś się zmieniło ostatnio (używałam je parę lat temu)?


Nie zwracam na to uwagi (wystarczają mi takie jakie są). Jutro sprawdzę, ale wydaje mi się, że do dużych nie należą.

Ria chba mają większe.

Jutro dam znać icon_wink.gif .
Inca2
Tampony OB, bez zadnych aplikatorow. Od wielu wielu lat.
edika
Zgadza się. Skrzydełka Libresse są raczej z tych mniejszych (choć wydaje mi się, że są ciut większe niż kiedyś - może tylko mi się wydaje icon_rolleyes.gif ).
Ria i Subtelle mają większe skrzydła.
pola
A ja wole tampony icon_biggrin.gif
Nie lubie uczycia wycieku icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif w tamponie czuje sie komfortowo w te niekomfortowe dni icon_biggrin.gif
nedka
No to teraz ja Wam coś powiem o tamponach. Uwielbiam je, bo wtedy w ogóle nic się nie czuje, nic nie przeszkadza. Niestety używam sporadycznie po rozmowie z ginekologiem. Facet dokładnie wytłumaczył mi (na rysunku icon_lol.gif ), jak bardzo szkodliwy wpływ dla zdrowia ma używanie tamponów i tylko tamponów. Krew nie wypływa na zewnątrz, tak jak w przypadku podpasek, tylko jest wchłaniana w środku. Niestety często gętsta wydzielina zanim zostanie wchłonięta przez tampon osadza się wokół jajników itp. Może wtedy dojść do zapalenia jajników, nadżerki, problemów z płodnością i in. Nie wiem, może piszę jakieś głupoty, bo ta rozmowa z ginekologiem miała miejsce jakieś 8 lat temu, a ja się nie znam na tych sprawach.
W każdym razie ja używam na codzień podpasek Bella Perfecta, natomiast na imprezy, wszelkiego rodzaju wyjścia, basen i in. tamponów OB. Gdyby nie rozmowa z ginem na pewno używałabym tylko tamponów - niestety się boję.
Popytajcie o to swoich ginekologów.
ratajaga
CYTAT(Aseti)
Zdecydowanie tampony. Podpasek użyam tylko na noc.


Zgadzam się. Robię tak samo. W dzień tampony o.b. normal na noc podpaski ze skrzydełkami bez różnicy mi z jakiej firmy.
Nie lubię tych dni i nie mogłam się do nich przywyknąć po porodzie. icon_cry.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.