To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mnie boli???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

maggii
Co każdy normalny człowiek ma pod lewym żebrem?
I czy to ma prawo boleć 2 dzień z rzędu???

Ból taki, jakby ktoś skopał mi zebra (ostatnie żebro).
Nikt mnie nie kopał, przynajmniej nikt z domownikow sie nie przyznaje (obcych raczej bym zauwazyła...)
Dlatego myślę że boli mnie to coś pod zebrem. Co tam jest: żołądek, śledziona (ona podobno nieunerwiona więc nie powinna boleć) trzustka?????
Boli jak smok na dotyk, jak się schylam, jak skręcam tułów....

Mam alergię na lekarzy dlatego z wizytą ciut poczekam może przejdzie..
Czy może to być grypowe?? Jakis inny wirus?? Niestrawność?? Wrzody ??(jeszcze ich nie stwierdzono, ale przy moim cholerycznym charakterze to maja ogromną szansę zaistnieć...)
A może to jakieś mięśnie, ostatnio troszkę dzwigałam cięzkich rzeczy...???

Poradzcie coÅ› icon_lol.gif
i.
Maggi pod lewym jest żołądek, a wątroba i woreczek żółciowy pod prawym. Trzustka raczej po środku.
i.
A może to lewa nerka? - najbardziej pasuje do opisywanego przez Ciebie miejsca.
maggii
To nerki są z przodu??? Myslałam, ze na plecach....

Bo ten ból zupełnie pod "przednim" zebrem....


Rany trza mi było uważać na lekcjach anatomii icon_rolleyes.gif
i.
Faktycznie, są raczej z tyłu icon_redface.gif Nie wiem w takim razie co to może być, bo żołądek jest wyżej - na pewno nie pod żebrem.
aluc
maggii a nie siedziałaś ostatnio długo w zgarbionej pozycji? bo ja się tak czasem od siedzenia odgniatam czy co i właśnie żebra dolne mnie bolą
maggii
aluc ja zgarbiona siedze wiecznie: przy kompie w pracy, w fotelu nawet w samochodzie.... Myślisz, ze taki odgniecione COŚ bolałoby mnie przez 2 dni???? Kurcze chyba lekarz mnie nie ominie, ale to dopiero w poniedziałek...
Agnisma
Moim zdaniem,albo:
*naciągnęłaś mięsień skośny,poprzeczny albo zębaty
*nerka, która ma "zdolności" wszelakie,także promieniowania wszędzie
*żołądek
*śledziona
*prawy koniuszek wÄ…troby
*jelito grube
Duży wybór skłaniam się ku żołądkowi względnie śledzionie.
lea
Maggi

stawiam na śledzionę, kolki śledziony są bardzo bolesne, często spowodowane stresem lub błedem dietetycznym.
Libi
Mnie tak od żebrami boli jak się "przerobię", albo np. wieszam firankę z pozycji nie wiadomo jakiej. Na drugi dzień nie mogę się ruszać i właśńie boli mnie pod żebrami. Aha moja mama chorowała na nerki i właśnie bolały ją z przodu (promieniują).

Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka icon_smile.gif
Beata Białystok
Od rana strasznie mnie boli pod prawym żebrem? icon_sad.gif Co to może być? Woreczek żółciowy?
Agnisma
CYTAT(Beata Białystok)
Od rana strasznie mnie boli pod prawym żebrem? icon_sad.gif Co to może być? Woreczek żółciowy?

...może być, albo ewentualnie wątroba.
Żeby było śmieszniej wyrostek tez potrafi promieniować, że hej... icon_confused.gif
Beata Białystok
Wyrostka nie mam, więc na pewno nie promieniuje icon_lol.gif Za to jak miałam stan zapalny wyrostka, to bolało mnie z lewej strony, a nie prawej, i lekarze nie mogli dojść co mi jest icon_evil.gif
maggii
Mnie pod prawym żebrem boli wątroba. Jest lekko powiększona, więc ma prawo....
Za to pod lewym już mnie nic nie boli!!!!!!!! icon_biggrin.gif icon_exclaim.gif
Co to było za cholerstwo?? Dostałam miesiaczke i przeszło..... Czyżby jajnik.....?????

Dzieki za porady - dowiedziałam sie ciutek o anatomi człowieka icon_wink.gif
Libi
Dobrze, że już nie boli:), Może to i jajnik, ale pod żebrem icon_confused.gif to ciekawe icon_smile.gif

Pozdawiam serdecznie icon_biggrin.gif
Agnisma
CYTAT(Libi)
Dobrze, że już nie boli:), Może to i jajnik, ale pod żebrem icon_confused.gif to ciekawe icon_smile.gif  

Pozdawiam serdecznie icon_biggrin.gif

Niestety większość narządów ma to do siebie, że podczas stanu zapalnego promieniują, w przeróżnych kierunkach i o przeróżnym nasileniu.

Przy przewlekłym zapaleniu pęcherza moczowego , chcieli chlasnąć mi wyrostek icon_rolleyes.gif (na szczęście wcześniej spojrzeli w wyniki badań moczu icon_lol.gif )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.