To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dziwne dolegliwości...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

camillaz
Postanowiłam napisać zanim wybiorę się do internisty na odpowiednie badania...
Otóż od jakiegoś czasu, kiedy dłużej potrzymam głowę na dól mam później w potylicy pulsujący uciskający ból. Nigdy mnie tak głowa nie bolała, miałam czasem migrenowe bóle głowy w skroniach, ale nigdy nie z tyłu głowy, i ten ból jakiś taki inny jest, jakby pod czaszką. Nie zwracałam jednak na to szczególnej uwagi aż do pewnego momentu. Wyszłam z domu bo jechałam do gina i nagle momentalnie straciłam przytomność na jakieś dosłownie 2 sek., jak się ocknęłam byłam już po drugiej stronie chodnika w pozycji "upadającej", gdybym się tak szybko nie ocknęła to pewnie już bym leżała. I to nie było żadne mdlenie czy coś, bo nic mi się wcześniej nie działo, to wszystko było momentalne - nagle ciemno przed oczami i odlot. Później po kilku dniach zdarzyło mi się to samo jak kładłam się spać. Nie mam pojęcia co to może być i jaka może być przyczyna.
Mam też coś takiego, że jak rano nie zjem śniadania do max. 9 to słabo mi strasznie, mam mroczki przed oczami i trzęsą mi się ręce. Dlatego muszę często jeść bo inaczej jestem nie do życia. Ale nie wiem czy to ma jakiś związek z powyższym.
Zaczęłam się już martwić, że naprawdę coś jest nie tak i pewnego dnia będę miała "odlot" po którym już tak szybko się nie ocknę...
Jak myślicie, co może być przyczyną takich dolegliwości? Jakie badania powinnam wykonać?
Gremi
na poczatek zbadałabym poziom cukru i hormony tarczycowe. Ja mam podobnie z tym jedzeniem i u mnie przyczyna jest zbyt niski cukier. Dlatego zawsze mam przy sobie coś słodkiego do podgryzienia bo dosc czesto miewam takie wlasnie "odloty".
Joka
a jakie masz ciśnienie? najlepiej zmierz sobie w momencie, gdy dobrze się czujesz i dla porównania, gdy pojawia się ból głowy i mroczki, może to nadciśnienie
Tigerek
U mnie identyczne objawy powodują skoki ciśnienia - i za niskie, i za wysokie - ciśnienie jest mocno związane z poziomem glukozy we krwi. Jak jest niskie - łatwo o zawroty głowy, mroczki, omdlenia. Niestety sama walczę z tym od miesięcy. Pomaga mi herbatka z żeń-szeniem, ale najpierw skonsultuj to u rodzinnego chociaż.
camillaz
Dziękuję Dziewczyny za odpowiedź icon_smile.gif Tak właśnie myślałam, że te złe samopoczucie jak długo czegoś nie jem może być właśnie z cukrem związane. Niestety nie mam ciśnieniomierza, żeby w razie czego sprawdzić to ciśnienie. No ale umówię się do lekarza i zobaczymy co on powie.
Zastanawia mnie jeszcze tylko ten dziwny uciskający ból z tyłu głowy icon_sad.gif
Tigerek
To związane z zachowaniem naszych żył u podstawy czaszki - mechanizm wyjaśni ci lekarz icon_smile.gif
pcola
Potwierdzam,
trzęsące się dłonie i wręcz nudności mam zawsze rano, mam niski poziom cukru i dopóki
czegoś rano nie zjem nie ma mowy o normalnym funkcjonowaniu. Jestem też niskociśnieniowcem
moja norma to 100/70 a nawet 90/60.
nemesia
też stawiam na cukier
domi
A badałaś wzrok? Męża chrześnica miała bardzo podobnie i po wszystkich możliwych badaniach (w tym tomografia komp. głowy), okazało się, ze ma jakąś wadę wzroku, która wywołuje takie objawy. Od momentu gdy nosi cylindryczne okulary, to wszystkie objawy zniknęły jak ręką odjął.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.