To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

sparzony język

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ciao
Upiłam łyk wrzącej kawy i sparzyłam sobie język.Nie dosć że boli jak diabli to jeszcze pojawiły mi sie czerwone kropeczki.Jak sobie ulżyć?
Tigerek
Gdzieś czytałam o smarowaniu miodem, ale zwykle zapominam jak się sparzę icon_wink.gif
Joka
podobno aftin dobrze działa na sparzony język, ale nie próbowałam, tylko słyszałam, więc nie ręczę za skuteczność
agarad
Dwa dni i przejdzie icon_smile.gif ja mam dziś dzień drugi i jest prawie idealnie icon_wink.gif
Agnelka25
Ja też słyszałam, że pomaga płukanie aftinem ale nie stosowałam więc nie wiem czy pomaga ale jak boli to warto spróbować.
chaton_ania
U mnie najczesciej stosuje sie aftin i pomaga icon_smile.gif
Osobiscie tez w taiej sytuacji jem plynne pokarmy. Inne mnie wkurzaja i denerwuja.
ilopawl
Ja się wczoraj poparzyłam wrzątkiem.. Trzymałam język pod zimną wodą i dziś już prawie wcale nie boli icon_smile.gif
anemone
mi też się wydaje, że trzymanie pod zimną wodą jak w przypadku pierwszej pomocy przy normalnym sparzeniu pomaga (:
Madie
Mozna tez pomoc sobie kostka lodu lub zamrozonym naparem z szalwi.
nemesia
na oparzenia zimno najlepsze:) dobrze, że to krótko trwa:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.