To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

samochód z automatyczną skrzynią biegów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

grzałka
Dla starszej pani, nieduży, do miasta, nowy- szukam i szukam i nigdzie nie ma automatów, w Pl w ogóle nie sprzedają? Musi być nowy i na gwarancji, podpowiedzcie coś
Agnieszka AZJ
Moi Teściowie kupują właśnie dla Teściowej taki: Kia venga. Na pewno będzie z automatyczną skrzynią biegów, bo rozmawialiśmy na ten temat - nie wiem, czemu takiej opcji nie ma na stronie. Czeka się chyba 2 miesiące.

Przymierzali się też do jakiegoś Volkswagena (też z automatem), ale tam czas oczekiwania zdecydowanie przekroczył ich możliowości.
Dor
Ja mam Citroena C2 z automatem. Dostępny był od ręki w salonie.
grzałka
venga za duża, ale citroen wygląda ok

Dor, a w Gdańsku kupowałaś? Nie ma za niskiego podwozia?
Dor
Kupowałam w Gdyni, w Redłowie.
Na wysokość podwozia nie narzekam, ale jeżdżę nim głównie po mieście.

♫ agitusek ♫
hmmmm volvo calkiem fajnie sie prowadzi, lekko. tylko nie wiem czy nie bylby za duzy-za pojemny dla starszej pani. chyba musi poprostu wsiasc i wyprobowac. ja bylam bardzo zadowolona.
Gruszka
CYTAT(grzałka @ Sun, 26 Sep 2010 - 22:21) *
Dla starszej pani, nieduży, do miasta, nowy- szukam i szukam i nigdzie nie ma automatów, w Pl w ogóle nie sprzedają? Musi być nowy i na gwarancji, podpowiedzcie coś

Tylko baba mogła sformułowac takie zapytanie icon_smile.gif [bez urazy grzałka icon_wink.gif ]
ja rozumiem, że automat jest tu priorytetem, ale jak nie podasz widełek cenowych to będzie tu milion wpisów, od merca s klasy po tico... icon_wink.gif

(no dobra, Tico nie robi automatów na bank icon_wink.gif )
cydorka
a ja chciałam powiedzieć, że z tego co pamiętam automatowe poszukiwania mojej koleżanki
to i toyota i grupa volkswagena ( w tym audi bmw itepe) i fordy i seaty chyba też miały w ofercie automaty tyle że:
- nie na stronach netowych, tak, że klikasz i już masz tylko trza było do salonu się przejechać/zadzwonić i były
- dosyć długie w większości przypadków było czekanie w sensie auto na zamówienie

i pamiętam, że najpierw miała forda a potem audi a teraz znów forda
wszystko automaty

basiaw
ja mam volvo tylko że dużego, ale b. wygodne jest to auto icon_smile.gif
TAQILLA
generalnie większość koncernów wypuszcza modele w dwóch opcjach: automat i manualna skrzynia. Tak samo jak z silnikiem benzynowym i diesel. Dostępność w salonach zależy od tego jakie jest zainteresowanie daną opcją. Najlepiej mieć plus minus wyobrażenie o tym jakie sie chce auto - tzn marka, model itp a później podjechać do salonu i zapytać się czy mają TO auto w wersji z automatyczną skrzynią.

A odnośnie popularności automatów w Polsce - faktycznie szkoda, że takie małolubiane są. No ale coś za coś - wygoda jaką daje automat niestety odbija się w kosztach ekslopatacyjnych paliwa.
Jeździlam automatem 7 lat - komfort "wolnej" prawej ręki i lewej nogi - bezcenny icon_mrgreen.gif
grzałka
dlA Gruszki: mały, zwrotny, bezpieczny, automat, z jak najdłuższą gwarancją, 3 drzwiowy, benzyna, cena do 70 tys.

toyota, vw itp

no na ich stronach nie ma wersji z automatem, albo ja nie umiem szukać- czyli może jak pisze cydorka trzeba zamówić i czekac po prostu
Mafia
Toyotę z automatyczną skrzynią biegów na pewno można kupić w polskim salonie. Znajoma ma corollę i bardzo sobie chwali to rozwiązanie.
milutka
Nissan micra jest mały i w automacie.


A dla mnie automat to komfort jazdy.
Gruszka
Grzałko, ja bym proponowała nowego Suzuki Swifta. Na pewno jest w wersji z autoamtem, na pewno to fajne, zgrabne i zwinne autko - jak jego poprzednicy. Silnik jest w porządku - chyba 1.2 w tych nowych - nie za duży, no może ciutke za mały (jak dla mnie), ale dla starszej pani powinno starczyć, zwłaszcza, że lekki jest (stosunkowo) więc da radę. - także w kontekście spalania.

Ale niezależnie od tego zarzuciłam temat na "moim" forum samochodowym, więc wrzucę Ci jeszcze parę rekomendacji od fachowców icon_wink.gif
Gruszka
Nowe Polo DSG https://przyspieszenie.pl/nowy-vw-polo-gti/
nowy Ford Fiesta https://www.v10.pl/Nowy,Ford,Fiesta,z,autom...hift,32466.html
i jeszcze Ibiza icon_wink.gif ale juz sama marka jest niestosowna dla starszej pani icon_smile.gif
podobno wszystkie te wersje są dostępne w Polsce w automatach - trzeba tylko zapytać w salonach.
mama_do_kwadratu
o właśnie Polo- skrzynia DSG jest rewelacyjna
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.