To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

hortensja

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

joanaz
Jak w temacie. Dostałam (właściwie mąż dostał) hortensje w doniczce. czas wsadzić ja do ogródka. Tylko nie mam pojęcia gdzie?


Czy na pochyłym jej będzie dobrze. Bo właściwie wszystkie miejsca gdzie mogłaby rosnąc są zboczu.


joanna
Kocurek
Pochyłe miejsce nie będzie jej przeszkadzać, natomiast lubi miejsca, gdzie wiatry nie hulaja, i jest zacisznie (chociaż u mnie z zaciszem jest różnie, i odrobinke mi obmarzła tej zimy). Bardzo dobrze jest wyściółkować hortensje korą.
Hortensje wymagają kwaśnej ziemi a kora dodatkowo ją zakwasza. Poza tym pomaga zatrzymywać wilgoć w podłożu, co również jest bardzo ważne w uprawie hortensji.
joanaz
Kocurek dziękuję za rady.

Joanna
Potwora
Hortensje są mało wymagające icon_wink.gif dlatego też rosną u mnie w ogródku.
Wymagają kwaśniej gleby a poza tym rosną i w miejscach słonecznych i małosłonecznych, moje rosną nawet w miescu zacienionym.
Można kupić specjalny nawóz do hortensji i podziwiać potem niebieskie lub fioletowe kwiaty.
Kocurek
Ja tam lubię różowe icon_smile.gif dla mnie w ogóle najpiękniejsza jest odmiana 'Pinky Winky' - bukietowa, zmieniająca barwy od kremu do różu, cudo icon_smile.gif
mamami
Ja mam taką w kolorze fuksji, wybarwia sie potem do takiego cudnego brudnego rózu, prawie brązowego. A rośnie ślicznie, posadzona w cieniu właściwie.
moko.
Mam kilka hortensji, rosną w cieniu, w wietrznym miejscu i generalnie nie wymagają większej pielęgnacji. Jedynie kwasna gleba i dużo wody im potrzeba:-) Mam koloru takiego jak kocurek.
joannabo
Nie wymagają kwaśnej gleby tak naprawdę. Za to wody rzeczywiście dużo, więc na stoku może nie być dobrze (może wymagać podlewania). Żadnego podnóża nie masz ?icon_wink.gif
moko.
Kwaśna gleba powoduje zmianę koloru kwiatów - pod tym wzgledem kwasna gleba. A tak to ja swoją tylko podlewam, obcinam na wiosnę i tyle.
kalarepa78
A czy z hortensjami coś się robi na zimę? Wsadziłam dwie późną wiosną, ładnie kwitły i ładnie się rozkrzewiły, nie chciałabym, że padły.
Majeczka56
hortensje dadzą radę zimą ale lepiej obłożyć je np. liśćmi a na nowy sezon dobrze poprzycinać.
Kocurek
CYTAT(kalarepa78 @ Tue, 05 Oct 2010 - 08:20) *
A czy z hortensjami coś się robi na zimę? Wsadziłam dwie późną wiosną, ładnie kwitły i ładnie się rozkrzewiły, nie chciałabym, że padły.


To lepiej zawiń, straszą ostrą zimą 41.gif moja dała radę zeszłej zimy, ale obmarzła, i kwitła kiepsko.
Julcia_
a ja mam pytanie: czy przycinać hortensje i jeśli jak to kiedy wiosną czy jesienią??
bo mam dwie wielkie nie przycinam i nie chcą ładnie kwitnąć
Użytkownik usunięty
CYTAT(Julcia_ @ Fri, 29 Apr 2011 - 06:51) *
a ja mam pytanie: czy przycinać hortensje i jeśli jak to kiedy wiosną czy jesienią??
bo mam dwie wielkie nie przycinam i nie chcą ładnie kwitnąć


Nie przycinam, kwitną jak szalone. Na biało. W sobotę przytachałam do domu kolejną zdobycz - niebieską. W przyszłym roku swoim hortensjom obniżę ph podłoża, jednak najbardziej podobają mi się błękitne 06.gif
Ketmia
A mnie udają się wyłącznie krzewiaste. Moja ogrodowa kupiona "w dobrym sklepie ogrodniczym" co roku na wiosnę na nowo zaczyna od zera, mimo że ogacam ją najlepiej jak potrafię. Mam już tego dosyć. Ostatnio od mojej przyjaciółki pobrałam pędy jakieś starej wiejskiej odmiany i te zapowiadają się lepiej.
Kocurek
Ja obcinam jesienią do patyków ok. 50 cm, wiosną konieczna jest druga przycinka, teraz, kiedy pędy uschnięte sterczą, i wiem, ile i gdzie odrastają. Moja jest różowa, ale nie wiem, jak się nazywa ta odmiana.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.