To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak się przygotować do ciąży?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

użytkownik usunięty
[post usunięty]
truska
wow Rosa kawal dobrej roboty icon_biggrin.gif
Agnieszka AZJ
To po kiego grzyba ja łykalam ten kwas foliowy w ciąży, skoro to nie miało zadnego znaczenia ?

Wreszcie przestaję miec wyrzuty sumienia, bo w którejś ciąży przez dwa tygodnie nie łykałam - zapomniałam kupić, nie było... już nie pamiętam 37.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Agnieszka AZJ
Czyli jakis sens to jednak miało, ale ja zawsze słyszałam wlasnie o cewie nerwowej.
Edi Zet :)
Rozpoczęcie suplementacji folianami w chwili stwierdzenia, że jest się w ciązy, nie ma już żadnego znaczenia dla profilaktyki wad ośrodkowego układu nerwowego.
No właśnie mi coś nie gra.... W ostatnim Medical Tribiune przysyają mi, nie wiem po co, pani doktor wypowiadała się że branie folianów ma znaczenie zarówno przed jak i po poczęciu i wtedy i wtedy ma duże znaczenie dla wad OUN. Niestety gazetę spaliłm, ale jak znajdę w necie to przelinkuję...
Carrie
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 30 Sep 2010 - 00:32) *
To po kiego grzyba ja łykalam ten kwas foliowy w ciąży, skoro to nie miało zadnego znaczenia ?


miało, miało

więcej TUTAJ
jest jeszcze kilka artykułów na ten temat
użytkownik usunięty
[post usunięty]
wroc
właśnie czegoś takiego szukałam - dziękuje
Nerpa
Mam kilka pytań 06.gif

Jak Wam lekarz zalecał odnośnie dawki kwasu foliowego? Słyszałam opinie, że powinno się łykać podwójną dawkę (800 mcg), ale mój gin powiedział, że jeśli się odpowiednio wcześnie zacznie to jedna tabletka wystarczy do wysycenia organizmu kwasem foliowym. Co Wam mówili?

Czy któraÅ› z Was stosuje metafoline zamiast kwasu foliowego? Znalazlam w interncecie informacje ze metafolinÄ™ zawiera preparat Feminatal METAFOLIN® 800. Ale on ma równiez jod, a ja zdajsie nie mogÄ™ przyjmowac preparatów z jodem.... TrafiÅ‚yÅ›cie na jakiÅ› innny preparat?

A czy stosowałyście jakieś inne suplementy przed zajściem w ciąże niż kwas foliowy?
lidek
To bardzo ważne informacje, ale dodałabym jeszcze badania hormonalne; prolaktyna i progesteron. Ich zaburzenia nie muszą dawać objawów niestety tak jak tarczyca. Co do ciśnienia to trzeba troche pokontrolowac, żeby dowiedzieć się , że jest w normie, jednorazowe badanie nic nie da. Ale oczywiście nie chodzi mi o badanie kilkanaście razy dziennie.
Wirusem HIV można się zarazić nie mając takiej świadomości więc moim zdaniem to badanie powinno być już standardem przed ciążą. Ja dodałabym też toksoplazmoze i cytomegalię /lepiej wiedziec przed ciąża, że sie na coś choruje niż stresować się w trakcie/ W końcu wiele badań można zrobić podczas jednej wizyty w labolatorium i jednorazowego pobranai krwi.

pozdrawiam
gałka
CYTAT(Nerpa @ Mon, 17 Jan 2011 - 14:16) *
Czy któraÅ› z Was stosuje metafoline zamiast kwasu foliowego? Znalazlam w interncecie informacje ze metafolinÄ™ zawiera preparat Feminatal METAFOLIN® 800. Ale on ma równiez jod, a ja zdajsie nie mogÄ™ przyjmowac preparatów z jodem.... TrafiÅ‚yÅ›cie na jakiÅ› innny preparat?


a dlaczego nie możesz przyjmować preparatów z jodem? Problemy z tarczycą? Nie możesz ich przyjmować w żadnej dawce? Jeśli nie możesz, to siła wyższa niestety. Ja akurat brałam w ciąży feminatal 800 i 400 (niedawno zmienili nazwę na femibion) i bardzo go sobie chwaliłam.
Nerpa
Dokładnie - problemy z tarczycą. Mam Hashimoto i z tego co wiem przyjmowanie jodu jest niezwskazane, ale musiałanbym się dopytac endokrynologa, czy nawet małe dawki są zabronione.
gałka
Ogólnie rzecz biorąc Femibion jest polecany przez wielu ginekologów jako suplement diety. Więc w większości przypadków drobne ilości różnych pierwiastków grają odpowiednie pozytywne role. Jednakże w Twoim przypadku faktycznie bym się skonsultowała z endokrynologiem, bo zapalenia tarczycy nigdy nie można lekceważyć - a szczególnie w stanie, w którym hormony szaleją.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.