To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak obciąć paznokcie u nóg?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Inkusia
Już nie daję rady. Nie mogę Kornelce obciąć paznokci u nóg. U rąk obetnę ze spokojem bo sama pokazuje który mam obciąć i jest OK.
Nogi nawet dotknąć nie mogę. Już wszystkie znane mi sposoby wykorzystałam. Nie chcę na siłę jej obcinać ale to chyba jedyne wyjście bo boję się że zaczną jej wrastać. Niczym nie daje się przekupić, nic nie działa icon_sad.gif
Agnieszka AZJ
Przez sen też się nie da ?
Dorott
u nas tak samo icon_sad.gif Weronika ma ponad 4 latka i za każdym razem to samo...jestem mokra jak kończymy obcinanie...próbuję Ją zagadywać, zajmować czymś uwagę i mozolnie powoli obcinam
Inkusia
Przez sen się nie da niestety icon_sad.gif Od razu czuje i się budzi, płacze.
Razem obcinałyśmy już tzn. ja sobie obcinałam, ona patrzyła, też chciała, kazała się rozebrać z rajstop ale jak przyszło do obcinania to już nie chciała.
Ariannae
Moje dzieci też sobie nie dają obcinać. Mikołaj lubi mieć obcinane paznokcie u rąk ale u nóg nie da rady. On nawet się zgadza, ale gdy tylko go dotknę jest pisk i ucieczka. Przez sen się udaje, choć muszę przyznać, że im jest starszy, tym trudniej.
Patryk nie daje sobie obciąć ani u rąk, ani u nóg. Oczywiście, robię to tylko, gdy śpi, ale budzi się po kazdym paznokciu. Obcięcie wszystkich dwudziestu zajmuje kilka dni. Nie wiem, co będzie gdy podrośnie, czy nabierze tolerancji czy wręcz przeciwnie icon_confused.gif
Agnelka25
Widzę ,że to nie tylko ja mam taki problem icon_wink.gif
Z obcinaniem paznokci u rąk nie ma żadnego problemu sama pokazuje który teraz paluszek obcinamy i razem liczymy.
A jeżeli chodzi o obcinanie paznokci u nóg to już współpracy nie ma 21.gif muszę obcinać na siłę jak ma już szpony 06.gif
Próbowała tłumaczyć , prosić , przekupywać, nic nie pomaga więc obcinam na siłę i jest krzyk na cały dom. Pozostaje tylko czekać aż wyrosną icon_biggrin.gif
Inkusia
Widzę że macie podobne egzemplarze icon_wink.gif

No nic, jak nic pomoże to będę musiała w końcu na siłę obciąć bo stopy w buty się nie zmieszczą 04.gif
agnese
u nas sprawdziło sie danie młodemu cos do reki np ulubiona maskotka ( u nas akurat przechodzi pierwsza lepsza zabawka) i mówię u by trzymał np za łapkę, ogonek co tam to ma i wtedy nie będzie bolało icon_smile.gif i naiwny wierzy icon_razz.gif grunt, że skutkuje
Inkusia
U nas nie pomaga nawet zabawa moimi kosmetykami do makijażu icon_smile.gif
isllandia
Co poradzicie u dzieciaka 15 miesięcznego? Ostatnio tak płakał, że spasowałam po paznokciach w jednej nodze. Przez sen nie ma mowy - budzi się natychmiast i płacze tak, że nie można go uspokoić.
chaton_ania
Wyjscia nie ma, jak nie chca przez sen i po dobroci to pozostaje tylko na sile. Lepsze to niz wrastajace paznokcie i lamiace sie dlugie szpony.
aisha1111
u nas skutkuje obcinanie paznokci w kąpieli, wtedy są takie "rozmiękczone" i młody nie protestuje za bardzo. nie wiem czemu, ale grunt, że działa:)
Inkusia
Obcięłam, tatuś zabawiał, ja cięłam, nie obyło się bez płaczu icon_sad.gif Może po którymś razie załapie że nie ma wyjścia i nie będzie cyrków.
Mariena
U nas na chwilę pomogło zdjęcie kangura w za małych rozdartych na palcach skarpetach (z moim komentarzem, że za długie pazury mial i zrobił dziury z skarpetach). Pomogło na 2-3 obcinania, potem wrócił koszmar, czyli obcinanie długich szponów u nóg na siłę niestety. Ja nie wiem, co w tych paznokciach u stóp jest - Ania twierdzi, że obcinanie ich ją boli - zaznaczam że nie obcinam do krwi 29.gif
I też po każdym takim obcinaniu jestem mokra i skopana wolną nogą 37.gif 37.gif 37.gif O ogłuszeniu wrzaskami nie wspomnę - dobrze, że już mieszkamy w domku, bo w blokach słychać to jakby się rzeczywiście straszną krzywdę dziecku robiło 37.gif 37.gif
ania_411
ja sadzam nikolke przed telewizorem ale tylko wtedy gdy leci jej ulubiona bajka-niedzwiedz w duzym niebieskim domu 08.gif mala jest tak zajeta ogladaniem misia, ze udaje mi sie obciac wszystkie dwadziescia na raz 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.