To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kamica nerkowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamuśka81
Znajomej teść wyleczył sie z kamieni nerkowych wiele lat temu pijąc COŚ. Nie pamięta on dokładnie co tam było i w jakich proporcjach. Kojarzy , że żółtko, oliwa i jakiś alkohol w niewielkiej iosci + coś jeszcze.
Może któraś z was lub ktośv z rodziny zna przepis na COS/jakieś ziółka co pomoże rozpuścić kamienie.
Zmagam się z tym choler... juz wiele lat i nic nie pomaga.
tissaia
Piłam ziółka, katowałam sie Fitolizyna i innymi świństwami, łykałam piguły, jakieś granulki o smaku piołunu... Pomogło rozkruszanie kamieni icon_wink.gif
tissaia
Może to coś stąd...?


Wydalanie kamieni ułatwiają napary i wywary z ziół moczopędnych i rozkurczających błonę mięśniową moczowodu i pęcherza moczowego.

Na kamienie szczawianowe lub wapniowe:
Po 50 g korzenia mniszka, koszyczka rumianku, ziela skrzypu, ziela rdestu ptasiego, kłącza perzu.
Wymieszaj składniki. Trzy łyżki stołowe mieszanki zalej trzema szklankami wody i gotuj przez pięć minut pod przykryciem. Przecedź wywar i pij trzy razy dziennie po szklance (najlepiej kwadrans po posiłku).

Na kamienie moczanowe:
Po 50 g ziela nawłoci i liścia mącznicy, po 30 g liścia brzozy i ziela glistnika.
Wymieszaj składniki. Łyżkę stołową mieszanki zalej szklanką wody i gotuj przez dwie minuty. Przecedź. Pij trzy razy dziennie szklankę wywaru (najlepiej między posiłkami).

Na kamienia cystynowe:
Po 50 g liścia borówki brusznicy, kłącza perzu, koszyczka rumianku szlachetnego, korzenia lukrecji.
Wymieszaj składniki. Łyżkę stołową mieszanki zalej szklanką wrzątku i zostaw pod przykryciem na kwadrans. Przecedź. Pij ciepły napar trzy razy dziennie, pół godziny po jedzeniu. Za każdym razem przygotuj świeżą porcję.


konto_usunięte
nie radzę. to nic nie daje. tylko opóźnia rozpoznanie i dalsze postępowanie.
urolog i dalsze postępowanie pod tym szyldem.
usg, zdjęcie przeglądowe jamy brzusznej, najlepiej urografia, albo tomografia bez kontrastu. no i analiza moczu.
trzeba ocenić w którym miejscu układu moczowego jest złóg, czy nie zaburza odpływu moczu z nerki, itp.
nie lekceważ kamicy.
mamuśka81
Miałam usg. Mam 8 niewielkich złogów w obydwu nerkach. Dziś oddałam mocz do analizy, a iutro idę do urologa.
A co do tej mikstury to mam już przepis.
Jak ktoś by chciał dajcie znać.
amore
Fitolozyna pita litramy:)
enea1
ja również polecam fitolizynę na paru osobach sprawdzona:)
Macio
A ja polecam lekarza urlologa i picie dużej ilości płynów.
Zuzia
A ja łykałam ginjal, który ponoć niestety został wycofany z aptek...
mamaP
picie dużej ilości płynów jest podstawą, mi lekarz polecił aby pić dużo soku z żurawiny, a z tego co pamiętam moja babcia wierzyła w cudowną moc wody św. Jana (można kupić w aptece)
Ketmia
Mąż stosował shi lin tong. To był oryginalny chiński produkt. Zamawiałam go właśnie na tej stronie. Wypadało znacznie taniej niż w stacjonarnej aptece zielarskiej.
Lek zadziałał dość szybko i jak do tej pory (odstukać!) wszystko jest w porządku.
gilly
Ponoć mozna się z tego wyleczyć ale choroba często nawraca. Najgorsze jest usuwanie kamienia.Moja mama chorowała na kamicę nerkową i widziałam jak się męczyła kiedy usuwała kamienie z nerek.

Radzę również zwrócić sie do lekarza jak tylko zobaczycie u siebie objawy kamicy. Nieleczona kamica ma wiele powiklań, które mogą byc bardzo nieprzyjemne.
https://chorobyukladumoczowego.pl/
WiolkaK
Jak sobie pomyślę, jak musi boleć taka kamica nerkowa. Ostatnio moja koleżanka trafiła do szpitala z atakiem właśnie kamicy nerkowej, początkowo myśleli że to wyrostek a tu proszę- kamienie. Teraz tylko urolog i czekanie co dalej z nimi, na pewno nie będą operować bo jest za młoda. A to świństwo niestety się odnawia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.