To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czym doczyścić muszę w wc?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
pati.n
Moja musza ma 3 mce, a wew wygląda jakby miała 3 lata albo więcej, a co gorsze wygląda tak od wprowadzenia, nie wiem czego nawrzucali tam robotnicy, ale nie da się jej doczyścić. Próbowałam wszystkiego-takiego brefa co się wrzuc i po 15 min szoruje, domestosów, cifów itp, nawet szorowałam starą szczoteczką do zębów i nic icon_sad.gif

Macie jakieś patenty-bo ja już nie mam pomysłu ;(
sunrise
Ciezko stwierdzic jak nie wiesz co to jest. Czy to kamien? Czy brud? Czy farba albo resztki np gipsu czy jakiegos kleju np do kafelek czy zaprawy? Bo na te ostatnie to chyba nijak sie maja jakiekolwiek srodki czystosci. Nie wiem czy w ogole cos pomoze icon_sad.gif
Inkusia
Fosol - odrdzewiacz, odtłuszczacz. Najlepiej wybrać wodę, polać fosolem i szczotką umyć. Nie dotykaj bo żrące icon_smile.gif
Tigerek
Ja zalałam parę razy na noc Cilitem Bangiem do toalet icon_smile.gif
rysa154
może ocet wypróbuj...
Ciocia Magda
możliwe że jak wylewali jakieś mocne środki chemiczne to zniszczyli powłokę ceramiczną :/ No i fatalny do czyszczenia jest też Unigrunt - chociaż u mnie występuje jako ciapki na parapecie i kaloryferach 21.gif
Tuni
Jeśli zniszczyli powłokę, to raczej nie da rady :/
Ale w innym przypadku polecam tytan w żelu, zalać na dłużej, po 30 minutach potrzeć szcoteczką, u mnie wszystko puszcza i wszędzie icon_smile.gif
Żeby nie spłynął zbyt szybko polewam i układam paski papieru toaletowego, wtedy nasiąka papier i trzyma się na pionowych powierzchniach icon_smile.gif
Powodzenia
marghe.
a z domowych środków cola, soda, ocet
Tylko, że obawiam się, że skoro nie zadziałały domestosy i inne to i ww nie pomogą
domi
Dla mnie utrapieniem jest kamień. Ma kilka mm grubości wewnątrz (tam gdzie utrzymuje się woda). Tam gdzie sięgam, gdzie dam radę zeskrobać to jest biało. Głębiej jest koszmar 37.gif . Kupowałam cilit do rdzy i nawet pomogło ale na tę mniejszą warstwę kamienia. Muszla klozetowa była strasznie zapuszczona po poprzednich lokatorach i kamień był w całej muszli. Usunęłam go tam gdzie sięgałam, dalej czyściłam szczoteczką do zębów ale nie zdołałam usunąć tak grubej warstwę w środku. Widać go od zewnątrz wiec mnie strasznie drażni 21.gif .
Ika
A próbowałaś czarny domestos?? U mnie było to samo, myślałam, że mi Kocur gipsu nawrzucał, wyglądało jak grudy gipsu czy cementu... Nic nie pomagało, żadne środki ani szorowania. Moja Luda, która u mnie sprząta, kazała mi kupić czarny domestos i zalać na noc. Rano muszla lśniła bielą a ja byłam w szoku icon_smile.gif
pati.n
CYTAT(Ika @ Wed, 20 Oct 2010 - 21:48) *
A próbowałaś czarny domestos?? U mnie było to samo, myślałam, że mi Kocur gipsu nawrzucał, wyglądało jak grudy gipsu czy cementu... Nic nie pomagało, żadne środki ani szorowania. Moja Luda, która u mnie sprząta, kazała mi kupić czarny domestos i zalać na noc. Rano muszla lśniła bielą a ja byłam w szoku icon_smile.gif



czarnego domestosu nie próbowałam-zakupię icon_smile.gif
agnese
domi- na kamień może spróbuj odkamieniacz W5 - Lidl u mnie sie sprawdza
domi
Spróbuje tego domestosa (jeśli dostanę bo jakoś nie widziałam takiego w sklepach) i tego W-5 też.
A ten domestos to mam wlać po wybraniu wody, czy mogę dolać do stojącej wody?
Ika
Czarny domestos (z zieloną albo niebieską nakrętką) jest w każdym hipermarecie icon_smile.gif Ja kupowałam w Realu. Żadnej wody nie wybierałam, ja leniwa jestem, a on jest gęsty wystarczająco. Rano możesz szczotką przeszorować - choć u mnie nawet tego nie trzeba było robić, spuściłam wodę i zalśniło bielą icon_smile.gif
domi
CYTAT(Ika @ Thu, 21 Oct 2010 - 13:19) *
Żadnej wody nie wybierałam, ja leniwa jestem, a on jest gęsty wystarczająco. Rano możesz szczotką przeszorować - choć u mnie nawet tego nie trzeba było robić, spuściłam wodę i zalśniło bielą icon_smile.gif

Brzmi niewiarygodnie.
Ika
CYTAT(domi @ Thu, 21 Oct 2010 - 13:42) *
Brzmi niewiarygodnie.


Dlatego napisałam wyżej, że byłam w szoku. Bo wcześniej nie działały zwykłe domestosy, jakiś środek HG czy jakiś taki, szorowanie, nawet kazałam Kocurowi to skuwać (przekonana, że to gips/cement). Nawet trochę tego skuł, ale głębiej nie miał jak a to było nadal widoczne z zewnątrz. Okazuje się, że tak potrafi się nawarstwić kamień.
Ja po prostu zaufałam temu, co mówiła Luda, w końcu ona się zna icon_smile.gif Domestos lałam po muszli powyżej linii wody, dość sporo go nalałam, potem sobie sam powoli spływał po ściankach muszli do wody. Nie nalałam bezpośrednio do wody, tylko właśnie po ściankach. I tak zostawiłam na całą noc.
blaire
Ja stosuję tabletki z serii W 5(czyli LIDL), ale żeby naprawdę dobrze wyczyściły każdy zakamarek to przytrzymuję tabletkę na różnej "szerokości" muszli szczotką... Inaczej po bokach nadal zostaje ten brud.
oliweczkas
CYTAT(domi @ Wed, 20 Oct 2010 - 20:35) *
Dla mnie utrapieniem jest kamień. Ma kilka mm grubości wewnątrz (tam gdzie utrzymuje się woda). Tam gdzie sięgam, gdzie dam radę zeskrobać to jest biało. Głębiej jest koszmar 37.gif . Kupowałam cilit do rdzy i nawet pomogło ale na tę mniejszą warstwę kamienia. Muszla klozetowa była strasznie zapuszczona po poprzednich lokatorach i kamień był w całej muszli. Usunęłam go tam gdzie sięgałam, dalej czyściłam szczoteczką do zębów ale nie zdołałam usunąć tak grubej warstwę w środku. Widać go od zewnątrz wiec mnie strasznie drażni 21.gif .

A nie możesz po prostu kupić nowej muszli?
agnese
to chyba troche wiekszy koszt i troche więcej zachodu niz wyczyszczenia

poza tym wymiana nie rozwiazuje problemu osadzania siÄ™ kamienia
Ika
Pati, jak tam walka z osadem?
pati.n
na razie...nijak. U nas na wsi nie ma tego domestosa, a moja mama zapomniała kupić 32.gif
Ika
Daj znać, jak wam się uda kupić, ciekawa jestem, czy sobie poradzi tak, jak u mnie icon_smile.gif
pati.n
Babcia nabyła - musi jeszcze dotrzeć do mnie icon_wink.gif
Dodorka
ja kiedyś zastosowałam takie coś https://www.takczysto.pl/srodki_czystosci/y...lemka_do_wc_1_l mogę w 100% polecić,polewałam muszlę,15 minut odczekałam,troszkę szczotką poszorowałam i błyszczało
pati.n
CYTAT(Dodorka @ Mon, 08 Nov 2010 - 08:56) *
ja kiedyś zastosowałam takie coś https://www.takczysto.pl/srodki_czystosci/y...lemka_do_wc_1_l mogę w 100% polecić,polewałam muszlę,15 minut odczekałam,troszkę szczotką poszorowałam i błyszczało


jak nie pomoże domestos poszukam czegoś takiego-a to w zwykłym sklepie też idzie kupić?
Dodorka
tak,u mnie kosztuje w granicach do 6 zł
pati.n
CYTAT(Ika @ Wed, 20 Oct 2010 - 20:48) *
A próbowałaś czarny domestos?? U mnie było to samo, myślałam, że mi Kocur gipsu nawrzucał, wyglądało jak grudy gipsu czy cementu... Nic nie pomagało, żadne środki ani szorowania. Moja Luda, która u mnie sprząta, kazała mi kupić czarny domestos i zalać na noc. Rano muszla lśniła bielą a ja byłam w szoku icon_smile.gif


Powiedz swojej Ludzie że jest G E N I A L N A!! Wlałam na noc, rano poczyściłam szczotką do wc i wygląda jak nóweczka brawo_bis.gif A ja się tyle namęczyłam, szczoteczką do zebów szorowałam, łapy tam wpychałam i etc 37.gif
Ika
CYTAT(pati.n @ Thu, 11 Nov 2010 - 21:29) *
Powiedz swojej Ludzie że jest G E N I A L N A!! Wlałam na noc, rano poczyściłam szczotką do wc i wygląda jak nóweczka brawo_bis.gif A ja się tyle namęczyłam, szczoteczką do zebów szorowałam, łapy tam wpychałam i etc 37.gif



Super!! icon_biggrin.gif Strasznie się cieszę, że zadziałało icon_biggrin.gif
U mnie czarny domestos już zawsze musi być w szafce - tak profilaktycznie icon_wink.gif
golamar
U mnie jest kamień w zasadzie tylko na wysokości gdzie woda wypływa przy spłukiwaniu- jak to wyczyścić?
milutka
Powiem Wam, że wcale nie musi być czarny domestos, bo ja zalałam żółtym w ten sam sposób co IKA i też byłam rano w szoku jak spłukałam wodę a tam biel icon_smile.gif
Ika
CYTAT(milutka @ Mon, 22 Nov 2010 - 02:32) *
Powiem Wam, że wcale nie musi być czarny domestos, bo ja zalałam żółtym w ten sam sposób co IKA i też byłam rano w szoku jak spłukałam wodę a tam biel icon_smile.gif


To może zależy od stanu zakamienienia icon_wink.gif Bo ja zwykłym próbowałam tak zalewać i nie zadziałało... może więc miałam bardziej zakamieniony.
milutka
CYTAT(Ika @ Mon, 22 Nov 2010 - 10:34) *
To może zależy od stanu zakamienienia icon_wink.gif Bo ja zwykłym próbowałam tak zalewać i nie zadziałało... może więc miałam bardziej zakamieniony.


Oj, miałam tragedię tam icon_wink.gif ale może pomogło, bo ja tam wlałam prawie cały żółty domestos . A tego czarnego wystarczy trochę wlać?
Ika
CYTAT(milutka @ Tue, 23 Nov 2010 - 09:41) *
Oj, miałam tragedię tam icon_wink.gif ale może pomogło, bo ja tam wlałam prawie cały żółty domestos . A tego czarnego wystarczy trochę wlać?


No wiesz, czarnego wlałam sporo, ale nie całą butlę icon_biggrin.gif ani nawet nie pół. Po prostu polałam nim całą muszlę dokładnie, tak, żeby ściekając, pokryło całą powierzchnię, bez prześwitów. No nie wiem, może 1/4 butli tam wlałam... Takiej niedużej, 750 ml chyba miała.
cilla
U mnie problemem nie był kamien a brzydkie zacieki, których nie mogłam się doczyścić zwykłym cifem. Teściowa poleciła mi pastę do czyszczenia "Ola" i wszystko pięknie zeszło. Podobnie z piekarnikiem, mamy kuchenkę z drugiej ręki i szybka od piekarnika była od początku tak pokryta tłuszczem i różnymi zaciekami, że prawie nic nie było widać. icon_sad.gif Próbowałam to myć różnymi spacyfikami i nic. Pasta "Ola" też pomogła.
ciacho
CYTAT(Ika @ Wed, 20 Oct 2010 - 20:48) *
A próbowałaś czarny domestos?? U mnie było to samo, myślałam, że mi Kocur gipsu nawrzucał, wyglądało jak grudy gipsu czy cementu... Nic nie pomagało, żadne środki ani szorowania. Moja Luda, która u mnie sprząta, kazała mi kupić czarny domestos i zalać na noc. Rano muszla lśniła bielą a ja byłam w szoku icon_smile.gif


ja też polecam czarny domestos - ten z jaskrawymi nakrętkami

ja mam wolę zażelazioną i po 2 dniach mam już żółty zaciek na misce i po 5 minutach jest czysta - normalnie jak w reklamie - żadne inne środki nie działają

za to na żółte osady w umywalce polecam Cilit Bang z pomarańczową nakrętką - też nic innego nie działa
AniaM**
ja tylko chciałam przestrzec przed używaniem tych wszelkich chemikaliów, ale nie pod kątem ich skuteczności
otóż ubierajcie okulary jak czyścicie tymi środkami
ja tak nasypałam granulek ala kret do zlewu, ale że nie bardzo działał to wzięłam starą szczoteczkę do zębów i zaczęłam szorować, nagle odprysnęło mi w oko
piekło jak cholera, płukałam i płukałam oko, ale niewiele pomogło, pojechałam do szpitala - chemiczne poparzenie oka w dwóch miejscach, dostałam specjalne krople i żel do oczu
nie było fajnie i strachu się najadłam niemało, że wzrok stracę
uważajcie diabel.gif
milutka
CYTAT(AniaM** @ Fri, 26 Nov 2010 - 13:18) *
ja tylko chciałam przestrzec przed używaniem tych wszelkich chemikaliów, ale nie pod kątem ich skuteczności
otóż ubierajcie okulary jak czyścicie tymi środkami
ja tak nasypałam granulek ala kret do zlewu, ale że nie bardzo działał to wzięłam starą szczoteczkę do zębów i zaczęłam szorować, nagle odprysnęło mi w oko
piekło jak cholera, płukałam i płukałam oko, ale niewiele pomogło, pojechałam do szpitala - chemiczne poparzenie oka w dwóch miejscach, dostałam specjalne krople i żel do oczu
nie było fajnie i strachu się najadłam niemało, że wzrok stracę
uważajcie diabel.gif



Oj to było niemądre posunięcie icon_wink.gif

Ja bym nigdy nie nachyliła się po wlaniu kreta do rur.

Kupiłam czarny domestos, chyba jest lepszy od zwykłego, bo zwykły owszem wyczyścił, ale na krótko a po czarnym domestosie cały czas bielutko icon_smile.gif

Ale w sklepie stałam chyba z 10 minut, bo wiedziałam, że ma być czarny, ale nie wiedziałam z którą nakrętką, czy to ma znaczenie, mama kazała wziąć różową to wzięłam.
Ika
CYTAT(milutka @ Fri, 31 Dec 2010 - 02:35) *
Ale w sklepie stałam chyba z 10 minut, bo wiedziałam, że ma być czarny, ale nie wiedziałam z którą nakrętką, czy to ma znaczenie, mama kazała wziąć różową to wzięłam.


Nie ma znaczenia kolor nakrętki icon_biggrin.gif Możesz wziąć taką, jaka Ci do łazienki pasuje icon_wink.gif Ja mam zieloną.
Bez_Nazwy :(
CYTAT(milutka @ Fri, 31 Dec 2010 - 02:35) *
icon_wink.gif



Kupiłam czarny domestos, chyba jest lepszy od zwykłego, bo zwykły owszem wyczyścił, ale na krótko a po czarnym domestosie cały czas bielutko icon_smile.gif


Bo te zwykłe Domestosy, to roztwory chloru. Czarne, to kwas solny. Z kwasem należy obchodzić się ostrożniej.


milutka
CYTAT(Ika @ Fri, 31 Dec 2010 - 11:16) *
Nie ma znaczenia kolor nakrętki icon_biggrin.gif Możesz wziąć taką, jaka Ci do łazienki pasuje icon_wink.gif Ja mam zieloną.



Ehh to nie trafiłam z kolorem icon_wink.gif


Ritta dzięki za ostrzeżenie icon_smile.gif


A wracając jeszcze do czyszczenia muszli etc, to ostatnio już się wkurzyłam, że mój szwagierek nie sprząta porządnie na dole łazienki i oprócz muszli to i deska była brudna . To tak wyczyściłam białym cifem z zieloną nakrętką, że mąż ostatnio pytał się czy kupiłam nową deskę icon_lol.gif
ulla
CYTAT(ciacho @ Fri, 26 Nov 2010 - 12:30) *
ja mam wolę zażelazioną i po 2 dniach mam już żółty zaciek na misce i po 5 minutach jest czysta - normalnie jak w reklamie - żadne inne środki nie działają

za to na żółte osady w umywalce polecam Cilit Bang z pomarańczową nakrętką - też nic innego nie działa



Na osady powstałe wskutek zażelazionej wody najskuteczniejszy jest chyba kwas szczawiowy, myślę, że tańszy od domestosa, w dodatku działa właściwie błyskawicznie. W dawnych czasach kiedy w domu rodzinnym mieliśmy własną wodę (znaczy studnia + hydrofor) tego żelaza było strasznie dużo i wszystko było żółte i doczyścić się nie dało, aż mama "odkryła" ten kwas.
jacek placek
A co to jest kwas szczawiowy?tzn.w jakiej postaci można go kupić w sklepie?
Ja też używam domestosy,różne i jest OK icon_smile.gif
bajkowa
wsypany kwasek cytrynowy również działa cuda icon_wink.gif

A kwas szczawiowy też nie wiem co to? może tak szczaw ze słoiczka hahahah
grubassek:)
a ja polecam coca-colę wlac i pozostawic na godzinke-działa cuda:)))
jacek placek
no to nieżle z tą coca-colą!!!!strach pomyśleć co robi w naszych brzuchach,jeśli robi taką czystkę w kibelku,a kwasek cytrynowy też wypróbuję icon_smile.gif
Ika
CYTAT(jacek placek @ Tue, 18 Jan 2011 - 20:35) *
no to nieżle z tą coca-colą!!!!strach pomyśleć co robi w naszych brzuchach



No co robi - wspomaga trawienie icon_wink.gif
odynka
CYTAT(Ika @ Tue, 18 Jan 2011 - 21:46) *
No co robi - wspomaga trawienie icon_wink.gif

tylko czemu tuczy?icon_wink.gif

brudu i osadu super mozna sie pozbyc sokiem z cytryny:)
Ika
CYTAT(odynka @ Tue, 18 Jan 2011 - 22:10) *
tylko czemu tuczy?icon_wink.gif


Bo ma cukier...? icon_mrgreen.gif

Pij tÄ™ bez cukru 08.gif
Bez_Nazwy :(
CYTAT(odynka @ Tue, 18 Jan 2011 - 22:10) *
brudu i osadu super mozna sie pozbyc sokiem z cytryny:)


Teraz już wiem, czemu M pije herbatę wyłącznie z cytryną. 37.gif


ulla
CYTAT(jacek placek @ Sun, 16 Jan 2011 - 18:09) *
A co to jest kwas szczawiowy?tzn.w jakiej postaci można go kupić w sklepie?
Ja też używam domestosy,różne i jest OK icon_smile.gif


Kwas szczawiowy to takie kryształki i myślę, że można kupić w sklepach chemicznych, acz pewności nie mam (nie kupuję, bo mam nadmiar wapnia a nie żelaza). Na pewno do kupienia w necie.
On jest bardzo wydajny i tańszy od coli icon_wink.gif A na pewno działa szybciej i skuteczniej niż kwasek cytrynowy i rzeczona cola też.
A i niestety szczaw ze słoiczka nie zadziała.

PS. nabyć, posypać, odczekać, spłukać. Tam gdzie trzeba bardziej poczyścić, zrobić roztwór (nasycony) i polać, odczekać, spłukać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.