To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Może ktoś wie co to znaczy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

chaton_ania
Moja Olka od trzech tygodni ma kaszel. Tak jakby mokry i urywajÄ…cy siÄ™.

Wg pediatry gardlo sliczne, oskrzela czyste.

Dodatkowo robi ku.py tak jakby kulki wielkości "duni" (te kulki co miałyśmy kiedyś do zabawy).

Czy to może być objawem skazy białkowej??
Madie
Kaszel objawem skazy bialkowej... nie sadze.
Sama mam skaze od wczesnego dziecinstwa- zawsze objawem byly wysypki, jakies puchniecia- no takie typowo alergiczne sprawy. Nigdy nie byl to kaszel ani "kulkowate" kupki. Z reszta kaszel alergiczny/astmatyczny jest suchy i duszacy zazwyczaj- astme mam tez.
Tośka
Ja mam astmę od 28 lat i niestety ja mam męczący mokry, odrywający kaszel 21.gif Suchy mam przeważnie tylko przy napadzie duszności...
Madie
Tośka, nie bede sie z Toba licytowac kto ma dluzej, czesciej i z wiekszym natezeniem. Tez choruje dlugo i wiem jak to wyglada. Mokry kaszel jest przy zapaleniu oskrzeli. Ataki astmy to kaszel suchy, duszacy.
rysa154
chaton jedyne co moge doradzic to alergolog..

w tamtym roku moja corka miala przez kilka tyg kaszel...osłuchowo czysta , w testach nic nie wyszło(30alergenów), leki nie pomagały,kiedy juz mielismy robic rtg płuc kaszel przeszedł...
ania32sz
Moja starsza córka ma ostatnio co jakiś czas taki kaszel. Utrzymuje się ok. 3 tygodni i potem samoistnie przechodzi. Czasami podaję syrop z cebuli i czosnku. Niedawno pediatra przepisała nam lek w aerozolu dla astmatyków Flixotide (powiedziała, że oskrzelowo ok, ale jej to podchodzi pod początki astmy). Po nim przechodzi, ale też to trwa ok. 2 tygodni, więc nie wiem czy to dzieki temu specyfikowi czy poprostu sam. Corka jest alergikiem i już dłuższy czas bierze leki. Z kolei mojej znajomej kiedyś, lekarz medycyny holistycznej, powiedział, że dziecko ma za dużo śluzu i trzeba zastosować dietę. Nie powinno przy kaszlu jeść mleka i produktów mlecznych oraz słodyczy, bo one powodują zwiększenie tej wydzieliny. I powiem Wam, że ona żadnko chodzi do lekarza z dziećmi. A teraz taka pora leku, że bardzo dużo dzieci ma ten kaszel. Jak idę z młodszą na plac zabaw to czasami mam wrażenie, że to oddział gruźliczy.
Życzę dużo zdrówka Waszym pociechom.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.