To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dłutowanie.. prosze pocieszcie, poradźcie...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bajbus
mam problem z 8 od jakiegoś już czasu.. po wizycie u stomatologa okazało się ze nadaje się tylko do usunięcia - większa częśc zeba jest pod dziąsłem do tego częśc dziasła narosła na zebą wgniatajac go silnie w dół, pozostała częśc kompletnie sie ukruszyła.. no i dłutowanie konieczne.
Ząb boli od wczoraj.. tak bardzo się boje tego zabiegu.. ze strach nie pozwala mi nawet pomyślec że pójde z tym do dentysty
Z drugiej strony przeciez nie moge tego odkładac..
Czy któras miała robiony podobny zabieg?
Jejku powiedzcie - bo umieram ze strachu...
tosia
Jeżeli chodzi o zę by - to ja tam mam specjalizację niestety .

Bajbusie przede wszystkim taki zabieg wykonać musi naprawdę dobry specjalista a najlepiej chirurg stomatolog.
Miałam dwa takie zabiegi i po pierwszym myślałam że się wykończę z bólu przez następny tydzień ,natomiast po drugim po prostu rewelacja.

Sam zabieg wykonywany jest rzecz jasna w znieczuleniu także zabolą cię jedynie zastrzyki.Nieprzyjemna może być chwilaaaaaaaa ,kiedy to znieczulenie "odejdzie" robabrane dziąsło po prostu boli i ból może promieniować na inne zęby. Poproś od razu o receptę na Mefacit i będzie OK.

Ja czułam się nienajlepiej naprawdę tylko kilka po zabiegu.

Pozdrawiam i kciuki trzymam .

Gosia
anonimowy
moze dlatego ze zabieg robiłam panstwowo ( a i tak musiałam dopłacić 20 zł za znieczulenie) - gdybym wiedziałą zę bezie aż tak źle chyba darowałabym sobie..
jestem załamana że jescze w taki właśnie spoób dokonuje się niby prostego zabiegu usunięcia zęba..
normalnie jak w kuźni..
ludzie!! mamy 2004 rok!! przecież to straszne!!
rozwaliłą mi pół dziąsła i załozyła 3 szwy..
ból jest od wczoraj nie do wytrzymania.. ratują tabletki ale nie likwidują go zupełnie..
ja naprawde do odwaznych nie należę
ale też nie jestem panikara
poprostu to wczoraj to było przegięcie..
Anuk
Bajbus, robią to w znieczuleniu. Z mojego punktu widzenia ważne jednak, aby tak spory zabieg robił mężczyzna a nie kobieta. Ma po prostu więcej siły icon_smile.gif Będzie dobrze. Trzymaj się
sylwiakrol
Bajbus trzymaj się, najważniejsze że już po. Niestety dłutowanie ósemek jest najgorsze a znieczulenie właściwie nic nie daje icon_sad.gif Nie czuć tylko przecinania dziąsła i tyle. Ja miałam dwa razy dłutowanie ósemek bo dziadostwo rosło w poziomie a nie w pionie a to już najgorsza z najgorszych możliwość. Ja też byłam w szoku że w ten sposób usuwa się jeszcze zęby i te teksty w trakcie zabiegu: proszę dłuto....młotek.......dźwignię icon_eek.gif I rzeczywiście lepiej iść do stomatologa mężczyzny bo to trzeba mieć naprawdę siłę. Ja zresztą nieświadoma poszłam pierw państwowo do kobiety która mnie zbywała, a to że mam się zapisać na termin, a to że nie będzie mi tego robiła przed wakacjami aż wkońcu wyjechała z głupim tekstem, czy ja sobie zdaję sprawę jaki to poważny zabieg icon_question.gif icon_exclaim.gif No to jak tak się broniła to poszłam prywatnie, pierwszy ząb rwany tylko ze znieczuleniem które nic nie dało a drugi felerny ząb rwany już w narkozie. I tak było najlepiej. Z tym że po tej narkozie strasznie mnie bolała głowa, poprostu wyłam z bólu icon_cry.gif Może to nie po narkozie, może poprostu dlatego, że w trakcie zabiegu nic mnie nie bolało więc lekarze używali sobie jak chcieli na moim zębie. Przecież się nie skarżyłam icon_confused.gif .
Ja jeszcze co najmniej tydzień chodziłam z opuchniętą, posiniaczoną buzią i ze szczękościskiem.
Mam nadzieję że u Ciebie będzie lepiej!
irminka2
Bajbusku, żyjesz?
Mojego męża czeka paskudne rwanie i muszę mu pokazać przykład,że to można przeżyć icon_smile.gif
Żartuję - tak naprawdę to jestem ciekawa czy już po i jak się czujesz?

Irmina
jl101
czesc,
moze troche pozno pisze ale ja doswiadczenia mam zupelnie inne. dla mnie to dlutowanie to nareszcie koniec meczarni byl bo mnie rozni najpierw z zapalenia chcieli roznymi antybiotykami leczyc a jak wyleczyc ciagle nawracajacy stan zapalny? icon_eek.gif sie nie da po prostu. w koncu jakis pan profesor co wolnych terminow nie mial do akademi medycznej na ostry dyzur mnie na konsultacje wyslal i jak juz mnie zobaczyla taka jedna pani doktor to nie dala wyjsc. kobieta mala i chuda byla a poradzila sobie super, to zreszta tez jakas pani profesor byla i studentow zawolala, zeby sobie popatrzyli icon_biggrin.gif a jeszcze a propos znieczulenia, to student mi ze cztery zastrzyki dal i dalej bolalo, przyszla w koncu ta pani doktor, za twarz zlapala icon_lol.gif powiercila igla (no to bylo nieprzyjemne) a potem juz nic nie bolalo icon_razz.gif nawet troche taka nieprzytomna bylam, mysle ze w sumie za duzo dostalam tego znieczulenia. najwazniejsze, ze w koncu przestalo bolec. czego i tobie bajbusku zycze.
pozdr
justyna
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.