To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nintendo czy gameboy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ATeFKa
Kto ma i jak się to sprawuje? Możecie mi doradzić, laikowi jednemu? Chcemy starszakowi pod choinkę kupić, ale się zupełnie na tym nie znamy. Więc proszę was o rady, lub nawet linki, co lepiej i dlaczego.

Damian by wolał Nintendo, ale jak na allegro wbiłam, to juz zupełnie nie mam głowy. Wiele różnych jest. Nie znam się i już. No i cena to tak do 250zł.

edit.
Przejrzałam allegro i wydaje mi się że te 250 zł. to mało...
semi
oo, będe się przyglądac, tez myślę o tym, ze by Leosiowi coś kupić. Da się wogóle w tej kwocie?u nas tak do 300-350.
ATeFKa
No właśnie chyba nie... Ale jak popatrzyłam na all. to taki mam teraz zamęt w głowie...już w ogóle nie wiem o co chodzi... niech mnie ktoś oświeci.
ATeFKa
Właśnie się dowiedziałam że gameboy to już przeżytek i że jest jeszcze coś takiego jak psp, z tym że przenośne... 37.gif

Nikt nie ma? Ej, no poradźcie coś...
użytkownik usunięty
[post usunięty]
rysa154
psp ma moj brat, dostał jako niespełna 11latek...jak dla mnie to to samo co granie na kompie tylko w przenośnej, mniejszej wersji, a gry tez troche kosztuja...wiem wiem,nie pomogłam 03.gif
ATeFKa
dzięki ryba 03.gif

Tak przeglądam i czytam i mam pytań kilka do wtajemniczonych
- czy psp i nintendo to jest to samo?
- czy do tych konsolek kupuje się jakieś " kasetki" czy wgrywa gry z internetu czy też przez komputer?
- czy to ustrojstwo jest na baterię typu paluszek czy też jakąś specjalną i czy ładuje się to przez kabel?
Znalazłam taką aukcję Może któraś wie czy jak bym takie coś kupiła to czy wystarczy? czy trzeba coś jeszcze...oj, całkiem zielona jestem...
rysa154
psp ładuje sie jak komórke przez kabel, a gry są na płytkach takich małych

i chyba psp i nintendo to co innego...
Mika
psp i nintendo DS to konsole przenośne
niby takie same a się różnią icon_wink.gif
psp to coś jak mini PS2/PS3 - grami steruje się przez przyciski
DS/DSlite/DSi są bardziej "interaktywne" - steruje się nimi i przyciskami i rysikiem (jeden monitor pełni funkcję wyświetlacza,drugi-ekranu dotykowego)
ba -Ola w swoje dmucha i bańki psom puszcza icon_lol.gif
mamy obie konsole plus Wii i mogę stwierdzić,że Nintendo jest bardziej rozbudowane,intuicyjne i łatwiejsze w obsłudze - Anton na Wii i DSi pomyka bez problemu ale już na psp i ps3 przestawić się nie umie (tam nie da się sterować ruchem... oprócz nowego ps3)
Myślałam,że problemem będzie bariera językowa,bo nie ma gier po polsku ale nic bardziej mylnego icon_wink.gif
semi
Mika.czyli ds lepsze?a mozesz jakies konkretne polecic?i czy w tym juz sa jakies gry czy trzeba wszystko od zera kupowac?co jest nosnikiem gier? tak sobie mysle, ze moze zrobimy z cała rodzina składkowy prezent jeden na urodziny i choinke i kupimy Leosiowi nintendo.

edit: https://allegro.pl/nintendo-dsi-czerwona-et...1288231703.html

takie cos jest ok?a jak z dostepnoscia gier?sory Mika, ale jak sie juz odezwał ktos zorientowany to musze to wykorzystac icon_wink.gif
Mika
konsola jest jedna -nowsza DSi,starsza DSlite,najstarsza DS -wszystkie 3 obsługują te same gry -gry są w formie trochę większych kart pamięci icon_wink.gif
najnowsza konsola różni się od starszej tym,że posiada (podobno) lepsze parametry i 2 kamery/aparaty
DS nie ma kamer za to posiada (ceniony przez zaprawionych graczy) drugi slot na gry i dodatki -w tej chwili ani nowych gier na ów slot ani dodatków nowych nie ma- są starsze,używane
DSi z kamerami ma śmieszny program do ich obróbki
nie wiem jak DSlite ale DSi ma też jakiś program do nagrywania dźwieku i mixer
obie konsole mają dotęp do internetu

gier w konsoli nie ma (chyba,że kupujesz jakiś pakiet) trzeba dokupić
tanie nie są
ale i do psp mają podobną cenę
trzeba przygotować się na wydatki rzędu 50-200zł icon_wink.gif
ale i spokojnie można kupić używane -te są tańsze,a że to karta,a nie płyta więc nie ma mowy o większym zniszczeniu czy porysowaniu
https://allegro.pl/gry-na-konsole-nintendo-ds-82334



oo tototo icon_wink.gif
mamy właśnie takie DSi jak z Twojego linka
tylko turkusowe icon_wink.gif
semi
dzięki. trochę mi się rozjaśniło. kurcze, cena gier jest odstraszająca - podobnie jest z PS3 które Leo dostał od dziadków na komunię. Ma kilka gier i tyle, ceny sa zaporowe niestety (chociaz ostatnio nawet za 80 zł jakies nowe gry Lego kupiliśmy)
Tusia8
Witam!

Tu Krzysiek, mąż Tusi8. Postaram się na podstawie kilku porównań pokazać obie firmy (DSi lub DS XL lub NDS 3D - bo to ta sama firma NINTENDO oraz PSP czyli firma SONY) i ich konsole.

1) Szukając pomysłu na taki prezent (przenośna konsola) najpierw szukałbym odpowiedzi - ile mnie będzie kosztować i ile będzie kosztować "po" jej zakupie? (chodzi mi o gry i dodatkowe akcesoria, kable, karty pamięci itp.)
-- NDS - samą konsolę można już kupić od 599zł (wersja najstarsza DS Lite). Najpopularniejsza jest DSi (799zł - 899zł) a najnowsza DS XL - 899 - 999zł (DS 3D jeszcze nie ma na naszym rynku). Co potem? Gry - od 59zł (klasyka) nawet po 219zł (nowości i premiery). Konsola nie jest tak powszechna jak PSP, lecz ma bardzo oddanych fanów na aukcjach, którzy lubią sprzedawać tytuły, które raz już ukończyli.
-- PSP - sama konsola to już 599zł, w zestawach z grami nie droższa niż 899zł (+2 gry). Popularne "dziecięce" zestawy to 629-699zł (konsola +2gry). Gry w cenach od 40zł (seria Essentials - klasyka) do 199zł (nowości i premiery).

2) Możliwości - czyli co kupujemy?
-- NDS (Nintendo DualScreen)- kupujemy konsolę. O. Z kamerą (wersja DS XL lib DSi) albo bez (poprzedniczki). Z czytnikiem kart SD/MMC (te same warunki) albo bez. Kupując DSLite możemy na niej odtwarzać gry z GameBoy Advance (czyli gry z aukcji internetowych nawet za 5-8zł) lecz - tylko na jednym ekranie. Ekran dotykowy konsoli wtedy nie działa. Moje zdanie - nie polecam. Bardzo mało osób chce tak grać. Bardzo niska dostępność ciekawych tytułów. Już lepiej startować z pułapu DSi, NDS XL - czytnik kart i kamera "uwspółcześnia" tą konsolę.
-- PSP (Playstation Portable) - kupujemy kombajn multimedialny. Naprawdę! Odtwarza filmy, mp3/mp4, jest przeglądarką zdjęć, można podłączyć się do internetu czy kablem czy przez sieć Wlan (ma WiFi, więc po kupieniu kanapki w KFC można spokojnie "surfować" - tam są kody dostępu do tzw. acces point, z tego rozwiązania korzystają laptopy). Konsola nie ma kamery, ale ma wgranego Skyp'e, przeglądarkę internetową... Nie umie robić kawy... icon_smile.gif

3) Koszty dodatkowe - czyli co się może przydać i na co wydamy jeszcze?
-- NDS - przede wszystkim zapas rysików (gubią się) oraz gry, nieco droższe niż dla PSP.
-- PSP - karta pamięci MemoryStick Pro Duo (im większa pojemność tym więcej mp3/mp4 oraz filmów się zmieści), gry, jeszcze więcej gier icon_smile.gif oraz nakładkę z folii na ekran (może się zarysować przy noszeniu w kieszeni), kamerę (przyda się do Invizimals lub do Skype'a lub po prostu do robienia zdjęć).

Pozostaję do dyspozycji icon_smile.gif
ATeFKa
Mężu Tusi, bardzo dziękuję za wyjaśnienia. Decyzja prawie podjęta, skłaniamy się ku PSP. Jeszcze mam pytanie - czy warto kupić używaną? Czy coś tam może być popsute, co na pierwszy rzut oka się nie znajdzie, wykryje? No i czy PSP jest na kabel czy na baterie? I jakie baterie?
Mika
obie konsole mają wbudowane baterie ładowane przez kabel,obie w zestawach mają ladowarki

co do porównania -co kto lubi icon_wink.gif
dla mnie nintendo ma fajniejsze "pokojowe" gry, Mario górą icon_wink.gif
szukając na psp trzeba się nagimanstykować ze znalezieniem gier bez siekania i mordobicia
to samo z ps3 -dopiero teraz wyszło move,zrobił się wielki boom gdzie Wii ma to od lat icon_wink.gif i to w standardzie
mój podział to Nindendo dla dzieci i rodzinnej zabawy,sony dla starszych zapaleńców

w PSP czesto psują się joysticki -czyli to ruchome kółko
mogą się wieszać,laser moze płyt nie czytać

ja bym wolała dołożyć i kupić cokolwiek byle na gwarancji

aaa i odnośnie cen - podane powyżej są gubo zawyżone
za 599 można kupić PSP z grą
za 450-550 DSi
semi
CYTAT(Mika @ Fri, 05 Nov 2010 - 18:11) *
to samo z ps3 -dopiero teraz wyszło move,zrobił się wielki boom gdzie Wii ma to od lat icon_wink.gif



Mika, co to jest move??
Mika
to te kolorowe kulki dołączone do pilotów -nie wiem jak się to w ps3 nazywa
odpowiedzialne za ruch
w Wii to się nazywa wiiloty icon_wink.gif kieruje się nimi po prostu ruchem
można tym skakać,grać w kosza,golfa,ping ponga,tenisa,grać w boks,wiosłować,strzelać z łuku,robi za kierownicę,pompony cheerleaderek,wędkę,kastaniety itp itd icon_lol.gif
semi
aa, to faktycznie dopiero teraz reklamują, kontroler ruchu toto sie nazywa. dzięki:)
ATeFKa
Mika, a możesz mi powiedzieć, co to jest ? Bo kosztuje duużo mniej. I właśnie to mnie korci, ze względu na cenę, a i opis również zachęcający, z tym że ja zielona w tej kwestii.
Generalnie gra ma służyć do pogrania od czasu do czasu w jakieś gierki dla zabicia czasu, w podróży. Damian na pewno by wolał jakieś "droższe" ale nas nie stać.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Tusia8
Tu znowu mąż Tusi icon_smile.gif

Tak wygląda akumulator w PSP Jest wymienny (tzn. można go dokupić osobno). Ładować PSP można i ładowarką i kablem miniusb-usb (takim jak podłączasz np. aparat cyfrowy do komputera w celu ściągnięcia zdjęć). Dodatkowo taki kabel służy PSP do przekazywania danych pomiędzy PC a kartą pamięci w konsoli.

Mika - masz rację. Nintendo to konsole skierowane do młodszych graczy (gry z oznaczeniami PEGI 7+ i 12+ to największa kategoria dla DSx), nastawione na zabawę (np. dmuchanie w konsolę) czy też po prostu na świetną rozrywkę (PictoChat, nakładka GuitarHero DS). Dodatkowo - Na DSx wychodzi mnóstwo gier rozwijających nasze własne zdolności (Word ok! czy Imagine detective - bardzo kreatywne) lub sprawdzających nasze umiejętności (seria Brain Training). I tak - konsola jest bardzo prosta w obsłudze. PSP jest "doroślejszą" konsolą (dużo gier ma oznaczenia PEGI 12+, 16+ no i oczywiście 18+). Konsola sama jest skierowana do nastolatków (gimnazjum-liceum). Wymaga też więcej od swego użytkownika (dbanie o napęd, odpowiedzialne używanie analoga - to właśnie ten ruchomy joystick, który dość często się psuje - jest najczęściej użytkowaną częścią w tej konsoli).

Druga racja - nówka to nówka (2 lata gwarancji). Używana może mieć trzy miesiące gwarancji choć dużo częściej po prostu jej nie ma. A bez "dotknięcia" konsoli nie sprawdzisz, czy np. nie była przerabiana, czy nie ma wad ukrytych (błąd odczytu napędu UMD, "rozjechany", czyli często używany, wręcz zużyty slot na kartę pamięci) albo czy nie ma problemu z ekranem/ekranami. To dotyczy każdej przenośnej konsoli. Jasne - często różnica w cenie to nawet 200zł - ale nigdy nie będziesz wiedzieć jak użytkował konsolę jej obecny właściciel i właściwie tak naprawdę dlaczego ją sprzedaje.

Aktualnie polecałbym np takie gry:
- dla DS - Nintendo Labrador (wirtualne hodowanie własnego pieska konkretnej rasy), Fifa 11, POP Forgotten sands, Mario Party.
- dla PSP - Star Wars Clone Wars, Bakugan Defenders of the Core, nieśmiertelne LittleBigPlanet i Patapon 2.

Co do PSmove - fajna technologia. Ale duże problemy na razie z dokupieniem drugiego kontrolera - niska dostępność urządzeń. I tak - Wii miało to jako pierwsze. Co jest takiego fajnego w PSmove? Że gry dużo precyzyjniej niż w standardowym kontrolerze Wii (Wiimote) odwzorowują ruch gracza. I tu i tu są sportowe gierki (strzelanie z łuku czy gra w tenisa). Ale mnie jakoś lepiej/wygodniej gra się na PSmove. Czy potrzebujemy dwóch kontrolerów PSmove? Tak - np. strzelając z łuku jeden kontroler odwzorowuje rękę trzymającą łuk, drugi rękę naciągającą cięciwę ze strzałą. W Wii mamy od tego tandem Wiimote - Nunchuck (inny, specyficzny kontroler do Wii), które są w zestawie z konsolą i nic dokupować nie trzeba. No może nakładkę MotionPlus, która pomaga w Wii zwiększyć precyzję (bo jednak to ważne - zwłaszcza w grach akcji czy sportach jak nadmienione łucznictwo).

A co do cen - podałem je z najbliższego mi sklepu icon_wink.gif Naprawdę nie szukałem najtańszych - chciałem zobrazować jako tako koszty związane z zakupem konsoli:)

Pozdrawiam!
Mika
ATeFKa, nie mam pojęcia co to za cudo
ale znając życie jak coś jest do wszystkiego to jest do ... niczego icon_wink.gif
poza tym gdyby było ustrojstwo posiadające 3 różne czytniki (bo game boy,DS i PSP mają ZUPEŁNIE inne czytniki gier) to kosztowaloby ze 3 razy tyle co te 3 konsole razem wzięte icon_wink.gif
jak dla mnie to podróbka PSP
i może to będzie czytało GRY różynch firm ale pod warunkiem,że będą zgrane na określony czytnik

Mężu Tusi icon_wink.gif psich gier są chyba 3 czy 4 rodzaje z czego każda gra ma do 6 ras w pakiecie
z PSP jeszcze hit- Modnation Racers icon_wink.gif

poza tym na DSy są jeszcze Simsy 3, Lego Harry Potter, Mario Kart (choć wolę to na Wii) Sonic
i cała spora gama dostępnych w sklepach skupujących gry gdzie można oddać/sprzedać znudzoną swoją i wymienić/kupić inną

tak więc wybór zależy chyba od własnych preferencji
ja wolę gry Nintendo choć nie powiem żebym źle się bawiła przy Wełniaku

nie wiem jak nowe PS3 move ale Motion Plus wystarczająco dobrze odczuwa moje drżenie rąk,co bardziej utrudnia jak pomaga icon_wink.gif
zilka
Pogadaliście, pogadaliście a jak dalej nie wiem... Wychodzi, że jak Flo ma 8 lat to choćby z racji wieku jej się najnowsze PSP należy, tak? (BTW - nie miałam pojęcia, że to takie drogie, myślałam, że max. 400 zł 37.gif)
Ale ten opis innych funkcjonalności (internet, skype, filmy, etc.) mnie zachęcił mocno. Chyba zlecę niemęzowi temat, ja jestem kompletnie antygrowa 48.gif
Mika
Zilka, u mnie PSP ma Jasiek, Ola chciała DSi icon_wink.gif
i nie ma co się podniecać tym netem - mnie irytuje,szczególnie w PSP gdzie wszystko "wklikuje" się jak w komórce -jak miałam wpisać adres strony to wolałam sobie darować (w DSi przynajmniej mogłam pukać patyczkiem)
z braku laku-tak, ale napewno nie zamiast przywoitego dostępu icon_wink.gif
tak czy siak skończyło się na tym,że w obu ustrojstwach skasowałam dostęp do netu

Flo jest dwujęzyczna więc możecie posprawdzać np. na ebayu ktore gry na jaką konsolę bardziej by Wam odpowiadały

i Sony i Nintendo część tych samych tytułów wypuszczają i na konsolę przenośną i stacjonarną
przy czym niektóre gry na DSi można wrzucić bezpośrednio do Wii
nie wiem jak jest w przypadku PSP,bo nie posiadamy PS3
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.