To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Trylogia Millenium

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Ciocia Magda
Czy mi się tylko wydaje, że nie ma wątku na ten temat?

Właśnie skończyłam oglądać trzecią część - filmów produkcji szwedzkiej. Całkiem fajnie się słucha szwedzkiej śpiewnej mowy, dla odmiany po wszechobecnym angielskim. Oczywiście ekranizacja jak zwykle obcina wiele wątków, zupełnie inaczej wyobrażałam sobie też Michaela i Erikę - Lisbeth też, ale ona jeszcze najbardziej do siebie podobna, może nawet bardziej zrozumiała niż w książce.

Przeczytałam też, że szykuje się amerykańska wersja - strach się bać, choć jest i na co się cieszyć - Blomkvistem ma być Daniel Craig - to się nazywa prawdziwy łamacz damskich serc!

A na koniec jeszcze pytanie - czy czytałyście biografię Larssona? Zasadzam się na nią od jakiegoś czasu ale nie mogę się zebrać w sobie.

No i oczywiście zapraszam do zgłaszania wolnych wniosków w ww. temacie - kto czytał, komu się podobało, itp.?
Agnieszka AZJ
Chętnie pogadam - w wolnej chwili, bo teraz nie mam czasu, ale nie mogę się powstrzymać. Millenium bardzo lubię - najbardziej pierwszą część. Oglądalam pierwszą ekranizację, nawet nie wiedzialam, że są juz pozostałe.
Biografii nie czytalam, za to wczoraj na TVN był dokument o Larssonie - ogladalam trochę z doskoku.

Hollywoodzkiego remake'u też się boję, szczególnie odkąd przeczytalam, że rolę Bloomkvista ma grac Daniel Craig icon_rolleyes.gif

A watek chyba był, tylko dawno i niemrawy icon_wink.gif
Paula.
Przeczytałam wszystkie trzy części prawie, że ciągiem (oj marna w tym czasie była ze mnie matka i żona 06.gif ).
Książki niesamowicie wciągające, dawno mnie tak książka sensacyjna jakby nie było nie pochłonęła. Bardzo żałuję, że Larssona już nic więcej nie napisze, no ale może są jakieś inne jego książki, które wydadzą pośmiertnie.

A adaptacje filmową tylko pierwszą oglądałam. Też byłam bardzo zaskoczona doborem aktorów, na początku to mi nawet przeszkadzało w oglądaniu.
Craig jako Blomkvist jak najbardziej, jeżeli faktycznie tak będzie to obejrzę amerykańska ekranizację icon_smile.gif.
Ciocia Magda
ja też czytałam w strasznym tempie, nie mogłam odłożyć książki - i skończyło się to tak, że oglądałam filmy w wielkim napięciu, bo po prostu nie miałam pojęcia co się dalej stanie 04.gif Ech ta pamięć!
.uzytkownik.usuniety.
Tylko czytałam. Obejrzeć jeszcze nie zdążyłam. Trochę mnie przeraża ta Lisbeth z okładki płyty. Niby dość dokładnie odtworzona ale jakoś sama nie wiem icon_wink.gif Craig Blomkvistem? Okropność!

K
wiewiórczak
Trylogię zakupiłam dla szwagierki - nie czytałam i nie oglądałam, ale jak Magda Ez zachwala - przeczytam i obejrzę.

Paula. świetny awatar!
anetadr
Też tylko czytałam. Wg mnie najlepsza część I i końcówka trzeciej (sam proces). Jeszcze nie oglądałam, ale chętnie bym obejrzała, choć znajomi mnie uświadomili, że film gorszy od książki (czemu mnie to nie dziwi? icon_wink.gif).

Aneta
Agnieszka AZJ
CYTAT(anetadr @ Wed, 03 Nov 2010 - 23:09) *
Też tylko czytałam. Wg mnie najlepsza część I i końcówka trzeciej (sam proces). Jeszcze nie oglądałam, ale chętnie bym obejrzała, choć znajomi mnie uświadomili, że film gorszy od książki (czemu mnie to nie dziwi? icon_wink.gif ).

Aneta


Pisałam o tym w wątku o filmach zaraz po obejrzeniu - nie wiem, czy gorszy. Wiedziałam co będzie dalej, więc nie trzymał mnie w napięciu tak, jak książka.
Dość wierny w realiach. Ja uwielbiam Skandynawię i sobie z przyjemnośćią oglądałam.
Poza tym - takiej dlugiej ksiązki nie da się sfilmować w 100 %. Trzeba ciąć wątki poboczne, więc zycie nazwijmy to uczuciowe Bloomkwista mocno na tym ucierpiało icon_wink.gif
marghe.
Przeczytałam tylko 2 części. Trzeciej nie dałam rady.
Nie po zakończeniu drugiej 06.gif

Filmy zamierzam obejrzec. Się wypowiem jak obejrzę
Edi Zet :)
Zamówiłam pierwszą część. Jak przeczytam, dołączę do wątku....
Villi
Na razie przeczytałam pierwszą. Druga leży i czeka aż się w sobie zbiorę. Chyba trochę się boję icon_wink.gif
milly
czytam właśnie pierwszą część. Smakowita;) A zaczęłam jakiś czas temu od drugiej i poległam - opisy typu: wchodziła po schodach z zakupami + lista zakupów i kolor wykładziny odstraszyły mnie. Jedynka wciąga:)
Potwora
Ja przeczytałam pierwszą i trzecią bo druga czyta mój P. i ciągle nie może skończyć. Ja bardzo lubię skandynawskie kryminały - znacie Wallandera?
Co do filmu - "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" - jak dla mnie fatalny, od scenariusza po aktorstwo, a dobór aktorów woła o pomstę do nieba - ONI NIE PASUJĄ do postaci z książek, ew.Lisbeth.

Ja lubie te szczegółowe opisy bo przybliżają mi obraz Szwecji - co jedzą, jak wyglądają ich domy itp.
Agnieszka AZJ
Ola,
jak można przeczytać trzeci tom, nie przeczytawszy drugiego ??? icon_eek.gif Zrozumiałaś coś ?

Agnieszka AZJ
CYTAT(milly @ Thu, 04 Nov 2010 - 11:50) *
czytam właśnie pierwszą część. Smakowita;) A zaczęłam jakiś czas temu od drugiej i poległam - opisy typu: wchodziła po schodach z zakupami + lista zakupów i kolor wykładziny odstraszyły mnie. Jedynka wciąga:)


Moim zdaniem nie da się tego czytać nie po kolei. Te opisy zakupów mają sens, bo pokazują zmiany, jaki nastąpiły w Salander - nie da się tego zrozumieć, nie znając jej z pierwszego tomu.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Agnieszka AZJ
CYTAT(użytkownik usunięty @ Thu, 04 Nov 2010 - 15:04) *
cytowany post usunięto


A na Salander wezmą Angelinę Jolie 08.gif
Ciocia Magda
ej no, ale kogo widzicie w roli Blomkvista? Mi się wydaje, że Daniel nie będzie już tak napakowany jak Bond, i że będzie OK. Czy on nie wygląda Waszym zdaniem jakby umiał trzy zdania sklecić? 29.gif

PS: rzucam pierwszą sugestię - skoro Blomkvist to postać oparta na samym Larssonie to może Philip Seymour Hoffman??
Agnieszka AZJ
Craig mi się za bardzo z Putinem kojarzy 08.gif Poza tym to powinien byc raczej typ intelektualisty.

CYTAT(Magda EZ @ Thu, 04 Nov 2010 - 16:19) *
PS: rzucam pierwszą sugestię - skoro Blomkvist to postać oparta na samym Larssonie to może Philip Seymour Hoffman??


Pasuje - ale chyba ciut za stary.

Dla mnie w porządku byłby Kenneth Branagh. Widziałam go ostatnio w roli Wallandera i jakoś tak nie odstawał od Skandynawii.
April.
A tutaj dalsze informacje o planowanej obsadzie amerykańskiej obsada

Mi się ta szwedzka wersja podobała i nie chcę innego Mikaela.
Ciocia Magda
a tutaj parę zdjęć z planu zdjęciowego.

Faktycznie, zupełnie ten strój nie pasuje do Blomkvista icon_rolleyes.gif choć do Daniela całkiem całkiem icon_mrgreen.gif

Za to nowa Lisbeth mi się bardziej podoba - w tej wersji w rozciągniętej czapce.

PS: a PS Hoffman jest tylko o rok starszy od Craiga 37.gif
Agnieszka AZJ
Garniturek tragiczny 37.gif To znaczy owszem - bardzo elegancki, ale nie dla Kallego Bloomvista. Salander wygląda zbyt normalnie icon_rolleyes.gif

W tym dokumencie o Larsonnie, ktory ogladałam niestety z doskoku, było m.in. o tym, ze jego spadkobiercami są ojciec i brat i chyba ich przerosła skala sukcesu. Żyją skromnie gdzieś na prowincji, nie wydają tych pieniędzy i nie za bardzo mają pomysł, co z nimi zrobić. 20 tys. koron dołozyli do nagrody im. Larssona, ale to jest malutka częśc majątku, który im przypadł.
Nic natomiast nie przysługuje kobiecie, z ktora Larsson przezył 30 lat, bo nie byli małżeństwem.
Z tego filmu zrozumiałam, ze przyjaciele Larssona mają za złe pozostałym Larssonom kontrakt z Hollywood - odbieraja go jako zupełnie niepotrzebne mnożenie pieniędzy, zupełnie nie w stylu autora "Millenium".
Kocurek
Pożyczcie książeczki, dobre kobiety, bo w bibliotece nie ma, a 99 zł za trylogię aktualnie nie mam 32.gif
Paula.
A mnie Craiga bardzo pasuje, chociaż garniturek faktycznie mogli sobie darować.

Salander niestety zbyt "grzeczna".
Potwora
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 04 Nov 2010 - 14:46) *
Ola,
jak można przeczytać trzeci tom, nie przeczytawszy drugiego ??? icon_eek.gif Zrozumiałaś coś ?


Myślę, że się domyśliłam ale okaże się dopiero jak w końcu dorwę tom drugi ( już tylko parę kartek mu zostało).
Potwora
Mnie Craig się w sumie podoba, powinien być przystojnie sympatyczny ( w odróżnieniu od przystojnie męskiego) - przynajmniej ja tak sobie Michaela wyobrażam, z serdecznością, pewną naiwnością i ognikami w oczach.
semi

Ksiazki przeczytałam z zapartym tchem. filmu nie widziałam-skad sie bierze ten film?jest do kupienia?
April.
jest w wypożyczalniach, ale tylko pierwsza część. Sama niecierpliwie czekam na resztę icon_smile.gif
marghe.
CYTAT(milly @ Thu, 04 Nov 2010 - 13:50) *
czytam właśnie pierwszą część. Smakowita;) A zaczęłam jakiś czas temu od drugiej i poległam - opisy typu: wchodziła po schodach z zakupami + lista zakupów i kolor wykładziny odstraszyły mnie. Jedynka wciąga:)


uff. Ulżyło mi. Myślałam, że tylko mnie to przeszkadzało
Batonik taki a taki, hot dog z SevenEleven, konkretne meble z Ikea.
Product placement?
marghe.
Craig jest zbyt wymuskany.
Bloomkvist powinien byc nieco zszargany icon_smile.gif i grubszy

lisbet? Nie mam pomysłu. W pierwszej chwili pomysłałam o Natalie Portman, ale ona za ładna
Agnieszka AZJ
CYTAT(emi @ Thu, 04 Nov 2010 - 21:47) *
Ksiazki przeczytałam z zapartym tchem. filmu nie widziałam-skad sie bierze ten film?jest do kupienia?


Jest do kupienia.
Agnieszka AZJ
CYTAT(Kocurek @ Thu, 04 Nov 2010 - 20:14) *
Pożyczcie książeczki, dobre kobiety, bo w bibliotece nie ma, a 99 zł za trylogię aktualnie nie mam 32.gif



A gdzie mieszkasz ? To są grube tomiszcza więc przesyłka też nie bedzie tania, ale mogę Ci wysłać.
ruda_kasia
Myślę, że jak kiedyś obejrzę film, to będę miała jak MAgda - też wchłonęłam książkę w trybie ekspresowym...
Bardzo mi się podobała, Graigowi mówię stanowcze NIE (nianawidze go icon_wink.gif upewniłam się oglądając ostatnio po raz drugi nowe Bondy), tak, przypomina Putina.... co zxa trafne skojarzenie.
Branagha kupuję do tej roli, choć może już jest za stary? nie, chyba jednak nie.
semi
iii, wysłałam męża do wypozyczalni BH w szczecinie z nadzieją, że obejrzę film, ale niestety, nie maja ani w jednej, ani drugiej. jakby tu jakas Szczecinianka zajrzała, która wie, gdzie mają, to porposze o namiary:)
kasiarybka
Obejrzałam film, jestem zachwycona.
Książka pewnie o niebo lepsza, chyba sie skuszę icon_smile.gif
Paula.
CYTAT(kasiarybka @ Mon, 15 Nov 2010 - 18:00) *
Obejrzałam film, jestem zachwycona.
Książka pewnie o niebo lepsza, chyba sie skuszę icon_smile.gif

Książka o dwa nieba lepsza icon_smile.gif.
Ale Kasia czytanie zaplanuj na urlop, urlop od wszystkiego icon_smile.gif.
Ciocia Magda
W Empiku znalazłam zestaw trzech filmów w przedsprzedaży
milly
eee, wakacje od wszystkiego to niee, ale owszem, owszem wciągnęło, nie zaprzeczę i zaskoczyło nawet (nie podglądałam!).

marghe... masz drugą część... icon_mrgreen.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(Magda EZ @ Wed, 17 Nov 2010 - 12:54) *


A jak ktoś już ma pierwszą część, to co ma zrobić ? 21.gif
Kocurek
A ja jestem książką rozczarowana. Co prawda przeczytałam ciągiem niemal, i jest do DOBRY KRYMINAŁ, ale po opiniach, zachwycie świata i ilości sprzedaży spodziewałam sie czegoś więcej. U mnie w skali od 1 do 10 przyznaję książce 7. Czytałam lepsze tego typu książki, ostatnio Lee Childe'a. tytuł mi wyleciał z pamięci icon_rolleyes.gif
Film obejrzę jak skończę czytać ostatnią część.
April.
Dzisiaj w Biedronce kupiłam film ( pierwszą część ) za 19,99 icon_smile.gif
malgog

książki wciągnęłam jedną dziurką jeszcze na początku roku, teraz oglądałam film i ......język szwedzki przeszkadza w odbiorze chyba że jakaś przewrażliwiona jestem 03.gif
sallander świetnie dobrana, blomkvist tak sobie, ciagle patrzyłam na jego włosy i miałam wrażenie, że ma tupecik
czekałam na szwedzkie krajobrazy, domki z ikei i się nie doczekałam
o wersji amerykańskiej właśnie się dowiedziałam...moim typem na blomvista byłby russel crowe ...ale chyba za stary
craig został już bondem i rzeczywiście zbyt putinowski
semi
April, dzięki, jutro gnam do Biedrony, może akurat dostanę!
Arwena.
CYTAT(milly @ Thu, 04 Nov 2010 - 11:50) *
czytam właśnie pierwszą część. Smakowita;) A zaczęłam jakiś czas temu od drugiej i poległam - opisy typu: wchodziła po schodach z zakupami + lista zakupów i kolor wykładziny odstraszyły mnie. Jedynka wciąga:)


A dla mnie na razie jedynka słabsza od dwójki. Łykam właśnie nocami drugą, trzecia czeka w odwodzie.

Craigowi w roli Blomkvista mówię gromkie NIE, chociaż uwielbiam jego krzywy pysk to do roli Kallego pasuje jak pięść do nosa. A Salander mdła jak flaki z olejem, matko, powiedzcie, że ją chociaż trochę ucharakteryzują a nie tylko czapka i już, hakerka Salander. 37.gif

milly
zabieram się za dwójkęicon_smile.gif
Orinoko
Trzecia część czeka na mnie od roku 43.gif tylko, że już zdążyłam zapomnieć znaczną część II - może będę czytać jeszcze raz... Dziś zakupiłam cz. I filmu i nie wiem, czy od razu obejrzeć, czy przeczytać III i dopiero zafundować sobie "deser". 06.gif
kasiarybka
Czy jest Ktoś kto chciałby książki odsprzedac ?? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
skanna
CYTAT(Arwena. @ Wed, 08 Dec 2010 - 14:22) *
A dla mnie na razie jedynka słabsza od dwójki. Łykam właśnie nocami drugą, trzecia czeka w odwodzie.


Mówisz, że jest szansa, że w drugiej nie domyślę się w połowie, co i jak? Bo książka fajna, tylko jednak lubię, jak mnie kryminał do końca trzyma w napięciu.
Arwena.
Skanna, wiesz, moja opinia jest niemiarodajna bo ja mniej więcej w połowie książki nie wytrzymuję i czytam ostatnie dwie kartki 37.gif (muszę wiedzieć KTO przeżył icon_mrgreen.gif ).


W każdym razie trzymało w napięciu bo zajrzałam icon_wink.gif.

Lecę trzecią, po ślamazarnym początku coś się wreszcie zaczyna dziać.
skanna
CYTAT(Arwena. @ Sat, 11 Dec 2010 - 14:08) *
Skanna, wiesz, moja opinia jest niemiarodajna bo ja mniej więcej w połowie książki nie wytrzymuję i czytam ostatnie dwie kartki 37.gif (muszę wiedzieć KTO przeżył icon_mrgreen.gif ).


I tak przeczytam, nawet jeśli znów od połowy będzie oczywiste. Bo ogólnie mi się podoba.

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.