To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ocena grupy przedszkolnej

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Asa
Panie nauczycielki w % podaly nam "ile dzieci" jest samodzielnych, wrazliwych, rozumnych, umie trzymac kredke itp.
w punkcie agresja okazalo sie ze grupa jest w 42% agresywna...
Zatem na radzie pedagogicznej przedszkola uznano, ze w tej grupie bedzie wprowadzony autorski program o zapobieganiu agresji.
I tu sie zaczelo:
rodzice chca miec wglad w ten program a nauczycielki mowia ze nie moga nam tego udostepnic, a poza tym jest w nim zawarta metodyka i tak nam to nic nie powie... 37.gif (poczulam jak moje IQ nawet nie liznelo podeszwy Pani Nauczycielki)
A na pytanie o algorytm wyliczajacy poziom agresji w grupie panie powiedzialy, ze jest to ich subiektywna ocena
Pani powiedziala ze ma wykaz "lektur" pomocnych przy wychowaniu dzieci i jak ktos chce to moze sobie w niego zajrzec.
Wiec rodzice chcieli sobie skserowac i uslyszeli, ze to jedyny egzemplarz przygotowany przez nia i ona nie chce by jej zginal, no to niech przesle mailem - to ona nie ma w komputerze bo tylko sobie napisala i wydrukowala. no to niech skseruje w przedszkolu a rodzice juz sobie dalej dadza rade - to pani powiedziala, ze w ksero skonczyl sie toner.

znowu wydaje mi sie ze ja z innej planety jestem
A.
grzałka
a ile jest procent dzieci rozumnych?

icon_cool.gif

boskie przedszkole, chyba zacznę doceniać nasze
Agnieszka AZJ
Zawsze w takich sytuacjach przypomina mi sie ten odcinek "Wojny domowej" z wywiadówką, na którą w zastępstwie matki Pawła (Kwiatkowskiej) poszła Janowska. Po powrocie mówi: "Statystycznie Paweł ma 2 dwóje z polskiego", Paweł: "Ja ??? Ja nie ma żadnej dwójki !", "Ty nie masz, ale statystycznie wypadają na Ciebie dwie" idiot.gif

Tę agresywnośc to jakoś rozrózniają ? Krzyś jest agresywny w 80 %, a Jasio w 25 % czy wszyscy statystycznie mają po 100 % ? wallbash.gif
Ciocia Magda
rety, w oparach absurdu normalnie 37.gif
Tuni
Myślałam, że to w naszym przedszkolu jest ciężko, ale Wasze bije nasze na głowę 37.gif
agnese
Asa- ciekawe masz przedszkole
Asa
CYTAT
Tę agresywnośc to jakoś rozrózniają?

Z nieudolnej dyskusji wysuplalam, ze chodzi o 7 dzieci (co na 25 osob nie daje 42%).
agresywne zachowania to:
klotnie o zabawki, popychanie, zniszczenie budowli z klockow, wyzywanie i mowienie "nie lubie cie"
A.
Asa
CYTAT(Magda EZ @ Fri, 05 Nov 2010 - 01:18) *
rety, w oparach absurdu normalnie 37.gif


Ach, opowiastek mam w zanadrzu wiecej ale przy nawale pracy i mojej ukochanej 3 dzieciaczkow nie mam sil juz pisac o historiach rodem z PRL-u.
A.
Agnieszka AZJ
CYTAT(Asa @ Thu, 04 Nov 2010 - 23:26) *
Z nieudolnej dyskusji wysuplalam, ze chodzi o 7 dzieci (co na 25 osob nie daje 42%).
agresywne zachowania to:
klotnie o zabawki, popychanie, zniszczenie budowli z klockow, wyzywanie i mowienie "nie lubie cie"
A.


Czyli zachowania kompletnie nietypowe u kilkulatków. Normalnie margines społeczny 37.gif
grzałka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 04 Nov 2010 - 23:45) *
Czyli zachowania kompletnie nietypowe u kilkulatków. Normalnie margines społeczny 37.gif



jak to było? zostaniecie bandytami i skończycie w więzieniu?
LilySnape
CYTAT(Asa @ Thu, 04 Nov 2010 - 23:26) *
agresywne zachowania to:
klotnie o zabawki, popychanie, zniszczenie budowli z klockow, wyzywanie i mowienie "nie lubie cie"
A.

Toż to normalne zachowania kilkulatków są. W sumie jedynie sposób w jaki się wyzywają mnie zastanawia.
Carrie
ja pierniczÄ™,

a tej pani to się przedszkole z zakładem resocjalizacyjnym nie pokręciło?
Choco.
Dziwi mnie, że owy autorski program nie został przedstawiony rodzicom. Kiedy ja mam zamiar jakiś program wdrażać w pracy z uczniami ZAWSZE przedstawiam go choćby radzie rodziców do zaakceptowania a jeśli mam możliwość to przekazuję wychowawcom do przeczytania rodzicom na zebraniu. Nie odważyłabym się przeprowadzać jakiegokolwiek programu bez zgody rodziców.
Co do rzekomych zachowań agresywnych to panie chyba nie do końca rozumieją o co z tą całą agresją chodzi...brak mi słów.
LilySnape
CYTAT(Asa @ Thu, 04 Nov 2010 - 21:20) *
rodzice chca miec wglad w ten program a nauczycielki mowia ze nie moga nam tego udostepnic, a poza tym jest w nim zawarta metodyka i tak nam to nic nie powie... 37.gif (poczulam jak moje IQ nawet nie liznelo podeszwy Pani Nauczycielki)

A to już kpina dosłownie. Jakby wszyscy rodzice byli stadem półgłówków, po co im wiedzieć, jakie metody wychowawcze się stosuje, i tak nic nie skumają...

Ogólnie mam takie wrażenie: w niektórych przedszkolach panie sobie nie radzą, gdy dzieci nie zachowują się równo "pod igłę", tak samo i rączki koniecznie na kolankach. Każdy, kto odstaje im od normy średniej krajowej to problematyczny osobnik. I zapominają, że dzieci norm społecznych właśnie się uczą, a że są dziećmi to fikać będą. Na szczęście są też nauczycielki z rozsądnym podejściem. Co nie stwarzają problemów, tylko widzą je tam, gdzie one faktycznie są. A granica bywa płynna... takie panie to skarb.

A ogólnie kurcze trudny to fach przedszkolanką być 37.gif
Ika
Asa, jeszcze nie zmieniłaś tego przedszkola...? 37.gif
Asa
CYTAT(Ika @ Fri, 05 Nov 2010 - 14:45) *
Asa, jeszcze nie zmieniłaś tego przedszkola...? 37.gif


Alez Slodka Ikus icon_razz.gif toz to przedszkole mojej corki PANSTWOWE!
O zgrozo ja sie staram by tam w koncu przyjeli chlopcow.
I bede miala taki plus ze cala trojka w jednym miejscu a nie jak teraz odbieranie dzieci zajmuje mi 2h.

A
jaAga*
A były jakieś statystyki na temat tego poetyckiego języka rosyjkiego...ile dzieci już używa czy cóś icon_wink.gif?
Mafia
Też chciałam o poetycki rosyjski zapytać, ale wnioskuję, że to w innym przedszkolu. icon_wink.gif

Asa, farta masz niesamowitego. icon_sad.gif
Asa
CYTAT(jaAga* @ Fri, 05 Nov 2010 - 15:21) *
A były jakieś statystyki na temat tego poetyckiego języka rosyjkiego...ile dzieci już używa czy cóś icon_wink.gif?


JaAga w tym watku mowa o przedszkolu mojej corki.

U chlopcow na razie cisza, ale i ja tez nie zagaduje Pan.
Poki co udalo mi sie uzyskac to, ze mowia do nich po imieniu - przy mnie przynajmniej,
oraz to ze w ciagu dnia DiT chodza bez pieluch.

A co do jezykow dzis rano D na niebieski klocek powiedzial: bluu icon_smile.gif wydaje mi sie ze to przypadek - biorac pod uwage to ze przeciez oni w ogole baaaardzo malo mowia.
o rosyjski faktycznie musze zapytac, albo przywitac: priwiet rebiata 29.gif i jak odpowiedza znaczy rozumieja 03.gif 04.gif

A.

LilySnape
CYTAT(Asa @ Fri, 05 Nov 2010 - 13:40) *
albo przywitac: priwiet rebiata 29.gif i jak odpowiedza znaczy rozumieja 03.gif 04.gif

O shit icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Nie mogłam się powstrzymać, by dodać ten wiele wnoszący do dyskusji wpis 06.gif
jaAga*
CYTAT(Asa @ Fri, 05 Nov 2010 - 13:40) *
JaAga w tym watku mowa o przedszkolu mojej corki.

Mój błąd nie doczytałam, zasugerowałam sie tą agresją icon_wink.gif.
Podejścia pań poprostu współczuję.
alcia
Zamierzam na klęczkach iść do Częstochowy i dziekowac za nasze przedszkole icon_smile.gif

A tak na serio to ja myslałam, że takie relikty rodem z PRL-u dawno przestały istnieć

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.