To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy ktoś mi pomoże przetłumaczyć ulotkę leku

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Gremi
Mam do was prośbę o pomoc w zrozumieniu ulotki od leku. Jest tam napisane: " preparatu nie należy stosować z dosutnymi środkami antykoncepcyjnymi .... Mogą one zwiększyć metabolizm tych leków w organiźmie ponieważ zwiększają poziom ważnych enzymów metabolicznych i białek transportowych."

Co to oznacza? Czy ja dobrze rozumiem ze jak będę przyjmowała oba środki jednocześnie to jedynym skutkiem tego będzie możliwość ze leki antykoncepcyjne nie zadziałają?
cydorka
CYTAT(Gremi @ Mon, 08 Nov 2010 - 13:43) *
Mam do was prośbę o pomoc w zrozumieniu ulotki od leku. Jest tam napisane: " preparatu nie należy stosować z dosutnymi środkami antykoncepcyjnymi .... Mogą one zwiększyć metabolizm tych leków w organiźmie ponieważ zwiększają poziom ważnych enzymów metabolicznych i białek transportowych."

Co to oznacza? Czy ja dobrze rozumiem ze jak będę przyjmowała oba środki jednocześnie to jedynym skutkiem tego będzie możliwość ze leki antykoncepcyjne nie zadziałają?

dokładnie, ale nie jedynym skutkiem a jednym z możliwych skutków
cyd
naples
Gremi, a jaki to lek?
kala101
Zgadzam się z cydorkę to jeden ze skutków...
Gremi
CYTAT(naples @ Mon, 08 Nov 2010 - 18:30) *
Gremi, a jaki to lek?

Deprim - chodzi tu o duza zawartość wyciągu z dziurawca.
No nic to - w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak wyprawa do lekarza.
DziekujÄ™ za pomoc
naples
CYTAT(Gremi @ Tue, 09 Nov 2010 - 07:20) *
Deprim - chodzi tu o duza zawartość wyciągu z dziurawca.
No nic to - w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak wyprawa do lekarza.
DziekujÄ™ za pomoc


Deprim obniża skuteczność tabletek, ja też miała go brać, ale właśnie z tego powodu zmieniłam na Persen, bo on napewno nie wpływa na skuteczność antytkoncepcji, a niewiele różni się składem od Deprimu. Poza tym jest jeszcze opcja persenu forte, jest mocniejszy, zreszta oba są dostępne bez recepty.
Gremi
CYTAT(naples @ Tue, 09 Nov 2010 - 20:29) *
Deprim obniża skuteczność tabletek, ja też miała go brać, ale właśnie z tego powodu zmieniłam na Persen, bo on napewno nie wpływa na skuteczność antytkoncepcji, a niewiele różni się składem od Deprimu. Poza tym jest jeszcze opcja persenu forte, jest mocniejszy, zreszta oba są dostępne bez recepty.

dziekuje za informacje. Moze spróbuje
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.