To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zestaw do robienia kolczyków

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

oluśia
Dziewczyny mam pytanko bo zielona jestem w tym temacie 06.gif
Potrzebuje kupic Oliwii zestaw do robienia bizuterii moze być np.do robienia kolczyków
Na poczatek jakiś mały żeby zobaczyć czy sobie poradzi icon_smile.gif
I takie pytania do Tych co owe dzieła tworzą
jaki zestaw i co powinnien zawierać ? Wszystkie podpowiedzi mile widziane
Mika
taniej wyjdzie kupić nie w zestawie
cena będzie ta sama,a częsci o niebo więcej

muszą być co najmniej jedne bociany (czyli te cęgi icon_wink.gif ) - najlepiej okragle żeby ładnie zaginały
do tego paczka bigli
szpilki -dłuższe,te zawsze można przyciąć
kulki-zaciski (jak najmniejsze)
z metr żyłki jubilerskiej
i koraliki -tu najlepiej najpierw mieć koncepcję CO chce się zrobić i dopiero wtedy kupować koraliki
na początek plastikowe/szklane,bo tańsze
różnej wielkości
ew. jakieś przekładki
średnio każda paczuszka kosztuje ok. złotówki
są sprzedawcy którzy mają wszystko od A do Z
oluśia
Mika dzięki
A to muszę sobie wszystko spisac i wieczór z allego zrobić
A powiedz mi jeszcze do robienia kolczyków takich przy uchu np. sam koralik to co bedzie jeszcze potrzebne ?
Bo Oliwka ma trzy dziurki w jednym uchu i napewno bedzie chciała takowe tez robic
Z koncepcją to ja musze wybrać na poczatek bo to ma byc prezent niespodzianka
Mika
takich sztyftów nie robiłam
ale można je chyba kleić
albo w ozdobne z uszkiem nawlekać żyłkę lub zaginać szpilkę
np.:
https://allegro.pl/sztyfty-z-podwieszka-bar...1299328519.html
https://allegro.pl/sdw05-posrebrzane-sztyft...1295275839.html
https://allegro.pl/srebro-sztyfty-baranki-p...1303982195.html
i do sztyftów baranki,czyli zatyczki -trzeba dokupić jeśli nie ma w zestawie ze sztyftami
sÄ… metalowe lub gumowe

jeśli to nie suprajs icon_wink.gif to niech Oliwka sobie w necie poogląda blogi dziewczyn robiących kolczyki, zapisze sobie zdjęcia modeli które Jej się spodobają i na tej podstawie spisze ile jakich i jak dużych koralików będzie potrzebowała
ja za pierwszym razem brałam mnóstwo wszystkiego,jak popadło,a później okazywało się,że jedne są zupełnie zbędne,a innych musiałam dokupić

aaa i jeśli będziecie wiedziały,że potrzebujecie jednych kamyków więcej to warto szukać ich nie na sztuki,a "na sznurki" icon_wink.gif czyli tyle kamyków ile zmieści się na 20/50/100cm sznurka
niewidzialna
Polecam zajrzeć tu https://qnszt.pl/catalog.html, szczególnie w zakładkę "zrób to sama" gdzie są fajne kursy jak tworzyć biżuterię, będzie miała wtedy pojęcie co jest potrzebne, narzędzia też można tam kupić, chociaż ja wszystkie potrzebne kupiłam na naszym ryneczku, ważne, żeby były z blaszką lub sprężynką, wtedy lepiej się nimi pracuje, najpotrzebniejsze są szczypce bociany, okrągłe i tnące.
Życzę powodzenia;)
oluśia
Dzieki dziewczyny za rady icon_smile.gif
Napewno jeszcze będą pytania wczoraj tylko tak na chwile weszłam na allegro a tam tyle wszystkiego ze jednen wieczór to mało hihi
Meggi
Widzę, że dziewczyny już poradziły Tobie, ze lepiej tak luzem wszystko.
Sama niedawno kupowałam mojej K. i jej koleżance, jak trafi się na jednego fajnego sprzedającego to można za niewielkie pieniądze pokupować tych szpilek, bigli itp, za 1zł za 100 lub więcej sztuk. W porównaniu z cenami w sklepach to na prawde świetna okazja a zabawy cała masa icon_smile.gif

Koraliki jak Miki pisała na sznurku kupować o wiele taniej wychodzi, my mamy koło nas sklep indyjski i tam niedrogo korale kupować można i starcza tego na sporo kolczyków icon_smile.gif
oluśia
Ja juz wstepne rozeznanie zrobiłam i napewno tak jak radzicie wszystko bedę kupować luzem 06.gif
Qurcze tylko mi ostatnio doby brakuje na wszystko Ale mój M właśnie wrócił z delegacji i od poniedziałku idzie na urlop
Co mnie bardzo bardzo cieszy
edit
A jakie kleje uzywacie do sztyftów coby sie to trzymało ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.