To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Postinor

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kafran
Witam Was!
Tak się złożylo, że miałam ostatnio "okazję" (a raczej przymus) zażycia postinoru. Zrobiłam to wedle instrukcji: 2 tabletki w odstępie 12 godzin. Powiedzcie mi proszę, jaki mogą być reakcje na taką dawkę hormonów? Było to trzy dni temu, nie miałam na razie żadnych dolegliwości, ale jak to jest z tym postinorem?
Pozdrawiam
Agnisma
Postiron użyłam raz w życiu prawie 10 lat temu, o ile pamiętam, żadnych dolegliwości nie zaobserwowałam.
aluc
możesz mieć mdłości, bóle brzucha, następne krwawienie może być silniejsze i bardziej bolesne niż normalnie... ulotki chyba nie wyrzuciłaś?
KM
Osobiście nie używałam ale koleżance się zdarzyło i nie miała żadnych dolegliwości. A słyszałam mity o włosach na brzuchu..... wink.gif
kafran
No dobra, a co z ciążą po postinorze? Kurczę, teraz się tego właśnie boję.
Agnisma
Hmm... w sensie, że co z ciążą icon_question.gif
Po trudach ,ale dziecko mam(pojęcia nie mam, czy winny był ten jeden raz postinoru, czy lata przyjmowania pigulek antykoncepcyjnych, czy po prostu "moja uroda" taka icon_cool.gif
Tak, czy inaczej stawiam na punkt trzeci icon_confused.gif
kafran
CYTAT(Agnisma)
Hmm... w sensie, że co z ciążą icon_question.gif  
Po trudach ,ale dziecko mam(pojÄ™cia nie mam, czy winny byÅ‚ ten jeden raz postinoru, czy lata przyjmowania pigulek antykoncepcyjnych, czy po prostu "moja uroda" taka icon_cool.gif  
Tak, czy inaczej stawiam na punkt trzeci icon_confused.gif


W sensie, czy możliwa jest ciąża mimo wzięcia postinoru. Nie w ogóle, tylko w tym jednym konkretnym przypadku
aluc
jest możliwa
postinor prawdopodobnie przesuwa owulaję, jeśli jeszcze do niej nie doszło, oraz zmienia charakter śluzu szyjkowego na mniej sprzyjający poczęciu
zatem jeśli doszło do niej kilka godzin wcześniej i plemniki zdążyły wykorzystać ten lepszy śluz, to teoretycznie jest to możliwe, chociaż mało prawdopodobne (jeśli tabletka była przyjęcta odpowiednio wcześnie, to pewnie nie zdążyły przed zmianą śluzu)

z drugiej strony z tego co wiem, o ile w ogóle ciąża przeżyje pierwsze tygodnie, to potem już jej raczej nic nie grozi, przynajmniej nie z powodu postinoru

a zresztÄ… przeczytaj

https://www.antykoncepcja.com.pl/Postinor.htm
OlivkaMamaNorbercika
Słyszałam, że zażycie takiej uderzającej dawki hormonów, jaka jest w postinorze, może spowodować duże opóźnienie okresu.
Więc jeśli okres będzie Ci się spóźniał, to nie kojarz tego odrazu z ciążą.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.